Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 27.45% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 45.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 27.45% |
SATU MARE · Satu Mare · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 51 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 51 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 51 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 27.45% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 45.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 27.45% |
C — Competențe într-o limbă străină · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 13.73% | |
| B1 | 9 | 17.65% | |
| B2 | 35 | 68.63% |
D — Competențe digitale · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 11.76% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.96% | |
| Utilizator incepator | 29 | 56.86% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 29.41% |
E a) — Limba și literatura română · 51 rezultate · 50 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 14.00% | |
| 5,00–5,99 | 22 | 44.00% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 26.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 8.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 51 rezultate · 50 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 6.00% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 18.00% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 24.00% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 6.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 48 rezultate · 47 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 12.77% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 23.40% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 31.91% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 27.66% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 27.45% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 45.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 27.45% |
C — Competențe într-o limbă străină · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 13.73% | |
| B1 | 9 | 17.65% | |
| B2 | 35 | 68.63% |
D — Competențe digitale · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 11.76% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.96% | |
| Utilizator incepator | 29 | 56.86% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 29.41% |
E a) — Limba și literatura română · 51 rezultate · 50 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 14.00% | |
| 5,00–5,99 | 22 | 44.00% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 26.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 8.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 51 rezultate · 50 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 6.00% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 18.00% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 24.00% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 6.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 48 rezultate · 47 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 12.77% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 23.40% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 31.91% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 27.66% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |