Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 102 rezultate · 102 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 2.94% | |
| Utilizator experimentat | 99 | 97.06% |
CAMPIA TURZII · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 102 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 102 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 102 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 102 rezultate · 102 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 2.94% | |
| Utilizator experimentat | 99 | 97.06% |
C — Competențe într-o limbă străină · 101 rezultate · 96 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 1.04% | |
| B1 | 11 | 11.46% | |
| B2 | 84 | 87.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 102 rezultate · 102 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 38 | 37.25% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 53.92% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 8.82% |
E a) — Limba și literatura română · 102 rezultate · 102 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 13.73% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 10.78% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 25 | 24.51% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 0.98% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 18.52% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.81% | |
| 10 | 3 | 11.11% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 36.00% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 36.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 50 rezultate · 50 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 18.00% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 30.00% | |
| 10 | 3 | 6.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.03% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.03% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.12% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 21.21% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 54.55% | |
| 10 | 2 | 6.06% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.44% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.44% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 9.76% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 14.63% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 17.07% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 43.90% | |
| 10 | 4 | 9.76% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 57.14% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 21.43% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 36.36% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 27.27% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 88.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 3.70% | |
| B1 | 6 | 22.22% | |
| B2 | 20 | 74.07% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 59.26% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 29.63% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 11.11% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 37.04% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 18.52% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 18.52% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.81% | |
| 10 | 3 | 11.11% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 57.14% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 21.43% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 36.36% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 27.27% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 25 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 8.00% | |
| B2 | 23 | 92.00% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 24 | 96.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 32.00% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 36.00% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 36.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.17% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 45.83% | |
| 10 | 4 | 16.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 50 rezultate · 50 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 50 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 49 rezultate · 44 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 6.82% | |
| B2 | 41 | 93.18% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 50 rezultate · 50 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 44.00% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 46.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 10.00% |
E a) — Limba și literatura română · 50 rezultate · 50 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 4.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 18.00% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 24.00% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 42.00% | |
| 10 | 1 | 2.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 50 rezultate · 50 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 18.00% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 30.00% | |
| 10 | 3 | 6.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.03% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.03% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.12% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 21.21% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 54.55% | |
| 10 | 2 | 6.06% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 41.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |