Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 112 rezultate · 112 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 36 | 32.14% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 49.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 18.75% |
SAVENI · Botoșani · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 112 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 112 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 112 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 112 rezultate · 112 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 36 | 32.14% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 49.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 18.75% |
C — Competențe într-o limbă străină · 103 rezultate · 100 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 10 | 10.00% | |
| A2 | 28 | 28.00% | |
| B1 | 21 | 21.00% | |
| B2 | 41 | 41.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 22.22% | |
| B1 | 6 | 66.67% | |
| B2 | 1 | 11.11% |
D — Competențe digitale · 112 rezultate · 112 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 19.64% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 16.96% | |
| Utilizator incepator | 41 | 36.61% | |
| Utilizator nivel mediu | 30 | 26.79% |
E a) — Limba și literatura română · 112 rezultate · 112 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.89% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 3.57% | |
| 4,00–4,99 | 16 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 32 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 24 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 11.61% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 81 rezultate · 81 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.23% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 4.94% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 25.93% | |
| 6,00–6,99 | 19 | 23.46% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 16.05% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 13.58% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 12.90% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 19.35% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 9.68% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.45% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 16.13% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.90% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.23% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 12.90% | |
| 10 | 2 | 6.45% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 11.54% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 19.23% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 26.92% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.85% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 23.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 65 rezultate · 65 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.08% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.54% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 6.15% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 13.85% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 27.69% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 16.92% | |
| 9,00–9,99 | 20 | 30.77% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 41.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 60.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 14.29% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.70% | |
| A2 | 6 | 22.22% | |
| B1 | 6 | 22.22% | |
| B2 | 14 | 51.85% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 7.14% | |
| Utilizator incepator | 13 | 46.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 46.43% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.71% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.71% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.86% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.57% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 35.71% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 28.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.00% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 38.71% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 38.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 22.58% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 29 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 13.79% | |
| A2 | 9 | 31.03% | |
| B1 | 4 | 13.79% | |
| B2 | 12 | 41.38% |
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 9.68% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 41.94% | |
| Utilizator incepator | 13 | 41.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.45% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 9.68% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 22.58% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 16.13% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 16.13% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.45% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 9.68% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 19.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 12.90% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 19.35% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 9.68% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.45% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 16.13% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.90% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.23% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 12.90% | |
| 10 | 2 | 6.45% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 11.54% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 19.23% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 26.92% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.85% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 23.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 53 rezultate · 53 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 32.08% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 49.06% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 18.87% |
C — Competențe într-o limbă străină · 44 rezultate · 44 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 11.36% | |
| A2 | 13 | 29.55% | |
| B1 | 11 | 25.00% | |
| B2 | 15 | 34.09% |
C — Competențe într-o limbă străină · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 22.22% | |
| B1 | 6 | 66.67% | |
| B2 | 1 | 11.11% |
D — Competențe digitale · 53 rezultate · 53 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 32.08% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 11.32% | |
| Utilizator incepator | 15 | 28.30% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 28.30% |
E a) — Limba și literatura română · 53 rezultate · 53 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.89% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.89% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 11.32% | |
| 5,00–5,99 | 19 | 35.85% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 30.19% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 7.55% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 9.43% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 53 rezultate · 53 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.89% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.66% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 20.75% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 28.30% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 18.87% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 16.98% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 7.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 40 rezultate · 40 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.50% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 27.50% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 22.50% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 55.56% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |