Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 35.56% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 42.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 22.22% |
LOVRIN · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 45 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 45 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 45 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 35.56% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 42.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 22.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 16.28% | |
| A2 | 16 | 37.21% | |
| B1 | 6 | 13.95% | |
| B2 | 14 | 32.56% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 50.00% | |
| B2 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.22% | |
| Utilizator incepator | 21 | 46.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.22% | |
| 3,00–3,99 | 11 | 24.44% | |
| 4,00–4,99 | 10 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.22% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 8.89% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 13.33% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 17.78% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.44% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 15.56% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.44% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.22% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 8.89% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 17.78% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 6.67% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 35.56% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 42.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 22.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 16.28% | |
| A2 | 16 | 37.21% | |
| B1 | 6 | 13.95% | |
| B2 | 14 | 32.56% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 50.00% | |
| B2 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.22% | |
| Utilizator incepator | 21 | 46.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.22% | |
| 3,00–3,99 | 11 | 24.44% | |
| 4,00–4,99 | 10 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.22% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 8.89% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 13.33% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 17.78% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.44% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 15.56% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.44% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.22% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 8.89% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 17.78% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 6.67% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |