Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 13.73% | |
| Utilizator experimentat | 42 | 82.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 3.92% |
CAMPULUNG · Argeș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 51 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 51 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 51 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 13.73% | |
| Utilizator experimentat | 42 | 82.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 3.92% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 6.67% | |
| A2 | 7 | 23.33% | |
| B1 | 12 | 40.00% | |
| B2 | 9 | 30.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 21 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 16 | 80.00% | |
| B1 | 4 | 20.00% |
D — Competențe digitale · 51 rezultate · 50 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 2.00% | |
| Utilizator incepator | 40 | 80.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 18.00% |
E a) — Limba și literatura română · 51 rezultate · 49 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.04% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.04% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 8.16% | |
| 5,00–5,99 | 29 | 59.18% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 10.20% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.08% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 51 rezultate · 49 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.04% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 8.16% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 10.20% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 36.73% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 12.24% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 45 rezultate · 43 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.33% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 6.98% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 9.30% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 11.63% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 9.30% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 11.63% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 13.95% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 27.91% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 6.98% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 13.73% | |
| Utilizator experimentat | 42 | 82.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 3.92% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 6.67% | |
| A2 | 7 | 23.33% | |
| B1 | 12 | 40.00% | |
| B2 | 9 | 30.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 21 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 16 | 80.00% | |
| B1 | 4 | 20.00% |
D — Competențe digitale · 51 rezultate · 50 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 2.00% | |
| Utilizator incepator | 40 | 80.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 18.00% |
E a) — Limba și literatura română · 51 rezultate · 49 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.04% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.04% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 8.16% | |
| 5,00–5,99 | 29 | 59.18% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 10.20% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.08% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 51 rezultate · 49 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.04% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 8.16% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 10.20% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 36.73% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 12.24% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 45 rezultate · 43 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.33% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 6.98% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 9.30% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 11.63% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 9.30% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 11.63% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 13.95% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 27.91% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 6.98% | |
| 10 | 0 | 0.00% |