Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 289 rezultate · 289 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 3.81% | |
| Utilizator experimentat | 278 | 96.19% |
BUCURESTI SECTORUL 1 · București · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 289 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 289 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 289 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 289 rezultate · 289 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 3.81% | |
| Utilizator experimentat | 278 | 96.19% |
C — Competențe într-o limbă străină · 287 rezultate · 138 niveluri raportate · Stări: 149 (Neraportat: 149)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 2.90% | |
| B1 | 15 | 10.87% | |
| B2 | 119 | 86.23% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 289 rezultate · 102 niveluri raportate · Stări: 187 (Neraportat: 187)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 24 | 23.53% | |
| Utilizator experimentat | 69 | 67.65% | |
| Utilizator incepator | 2 | 1.96% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 6.86% |
E a) — Limba și literatura română · 289 rezultate · 289 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 5.19% | |
| 6,00–6,99 | 27 | 9.34% | |
| 7,00–7,99 | 47 | 16.26% | |
| 8,00–8,99 | 103 | 35.64% | |
| 9,00–9,99 | 95 | 32.87% | |
| 10 | 1 | 0.35% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 289 rezultate · 288 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 0.69% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 2.78% | |
| 7,00–7,99 | 29 | 10.07% | |
| 8,00–8,99 | 82 | 28.47% | |
| 9,00–9,99 | 143 | 49.65% | |
| 10 | 24 | 8.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 60.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 6.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 134 rezultate · 134 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.49% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 5.22% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 7.46% | |
| 8,00–8,99 | 39 | 29.10% | |
| 9,00–9,99 | 73 | 54.48% | |
| 10 | 3 | 2.24% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 137 rezultate · 136 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.74% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 0.74% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 2.21% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 6.62% | |
| 8,00–8,99 | 30 | 22.06% | |
| 9,00–9,99 | 80 | 58.82% | |
| 10 | 12 | 8.82% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 257 rezultate · 257 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 3.89% | |
| Utilizator experimentat | 247 | 96.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 255 rezultate · 128 niveluri raportate · Stări: 127 (Neraportat: 127)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 3.12% | |
| B1 | 13 | 10.16% | |
| B2 | 111 | 86.72% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 257 rezultate · 95 niveluri raportate · Stări: 162 (Neraportat: 162)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 23.16% | |
| Utilizator experimentat | 65 | 68.42% | |
| Utilizator incepator | 2 | 2.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 6.32% |
E a) — Limba și literatura română · 257 rezultate · 257 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.39% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 4.67% | |
| 6,00–6,99 | 24 | 9.34% | |
| 7,00–7,99 | 43 | 16.73% | |
| 8,00–8,99 | 90 | 35.02% | |
| 9,00–9,99 | 86 | 33.46% | |
| 10 | 1 | 0.39% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 257 rezultate · 256 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 0.78% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 3.12% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 8.98% | |
| 8,00–8,99 | 78 | 30.47% | |
| 9,00–9,99 | 127 | 49.61% | |
| 10 | 18 | 7.03% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 64.29% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 35.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 120 rezultate · 120 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.67% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 5.83% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 5.83% | |
| 8,00–8,99 | 38 | 31.67% | |
| 9,00–9,99 | 63 | 52.50% | |
| 10 | 3 | 2.50% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 121 rezultate · 120 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.83% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 1.67% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 7.50% | |
| 8,00–8,99 | 26 | 21.67% | |
| 9,00–9,99 | 70 | 58.33% | |
| 10 | 12 | 10.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.12% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 96.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 32 rezultate · 10 niveluri raportate · Stări: 22 (Neraportat: 22)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 20.00% | |
| B2 | 8 | 80.00% |
D — Competențe digitale · 32 rezultate · 7 niveluri raportate · Stări: 25 (Neraportat: 25)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 57.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 14.29% |
E a) — Limba și literatura română · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 9.38% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 9.38% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 40.62% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 28.12% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 50.00% | |
| 10 | 6 | 18.75% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 100.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 71.43% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 62.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |