Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 100 rezultate · 100 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 19.00% | |
| Utilizator experimentat | 72 | 72.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 9.00% |
BUZAU · Buzău · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 100 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 100 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 100 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 100 rezultate · 100 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 19.00% | |
| Utilizator experimentat | 72 | 72.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 9.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 100 rezultate · 95 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 7.37% | |
| A2 | 23 | 24.21% | |
| B1 | 18 | 18.95% | |
| B2 | 47 | 49.47% |
D — Competențe digitale · 100 rezultate · 100 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 12.00% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 9.00% | |
| Utilizator incepator | 34 | 34.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 45 | 45.00% |
E a) — Limba și literatura română · 100 rezultate · 100 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.00% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 11.00% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 18.00% | |
| 7,00–7,99 | 20 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 29 | 29.00% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 11.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 100 rezultate · 100 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 2.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 12.00% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 17.00% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 14.00% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 24 | 24.00% | |
| 10 | 5 | 5.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 51 rezultate · 51 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.96% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.96% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 15.69% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 27.45% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 17.65% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 4.08% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.08% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.04% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.04% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 8.16% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 36.73% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.83% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 70.83% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 8.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.35% | |
| A2 | 3 | 13.04% | |
| B1 | 3 | 13.04% | |
| B2 | 16 | 69.57% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 8.33% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 25.00% | |
| Utilizator incepator | 8 | 33.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.17% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.17% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 29.17% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 37.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 45.45% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.69% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 38.46% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 30.77% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 79.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 8.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.55% | |
| A2 | 9 | 40.91% | |
| B1 | 7 | 31.82% | |
| B2 | 5 | 22.73% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 9 | 37.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 62.50% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.17% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 16.67% | |
| 10 | 1 | 4.17% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 55.56% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 22.22% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 70.37% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 7.41% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 15.38% | |
| A2 | 4 | 15.38% | |
| B1 | 1 | 3.85% | |
| B2 | 17 | 65.38% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator incepator | 10 | 37.04% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 48.15% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.93% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 18.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.93% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 18.52% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.11% | |
| 10 | 3 | 11.11% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 23.53% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 68.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 12.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.17% | |
| A2 | 7 | 29.17% | |
| B1 | 7 | 29.17% | |
| B2 | 9 | 37.50% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 28.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 8.00% | |
| Utilizator incepator | 7 | 28.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 36.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 12.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 24.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 32.00% | |
| 10 | 1 | 4.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |