Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 77 rezultate · 77 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 32.47% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 40.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 27.27% |
LUGOJ · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 77 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 77 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 77 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 77 rezultate · 77 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 32.47% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 40.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 27.27% |
C — Competențe într-o limbă străină · 75 rezultate · 74 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 9.46% | |
| A2 | 17 | 22.97% | |
| B1 | 12 | 16.22% | |
| B2 | 38 | 51.35% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 50.00% | |
| A2 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 77 rezultate · 77 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 24.68% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 9.09% | |
| Utilizator incepator | 20 | 25.97% | |
| Utilizator nivel mediu | 31 | 40.26% |
E a) — Limba și literatura română · 77 rezultate · 76 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.32% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 26 | 34.21% | |
| 6,00–6,99 | 24 | 31.58% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 17.11% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 7.89% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.63% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 77 rezultate · 76 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.32% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 7.89% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 3.95% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 30.26% | |
| 6,00–6,99 | 21 | 27.63% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 19.74% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 7.89% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.32% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 29.17% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.17% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.92% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.92% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 13.46% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 26.92% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 19.23% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 9.62% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 20.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 13 rezultate · 13 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 15.38% | |
| A2 | 6 | 46.15% | |
| B1 | 2 | 15.38% | |
| B2 | 3 | 23.08% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 50.00% | |
| A2 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 9 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 46.67% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 6.67% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 26.67% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 26.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 6.67% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 23.53% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 35.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 41.18% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 5.88% | |
| B1 | 2 | 11.76% | |
| B2 | 14 | 82.35% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 35.29% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.88% | |
| Utilizator incepator | 3 | 17.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 41.18% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 16 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 43.75% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 16 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 16 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 31.25% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 31.25% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 42.86% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 33.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 23.81% |
C — Competențe într-o limbă străină · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.76% | |
| A2 | 5 | 23.81% | |
| B1 | 7 | 33.33% | |
| B2 | 8 | 38.10% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 28.57% | |
| Utilizator incepator | 4 | 19.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 52.38% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 23.81% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 23.81% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 23.81% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 37.50% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 37.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 25.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 17.39% | |
| A2 | 5 | 21.74% | |
| B1 | 1 | 4.35% | |
| B2 | 13 | 56.52% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 29.17% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 25.00% | |
| Utilizator incepator | 4 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 29.17% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 29.17% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 37.50% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 29.17% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 37.50% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 29.17% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.17% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |