Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 125 rezultate · 125 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 62 | 49.60% | |
| Utilizator experimentat | 47 | 37.60% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 12.80% |
CLUJ-NAPOCA · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 125 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 125 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 125 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 125 rezultate · 125 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 62 | 49.60% | |
| Utilizator experimentat | 47 | 37.60% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 12.80% |
C — Competențe într-o limbă străină · 125 rezultate · 123 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 0.81% | |
| A2 | 19 | 15.45% | |
| B1 | 21 | 17.07% | |
| B2 | 82 | 66.67% |
D — Competențe digitale · 125 rezultate · 125 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 7.20% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 0.80% | |
| Utilizator incepator | 56 | 44.80% | |
| Utilizator nivel mediu | 59 | 47.20% |
E a) — Limba și literatura română · 125 rezultate · 124 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 1.61% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 7.26% | |
| 5,00–5,99 | 54 | 43.55% | |
| 6,00–6,99 | 25 | 20.16% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 16.94% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 10.48% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 125 rezultate · 124 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 2.42% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 3.23% | |
| 5,00–5,99 | 24 | 19.35% | |
| 6,00–6,99 | 35 | 28.23% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 18.55% | |
| 8,00–8,99 | 25 | 20.16% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 8.06% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 94 rezultate · 93 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.15% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.08% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 11.83% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 17.20% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 24.73% | |
| 8,00–8,99 | 28 | 30.11% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 12.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 30 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.33% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 43.33% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 125 rezultate · 125 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 62 | 49.60% | |
| Utilizator experimentat | 47 | 37.60% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 12.80% |
C — Competențe într-o limbă străină · 125 rezultate · 123 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 0.81% | |
| A2 | 19 | 15.45% | |
| B1 | 21 | 17.07% | |
| B2 | 82 | 66.67% |
D — Competențe digitale · 125 rezultate · 125 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 7.20% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 0.80% | |
| Utilizator incepator | 56 | 44.80% | |
| Utilizator nivel mediu | 59 | 47.20% |
E a) — Limba și literatura română · 125 rezultate · 124 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 1.61% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 7.26% | |
| 5,00–5,99 | 54 | 43.55% | |
| 6,00–6,99 | 25 | 20.16% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 16.94% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 10.48% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 125 rezultate · 124 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 2.42% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 3.23% | |
| 5,00–5,99 | 24 | 19.35% | |
| 6,00–6,99 | 35 | 28.23% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 18.55% | |
| 8,00–8,99 | 25 | 20.16% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 8.06% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 94 rezultate · 93 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.15% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.08% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 11.83% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 17.20% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 24.73% | |
| 8,00–8,99 | 28 | 30.11% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 12.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 30 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.33% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 43.33% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |