Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 70 rezultate · 70 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 22.86% | |
| Utilizator experimentat | 53 | 75.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.43% |
TARGOVISTE · Dâmbovița · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 70 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 70 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 70 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 70 rezultate · 70 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 22.86% | |
| Utilizator experimentat | 53 | 75.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 70 rezultate · 66 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 9.09% | |
| B1 | 7 | 10.61% | |
| B2 | 53 | 80.30% |
D — Competențe digitale · 70 rezultate · 70 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 18 | 25.71% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 32.86% | |
| Utilizator incepator | 6 | 8.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 32.86% |
E a) — Limba și literatura română · 70 rezultate · 70 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 5.71% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 11.43% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 15.71% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 27 | 38.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 70 rezultate · 70 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.86% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 2.86% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 8.57% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 18.57% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 17.14% | |
| 9,00–9,99 | 31 | 44.29% | |
| 10 | 4 | 5.71% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.04% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 4.08% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.04% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 16.33% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 16.33% | |
| 9,00–9,99 | 26 | 53.06% | |
| 10 | 3 | 6.12% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.56% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 27.78% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 44.44% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 18.18% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 81.82% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 9.52% | |
| B2 | 19 | 90.48% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 18.18% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 63.64% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 18.18% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.55% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 59.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.64% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 59.09% | |
| 10 | 2 | 9.09% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 78.57% | |
| 10 | 1 | 7.14% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 75.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 27.27% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 72.73% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 5.00% | |
| B1 | 2 | 10.00% | |
| B2 | 17 | 85.00% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 31.82% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 27.27% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.55% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 36.36% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.55% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.55% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 45.45% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 31.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 22.73% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 50.00% | |
| 10 | 2 | 9.09% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 71.43% | |
| 10 | 1 | 7.14% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 23.08% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 73.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.85% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 20.00% | |
| B1 | 3 | 12.00% | |
| B2 | 17 | 68.00% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 26.92% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 11.54% | |
| Utilizator incepator | 5 | 19.23% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 42.31% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.54% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 26.92% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.54% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 26.92% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.76% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 23.81% | |
| 10 | 1 | 4.76% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |