Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 70 rezultate · 70 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 27.14% | |
| Utilizator experimentat | 51 | 72.86% |
PLOIESTI · Prahova · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 70 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 70 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 70 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 70 rezultate · 70 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 27.14% | |
| Utilizator experimentat | 51 | 72.86% |
C — Competențe într-o limbă străină · 70 rezultate · 61 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 11.48% | |
| B1 | 12 | 19.67% | |
| B2 | 42 | 68.85% |
D — Competențe digitale · 70 rezultate · 70 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 7.14% | |
| Utilizator incepator | 14 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 31 | 44.29% |
E a) — Limba și literatura română · 70 rezultate · 70 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 4.29% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 15.71% | |
| 8,00–8,99 | 22 | 31.43% | |
| 9,00–9,99 | 27 | 38.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 70 rezultate · 70 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 4.29% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 18.57% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 17.14% | |
| 9,00–9,99 | 33 | 47.14% | |
| 10 | 2 | 2.86% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 35.29% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 47.06% | |
| 10 | 2 | 11.76% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 53 rezultate · 53 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.77% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 5.66% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 18.87% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 22.64% | |
| 9,00–9,99 | 25 | 47.17% | |
| 10 | 1 | 1.89% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 83.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 6 | 28.57% | |
| B2 | 15 | 71.43% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 37.50% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 12.50% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 45.83% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 54.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 58.33% | |
| 10 | 1 | 4.17% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 44.44% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 33.33% | |
| 10 | 2 | 22.22% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 17.39% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 82.61% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 11.11% | |
| B2 | 16 | 88.89% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 26.09% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 8.70% | |
| Utilizator incepator | 2 | 8.70% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 56.52% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 43.48% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 39.13% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.70% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 56.52% | |
| 10 | 1 | 4.35% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 80.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 66.67% | |
| 10 | 1 | 5.56% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 47.83% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 52.17% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 31.82% | |
| B1 | 4 | 18.18% | |
| B2 | 11 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 21.74% | |
| Utilizator incepator | 11 | 47.83% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 30.43% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.70% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 17.39% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 26.09% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 26.09% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 21.74% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.70% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 34.78% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 26.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 35.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |