Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 141 rezultate · 141 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 3.55% | |
| Utilizator experimentat | 136 | 96.45% |
TIMISOARA · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 141 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 141 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 141 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 141 rezultate · 141 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 3.55% | |
| Utilizator experimentat | 136 | 96.45% |
C — Competențe într-o limbă străină · 85 rezultate · 55 niveluri raportate · Stări: 30 (Neraportat: 30)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 1.82% | |
| B1 | 5 | 9.09% | |
| B2 | 49 | 89.09% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 11 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 9.09% | |
| B2 | 10 | 90.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 17 (Neraportat: 17)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 9.09% | |
| B1 | 7 | 31.82% | |
| B2 | 13 | 59.09% |
D — Competențe digitale · 141 rezultate · 122 niveluri raportate · Stări: 19 (Neraportat: 19)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 38 | 31.15% | |
| Utilizator experimentat | 51 | 41.80% | |
| Utilizator incepator | 3 | 2.46% | |
| Utilizator nivel mediu | 30 | 24.59% |
E a) — Limba și literatura română · 141 rezultate · 141 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 6.38% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 8.51% | |
| 7,00–7,99 | 30 | 21.28% | |
| 8,00–8,99 | 56 | 39.72% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 24.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 86 rezultate · 86 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.16% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 2.33% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 10.47% | |
| 8,00–8,99 | 25 | 29.07% | |
| 9,00–9,99 | 45 | 52.33% | |
| 10 | 4 | 4.65% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 55 rezultate · 55 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.45% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 14.55% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 32.73% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 18.18% | |
| 10 | 1 | 1.82% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.90% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 22.58% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 61.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 72 rezultate · 72 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 4.17% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 6.94% | |
| 8,00–8,99 | 21 | 29.17% | |
| 9,00–9,99 | 43 | 59.72% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 31.25% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 43.75% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 35.71% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 35.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 7.14% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 92.86% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 9.09% | |
| B1 | 7 | 31.82% | |
| B2 | 13 | 59.09% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 26.32% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 10.53% | |
| Utilizator incepator | 2 | 10.53% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 52.63% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 32.14% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 32.14% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 53.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.35% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 73.91% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 60.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 55 rezultate · 55 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 5.45% | |
| Utilizator experimentat | 52 | 94.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 52 rezultate · 43 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 2.33% | |
| B1 | 5 | 11.63% | |
| B2 | 37 | 86.05% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 55 rezultate · 51 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 27.45% | |
| Utilizator experimentat | 32 | 62.75% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 9.80% |
E a) — Limba și literatura română · 55 rezultate · 55 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.64% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 23.64% | |
| 8,00–8,99 | 27 | 49.09% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 14.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 55 rezultate · 55 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.45% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 14.55% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 32.73% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 18.18% | |
| 10 | 1 | 1.82% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.90% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 22.58% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 61.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 31.25% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 43.75% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 58 rezultate · 58 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 58 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 11 niveluri raportate · Stări: 17 (Neraportat: 17)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 11 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 13 rezultate · 10 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 10 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 17 (Neraportat: 17)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 58 rezultate · 52 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 36.54% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 32.69% | |
| Utilizator incepator | 1 | 1.92% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 28.85% |
E a) — Limba și literatura română · 58 rezultate · 58 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.17% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 8.62% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 34.48% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 31.03% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 58 rezultate · 58 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.72% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 3.45% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 8.62% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 27.59% | |
| 9,00–9,99 | 30 | 51.72% | |
| 10 | 4 | 6.90% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.12% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.16% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 32.65% | |
| 9,00–9,99 | 26 | 53.06% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |