Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 4.76% |
TASNAD · Satu Mare · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 42 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 42 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 42 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 4.76% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 11.76% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 88.24% |
C — Competențe într-o limbă străină · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.38% | |
| A2 | 10 | 23.81% | |
| B1 | 13 | 30.95% | |
| B2 | 18 | 42.86% |
D — Competențe digitale · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 11.90% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 9.52% | |
| Utilizator incepator | 15 | 35.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 42.86% |
E a) — Limba și literatura română · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 11.90% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 9.52% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 23.53% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 35.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 24 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.17% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 11.76% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 29.41% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 42 rezultate · 41 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.44% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 12.20% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 7.32% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 21.95% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 31.71% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 14.63% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 9.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 24.00% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 72.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.00% | |
| A2 | 6 | 24.00% | |
| B1 | 9 | 36.00% | |
| B2 | 9 | 36.00% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 12.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 4.00% | |
| Utilizator incepator | 12 | 48.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 36.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 32.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 36.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 12.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 24 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.17% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 24 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 35.29% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 58.82% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 5.88% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 11.76% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 88.24% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 23.53% | |
| B1 | 4 | 23.53% | |
| B2 | 9 | 52.94% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 11.76% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 17.65% | |
| Utilizator incepator | 3 | 17.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 52.94% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 35.29% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 29.41% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 23.53% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 35.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 11.76% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 29.41% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 23.53% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 29.41% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |