Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 83 rezultate · 83 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 42.17% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 42.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 15.66% |
BUCURESTI SECTORUL 6 · București · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 83 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 83 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 83 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 83 rezultate · 83 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 42.17% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 42.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 15.66% |
C — Competențe într-o limbă străină · 83 rezultate · 70 niveluri raportate · Stări: 13 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 11)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 4.29% | |
| A2 | 23 | 32.86% | |
| B1 | 12 | 17.14% | |
| B2 | 32 | 45.71% |
D — Competențe digitale · 83 rezultate · 79 niveluri raportate · Stări: 4 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 8.86% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 2.53% | |
| Utilizator incepator | 37 | 46.84% | |
| Utilizator nivel mediu | 33 | 41.77% |
E a) — Limba și literatura română · 83 rezultate · 81 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 6.17% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 4.94% | |
| 5,00–5,99 | 28 | 34.57% | |
| 6,00–6,99 | 24 | 29.63% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 7.41% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 13.58% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 83 rezultate · 80 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 7.50% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 16.25% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 16.25% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 13.75% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 20.00% | |
| 10 | 1 | 1.25% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 79 rezultate · 76 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.32% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 3.95% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 9.21% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 17.11% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 17.11% | |
| 8,00–8,99 | 24 | 31.58% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 19.74% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 50.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 100.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 83 rezultate · 83 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 42.17% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 42.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 15.66% |
C — Competențe într-o limbă străină · 83 rezultate · 70 niveluri raportate · Stări: 13 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 11)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 4.29% | |
| A2 | 23 | 32.86% | |
| B1 | 12 | 17.14% | |
| B2 | 32 | 45.71% |
D — Competențe digitale · 83 rezultate · 79 niveluri raportate · Stări: 4 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 8.86% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 2.53% | |
| Utilizator incepator | 37 | 46.84% | |
| Utilizator nivel mediu | 33 | 41.77% |
E a) — Limba și literatura română · 83 rezultate · 81 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 6.17% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 4.94% | |
| 5,00–5,99 | 28 | 34.57% | |
| 6,00–6,99 | 24 | 29.63% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 7.41% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 13.58% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 83 rezultate · 80 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 7.50% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 16.25% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 16.25% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 13.75% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 20.00% | |
| 10 | 1 | 1.25% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 79 rezultate · 76 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.32% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 3.95% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 9.21% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 17.11% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 17.11% | |
| 8,00–8,99 | 24 | 31.58% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 19.74% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 50.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 100.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |