Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 240 rezultate · 240 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 1.67% | |
| Utilizator experimentat | 234 | 97.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 0.83% |
GALATI · Galați · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 240 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 240 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 240 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 240 rezultate · 240 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 1.67% | |
| Utilizator experimentat | 234 | 97.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 0.83% |
C — Competențe într-o limbă străină · 220 rezultate · 203 niveluri raportate · Stări: 17 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 15)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 3.94% | |
| A2 | 48 | 23.65% | |
| B1 | 46 | 22.66% | |
| B2 | 101 | 49.75% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.00% | |
| A2 | 4 | 20.00% | |
| B1 | 9 | 45.00% | |
| B2 | 6 | 30.00% |
D — Competențe digitale · 240 rezultate · 188 niveluri raportate · Stări: 52 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 50)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 44 | 23.40% | |
| Utilizator experimentat | 43 | 22.87% | |
| Utilizator incepator | 24 | 12.77% | |
| Utilizator nivel mediu | 77 | 40.96% |
E a) — Limba și literatura română · 240 rezultate · 238 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 0.84% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 11 | 4.62% | |
| 5,00–5,99 | 64 | 26.89% | |
| 6,00–6,99 | 67 | 28.15% | |
| 7,00–7,99 | 48 | 20.17% | |
| 8,00–8,99 | 39 | 16.39% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 2.94% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 240 rezultate · 238 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 0.84% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 1.26% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 1.68% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 1.68% | |
| 5,00–5,99 | 33 | 13.87% | |
| 6,00–6,99 | 51 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 71 | 29.83% | |
| 8,00–8,99 | 52 | 21.85% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 6.72% | |
| 10 | 2 | 0.84% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 58 rezultate · 58 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 6.90% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 15.52% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 15.52% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 27.59% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 25.86% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 8.62% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 181 rezultate · 179 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 1.68% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 2.79% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 1.68% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 4.47% | |
| 6,00–6,99 | 26 | 14.53% | |
| 7,00–7,99 | 56 | 31.28% | |
| 8,00–8,99 | 46 | 25.70% | |
| 9,00–9,99 | 32 | 17.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 25 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 12.50% | |
| A2 | 2 | 8.33% | |
| B1 | 11 | 45.83% | |
| B2 | 8 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 9.52% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 57.14% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 24.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 28.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 24.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 36.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 28.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 40.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 10.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 8.00% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 92.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 26.09% | |
| B1 | 5 | 21.74% | |
| B2 | 12 | 52.17% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 8 niveluri raportate · Stări: 17 (Neraportat: 17)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 3 | 37.50% | |
| Utilizator incepator | 1 | 12.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 32.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 32.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 32.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.76% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.76% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 96 rezultate · 96 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 2.08% | |
| Utilizator experimentat | 94 | 97.92% |
C — Competențe într-o limbă străină · 96 rezultate · 86 niveluri raportate · Stări: 10 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 1.16% | |
| A2 | 19 | 22.09% | |
| B1 | 17 | 19.77% | |
| B2 | 49 | 56.98% |
D — Competențe digitale · 96 rezultate · 85 niveluri raportate · Stări: 11 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 23.53% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 29.41% | |
| Utilizator incepator | 12 | 14.12% | |
| Utilizator nivel mediu | 28 | 32.94% |
E a) — Limba și literatura română · 96 rezultate · 95 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.11% | |
| 5,00–5,99 | 24 | 25.26% | |
| 6,00–6,99 | 26 | 27.37% | |
| 7,00–7,99 | 19 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 21.05% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 4.21% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 96 rezultate · 95 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.05% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 7.37% | |
| 6,00–6,99 | 22 | 23.16% | |
| 7,00–7,99 | 31 | 32.63% | |
| 8,00–8,99 | 24 | 25.26% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 9.47% | |
| 10 | 1 | 1.05% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 36.36% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 22.73% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 22.73% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 74 rezultate · 73 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.37% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.37% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 4.11% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 15.07% | |
| 7,00–7,99 | 19 | 26.03% | |
| 8,00–8,99 | 21 | 28.77% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 23.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 53 rezultate · 53 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 53 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 53 rezultate · 49 niveluri raportate · Stări: 4 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.04% | |
| A2 | 15 | 30.61% | |
| B1 | 11 | 22.45% | |
| B2 | 22 | 44.90% |
D — Competențe digitale · 53 rezultate · 36 niveluri raportate · Stări: 17 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 16)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 27.78% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 25.00% | |
| Utilizator incepator | 4 | 11.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 36.11% |
E a) — Limba și literatura română · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 28.85% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 34.62% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.15% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 9.62% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.92% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.92% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.92% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 17.31% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 17.31% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.15% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 28.85% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 9.62% | |
| 10 | 1 | 1.92% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 23.53% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 35 rezultate · 34 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.94% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.94% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 35.29% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 32.35% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 20.59% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 17 | 89.47% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 10.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 16.67% | |
| A2 | 6 | 33.33% | |
| B1 | 2 | 11.11% | |
| B2 | 7 | 38.89% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 27.78% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.56% | |
| Utilizator incepator | 3 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 10.53% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.53% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 31.58% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 21.05% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 26.32% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 10.53% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.26% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.53% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 21.05% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 26.32% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.26% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 6.25% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 43.75% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 22 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 3 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 21.05% | |
| B1 | 9 | 47.37% | |
| B2 | 6 | 31.58% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 15.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 15.00% | |
| Utilizator incepator | 3 | 15.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 55.00% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 22.73% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 13.64% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 40.91% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 46.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |