Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 84 rezultate · 84 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 5.95% | |
| Utilizator experimentat | 79 | 94.05% |
CLUJ-NAPOCA · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 84 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 84 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 84 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 84 rezultate · 84 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 5.95% | |
| Utilizator experimentat | 79 | 94.05% |
C — Competențe într-o limbă străină · 78 rezultate · 65 niveluri raportate · Stări: 13 (Neraportat: 13)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 4.62% | |
| B1 | 7 | 10.77% | |
| B2 | 55 | 84.62% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 5 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 20.00% | |
| A2 | 3 | 60.00% | |
| B1 | 1 | 20.00% |
D — Competențe digitale · 84 rezultate · 83 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 37 | 44.58% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 32.53% | |
| Utilizator incepator | 2 | 2.41% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 20.48% |
E a) — Limba și literatura română · 84 rezultate · 84 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 5.95% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 34 | 40.48% | |
| 9,00–9,99 | 22 | 26.19% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 52 rezultate · 52 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.92% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 9.62% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 9.62% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.15% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 19.23% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 34.62% | |
| 10 | 2 | 3.85% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 15.62% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 15.62% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 50.00% | |
| 10 | 2 | 6.25% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.25% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 43.75% | |
| 10 | 1 | 6.25% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 62.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 57.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.55% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.55% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 54.55% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 27.27% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 46.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 31 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 8.33% | |
| B2 | 22 | 91.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 51.61% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 29.03% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 19.35% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.45% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 9.68% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 51.61% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 32.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.45% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 16.13% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 22.58% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 45.16% | |
| 10 | 2 | 6.45% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.55% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 54.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 87.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 13.04% | |
| B2 | 20 | 86.96% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 50.00% | |
| B1 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 43.75% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 46.88% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 9.38% |
E a) — Limba și literatura română · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 9.38% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 43.75% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 28.12% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 15.62% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 15.62% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 50.00% | |
| 10 | 2 | 6.25% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.25% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 43.75% | |
| 10 | 1 | 6.25% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 62.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 57.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 4.76% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 95.24% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 16.67% | |
| B1 | 2 | 11.11% | |
| B2 | 13 | 72.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 33.33% | |
| A2 | 2 | 66.67% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 35.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 15.00% | |
| Utilizator incepator | 2 | 10.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 19.05% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 46.15% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 23.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |