Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 41.18% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 8.82% |
BUCURESTI SECTORUL 3 · București · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 34 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 34 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 34 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 41.18% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 8.82% |
C — Competențe într-o limbă străină · 34 rezultate · 33 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 15.15% | |
| A2 | 5 | 15.15% | |
| B1 | 10 | 30.30% | |
| B2 | 13 | 39.39% |
D — Competențe digitale · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 20.59% | |
| Utilizator incepator | 9 | 26.47% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 52.94% |
E a) — Limba și literatura română · 34 rezultate · 33 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 6.06% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.06% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 24.24% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.12% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 12.12% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.03% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.53% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 21.05% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.53% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 26.32% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 21.05% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 15 rezultate · 14 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 21.43% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.56% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.56% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.56% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 10.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 75.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 52.63% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 47.37% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 10.53% | |
| A2 | 3 | 15.79% | |
| B1 | 7 | 36.84% | |
| B2 | 7 | 36.84% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 10.53% | |
| Utilizator incepator | 7 | 36.84% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 52.63% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.53% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 21.05% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 21.05% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 21.05% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.53% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 21.05% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.53% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 26.32% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 21.05% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 75.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 46.67% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 33.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 20.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 14 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 21.43% | |
| A2 | 2 | 14.29% | |
| B1 | 3 | 21.43% | |
| B2 | 6 | 42.86% |
D — Competențe digitale · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 33.33% | |
| Utilizator incepator | 2 | 13.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 53.33% |
E a) — Limba și literatura română · 15 rezultate · 14 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 14.29% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 35.71% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 15 rezultate · 14 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 21.43% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 11 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 9.09% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 36.36% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |