Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 56 rezultate · 56 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 35.71% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 41.07% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 23.21% |
CLUJ-NAPOCA · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 56 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 56 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 56 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 56 rezultate · 56 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 35.71% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 41.07% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 23.21% |
C — Competențe într-o limbă străină · 56 rezultate · 45 niveluri raportate · Stări: 11 (Neraportat: 11)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 4.44% | |
| B1 | 6 | 13.33% | |
| B2 | 37 | 82.22% |
D — Competențe digitale · 56 rezultate · 56 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 16.07% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 3.57% | |
| Utilizator incepator | 25 | 44.64% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 35.71% |
E a) — Limba și literatura română · 56 rezultate · 56 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 10.71% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 23.21% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 19.64% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 26.79% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 19.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 56 rezultate · 56 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.79% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 19.64% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 26.79% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 30.36% | |
| 10 | 4 | 7.14% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.57% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.57% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 39.29% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 35.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.35% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 43.48% | |
| 10 | 2 | 8.70% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 36.67% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 56.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 20 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 26.67% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 6.67% | |
| Utilizator incepator | 5 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 30.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 10.00% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 43.33% | |
| 10 | 4 | 13.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 63.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 58.82% | |
| 10 | 2 | 11.76% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 34.62% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 23.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 42.31% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 8.00% | |
| B1 | 6 | 24.00% | |
| B2 | 17 | 68.00% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.85% | |
| Utilizator incepator | 20 | 76.92% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 19.23% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 19.23% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 34.62% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 19.23% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.85% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 34.62% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 26.92% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 19.23% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 52.94% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 17.65% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |