Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 14.63% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 85.37% |
PODU TURCULUI · Bacău · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 41 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 41 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 41 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 14.63% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 85.37% |
C — Competențe într-o limbă străină · 41 rezultate · 40 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.50% | |
| A2 | 18 | 45.00% | |
| B1 | 5 | 12.50% | |
| B2 | 16 | 40.00% |
D — Competențe digitale · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 2.44% | |
| Utilizator incepator | 27 | 65.85% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 31.71% |
E a) — Limba și literatura română · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.44% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 7.32% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 31.71% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 19.51% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 19.51% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 12.20% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 7.32% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.41% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 40.74% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 22.22% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 28.57% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 35.71% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.34% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 24.14% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 24.14% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 41.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 96.30% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 9 | 34.62% | |
| B1 | 4 | 15.38% | |
| B2 | 13 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator incepator | 17 | 62.96% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 18.52% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.93% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 18.52% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.41% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 40.74% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 22.22% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 15.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 57.14% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 35.71% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 64.29% |
C — Competențe într-o limbă străină · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 7.14% | |
| A2 | 9 | 64.29% | |
| B1 | 1 | 7.14% | |
| B2 | 3 | 21.43% |
D — Competențe digitale · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 10 | 71.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 28.57% |
E a) — Limba și literatura română · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 21.43% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 57.14% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 28.57% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 35.71% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |