Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 190 rezultate · 190 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 190 | 100.00% |
CONSTANTA · Constanța · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 190 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 190 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 190 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 190 rezultate · 190 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 190 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 165 rezultate · 54 niveluri raportate · Stări: 111 (Neraportat: 111)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 54 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 12 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 12 (Neraportat: 12)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
C — Competențe într-o limbă străină · 13 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 12 (Neraportat: 12)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 190 rezultate · 40 niveluri raportate · Stări: 150 (Neraportat: 150)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 37.50% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 40.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 2.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 20.00% |
E a) — Limba și literatura română · 190 rezultate · 190 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 0.53% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 7.89% | |
| 8,00–8,99 | 63 | 33.16% | |
| 9,00–9,99 | 109 | 57.37% | |
| 10 | 2 | 1.05% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 81 rezultate · 81 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.23% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 2.47% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 4.94% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 17.28% | |
| 9,00–9,99 | 52 | 64.20% | |
| 10 | 8 | 9.88% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 109 rezultate · 109 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 4.59% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 11.01% | |
| 8,00–8,99 | 32 | 29.36% | |
| 9,00–9,99 | 44 | 40.37% | |
| 10 | 16 | 14.68% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 70 rezultate · 70 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 1.43% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 1.43% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 17.14% | |
| 9,00–9,99 | 51 | 72.86% | |
| 10 | 5 | 7.14% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 75.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 60.00% | |
| 10 | 1 | 20.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 61.90% | |
| 10 | 2 | 9.52% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 47 rezultate · 47 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 4.26% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.13% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.51% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 25.53% | |
| 9,00–9,99 | 27 | 57.45% | |
| 10 | 1 | 2.13% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.44% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 2.44% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 9.76% | |
| 9,00–9,99 | 30 | 73.17% | |
| 10 | 5 | 12.20% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 50.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 81 rezultate · 81 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 81 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 79 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 52 (Neraportat: 52)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 27 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 81 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 65 (Neraportat: 65)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 62.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 12.50% |
E a) — Limba și literatura română · 81 rezultate · 81 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 8.64% | |
| 8,00–8,99 | 22 | 27.16% | |
| 9,00–9,99 | 51 | 62.96% | |
| 10 | 1 | 1.23% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 81 rezultate · 81 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.23% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 2.47% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 4.94% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 17.28% | |
| 9,00–9,99 | 52 | 64.20% | |
| 10 | 8 | 9.88% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 50.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 54.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.44% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 2.44% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 9.76% | |
| 9,00–9,99 | 30 | 73.17% | |
| 10 | 5 | 12.20% |
A — Comunicare orală în limba română · 109 rezultate · 109 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 109 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 86 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 59 (Neraportat: 59)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 27 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 12 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 12 (Neraportat: 12)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 109 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 85 (Neraportat: 85)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 45.83% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 25.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 109 rezultate · 109 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 0.92% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 7.34% | |
| 8,00–8,99 | 41 | 37.61% | |
| 9,00–9,99 | 58 | 53.21% | |
| 10 | 1 | 0.92% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 109 rezultate · 109 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 4.59% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 11.01% | |
| 8,00–8,99 | 32 | 29.36% | |
| 9,00–9,99 | 44 | 40.37% | |
| 10 | 16 | 14.68% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 60 rezultate · 60 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 1.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 1.67% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 41 | 68.33% | |
| 10 | 5 | 8.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 75.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 64.71% | |
| 10 | 2 | 11.76% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.35% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.70% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 17.39% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 60.87% | |
| 10 | 1 | 4.35% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 50.00% |