Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 66 rezultate · 66 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 25.76% | |
| Utilizator experimentat | 44 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 7.58% |
RAMNICU VALCEA · Vâlcea · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 66 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 66 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 66 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 66 rezultate · 66 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 25.76% | |
| Utilizator experimentat | 44 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 7.58% |
C — Competențe într-o limbă străină · 66 rezultate · 52 niveluri raportate · Stări: 14 (Neraportat: 14)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 7.69% | |
| B1 | 5 | 9.62% | |
| B2 | 43 | 82.69% |
D — Competențe digitale · 66 rezultate · 50 niveluri raportate · Stări: 16 (Neraportat: 16)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 32.00% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 56.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 2.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 10.00% |
E a) — Limba și literatura română · 66 rezultate · 66 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.52% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 13.64% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 25.76% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 21.21% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 24.24% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 13.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 66 rezultate · 66 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.52% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.52% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 13.64% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 12.12% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 24.24% | |
| 9,00–9,99 | 20 | 30.30% | |
| 10 | 2 | 3.03% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 53 rezultate · 53 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.89% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.89% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 7.55% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 18.87% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 32.08% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 33.96% | |
| 10 | 2 | 3.77% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 40.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 37.50% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 33 rezultate · 33 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 27.27% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 63.64% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 9.09% |
C — Competențe într-o limbă străină · 33 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 7.41% | |
| B1 | 2 | 7.41% | |
| B2 | 23 | 85.19% |
D — Competențe digitale · 33 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 13 (Neraportat: 13)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 60.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 5.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 5.00% |
E a) — Limba și literatura română · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.03% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 15.15% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 21.21% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 9.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.03% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.03% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 21.21% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.12% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.12% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 24.24% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 24.24% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.57% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.57% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 32.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 66.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 33 rezultate · 33 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 24.24% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 69.70% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.06% |
C — Competențe într-o limbă străină · 33 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 8 (Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 8.00% | |
| B1 | 3 | 12.00% | |
| B2 | 20 | 80.00% |
D — Competențe digitale · 33 rezultate · 30 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 53.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 13.33% |
E a) — Limba și literatura română · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.06% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 15.15% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.12% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 24.24% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 36.36% | |
| 10 | 2 | 6.06% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 36.00% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 36.00% | |
| 10 | 2 | 8.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |