Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 41.18% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 52.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 5.88% |
CARANSEBES · Caraș-Severin · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 17 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 17 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 17 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 41.18% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 52.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 5.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 17.65% | |
| A2 | 8 | 47.06% | |
| B1 | 4 | 23.53% | |
| B2 | 2 | 11.76% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 23.53% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 17.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 58.82% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 16 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 23.53% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 41.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 4 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 41.18% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 52.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 5.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 17.65% | |
| A2 | 8 | 47.06% | |
| B1 | 4 | 23.53% | |
| B2 | 2 | 11.76% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 23.53% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 17.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 58.82% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 16 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 23.53% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 41.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 4 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |