Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 67 rezultate · 67 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 25.37% | |
| Utilizator experimentat | 49 | 73.13% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.49% |
CODLEA · Brașov · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 67 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 67 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 67 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 67 rezultate · 67 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 25.37% | |
| Utilizator experimentat | 49 | 73.13% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.49% |
C — Competențe într-o limbă străină · 67 rezultate · 66 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 4.55% | |
| A2 | 9 | 13.64% | |
| B1 | 11 | 16.67% | |
| B2 | 43 | 65.15% |
D — Competențe digitale · 67 rezultate · 67 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 18 | 26.87% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 5.97% | |
| Utilizator incepator | 4 | 5.97% | |
| Utilizator nivel mediu | 41 | 61.19% |
E a) — Limba și literatura română · 67 rezultate · 66 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 27.27% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 21.21% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 19.70% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 21.21% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 10.61% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 39 rezultate · 38 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.63% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.63% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 42.11% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 10.53% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 15.79% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 26.32% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 10.71% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.71% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 10.71% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 18.52% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 29.63% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 35 rezultate · 34 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 8.82% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 35.29% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 32.35% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 75.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 29.41% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 70.59% |
C — Competențe într-o limbă străină · 34 rezultate · 33 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 6.06% | |
| A2 | 5 | 15.15% | |
| B1 | 6 | 18.18% | |
| B2 | 20 | 60.61% |
D — Competențe digitale · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 29.41% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.94% | |
| Utilizator incepator | 3 | 8.82% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 58.82% |
E a) — Limba și literatura română · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 26.47% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 20.59% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.94% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 44.12% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 29.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 36.67% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 75.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 21.43% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 78.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.57% | |
| A2 | 4 | 14.29% | |
| B1 | 4 | 14.29% | |
| B2 | 19 | 67.86% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 21.43% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.14% | |
| Utilizator incepator | 1 | 3.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 67.86% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 17.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 10.71% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.71% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 10.71% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 18.52% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 29.63% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 5 rezultate · 5 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 20.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 5 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 20.00% | |
| B2 | 4 | 80.00% |
D — Competențe digitale · 5 rezultate · 5 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 40.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 5 rezultate · 4 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 5 rezultate · 4 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 4 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |