Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 73 rezultate · 73 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 15.07% | |
| Utilizator experimentat | 62 | 84.93% |
GHEABA · Prahova · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 73 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 73 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 73 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 73 rezultate · 73 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 15.07% | |
| Utilizator experimentat | 62 | 84.93% |
C — Competențe într-o limbă străină · 71 rezultate · 67 niveluri raportate · Stări: 4 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 7.46% | |
| A2 | 10 | 14.93% | |
| B1 | 16 | 23.88% | |
| B2 | 36 | 53.73% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 50.00% | |
| B2 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 73 rezultate · 73 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 17.81% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 12.33% | |
| Utilizator incepator | 28 | 38.36% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 31.51% |
E a) — Limba și literatura română · 73 rezultate · 73 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.74% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 8.22% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 24.66% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 20.55% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 13.70% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 21.92% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 8.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 6.12% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.04% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.04% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 24.49% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 22.45% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 12.24% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 8.33% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 29.17% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.17% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.17% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 6.25% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 41.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 20.00% | |
| 10 | 1 | 10.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 55.56% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 8.16% | |
| Utilizator experimentat | 45 | 91.84% |
C — Competențe într-o limbă străină · 48 rezultate · 45 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.22% | |
| A2 | 4 | 8.89% | |
| B1 | 9 | 20.00% | |
| B2 | 31 | 68.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 26.53% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 18.37% | |
| Utilizator incepator | 9 | 18.37% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 36.73% |
E a) — Limba și literatura română · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.08% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 10.20% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 22.45% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 20.41% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 30.61% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 12.24% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 6.12% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.04% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.04% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 24.49% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 22.45% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 12.24% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 6.25% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 41.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 20.00% | |
| 10 | 1 | 10.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 55.56% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 29.17% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 70.83% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 18.18% | |
| A2 | 6 | 27.27% | |
| B1 | 7 | 31.82% | |
| B2 | 5 | 22.73% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 19 | 79.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 20.83% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 54.17% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.17% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 8.33% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 29.17% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.17% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.17% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |