Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 78 rezultate · 78 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 29.49% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 70.51% |
BISTRITA · Bistrița-Năsăud · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 78 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 78 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 78 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 78 rezultate · 78 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 29.49% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 70.51% |
C — Competențe într-o limbă străină · 76 rezultate · 67 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 8 | 11.94% | |
| B1 | 13 | 19.40% | |
| B2 | 46 | 68.66% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 50.00% | |
| B2 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 78 rezultate · 78 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 20.51% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 23.08% | |
| Utilizator incepator | 10 | 12.82% | |
| Utilizator nivel mediu | 34 | 43.59% |
E a) — Limba și literatura română · 78 rezultate · 78 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 5.13% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 14.10% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 25.64% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 21 | 26.92% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 8.97% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 78 rezultate · 77 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.60% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 6.49% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 15.58% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 20.78% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 23.38% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 16.88% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 36 rezultate · 36 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 13.89% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 41.67% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 8.33% | |
| 10 | 1 | 2.78% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 40 rezultate · 39 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.56% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.56% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 28.21% | |
| 10 | 1 | 2.56% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 29.63% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 70.37% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.17% | |
| B1 | 5 | 20.83% | |
| B2 | 18 | 75.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 14.81% | |
| Utilizator incepator | 3 | 11.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 40.74% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 29.63% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.93% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.41% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.81% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 18.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 18.18% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 23.08% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 76.92% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 4 | 20.00% | |
| B2 | 16 | 80.00% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 11.54% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 42.31% | |
| Utilizator incepator | 1 | 3.85% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 42.31% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.54% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 26.92% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.85% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 19.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 53.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 13.33% | |
| 10 | 1 | 6.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 45.45% | |
| 10 | 1 | 9.09% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 36.00% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 64.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 30.43% | |
| B1 | 4 | 17.39% | |
| B2 | 12 | 52.17% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 16.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 12.00% | |
| Utilizator incepator | 6 | 24.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 48.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 32.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 24.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 24 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.17% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 29.17% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 10.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 14 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 42.86% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |