Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 79 rezultate · 79 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 27.85% | |
| Utilizator experimentat | 34 | 43.04% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 29.11% |
CLINCENI · Ilfov · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 79 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 79 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 79 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 79 rezultate · 79 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 27.85% | |
| Utilizator experimentat | 34 | 43.04% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 29.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 79 rezultate · 74 niveluri raportate · Stări: 5 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 6.76% | |
| A2 | 21 | 28.38% | |
| B1 | 24 | 32.43% | |
| B2 | 24 | 32.43% |
D — Competențe digitale · 79 rezultate · 76 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 5.26% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 2.63% | |
| Utilizator incepator | 53 | 69.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 22.37% |
E a) — Limba și literatura română · 79 rezultate · 77 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.30% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.19% | |
| 4,00–4,99 | 12 | 15.58% | |
| 5,00–5,99 | 29 | 37.66% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 20.78% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 3.90% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 12.99% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.60% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 79 rezultate · 77 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.30% | |
| 4,00–4,99 | 13 | 16.88% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 29.87% | |
| 6,00–6,99 | 21 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 7.79% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 7.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 67 rezultate · 64 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.56% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 17.19% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 9.38% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 21.88% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 21.88% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 20.31% | |
| 10 | 1 | 1.56% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 8 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 47 rezultate · 47 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 27.66% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 31.91% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 40.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 47 rezultate · 45 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 6.67% | |
| A2 | 15 | 33.33% | |
| B1 | 17 | 37.78% | |
| B2 | 10 | 22.22% |
D — Competențe digitale · 47 rezultate · 46 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 1 | 2.17% | |
| Utilizator incepator | 35 | 76.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 21.74% |
E a) — Limba și literatura română · 47 rezultate · 46 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.17% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 6.52% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 19.57% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 34.78% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 21.74% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 6.52% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 8.70% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 47 rezultate · 46 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.17% | |
| 4,00–4,99 | 12 | 26.09% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 30.43% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 21.74% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.70% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.17% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 46 rezultate · 43 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.33% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 9.30% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 20.93% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 9.30% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 16.28% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 25.58% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 16.28% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 28.12% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 59.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 12.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 32 rezultate · 29 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 6.90% | |
| A2 | 6 | 20.69% | |
| B1 | 7 | 24.14% | |
| B2 | 14 | 48.28% |
D — Competențe digitale · 32 rezultate · 30 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 13.33% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.33% | |
| Utilizator incepator | 18 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 23.33% |
E a) — Limba și literatura română · 32 rezultate · 31 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.23% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 9.68% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 41.94% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 19.35% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 19.35% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.45% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 31 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.23% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 29.03% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 35.48% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 9.68% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 16.13% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.45% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 28.57% | |
| 10 | 1 | 4.76% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 8 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |