Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 101 rezultate · 101 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 34 | 33.66% | |
| Utilizator experimentat | 54 | 53.47% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 12.87% |
TIMISOARA · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 101 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 101 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 101 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 101 rezultate · 101 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 34 | 33.66% | |
| Utilizator experimentat | 54 | 53.47% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 12.87% |
C — Competențe într-o limbă străină · 100 rezultate · 90 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 5.56% | |
| A2 | 7 | 7.78% | |
| B1 | 10 | 11.11% | |
| B2 | 68 | 75.56% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 101 rezultate · 100 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 11.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 3.00% | |
| Utilizator incepator | 46 | 46.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 40 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 101 rezultate · 100 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.00% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 21.00% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 25 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 16.00% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 6.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 101 rezultate · 100 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.00% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 5.00% | |
| 5,00–5,99 | 25 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 22 | 22.00% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 17.00% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 18.00% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 10.00% | |
| 10 | 1 | 1.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.04% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.08% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 8.16% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 24.49% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 16.33% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 32.65% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 12.24% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 43 rezultate · 42 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.38% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.38% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 23.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 11.11% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 74 rezultate · 74 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 29.73% | |
| Utilizator experimentat | 40 | 54.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 16.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 73 rezultate · 68 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 5.88% | |
| A2 | 4 | 5.88% | |
| B1 | 10 | 14.71% | |
| B2 | 50 | 73.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 74 rezultate · 74 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 12.16% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 2.70% | |
| Utilizator incepator | 33 | 44.59% | |
| Utilizator nivel mediu | 30 | 40.54% |
E a) — Limba și literatura română · 74 rezultate · 73 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.37% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 8.22% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 24.66% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 21.92% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 20.55% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 17.81% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 5.48% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 74 rezultate · 73 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 4.11% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 28.77% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 24.66% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 13.70% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 16.44% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 10.96% | |
| 10 | 1 | 1.37% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 38 rezultate · 38 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.63% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 10.53% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 28.95% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 18.42% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 23.68% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 15.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 30 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.33% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.33% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 23.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 44.44% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 51.85% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.70% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.55% | |
| A2 | 3 | 13.64% | |
| B2 | 18 | 81.82% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 7.69% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.85% | |
| Utilizator incepator | 13 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 38.46% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.41% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 37.04% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.41% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.81% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 18.18% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 63.64% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |