Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 32.61% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 67.39% |
ONESTI · Bacău · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 46 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 46 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 46 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 32.61% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 67.39% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.70% | |
| A2 | 12 | 44.44% | |
| B1 | 7 | 25.93% | |
| B2 | 7 | 25.93% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.26% | |
| A2 | 8 | 42.11% | |
| B1 | 8 | 42.11% | |
| B2 | 2 | 10.53% |
D — Competențe digitale · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 8.70% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.17% | |
| Utilizator incepator | 12 | 26.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 29 | 63.04% |
E a) — Limba și literatura română · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 28.26% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 21.74% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 23.91% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 19.57% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 30.43% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 34.78% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.35% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.12% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.12% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 15.62% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 15.62% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 28.12% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 21.88% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 35.71% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 21.43% | |
| 10 | 1 | 7.14% |
A — Comunicare orală în limba română · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 32.61% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 67.39% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.70% | |
| A2 | 12 | 44.44% | |
| B1 | 7 | 25.93% | |
| B2 | 7 | 25.93% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.26% | |
| A2 | 8 | 42.11% | |
| B1 | 8 | 42.11% | |
| B2 | 2 | 10.53% |
D — Competențe digitale · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 8.70% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.17% | |
| Utilizator incepator | 12 | 26.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 29 | 63.04% |
E a) — Limba și literatura română · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 28.26% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 21.74% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 23.91% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 19.57% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 30.43% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 34.78% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.35% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.12% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.12% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 15.62% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 15.62% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 28.12% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 21.88% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 35.71% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 21.43% | |
| 10 | 1 | 7.14% |