Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 34.78% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 45.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 19.57% |
PREJMER · Brașov · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 46 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 46 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 46 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 34.78% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 45.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 19.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 46 rezultate · 45 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.22% | |
| A2 | 14 | 31.11% | |
| B1 | 14 | 31.11% | |
| B2 | 16 | 35.56% |
D — Competențe digitale · 46 rezultate · 45 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 15.56% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 8.89% | |
| Utilizator incepator | 13 | 28.89% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 46.67% |
E a) — Limba și literatura română · 46 rezultate · 45 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.44% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.44% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 44.44% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 26.67% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 15.56% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.22% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 46 rezultate · 45 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.22% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 8.89% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 15.56% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 31.11% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 8.89% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 21 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.52% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 23.81% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 23.81% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.79% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 31.58% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 36.84% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.79% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 60.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 29.17% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 54.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 16.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 9 | 37.50% | |
| B1 | 9 | 37.50% | |
| B2 | 6 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 12.50% | |
| Utilizator incepator | 2 | 8.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 66.67% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.17% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 45.83% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 29.17% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.79% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 31.58% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 36.84% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.79% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 60.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 55.56% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 22.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 22.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 22.22% | |
| B1 | 5 | 55.56% | |
| B2 | 2 | 22.22% |
D — Competențe digitale · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 1 | 11.11% | |
| Utilizator incepator | 6 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 22.22% |
E a) — Limba și literatura română · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 44.44% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 44.44% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 44.44% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 13 rezultate · 13 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 30.77% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 46.15% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 23.08% |
C — Competențe într-o limbă străină · 13 rezultate · 12 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 8.33% | |
| A2 | 3 | 25.00% | |
| B2 | 8 | 66.67% |
D — Competențe digitale · 13 rezultate · 12 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 33.33% | |
| Utilizator incepator | 5 | 41.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 13 rezultate · 12 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 13 rezultate · 12 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 12 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |