Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 10.87% | |
| Utilizator experimentat | 82 | 89.13% |
TIMISOARA · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 92 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 92 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 92 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 10.87% | |
| Utilizator experimentat | 82 | 89.13% |
C — Competențe într-o limbă străină · 92 rezultate · 82 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 6.10% | |
| B1 | 12 | 14.63% | |
| B2 | 65 | 79.27% |
D — Competențe digitale · 92 rezultate · 91 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 24 | 26.37% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 19.78% | |
| Utilizator incepator | 7 | 7.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 42 | 46.15% |
E a) — Limba și literatura română · 92 rezultate · 92 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.09% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 7.61% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 14.13% | |
| 7,00–7,99 | 27 | 29.35% | |
| 8,00–8,99 | 33 | 35.87% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 10.87% | |
| 10 | 1 | 1.09% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 92 rezultate · 92 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.09% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.09% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 11.96% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 17.39% | |
| 8,00–8,99 | 22 | 23.91% | |
| 9,00–9,99 | 39 | 42.39% | |
| 10 | 2 | 2.17% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 78 rezultate · 78 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 6.41% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 31 | 39.74% | |
| 9,00–9,99 | 35 | 44.87% | |
| 10 | 1 | 1.28% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 60.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 1 | 10.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 6.45% | |
| Utilizator experimentat | 29 | 93.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 28 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 5 | 17.86% | |
| B2 | 23 | 82.14% |
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 25.81% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 25.81% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 48.39% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.90% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.13% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 48.39% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 19.35% | |
| 10 | 1 | 3.23% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.23% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.90% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 25.81% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 58.06% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 48.00% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 16.67% |
A — Comunicare orală în limba română · 61 rezultate · 61 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 13.11% | |
| Utilizator experimentat | 53 | 86.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 61 rezultate · 54 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 9.26% | |
| B1 | 7 | 12.96% | |
| B2 | 42 | 77.78% |
D — Competențe digitale · 61 rezultate · 60 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 26.67% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 16.67% | |
| Utilizator incepator | 7 | 11.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 45.00% |
E a) — Limba și literatura română · 61 rezultate · 61 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.64% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 11.48% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 14.75% | |
| 7,00–7,99 | 22 | 36.07% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 29.51% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 6.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 61 rezultate · 61 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.64% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.64% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 16.39% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 19.67% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 22.95% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 34.43% | |
| 10 | 2 | 3.28% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 53 rezultate · 53 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 9.43% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 5.66% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 35.85% | |
| 9,00–9,99 | 25 | 47.17% | |
| 10 | 1 | 1.89% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 75.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |