Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 36.59% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 56.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 7.32% |
TINCA · Bihor · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 41 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 41 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 41 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 36.59% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 56.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 7.32% |
C — Competențe într-o limbă străină · 41 rezultate · 35 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 9 | 25.71% | |
| B1 | 9 | 25.71% | |
| B2 | 17 | 48.57% |
D — Competențe digitale · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 12.20% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 7.32% | |
| Utilizator incepator | 7 | 17.07% | |
| Utilizator nivel mediu | 26 | 63.41% |
E a) — Limba și literatura română · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.44% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.44% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 9.76% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 19.51% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 19.51% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 39.02% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 7.32% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.33% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 18.18% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 18.18% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.90% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.24% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 41.38% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 20.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 40.00% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 53.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 28.00% | |
| B1 | 7 | 28.00% | |
| B2 | 11 | 44.00% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 6.67% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 6.67% | |
| Utilizator incepator | 5 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 70.00% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.33% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.90% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.24% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 41.38% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 20.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 27.27% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 63.64% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 9.09% |
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 10 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 20.00% | |
| B1 | 2 | 20.00% | |
| B2 | 6 | 60.00% |
D — Competențe digitale · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 27.27% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 9.09% | |
| Utilizator incepator | 2 | 18.18% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 45.45% |
E a) — Limba și literatura română · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 27.27% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 9.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 18.18% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 18.18% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |