Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 171 rezultate · 171 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 171 | 100.00% |
SIBIU · Sibiu · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 171 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 171 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 171 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 171 rezultate · 171 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 171 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 154 rezultate · 57 niveluri raportate · Stări: 97 (Neraportat: 97)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 3.51% | |
| B2 | 55 | 96.49% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 17 (Neraportat: 17)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 171 rezultate · 64 niveluri raportate · Stări: 107 (Neraportat: 107)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 27 | 42.19% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 29.69% | |
| Utilizator incepator | 1 | 1.56% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 26.56% |
E a) — Limba și literatura română · 171 rezultate · 171 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 1.75% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 8.77% | |
| 8,00–8,99 | 65 | 38.01% | |
| 9,00–9,99 | 86 | 50.29% | |
| 10 | 2 | 1.17% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 56.00% | |
| 10 | 3 | 12.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 146 rezultate · 146 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 4.79% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 10.96% | |
| 8,00–8,99 | 36 | 24.66% | |
| 9,00–9,99 | 65 | 44.52% | |
| 10 | 22 | 15.07% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 79 rezultate · 79 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.27% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 3.80% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 12.66% | |
| 9,00–9,99 | 59 | 74.68% | |
| 10 | 6 | 7.59% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 2 | 20.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 70.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 53 rezultate · 53 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.89% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 1.89% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 9.43% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 22.64% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 64.15% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 62.50% | |
| 10 | 1 | 12.50% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 25 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 10 niveluri raportate · Stări: 15 (Neraportat: 15)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 10 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 3 niveluri raportate · Stări: 22 (Neraportat: 22)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 66.67% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 36.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 56.00% | |
| 10 | 3 | 12.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 146 rezultate · 146 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 146 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 129 rezultate · 47 niveluri raportate · Stări: 82 (Neraportat: 82)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 4.26% | |
| B2 | 45 | 95.74% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 17 (Neraportat: 17)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 146 rezultate · 61 niveluri raportate · Stări: 85 (Neraportat: 85)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 40.98% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 29.51% | |
| Utilizator incepator | 1 | 1.64% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 27.87% |
E a) — Limba și literatura română · 146 rezultate · 146 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 1.37% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 6.85% | |
| 8,00–8,99 | 55 | 37.67% | |
| 9,00–9,99 | 77 | 52.74% | |
| 10 | 2 | 1.37% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 146 rezultate · 146 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 4.79% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 10.96% | |
| 8,00–8,99 | 36 | 24.66% | |
| 9,00–9,99 | 65 | 44.52% | |
| 10 | 22 | 15.07% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 79 rezultate · 79 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.27% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 3.80% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 12.66% | |
| 9,00–9,99 | 59 | 74.68% | |
| 10 | 6 | 7.59% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 2 | 20.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 70.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 38 rezultate · 38 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.63% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 10.53% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 23.68% | |
| 9,00–9,99 | 24 | 63.16% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 62.50% | |
| 10 | 1 | 12.50% |