Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 55 rezultate · 55 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 38.18% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 25.45% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 36.36% |
VASLUI · Vaslui · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 55 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 55 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 55 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 55 rezultate · 55 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 38.18% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 25.45% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 36.36% |
C — Competențe într-o limbă străină · 55 rezultate · 55 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 15 | 27.27% | |
| A2 | 18 | 32.73% | |
| B1 | 8 | 14.55% | |
| B2 | 14 | 25.45% |
D — Competențe digitale · 55 rezultate · 54 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 1.85% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.85% | |
| Utilizator incepator | 34 | 62.96% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 55 rezultate · 52 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 11.54% | |
| 5,00–5,99 | 24 | 46.15% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 26.92% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 55 rezultate · 53 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.66% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 11.32% | |
| 5,00–5,99 | 19 | 35.85% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 20.75% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 9.43% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 15.09% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 19 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.26% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 26.32% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.79% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.26% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.94% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 8.82% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 20.59% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 26.47% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 55 rezultate · 55 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 38.18% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 25.45% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 36.36% |
C — Competențe într-o limbă străină · 55 rezultate · 55 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 15 | 27.27% | |
| A2 | 18 | 32.73% | |
| B1 | 8 | 14.55% | |
| B2 | 14 | 25.45% |
D — Competențe digitale · 55 rezultate · 54 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 1.85% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.85% | |
| Utilizator incepator | 34 | 62.96% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 55 rezultate · 52 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 11.54% | |
| 5,00–5,99 | 24 | 46.15% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 26.92% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 55 rezultate · 53 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.66% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 11.32% | |
| 5,00–5,99 | 19 | 35.85% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 20.75% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 9.43% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 15.09% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 19 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.26% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 26.32% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.79% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.26% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.94% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 8.82% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 20.59% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 26.47% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |