Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 6.67% |
PIATRA-NEAMT · Neamț · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 45 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 45 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 45 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 6.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 45 rezultate · 38 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.63% | |
| A2 | 3 | 7.89% | |
| B1 | 13 | 34.21% | |
| B2 | 21 | 55.26% |
D — Competențe digitale · 45 rezultate · 42 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 23.81% | |
| Utilizator incepator | 3 | 7.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 40.48% |
E a) — Limba și literatura română · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.22% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 8.89% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 24.44% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 17.78% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.22% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.22% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 4.44% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 42.22% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 28.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 51.85% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.56% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 34.78% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 56.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 8.70% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.76% | |
| A2 | 3 | 14.29% | |
| B1 | 8 | 38.10% | |
| B2 | 9 | 42.86% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 26.09% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 39.13% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 17.39% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 26.09% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 17.39% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 26.09% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.35% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 43.48% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 21.74% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 69.23% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 70.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 31.82% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 63.64% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 17 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 5 | 29.41% | |
| B2 | 12 | 70.59% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 26.32% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 21.05% | |
| Utilizator incepator | 2 | 10.53% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 42.11% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 22.73% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 22.73% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 27.27% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.55% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 40.91% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 36.36% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 35.71% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 57.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 62.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |