Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 26.09% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 41.30% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 32.61% |
SFANTU GHEORGHE · Covasna · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 46 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 46 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 46 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 26.09% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 41.30% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 32.61% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 46 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 37 rezultate · 34 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.94% | |
| A2 | 3 | 8.82% | |
| B1 | 11 | 32.35% | |
| B2 | 19 | 55.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 22.22% | |
| B1 | 6 | 66.67% | |
| B2 | 1 | 11.11% |
D — Competențe digitale · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 34.78% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 13.04% | |
| Utilizator incepator | 4 | 8.70% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 43.48% |
E a) — Limba și literatura română · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.17% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 6.52% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 23.91% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 26.09% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 36.96% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.17% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 13.04% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 30.43% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 34.78% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 19.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 32.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 32.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.52% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.76% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 38.10% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 28.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 32.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 47.62% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 23.81% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 21 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 6.25% | |
| B1 | 3 | 18.75% | |
| B2 | 12 | 75.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 23.81% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 42.86% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.76% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 38.10% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 38.10% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.52% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.76% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 38.10% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 24.00% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 36.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 40.00% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 25 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.56% | |
| A2 | 2 | 11.11% | |
| B1 | 8 | 44.44% | |
| B2 | 7 | 38.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 33.33% | |
| B1 | 3 | 50.00% | |
| B2 | 1 | 16.67% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 40.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 4.00% | |
| Utilizator incepator | 3 | 12.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 44.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 36.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.00% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 36.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 32.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 28.00% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 24.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 32.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 32.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 28.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 32.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |