Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 112 rezultate · 112 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 98 | 87.50% |
BUCURESTI SECTORUL 5 · București · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 112 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 112 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 112 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 112 rezultate · 112 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 98 | 87.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 111 rezultate · 99 niveluri raportate · Stări: 12 (Neraportat: 12)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 5.05% | |
| A2 | 15 | 15.15% | |
| B1 | 30 | 30.30% | |
| B2 | 49 | 49.49% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 112 rezultate · 112 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 18.75% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 3.57% | |
| Utilizator incepator | 26 | 23.21% | |
| Utilizator nivel mediu | 61 | 54.46% |
E a) — Limba și literatura română · 112 rezultate · 111 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 5.41% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 8.11% | |
| 5,00–5,99 | 25 | 22.52% | |
| 6,00–6,99 | 35 | 31.53% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 15.32% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 14.41% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 2.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 51 rezultate · 51 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.96% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 7.84% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.57% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.41% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.81% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 18.52% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 14.81% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 34 rezultate · 31 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 12.90% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 9.68% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 22.58% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.23% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 16.13% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 19.35% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.90% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.23% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 29.63% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 40.74% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 29 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 6.90% | |
| 2,00–2,99 | 5 | 17.24% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 24.14% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.34% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.34% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.24% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.79% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.44% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 9.76% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 21.95% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 48.78% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 17.07% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 7.41% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 92.59% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 15.38% | |
| B1 | 4 | 15.38% | |
| B2 | 18 | 69.23% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator incepator | 4 | 14.81% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 70.37% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 37.04% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.93% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 18.52% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 14.81% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.41% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.81% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 18.52% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 14.81% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 29.63% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 40.74% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 3.92% | |
| Utilizator experimentat | 49 | 96.08% |
C — Competențe într-o limbă străină · 51 rezultate · 43 niveluri raportate · Stări: 8 (Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 9.30% | |
| B1 | 11 | 25.58% | |
| B2 | 28 | 65.12% |
D — Competențe digitale · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 25.49% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 3.92% | |
| Utilizator incepator | 9 | 17.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 52.94% |
E a) — Limba și literatura română · 51 rezultate · 51 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.96% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 31.37% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 19.61% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 23.53% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 51 rezultate · 51 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.96% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 7.84% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.57% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.44% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 9.76% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 21.95% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 48.78% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 17.07% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 29.41% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 70.59% |
C — Competențe într-o limbă străină · 33 rezultate · 30 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 16.67% | |
| A2 | 7 | 23.33% | |
| B1 | 15 | 50.00% | |
| B2 | 3 | 10.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 14.71% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.94% | |
| Utilizator incepator | 13 | 38.24% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 44.12% |
E a) — Limba și literatura română · 34 rezultate · 33 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 15.15% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 24.24% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 36.36% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.06% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 34 rezultate · 31 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 12.90% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 9.68% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 22.58% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.23% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 16.13% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 19.35% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.90% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.23% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 29 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 6.90% | |
| 2,00–2,99 | 5 | 17.24% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 24.14% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.34% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.34% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.24% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.79% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |