Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 76 rezultate · 76 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 43.42% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 46.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 10.53% |
CLUJ-NAPOCA · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 76 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 76 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 76 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 76 rezultate · 76 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 43.42% | |
| Utilizator experimentat | 35 | 46.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 10.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 74 rezultate · 53 niveluri raportate · Stări: 21 (Neraportat: 21)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 11.32% | |
| B1 | 5 | 9.43% | |
| B2 | 42 | 79.25% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 76 rezultate · 75 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 5.33% | |
| Utilizator incepator | 20 | 26.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 36 | 48.00% |
E a) — Limba și literatura română · 76 rezultate · 73 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.37% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.37% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 16.44% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 10.96% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 19.18% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 27.40% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 23.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 76 rezultate · 73 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.37% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.37% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 12.33% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 13.70% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 12.33% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 20.55% | |
| 9,00–9,99 | 25 | 34.25% | |
| 10 | 3 | 4.11% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 21 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.76% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.76% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 61.90% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 23.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 49 rezultate · 47 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.13% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.13% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 10.64% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 10.64% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 12.77% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 29.79% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 29.79% | |
| 10 | 1 | 2.13% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 35.71% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 60.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 9.52% | |
| B1 | 2 | 9.52% | |
| B2 | 17 | 80.95% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.14% | |
| Utilizator incepator | 6 | 21.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 46.43% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.57% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.57% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.86% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 32.14% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.57% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.71% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.86% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.55% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.55% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 40.91% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 48 rezultate · 48 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 47.92% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 37.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 14.58% |
C — Competențe într-o limbă străină · 47 rezultate · 32 niveluri raportate · Stări: 15 (Neraportat: 15)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 12.50% | |
| B1 | 3 | 9.38% | |
| B2 | 25 | 78.12% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 48 rezultate · 47 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 17.02% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 4.26% | |
| Utilizator incepator | 14 | 29.79% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 48.94% |
E a) — Limba și literatura română · 48 rezultate · 45 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.22% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 24.44% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 24.44% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 48 rezultate · 45 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.22% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 17.78% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.89% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 28.89% | |
| 10 | 3 | 6.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.56% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.56% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.56% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 61.11% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 25 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 32.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 20.00% | |
| 10 | 1 | 4.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |