Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 77.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 2.86% |
CLUJ-NAPOCA · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 35 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 35 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 35 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 77.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 2.86% |
C — Competențe într-o limbă străină · 35 rezultate · 34 niveluri raportate · Stări: 1 (ELIMINAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 5.88% | |
| B1 | 5 | 14.71% | |
| B2 | 27 | 79.41% |
D — Competențe digitale · 35 rezultate · 34 niveluri raportate · Stări: 1 (ELIMINAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 20.59% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 11.76% | |
| Utilizator incepator | 12 | 35.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 32.35% |
E a) — Limba și literatura română · 35 rezultate · 34 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 35.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 20.59% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 8.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 35 rezultate · 34 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 26.47% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 14.71% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 8.82% | |
| 10 | 1 | 2.94% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 30 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 77.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 2.86% |
C — Competențe într-o limbă străină · 35 rezultate · 34 niveluri raportate · Stări: 1 (ELIMINAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 5.88% | |
| B1 | 5 | 14.71% | |
| B2 | 27 | 79.41% |
D — Competențe digitale · 35 rezultate · 34 niveluri raportate · Stări: 1 (ELIMINAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 20.59% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 11.76% | |
| Utilizator incepator | 12 | 35.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 32.35% |
E a) — Limba și literatura română · 35 rezultate · 34 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 35.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 20.59% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 8.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 35 rezultate · 34 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 26.47% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 14.71% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 8.82% | |
| 10 | 1 | 2.94% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 30 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |