Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 133 rezultate · 133 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 24 | 18.05% | |
| Utilizator experimentat | 108 | 81.20% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.75% |
GALATI · Galați · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 133 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 133 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 133 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 133 rezultate · 133 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 24 | 18.05% | |
| Utilizator experimentat | 108 | 81.20% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.75% |
C — Competențe într-o limbă străină · 133 rezultate · 108 niveluri raportate · Stări: 25 (Neraportat: 25)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 2.78% | |
| B1 | 19 | 17.59% | |
| B2 | 86 | 79.63% |
D — Competențe digitale · 133 rezultate · 93 niveluri raportate · Stări: 40 (Neraportat: 40)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 27 | 29.03% | |
| Utilizator experimentat | 38 | 40.86% | |
| Utilizator incepator | 2 | 2.15% | |
| Utilizator nivel mediu | 26 | 27.96% |
E a) — Limba și literatura română · 133 rezultate · 133 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.75% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 6.02% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 12.03% | |
| 7,00–7,99 | 30 | 22.56% | |
| 8,00–8,99 | 47 | 35.34% | |
| 9,00–9,99 | 31 | 23.31% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.23% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.45% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 29.03% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 58.06% | |
| 10 | 1 | 3.23% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 76 rezultate · 76 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 3.95% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 11.84% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 22.37% | |
| 8,00–8,99 | 29 | 38.16% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 22.37% | |
| 10 | 1 | 1.32% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 26.92% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.69% | |
| 10 | 1 | 3.85% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 52 rezultate · 52 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.77% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 13.46% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 19.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 38 rezultate · 38 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.63% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.63% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 18.42% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 10.53% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 44.74% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 21.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.13% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 19.35% | |
| 9,00–9,99 | 20 | 64.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 76 rezultate · 76 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 14.47% | |
| Utilizator experimentat | 65 | 85.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 76 rezultate · 61 niveluri raportate · Stări: 15 (Neraportat: 15)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 3.28% | |
| B1 | 8 | 13.11% | |
| B2 | 51 | 83.61% |
D — Competențe digitale · 76 rezultate · 45 niveluri raportate · Stări: 31 (Neraportat: 31)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 35.56% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 48.89% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 15.56% |
E a) — Limba și literatura română · 76 rezultate · 76 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.32% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 7.89% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 18.42% | |
| 8,00–8,99 | 29 | 38.16% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 18.42% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 76 rezultate · 76 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 3.95% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 11.84% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 22.37% | |
| 8,00–8,99 | 29 | 38.16% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 22.37% | |
| 10 | 1 | 1.32% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 38 rezultate · 38 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.63% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.63% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 18.42% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 10.53% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 44.74% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 21.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 34.62% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 65.38% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 4 | 20.00% | |
| B2 | 16 | 80.00% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.83% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 29.17% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.85% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 26.92% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 30.77% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 26.92% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.69% | |
| 10 | 1 | 3.85% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 22.73% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 31.82% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 12.90% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 83.87% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.23% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 3.70% | |
| B1 | 7 | 25.93% | |
| B2 | 19 | 70.37% |
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 16.67% | |
| Utilizator incepator | 2 | 8.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.45% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 29.03% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 32.26% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 29.03% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.23% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.45% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 29.03% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 58.06% | |
| 10 | 1 | 3.23% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.13% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 19.35% | |
| 9,00–9,99 | 20 | 64.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |