1398 rezultate
Iași · 2025 · S1COLEGIUL "RICHARD WURMBRAND", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
1/1398 — poziție în selecție
25/25 — reușiți
8,36 — media min.
9,78 — media max.
20 (80,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
80,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "IULIAN POP" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
2/1398 — poziție în selecție
102/102 — reușiți
6,00 — media min.
9,68 — media max.
21 (20,59%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,86% — 6,00–6,99
21,57% — 7,00–7,99
50,98% — 8,00–8,99
20,59% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "MIHAIL KOGALNICEANU" FOCSANI
FOCSANI
100,00% promovabilitate
3/1398 — poziție în selecție
151/151 — reușiți
6,26 — media min.
9,88 — media max.
31 (20,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,62% — 6,00–6,99
23,18% — 7,00–7,99
49,67% — 8,00–8,99
20,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "NICOLAE KRETZULESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
100,00% promovabilitate
4/1398 — poziție în selecție
184/184 — reușiți
6,80 — media min.
9,86 — media max.
35 (19,02%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,09% — 6,00–6,99
26,09% — 7,00–7,99
53,80% — 8,00–8,99
19,02% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
100,00% promovabilitate
5/1398 — poziție în selecție
197/197 — reușiți
6,28 — media min.
10,00 — media max.
70 (35,53%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,60% — 6,00–6,99
18,27% — 7,00–7,99
39,59% — 8,00–8,99
35,03% — 9,00–9,99
0,51% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ANDREI MURESANU" BISTRITA
BISTRITA
100,00% promovabilitate
6/1398 — poziție în selecție
193/193 — reușiți
6,47 — media min.
9,90 — media max.
100 (51,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,04% — 6,00–6,99
9,84% — 7,00–7,99
37,31% — 8,00–8,99
51,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "CAROL I" CRAIOVA
CRAIOVA
100,00% promovabilitate
7/1398 — poziție în selecție
216/216 — reușiți
6,21 — media min.
10,00 — media max.
95 (43,98%) — medii ≥ 9
2 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,70% — 6,00–6,99
11,57% — 7,00–7,99
40,74% — 8,00–8,99
43,06% — 9,00–9,99
0,93% — 10
Galați · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRI", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
100,00% promovabilitate
8/1398 — poziție în selecție
182/182 — reușiți
6,23 — media min.
9,90 — media max.
129 (70,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,65% — 6,00–6,99
2,75% — 7,00–7,99
24,73% — 8,00–8,99
70,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRUZZI", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
9/1398 — poziție în selecție
137/137 — reușiți
7,56 — media min.
10,00 — media max.
106 (77,37%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
2,19% — 7,00–7,99
20,44% — 8,00–8,99
76,64% — 9,00–9,99
0,73% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "DIACONOVICI TIETZ" RESITA
RESITA
100,00% promovabilitate
10/1398 — poziție în selecție
52/52 — reușiți
6,56 — media min.
9,56 — media max.
10 (19,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,38% — 6,00–6,99
32,69% — 7,00–7,99
32,69% — 8,00–8,99
19,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
11/1398 — poziție în selecție
77/77 — reușiți
8,00 — media min.
9,95 — media max.
66 (85,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
85,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "FERDINAND I" BACAU
BACAU
100,00% promovabilitate
12/1398 — poziție în selecție
164/164 — reușiți
6,61 — media min.
9,90 — media max.
102 (62,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,61% — 6,00–6,99
6,10% — 7,00–7,99
31,10% — 8,00–8,99
62,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GARABET IBRAILEANU", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
13/1398 — poziție în selecție
102/102 — reușiți
6,36 — media min.
9,75 — media max.
45 (44,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,96% — 6,00–6,99
13,73% — 7,00–7,99
40,20% — 8,00–8,99
44,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GEORGE BARITIU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
14/1398 — poziție în selecție
78/78 — reușiți
6,51 — media min.
9,86 — media max.
39 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,28% — 6,00–6,99
7,69% — 7,00–7,99
41,03% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
15/1398 — poziție în selecție
105/105 — reușiți
6,38 — media min.
9,95 — media max.
46 (43,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,81% — 6,00–6,99
13,33% — 7,00–7,99
39,05% — 8,00–8,99
43,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"
BUCURESTI SECTORUL 5
100,00% promovabilitate
16/1398 — poziție în selecție
246/246 — reușiți
7,21 — media min.
10,00 — media max.
229 (93,09%) — medii ≥ 9
3 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,41% — 7,00–7,99
6,50% — 8,00–8,99
91,87% — 9,00–9,99
1,22% — 10
Brăila · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE MUNTEANU MURGOCI"
BRAILA
100,00% promovabilitate
17/1398 — poziție în selecție
167/167 — reușiți
6,46 — media min.
9,91 — media max.
129 (77,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,60% — 6,00–6,99
4,19% — 7,00–7,99
17,96% — 8,00–8,99
77,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
18/1398 — poziție în selecție
106/106 — reușiți
7,70 — media min.
9,90 — media max.
80 (75,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
2,83% — 7,00–7,99
21,70% — 8,00–8,99
75,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE VRANCEANU" BACAU
BACAU
100,00% promovabilitate
19/1398 — poziție în selecție
196/196 — reușiți
6,58 — media min.
9,98 — media max.
137 (69,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,53% — 6,00–6,99
3,57% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
69,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"
BUCURESTI SECTORUL 6
100,00% promovabilitate
20/1398 — poziție în selecție
186/186 — reușiți
6,30 — media min.
9,91 — media max.
139 (74,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,54% — 6,00–6,99
4,30% — 7,00–7,99
20,43% — 8,00–8,99
74,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "HOREA, CLOSCA SI CRISAN" ALBA IULIA
ALBA IULIA
100,00% promovabilitate
21/1398 — poziție în selecție
163/163 — reușiți
6,96 — media min.
10,00 — media max.
116 (71,17%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,61% — 6,00–6,99
3,07% — 7,00–7,99
25,15% — 8,00–8,99
70,55% — 9,00–9,99
0,61% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION CREANGA"
BUCURESTI SECTORUL 4
100,00% promovabilitate
22/1398 — poziție în selecție
225/225 — reușiți
6,38 — media min.
10,00 — media max.
156 (69,33%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,22% — 6,00–6,99
3,56% — 7,00–7,99
24,89% — 8,00–8,99
68,89% — 9,00–9,99
0,44% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "IOSIF VULCAN" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
23/1398 — poziție în selecție
114/114 — reușiți
6,01 — media min.
9,91 — media max.
38 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,89% — 6,00–6,99
21,93% — 7,00–7,99
36,84% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MATEI BASARAB"
BUCURESTI SECTORUL 3
100,00% promovabilitate
24/1398 — poziție în selecție
232/232 — reușiți
6,16 — media min.
9,90 — media max.
164 (70,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,86% — 6,00–6,99
4,74% — 7,00–7,99
23,71% — 8,00–8,99
70,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
25/1398 — poziție în selecție
161/161 — reușiți
7,81 — media min.
9,96 — media max.
119 (73,91%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,62% — 7,00–7,99
25,47% — 8,00–8,99
73,91% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL"
BUCURESTI SECTORUL 2
100,00% promovabilitate
26/1398 — poziție în selecție
269/269 — reușiți
6,85 — media min.
9,98 — media max.
182 (67,66%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,37% — 6,00–6,99
4,09% — 7,00–7,99
27,88% — 8,00–8,99
67,66% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" TURDA
TURDA
100,00% promovabilitate
27/1398 — poziție în selecție
104/104 — reușiți
6,61 — media min.
9,90 — media max.
44 (42,31%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,92% — 6,00–6,99
18,27% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
42,31% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIRCEA CEL BATRAN", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
100,00% promovabilitate
28/1398 — poziție în selecție
165/165 — reușiți
6,25 — media min.
9,90 — media max.
72 (43,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,45% — 6,00–6,99
12,12% — 7,00–7,99
38,79% — 8,00–8,99
43,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MOISE NICOARA" ARAD
ARAD
100,00% promovabilitate
29/1398 — poziție în selecție
165/165 — reușiți
6,13 — media min.
9,88 — media max.
85 (51,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,03% — 6,00–6,99
14,55% — 7,00–7,99
30,91% — 8,00–8,99
51,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE GRIGORESCU", MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
100,00% promovabilitate
30/1398 — poziție în selecție
174/174 — reușiți
6,73 — media min.
10,00 — media max.
127 (72,99%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,72% — 6,00–6,99
0,57% — 7,00–7,99
24,71% — 8,00–8,99
72,41% — 9,00–9,99
0,57% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ONISIFOR GHIBU" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
31/1398 — poziție în selecție
83/83 — reușiți
6,65 — media min.
9,86 — media max.
38 (45,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,61% — 6,00–6,99
9,64% — 7,00–7,99
40,96% — 8,00–8,99
45,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
100,00% promovabilitate
32/1398 — poziție în selecție
170/170 — reușiți
6,26 — media min.
9,95 — media max.
101 (59,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,53% — 6,00–6,99
9,41% — 7,00–7,99
27,65% — 8,00–8,99
59,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "PREPARANDIA-DIMITRIE TICHINDEAL" ARAD
ARAD
100,00% promovabilitate
33/1398 — poziție în selecție
133/133 — reușiți
6,43 — media min.
9,86 — media max.
71 (53,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,50% — 6,00–6,99
9,02% — 7,00–7,99
36,09% — 8,00–8,99
53,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SFANTUL SAVA"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
34/1398 — poziție în selecție
216/216 — reușiți
6,71 — media min.
9,96 — media max.
186 (86,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,46% — 6,00–6,99
0,46% — 7,00–7,99
12,96% — 8,00–8,99
86,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SILVANIA" ZALAU
ZALAU
100,00% promovabilitate
35/1398 — poziție în selecție
218/218 — reușiți
6,00 — media min.
9,95 — media max.
104 (47,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,83% — 6,00–6,99
13,76% — 7,00–7,99
36,70% — 8,00–8,99
47,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA
SUCEAVA
100,00% promovabilitate
36/1398 — poziție în selecție
138/138 — reușiți
6,58 — media min.
9,93 — media max.
106 (76,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,72% — 6,00–6,99
2,17% — 7,00–7,99
20,29% — 8,00–8,99
76,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SZÉKELY MIKÓ" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
100,00% promovabilitate
37/1398 — poziție în selecție
89/89 — reușiți
6,93 — media min.
9,76 — media max.
28 (31,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,12% — 6,00–6,99
16,85% — 7,00–7,99
50,56% — 8,00–8,99
31,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN LALESCU" RESITA
RESITA
100,00% promovabilitate
38/1398 — poziție în selecție
96/96 — reușiți
6,41 — media min.
9,88 — media max.
43 (44,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,17% — 6,00–6,99
13,54% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
44,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ZINCA GOLESCU" PITESTI
PITESTI
100,00% promovabilitate
39/1398 — poziție în selecție
223/223 — reușiți
6,50 — media min.
10,00 — media max.
132 (59,19%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,35% — 6,00–6,99
7,17% — 7,00–7,99
32,29% — 8,00–8,99
58,74% — 9,00–9,99
0,45% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"
BUCURESTI SECTORUL 2
100,00% promovabilitate
40/1398 — poziție în selecție
172/172 — reușiți
7,46 — media min.
9,93 — media max.
140 (81,40%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
4,65% — 7,00–7,99
13,95% — 8,00–8,99
81,40% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
41/1398 — poziție în selecție
244/244 — reușiți
7,25 — media min.
10,00 — media max.
212 (86,89%) — medii ≥ 9
2 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,82% — 7,00–7,99
12,30% — 8,00–8,99
86,07% — 9,00–9,99
0,82% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA 'GR. MOISIL' BRASOV
BRASOV
100,00% promovabilitate
42/1398 — poziție în selecție
140/140 — reușiți
6,61 — media min.
9,90 — media max.
77 (55,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,43% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
36,43% — 8,00–8,99
55,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL MILITAR "DIMITRIE CANTEMIR" BREAZA
BREAZA DE SUS
100,00% promovabilitate
43/1398 — poziție în selecție
118/118 — reușiți
6,93 — media min.
9,80 — media max.
71 (60,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,85% — 6,00–6,99
4,24% — 7,00–7,99
34,75% — 8,00–8,99
60,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL MILITAR "MIHAI VITEAZUL" ALBA IULIA
ALBA IULIA
100,00% promovabilitate
44/1398 — poziție în selecție
106/106 — reușiți
7,66 — media min.
9,85 — media max.
75 (70,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
2,83% — 7,00–7,99
26,42% — 8,00–8,99
70,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL MILITAR "STEFAN CEL MARE" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
100,00% promovabilitate
45/1398 — poziție în selecție
119/119 — reușiți
6,18 — media min.
9,91 — media max.
60 (50,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,36% — 6,00–6,99
11,76% — 7,00–7,99
34,45% — 8,00–8,99
50,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL MILITAR "TUDOR VLADIMIRESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
100,00% promovabilitate
46/1398 — poziție în selecție
109/109 — reușiți
6,63 — media min.
9,95 — media max.
50 (45,87%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,83% — 6,00–6,99
12,84% — 7,00–7,99
39,45% — 8,00–8,99
45,87% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "GHEORGHE LAZAR" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
47/1398 — poziție în selecție
95/95 — reușiți
6,80 — media min.
9,81 — media max.
54 (56,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,16% — 6,00–6,99
8,42% — 7,00–7,99
31,58% — 8,00–8,99
56,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL UNITARIAN "JANOS ZSIGMOND" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
48/1398 — poziție în selecție
52/52 — reușiți
7,81 — media min.
9,88 — media max.
26 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
3,85% — 7,00–7,99
46,15% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL, IASI
IASI
100,00% promovabilitate
49/1398 — poziție în selecție
132/132 — reușiți
7,26 — media min.
9,98 — media max.
117 (88,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,76% — 7,00–7,99
10,61% — 8,00–8,99
88,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SFANTUL IOSIF"
BUCURESTI SECTORUL 4
100,00% promovabilitate
50/1398 — poziție în selecție
39/39 — reușiți
6,10 — media min.
9,68 — media max.
11 (28,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,69% — 6,00–6,99
41,03% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
28,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC 'SIMION MEHEDINTI' CODLEA
CODLEA
100,00% promovabilitate
51/1398 — poziție în selecție
28/28 — reușiți
6,13 — media min.
9,45 — media max.
3 (10,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,71% — 6,00–6,99
46,43% — 7,00–7,99
32,14% — 8,00–8,99
10,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL TEHNOLOGIC "SPIRU HARET", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
100,00% promovabilitate
52/1398 — poziție în selecție
42/42 — reușiți
6,88 — media min.
9,78 — media max.
10 (23,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,38% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
52,38% — 8,00–8,99
23,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1COLEGIUL"CSIKY GERGELY" ARAD
ARAD
100,00% promovabilitate
53/1398 — poziție în selecție
32/32 — reușiți
6,38 — media min.
9,63 — media max.
6 (18,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
40,62% — 7,00–7,99
28,12% — 8,00–8,99
18,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COMPLEXUL EDUCATIONAL LAUDE-REUT
BUCURESTI SECTORUL 3
100,00% promovabilitate
54/1398 — poziție în selecție
37/37 — reușiți
8,15 — media min.
9,93 — media max.
30 (81,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
18,92% — 8,00–8,99
81,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL "DON ORIONE" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
55/1398 — poziție în selecție
40/40 — reușiți
6,23 — media min.
9,36 — media max.
5 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
45,00% — 7,00–7,99
22,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL "NATANAEL" SUCEAVA
SUCEAVA
100,00% promovabilitate
56/1398 — poziție în selecție
12/12 — reușiți
6,56 — media min.
9,50 — media max.
3 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL "ROMANO-FINLANDEZ"
BUCURESTI SECTORUL 6
100,00% promovabilitate
57/1398 — poziție în selecție
35/35 — reușiți
6,65 — media min.
9,85 — media max.
18 (51,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,57% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
25,71% — 8,00–8,99
51,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL BILINGV "OLGA GUDYNN" VOLUNTARI
VOLUNTARI
100,00% promovabilitate
58/1398 — poziție în selecție
10/10 — reușiți
8,26 — media min.
9,78 — media max.
7 (70,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
70,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL CRESTIN "LOGOS" BISTRITA
BISTRITA
100,00% promovabilitate
59/1398 — poziție în selecție
23/23 — reușiți
6,43 — media min.
9,76 — media max.
6 (26,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,70% — 6,00–6,99
26,09% — 7,00–7,99
39,13% — 8,00–8,99
26,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL DE INFORMATICA "TIBERIU POPOVICIU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
60/1398 — poziție în selecție
81/81 — reușiți
6,98 — media min.
9,90 — media max.
49 (60,49%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,23% — 6,00–6,99
8,64% — 7,00–7,99
29,63% — 8,00–8,99
60,49% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL GERMAN "HERMANN OBERTH" VOLUNTARI
VOLUNTARI
100,00% promovabilitate
61/1398 — poziție în selecție
11/11 — reușiți
6,57 — media min.
9,33 — media max.
3 (27,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,09% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
63,64% — 8,00–8,99
27,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL GRECO-CATOLIC "IULIU MANIU" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
62/1398 — poziție în selecție
43/43 — reușiți
6,73 — media min.
9,86 — media max.
20 (46,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,65% — 6,00–6,99
23,26% — 7,00–7,99
25,58% — 8,00–8,99
46,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
63/1398 — poziție în selecție
29/29 — reușiți
6,28 — media min.
9,60 — media max.
2 (6,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,69% — 6,00–6,99
41,38% — 7,00–7,99
31,03% — 8,00–8,99
6,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL INTERNATIONAL IOANID
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
64/1398 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
8,73 — media min.
9,78 — media max.
2 (66,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
66,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL MONTESSORI TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
65/1398 — poziție în selecție
4/4 — reușiți
8,15 — media min.
9,05 — media max.
2 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL PEDAGOGIC "ANASTASIA POPESCU"
BUCURESTI SECTORUL 2
100,00% promovabilitate
66/1398 — poziție în selecție
6/6 — reușiți
9,05 — media min.
9,71 — media max.
6 (100,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
100,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL PEDAGOGIC "BENEDEK ELEK" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
100,00% promovabilitate
67/1398 — poziție în selecție
49/49 — reușiți
7,00 — media min.
9,61 — media max.
13 (26,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
18,37% — 7,00–7,99
55,10% — 8,00–8,99
26,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL SPECIAL "MOLDOVA", TARGU FRUMOS
TARGU FRUMOS
100,00% promovabilitate
68/1398 — poziție în selecție
5/5 — reușiți
6,30 — media min.
8,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
100,00% promovabilitate
69/1398 — poziție în selecție
4/4 — reușiți
6,60 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL DE MARINA NICOLAE DUMITRESCU MAICAN", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
100,00% promovabilitate
70/1398 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
8,03 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIA MARIA GEGO" DOBRESTI
DOBRESTI
100,00% promovabilitate
71/1398 — poziție în selecție
16/16 — reușiți
6,45 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
62,50% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MEDIENSIS" MEDIAS
MEDIAS
100,00% promovabilitate
72/1398 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,21 — media min.
7,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "UDREA BALEANU" BALENI
BALENI-ROMANI
100,00% promovabilitate
73/1398 — poziție în selecție
5/5 — reușiți
6,25 — media min.
7,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIESENI
ARIESENI
100,00% promovabilitate
74/1398 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,68 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" BAIA MARE
BAIA MARE
100,00% promovabilitate
75/1398 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,10 — media min.
6,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "ALEXA POPOVICI" ARAD
ARAD
100,00% promovabilitate
76/1398 — poziție în selecție
51/51 — reușiți
6,76 — media min.
9,41 — media max.
12 (23,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,96% — 6,00–6,99
23,53% — 7,00–7,99
50,98% — 8,00–8,99
23,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "EMANUEL" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
77/1398 — poziție în selecție
49/49 — reușiți
6,53 — media min.
9,68 — media max.
11 (22,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,24% — 6,00–6,99
8,16% — 7,00–7,99
57,14% — 8,00–8,99
22,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "EMANUEL" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
78/1398 — poziție în selecție
44/44 — reușiți
6,83 — media min.
9,85 — media max.
19 (43,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,55% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
34,09% — 8,00–8,99
43,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "LOGOS"
BUCURESTI SECTORUL 3
100,00% promovabilitate
79/1398 — poziție în selecție
10/10 — reușiți
6,16 — media min.
9,36 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
70,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL "BETEL" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
80/1398 — poziție în selecție
57/57 — reușiți
6,85 — media min.
9,93 — media max.
30 (52,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,75% — 6,00–6,99
14,04% — 7,00–7,99
31,58% — 8,00–8,99
52,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BAIA MARE
BAIA MARE
100,00% promovabilitate
81/1398 — poziție în selecție
27/27 — reușiți
6,08 — media min.
9,15 — media max.
3 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
29,63% — 7,00–7,99
25,93% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC REFORMAT CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
82/1398 — poziție în selecție
43/43 — reușiți
6,67 — media min.
9,62 — media max.
9 (20,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,33% — 6,00–6,99
34,88% — 7,00–7,99
41,86% — 8,00–8,99
20,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SEGITO MARIA" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
100,00% promovabilitate
83/1398 — poziție în selecție
83/83 — reușiți
6,12 — media min.
9,61 — media max.
16 (19,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,02% — 6,00–6,99
25,30% — 7,00–7,99
49,40% — 8,00–8,99
19,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"
BUCURESTI SECTORUL 2
100,00% promovabilitate
84/1398 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,85 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "AVRAM IANCU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
85/1398 — poziție în selecție
103/103 — reușiți
6,10 — media min.
9,86 — media max.
82 (79,61%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,97% — 6,00–6,99
1,94% — 7,00–7,99
17,48% — 8,00–8,99
79,61% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DIMITRIE CANTEMIR", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
86/1398 — poziție în selecție
174/174 — reușiți
7,08 — media min.
9,85 — media max.
91 (52,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
8,62% — 7,00–7,99
39,08% — 8,00–8,99
52,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ELF" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
87/1398 — poziție în selecție
20/20 — reușiți
7,21 — media min.
9,70 — media max.
11 (55,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
15,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
55,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "EVISS", VALEA ADANCA (ASOCIATIA EVISS)
VALEA ADANCA
100,00% promovabilitate
88/1398 — poziție în selecție
4/4 — reușiți
7,98 — media min.
9,33 — media max.
1 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GENESIS COLLEGE"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
89/1398 — poziție în selecție
14/14 — reușiți
7,76 — media min.
9,48 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
78,57% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" TARGU LAPUS
TARGU LAPUS
100,00% promovabilitate
90/1398 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,08 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" ULMENI
ULMENI
100,00% promovabilitate
91/1398 — poziție în selecție
14/14 — reușiți
6,08 — media min.
9,28 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GRIGORE MOISIL" TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
92/1398 — poziție în selecție
125/125 — reușiți
7,21 — media min.
10,00 — media max.
70 (56,00%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
13,60% — 7,00–7,99
30,40% — 8,00–8,99
55,20% — 9,00–9,99
0,80% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HOREA CLOSCA SI CRISAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
93/1398 — poziție în selecție
12/12 — reușiți
6,80 — media min.
9,40 — media max.
3 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,33% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
94/1398 — poziție în selecție
76/76 — reușiți
6,25 — media min.
9,66 — media max.
33 (43,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,32% — 6,00–6,99
5,26% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
43,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI IONESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
100,00% promovabilitate
95/1398 — poziție în selecție
17/17 — reușiți
7,13 — media min.
9,15 — media max.
5 (29,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
29,41% — 7,00–7,99
41,18% — 8,00–8,99
29,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE BALCESCU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
96/1398 — poziție în selecție
114/114 — reușiți
7,85 — media min.
9,95 — media max.
90 (78,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
1,75% — 7,00–7,99
19,30% — 8,00–8,99
78,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
97/1398 — poziție în selecție
166/166 — reușiți
6,73 — media min.
9,93 — media max.
83 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,20% — 6,00–6,99
12,05% — 7,00–7,99
36,75% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ONISIFOR GHIBU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
98/1398 — poziție în selecție
89/89 — reușiți
6,52 — media min.
9,81 — media max.
44 (49,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,49% — 6,00–6,99
8,99% — 7,00–7,99
37,08% — 8,00–8,99
49,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
99/1398 — poziție în selecție
15/15 — reușiți
7,83 — media min.
9,81 — media max.
11 (73,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
6,67% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
73,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
100/1398 — poziție în selecție
9/9 — reușiți
8,50 — media min.
9,76 — media max.
4 (44,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
55,56% — 8,00–8,99
44,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SFANTA MUCENITA FILOTEEA"
PITESTI
100,00% promovabilitate
101/1398 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
7,11 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SFANTUL IOSIF" ALBA IULIA
ALBA IULIA
100,00% promovabilitate
102/1398 — poziție în selecție
8/8 — reușiți
7,76 — media min.
9,73 — media max.
5 (62,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
62,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "VARLAAM MITROPOLITUL", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
103/1398 — poziție în selecție
26/26 — reușiți
7,16 — media min.
9,71 — media max.
15 (57,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
26,92% — 8,00–8,99
57,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "VICTOR BABES" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
104/1398 — poziție în selecție
27/27 — reușiți
6,95 — media min.
9,60 — media max.
5 (18,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,70% — 6,00–6,99
14,81% — 7,00–7,99
62,96% — 8,00–8,99
18,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEORETIC BILINGV ROMANO-CROAT CARASOVA
CARASOVA
100,00% promovabilitate
105/1398 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,02 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC CRESTIN "PRO DEO" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
106/1398 — poziție în selecție
29/29 — reușiți
6,33 — media min.
9,80 — media max.
11 (37,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,90% — 6,00–6,99
27,59% — 7,00–7,99
27,59% — 8,00–8,99
37,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC DE INFORMATICA "GRIGORE MOISIL", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
107/1398 — poziție în selecție
162/162 — reușiți
7,05 — media min.
9,85 — media max.
104 (64,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
3,09% — 7,00–7,99
32,72% — 8,00–8,99
64,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEORETIC GERMAN "JOHANN ETTINGER" SATU MARE
SATU MARE
100,00% promovabilitate
108/1398 — poziție în selecție
49/49 — reușiți
6,46 — media min.
9,50 — media max.
13 (26,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,08% — 6,00–6,99
22,45% — 7,00–7,99
46,94% — 8,00–8,99
26,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC NATIONAL
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
109/1398 — poziție în selecție
19/19 — reușiți
6,58 — media min.
9,58 — media max.
4 (21,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,53% — 6,00–6,99
15,79% — 7,00–7,99
52,63% — 8,00–8,99
21,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC WALDORF, IASI
IASI
100,00% promovabilitate
110/1398 — poziție în selecție
29/29 — reușiți
6,66 — media min.
9,96 — media max.
6 (20,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,90% — 6,00–6,99
17,24% — 7,00–7,99
55,17% — 8,00–8,99
20,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’GEORGE CALINESCU’ CONSTANTA
CONSTANTA
100,00% promovabilitate
111/1398 — poziție în selecție
143/143 — reușiți
6,00 — media min.
9,73 — media max.
46 (32,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,29% — 6,00–6,99
20,98% — 7,00–7,99
40,56% — 8,00–8,99
32,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’LUCIAN BLAGA’ CONSTANTA
CONSTANTA
100,00% promovabilitate
112/1398 — poziție în selecție
52/52 — reușiți
6,05 — media min.
9,68 — media max.
10 (19,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,85% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
46,15% — 8,00–8,99
19,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC "NICOLAE BOLCAS" BEIUS
BEIUS
100,00% promovabilitate
113/1398 — poziție în selecție
49/49 — reușiți
6,66 — media min.
9,66 — media max.
18 (36,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,08% — 6,00–6,99
18,37% — 7,00–7,99
40,82% — 8,00–8,99
36,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL WALDORF TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
114/1398 — poziție în selecție
28/28 — reușiți
6,20 — media min.
9,78 — media max.
7 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL DOSOFTEI" SUCEAVA
SUCEAVA
100,00% promovabilitate
115/1398 — poziție în selecție
16/16 — reușiți
6,33 — media min.
9,76 — media max.
2 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
18,75% — 7,00–7,99
43,75% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF NICOLAE", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
100,00% promovabilitate
116/1398 — poziție în selecție
40/40 — reușiți
6,48 — media min.
9,75 — media max.
8 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
42,50% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. ANDREI", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
100,00% promovabilitate
117/1398 — poziție în selecție
11/11 — reușiți
7,13 — media min.
9,48 — media max.
3 (27,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
63,64% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
27,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF.IOAN GURA DE AUR" SLOBOZIA
SLOBOZIA
100,00% promovabilitate
118/1398 — poziție în selecție
12/12 — reușiți
7,06 — media min.
9,23 — media max.
1 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SFANTA ECATERINA" PRISLOP
SILVASU DE SUS
100,00% promovabilitate
119/1398 — poziție în selecție
9/9 — reușiți
6,11 — media min.
9,83 — media max.
6 (66,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
66,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI"
BUCURESTI SECTORUL 4
99,60% promovabilitate
120/1398 — poziție în selecție
248/249 — reușiți
6,71 — media min.
9,95 — media max.
161 (64,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,81% — 6,00–6,99
6,85% — 7,00–7,99
27,42% — 8,00–8,99
64,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA" CRAIOVA
CRAIOVA
99,56% promovabilitate
121/1398 — poziție în selecție
226/227 — reușiți
6,00 — media min.
10,00 — media max.
112 (49,56%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,33% — 6,00–6,99
12,39% — 7,00–7,99
36,73% — 8,00–8,99
49,12% — 9,00–9,99
0,44% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"
BUCURESTI SECTORUL 4
99,54% promovabilitate
122/1398 — poziție în selecție
216/217 — reușiți
6,60 — media min.
9,86 — media max.
89 (41,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,46% — 6,00–6,99
17,13% — 7,00–7,99
41,20% — 8,00–8,99
41,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"
BUCURESTI SECTORUL 2
99,54% promovabilitate
123/1398 — poziție în selecție
215/216 — reușiți
6,55 — media min.
10,00 — media max.
169 (78,60%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,47% — 6,00–6,99
3,72% — 7,00–7,99
17,21% — 8,00–8,99
78,14% — 9,00–9,99
0,47% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "IENACHITA VACARESCU" TARGOVISTE
TARGOVISTE
99,50% promovabilitate
124/1398 — poziție în selecție
201/202 — reușiți
6,01 — media min.
9,93 — media max.
91 (45,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,98% — 6,00–6,99
11,44% — 7,00–7,99
38,31% — 8,00–8,99
45,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL ’MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTA
CONSTANTA
99,50% promovabilitate
125/1398 — poziție în selecție
201/202 — reușiți
6,76 — media min.
10,00 — media max.
158 (78,61%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,00% — 6,00–6,99
1,49% — 7,00–7,99
18,91% — 8,00–8,99
78,11% — 9,00–9,99
0,50% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA
SUCEAVA
99,48% promovabilitate
126/1398 — poziție în selecție
191/192 — reușiți
6,08 — media min.
9,93 — media max.
111 (58,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,09% — 6,00–6,99
9,42% — 7,00–7,99
30,37% — 8,00–8,99
58,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICHITA STANESCU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
99,47% promovabilitate
127/1398 — poziție în selecție
187/188 — reușiți
6,46 — media min.
9,93 — media max.
95 (50,80%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,60% — 6,00–6,99
10,16% — 7,00–7,99
37,43% — 8,00–8,99
50,80% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’TRAIAN’ CONSTANTA
CONSTANTA
99,47% promovabilitate
128/1398 — poziție în selecție
186/187 — reușiți
6,48 — media min.
9,85 — media max.
92 (49,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,69% — 6,00–6,99
12,37% — 7,00–7,99
35,48% — 8,00–8,99
49,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’OVIDIUS’ CONSTANTA
CONSTANTA
99,45% promovabilitate
129/1398 — poziție în selecție
180/181 — reușiți
6,21 — media min.
9,86 — media max.
96 (53,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,56% — 6,00–6,99
4,44% — 7,00–7,99
41,67% — 8,00–8,99
53,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" SUCEAVA
SUCEAVA
99,43% promovabilitate
130/1398 — poziție în selecție
173/174 — reușiți
6,36 — media min.
9,93 — media max.
117 (67,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,58% — 6,00–6,99
5,20% — 7,00–7,99
26,59% — 8,00–8,99
67,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "CONSTANTIN DIACONOVICI LOGA" TIMISOARA
TIMISOARA
99,42% promovabilitate
131/1398 — poziție în selecție
171/172 — reușiți
7,00 — media min.
9,93 — media max.
112 (65,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
5,26% — 7,00–7,99
29,24% — 8,00–8,99
65,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"
BUCURESTI SECTORUL 6
99,41% promovabilitate
132/1398 — poziție în selecție
169/170 — reușiți
6,61 — media min.
9,93 — media max.
97 (57,40%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,78% — 6,00–6,99
13,61% — 7,00–7,99
27,22% — 8,00–8,99
57,40% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "VASILE LUCACIU" BAIA MARE
BAIA MARE
99,40% promovabilitate
133/1398 — poziție în selecție
165/166 — reușiți
6,81 — media min.
10,00 — media max.
100 (60,61%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,21% — 6,00–6,99
6,67% — 7,00–7,99
31,52% — 8,00–8,99
60,00% — 9,00–9,99
0,61% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO" TARGOVISTE
TARGOVISTE
99,40% promovabilitate
134/1398 — poziție în selecție
166/167 — reușiți
6,11 — media min.
9,96 — media max.
88 (53,01%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,22% — 6,00–6,99
13,25% — 7,00–7,99
29,52% — 8,00–8,99
53,01% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAIL KOGALNICEANU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
99,39% promovabilitate
135/1398 — poziție în selecție
162/163 — reușiți
6,50 — media min.
9,93 — media max.
83 (51,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,85% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
30,25% — 8,00–8,99
51,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MARTON ARON" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
99,38% promovabilitate
136/1398 — poziție în selecție
159/160 — reușiți
6,46 — media min.
9,71 — media max.
45 (28,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,77% — 6,00–6,99
20,75% — 7,00–7,99
47,17% — 8,00–8,99
28,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "UNIREA" FOCSANI
FOCSANI
99,38% promovabilitate
137/1398 — poziție în selecție
160/161 — reușiți
6,70 — media min.
9,96 — media max.
129 (80,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,62% — 6,00–6,99
1,25% — 7,00–7,99
17,50% — 8,00–8,99
80,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL 'DR. IOAN MESOTA' BRASOV
BRASOV
99,37% promovabilitate
138/1398 — poziție în selecție
158/159 — reușiți
6,98 — media min.
9,98 — media max.
122 (77,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,63% — 6,00–6,99
3,80% — 7,00–7,99
18,35% — 8,00–8,99
77,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU LAHOVARI", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
99,36% promovabilitate
139/1398 — poziție în selecție
156/157 — reușiți
6,36 — media min.
9,80 — media max.
41 (26,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,69% — 6,00–6,99
19,87% — 7,00–7,99
46,15% — 8,00–8,99
26,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL 'ANDREI SAGUNA' BRASOV
BRASOV
99,36% promovabilitate
140/1398 — poziție în selecție
155/156 — reușiți
7,70 — media min.
9,95 — media max.
126 (81,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
1,94% — 7,00–7,99
16,77% — 8,00–8,99
81,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "EMANUIL GOJDU" ORADEA
ORADEA
99,35% promovabilitate
141/1398 — poziție în selecție
152/153 — reușiți
7,03 — media min.
9,93 — media max.
101 (66,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
2,63% — 7,00–7,99
30,92% — 8,00–8,99
66,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN", IASI
IASI
99,31% promovabilitate
142/1398 — poziție în selecție
143/144 — reușiți
6,25 — media min.
9,85 — media max.
46 (32,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,20% — 6,00–6,99
16,08% — 7,00–7,99
47,55% — 8,00–8,99
32,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION LUCA CARAGIALE", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
99,30% promovabilitate
143/1398 — poziție în selecție
282/284 — reușiți
6,08 — media min.
10,00 — media max.
129 (45,74%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,67% — 6,00–6,99
13,83% — 7,00–7,99
34,75% — 8,00–8,99
45,39% — 9,00–9,99
0,35% — 10
Buzău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "B. P. HASDEU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
99,29% promovabilitate
144/1398 — poziție în selecție
280/282 — reușiți
7,21 — media min.
9,95 — media max.
181 (64,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
6,43% — 7,00–7,99
28,93% — 8,00–8,99
64,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE IORGA"
BRAILA
99,29% promovabilitate
145/1398 — poziție în selecție
140/141 — reușiți
6,73 — media min.
9,80 — media max.
73 (52,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,43% — 6,00–6,99
7,86% — 7,00–7,99
38,57% — 8,00–8,99
52,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "I.L.CARAGIALE"
BUCURESTI SECTORUL 1
99,28% promovabilitate
146/1398 — poziție în selecție
275/277 — reușiți
6,68 — media min.
10,00 — media max.
149 (54,18%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,91% — 6,00–6,99
5,45% — 7,00–7,99
37,45% — 8,00–8,99
53,82% — 9,00–9,99
0,36% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI", IASI
IASI
99,28% promovabilitate
147/1398 — poziție în selecție
137/138 — reușiți
6,43 — media min.
9,96 — media max.
82 (59,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,73% — 6,00–6,99
6,57% — 7,00–7,99
32,85% — 8,00–8,99
59,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA", IASI
IASI
99,26% promovabilitate
148/1398 — poziție în selecție
134/135 — reușiți
6,41 — media min.
10,00 — media max.
115 (85,82%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,75% — 6,00–6,99
1,49% — 7,00–7,99
11,94% — 8,00–8,99
85,07% — 9,00–9,99
0,75% — 10
Satu Mare · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "IOAN SLAVICI" SATU MARE
SATU MARE
99,24% promovabilitate
149/1398 — poziție în selecție
131/132 — reușiți
6,50 — media min.
9,96 — media max.
67 (51,15%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,34% — 6,00–6,99
9,16% — 7,00–7,99
34,35% — 8,00–8,99
51,15% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GRIGORE MOISIL" TULCEA
TULCEA
99,24% promovabilitate
150/1398 — poziție în selecție
130/131 — reușiți
6,65 — media min.
9,78 — media max.
65 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,31% — 6,00–6,99
6,15% — 7,00–7,99
41,54% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "UNIREA" TARGU MURES
TARGU MURES
99,23% promovabilitate
151/1398 — poziție în selecție
129/130 — reușiți
6,45 — media min.
9,96 — media max.
65 (50,39%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,55% — 6,00–6,99
6,98% — 7,00–7,99
41,09% — 8,00–8,99
50,39% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "CARMEN SYLVA" TIMISOARA
TIMISOARA
99,22% promovabilitate
152/1398 — poziție în selecție
127/128 — reușiți
6,33 — media min.
9,96 — media max.
74 (58,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,79% — 6,00–6,99
3,15% — 7,00–7,99
37,80% — 8,00–8,99
58,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "SPIRU HARET" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
99,21% promovabilitate
153/1398 — poziție în selecție
126/127 — reușiți
6,48 — media min.
9,93 — media max.
61 (48,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,38% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
38,10% — 8,00–8,99
48,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION C. BRATIANU" PITESTI
PITESTI
99,17% promovabilitate
154/1398 — poziție în selecție
240/242 — reușiți
6,06 — media min.
9,98 — media max.
190 (79,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,83% — 6,00–6,99
4,58% — 7,00–7,99
15,42% — 8,00–8,99
79,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ANDREI MURESANU" DEJ
DEJ
99,15% promovabilitate
155/1398 — poziție în selecție
117/118 — reușiți
6,10 — media min.
9,98 — media max.
61 (52,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,13% — 6,00–6,99
11,97% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
52,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA"
BUCURESTI SECTORUL 3
99,13% promovabilitate
156/1398 — poziție în selecție
227/229 — reușiți
6,56 — media min.
9,76 — media max.
109 (48,02%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,44% — 6,00–6,99
14,10% — 7,00–7,99
37,44% — 8,00–8,99
48,02% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "FRATII BUZESTI" CRAIOVA
CRAIOVA
99,12% promovabilitate
157/1398 — poziție în selecție
225/227 — reușiți
6,15 — media min.
9,93 — media max.
160 (71,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,89% — 6,00–6,99
3,11% — 7,00–7,99
24,89% — 8,00–8,99
71,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI" BACAU
BACAU
99,12% promovabilitate
158/1398 — poziție în selecție
225/227 — reușiți
6,05 — media min.
9,91 — media max.
121 (53,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,00% — 6,00–6,99
8,89% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
53,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL DE STIINTE 'GRIGORE ANTIPA' BRASOV
BRASOV
99,11% promovabilitate
159/1398 — poziție în selecție
111/112 — reușiți
6,01 — media min.
9,70 — media max.
21 (18,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,01% — 6,00–6,99
25,23% — 7,00–7,99
46,85% — 8,00–8,99
18,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL BANATEAN TIMISOARA
TIMISOARA
99,10% promovabilitate
160/1398 — poziție în selecție
219/221 — reușiți
6,15 — media min.
9,80 — media max.
107 (48,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,20% — 6,00–6,99
9,13% — 7,00–7,99
38,81% — 8,00–8,99
48,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA" DEVA
DEVA
99,08% promovabilitate
161/1398 — poziție în selecție
108/109 — reușiți
6,48 — media min.
9,83 — media max.
44 (40,74%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,48% — 6,00–6,99
15,74% — 7,00–7,99
37,04% — 8,00–8,99
40,74% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BOTOSANI
BOTOSANI
99,07% promovabilitate
162/1398 — poziție în selecție
212/214 — reușiți
6,48 — media min.
9,98 — media max.
133 (62,74%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,89% — 6,00–6,99
9,43% — 7,00–7,99
25,94% — 8,00–8,99
62,74% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SAMUEL VON BRUKENTHAL" SIBIU
SIBIU
99,06% promovabilitate
163/1398 — poziție în selecție
105/106 — reușiți
6,98 — media min.
9,86 — media max.
57 (54,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,95% — 6,00–6,99
9,52% — 7,00–7,99
35,24% — 8,00–8,99
54,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ANA ASLAN" TIMISOARA
TIMISOARA
99,05% promovabilitate
164/1398 — poziție în selecție
104/105 — reușiți
6,05 — media min.
9,70 — media max.
28 (26,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,77% — 6,00–6,99
26,92% — 7,00–7,99
40,38% — 8,00–8,99
26,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA", IASI
IASI
98,96% promovabilitate
165/1398 — poziție în selecție
191/193 — reușiți
6,06 — media min.
9,85 — media max.
56 (29,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,81% — 6,00–6,99
18,32% — 7,00–7,99
45,55% — 8,00–8,99
29,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
98,94% promovabilitate
166/1398 — poziție în selecție
187/189 — reușiți
6,18 — media min.
9,95 — media max.
145 (77,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,53% — 6,00–6,99
2,14% — 7,00–7,99
19,79% — 8,00–8,99
77,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU"
BUCURESTI SECTORUL 1
98,91% promovabilitate
167/1398 — poziție în selecție
272/275 — reușiți
6,10 — media min.
9,95 — media max.
86 (31,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,47% — 6,00–6,99
17,28% — 7,00–7,99
49,63% — 8,00–8,99
31,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "DIMITRIE CANTEMIR" ONESTI
ONESTI
98,88% promovabilitate
168/1398 — poziție în selecție
177/179 — reușiți
6,00 — media min.
9,98 — media max.
93 (52,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,08% — 6,00–6,99
13,56% — 7,00–7,99
28,81% — 8,00–8,99
52,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU PAPIU ILARIAN" TARGU MURES
TARGU MURES
98,86% promovabilitate
169/1398 — poziție în selecție
173/175 — reușiți
6,00 — media min.
9,93 — media max.
93 (53,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,47% — 6,00–6,99
12,72% — 7,00–7,99
30,06% — 8,00–8,99
53,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "OCTAVIAN GOGA" SIBIU
SIBIU
98,85% promovabilitate
170/1398 — poziție în selecție
172/174 — reușiți
6,26 — media min.
9,90 — media max.
96 (55,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,16% — 6,00–6,99
6,98% — 7,00–7,99
36,05% — 8,00–8,99
55,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "CALISTRAT HOGAS", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
98,84% promovabilitate
171/1398 — poziție în selecție
171/173 — reușiți
6,05 — media min.
9,98 — media max.
117 (68,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,75% — 6,00–6,99
7,02% — 7,00–7,99
22,81% — 8,00–8,99
68,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ROMAN VODA", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
98,82% promovabilitate
172/1398 — poziție în selecție
251/254 — reușiți
6,18 — media min.
9,95 — media max.
127 (50,60%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,98% — 6,00–6,99
10,76% — 7,00–7,99
34,66% — 8,00–8,99
50,60% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "AUREL LAZAR" ORADEA
ORADEA
98,81% promovabilitate
173/1398 — poziție în selecție
83/84 — reușiți
6,70 — media min.
9,95 — media max.
22 (26,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,41% — 6,00–6,99
25,30% — 7,00–7,99
45,78% — 8,00–8,99
26,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "AL. I. CUZA" FOCSANI
FOCSANI
98,80% promovabilitate
174/1398 — poziție în selecție
165/167 — reușiți
6,36 — media min.
9,93 — media max.
90 (54,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,21% — 6,00–6,99
10,30% — 7,00–7,99
33,94% — 8,00–8,99
54,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "MATEI BASARAB", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
98,80% promovabilitate
175/1398 — poziție în selecție
165/167 — reușiți
6,40 — media min.
10,00 — media max.
127 (76,97%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,21% — 6,00–6,99
5,45% — 7,00–7,99
16,36% — 8,00–8,99
76,36% — 9,00–9,99
0,61% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "SPIRU HARET" FOCSANI
FOCSANI
98,80% promovabilitate
176/1398 — poziție în selecție
164/166 — reușiți
6,05 — media min.
9,80 — media max.
74 (45,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,83% — 6,00–6,99
11,59% — 7,00–7,99
41,46% — 8,00–8,99
45,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
98,78% promovabilitate
177/1398 — poziție în selecție
162/164 — reușiți
6,05 — media min.
9,86 — media max.
48 (29,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,41% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
40,74% — 8,00–8,99
29,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL "VOLTAIRE" CRAIOVA
CRAIOVA
98,77% promovabilitate
178/1398 — poziție în selecție
80/81 — reușiți
6,68 — media min.
9,61 — media max.
18 (22,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,50% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
22,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL PEDAGOGIC "GHEORGHE SINCAI" ZALAU
ZALAU
98,77% promovabilitate
179/1398 — poziție în selecție
161/163 — reușiți
6,05 — media min.
9,85 — media max.
48 (29,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,94% — 6,00–6,99
26,09% — 7,00–7,99
34,16% — 8,00–8,99
29,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR" SIBIU
SIBIU
98,75% promovabilitate
180/1398 — poziție în selecție
158/160 — reușiți
6,90 — media min.
10,00 — media max.
90 (56,96%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,63% — 6,00–6,99
9,49% — 7,00–7,99
32,91% — 8,00–8,99
56,33% — 9,00–9,99
0,63% — 10
Buzău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU VLAHUTA" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
98,73% promovabilitate
181/1398 — poziție în selecție
155/157 — reușiți
6,01 — media min.
9,83 — media max.
51 (32,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,74% — 6,00–6,99
28,39% — 7,00–7,99
30,97% — 8,00–8,99
32,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI" BAIA MARE
BAIA MARE
98,73% promovabilitate
182/1398 — poziție în selecție
155/157 — reușiți
6,85 — media min.
10,00 — media max.
78 (50,32%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,94% — 6,00–6,99
11,61% — 7,00–7,99
36,13% — 8,00–8,99
49,68% — 9,00–9,99
0,65% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’NICOLAE BALCESCU’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
98,73% promovabilitate
183/1398 — poziție în selecție
78/79 — reușiți
6,61 — media min.
9,86 — media max.
30 (38,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,56% — 6,00–6,99
17,95% — 7,00–7,99
41,03% — 8,00–8,99
38,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GHEORGHE MARINESCU" TARGU MURES
TARGU MURES
98,72% promovabilitate
184/1398 — poziție în selecție
77/78 — reușiți
6,76 — media min.
9,88 — media max.
24 (31,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,60% — 6,00–6,99
23,38% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
31,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIKES KELEMEN" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
98,70% promovabilitate
185/1398 — poziție în selecție
76/77 — reușiți
6,33 — media min.
9,68 — media max.
24 (31,58%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,95% — 6,00–6,99
14,47% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
31,58% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL 'ANDREI MURESANU' BRASOV
BRASOV
98,68% promovabilitate
186/1398 — poziție în selecție
75/76 — reușiți
6,13 — media min.
9,76 — media max.
30 (40,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,33% — 6,00–6,99
18,67% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
40,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL "MIHAI EMINESCU" BACAU
BACAU
98,67% promovabilitate
187/1398 — poziție în selecție
148/150 — reușiți
6,00 — media min.
9,73 — media max.
39 (26,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,46% — 6,00–6,99
18,92% — 7,00–7,99
45,27% — 8,00–8,99
26,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "APACZAI CSERE JANOS" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
98,63% promovabilitate
188/1398 — poziție în selecție
72/73 — reușiți
7,17 — media min.
9,63 — media max.
20 (27,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
23,61% — 7,00–7,99
48,61% — 8,00–8,99
27,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"
BUCURESTI SECTORUL 1
98,57% promovabilitate
189/1398 — poziție în selecție
138/140 — reușiți
6,61 — media min.
9,83 — media max.
51 (36,96%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,62% — 6,00–6,99
18,12% — 7,00–7,99
41,30% — 8,00–8,99
36,96% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "JEAN LOUIS CALDERON" TIMISOARA
TIMISOARA
98,55% promovabilitate
190/1398 — poziție în selecție
136/138 — reușiți
6,01 — media min.
9,65 — media max.
23 (16,91%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,03% — 6,00–6,99
24,26% — 7,00–7,99
47,79% — 8,00–8,99
16,91% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TAMASI ARON" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
98,55% promovabilitate
191/1398 — poziție în selecție
136/138 — reușiți
6,36 — media min.
9,72 — media max.
36 (26,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,68% — 6,00–6,99
19,85% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
26,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "BOLYAI FARKAS" TARGU MURES
TARGU MURES
98,50% promovabilitate
192/1398 — poziție în selecție
262/266 — reușiți
6,26 — media min.
9,85 — media max.
93 (35,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,20% — 6,00–6,99
16,41% — 7,00–7,99
43,89% — 8,00–8,99
35,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TARGU JIU
TARGU JIU
98,49% promovabilitate
193/1398 — poziție în selecție
196/199 — reușiți
6,28 — media min.
9,96 — media max.
56 (28,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,18% — 6,00–6,99
22,45% — 7,00–7,99
39,80% — 8,00–8,99
28,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"
BUCURESTI SECTORUL 1
98,44% promovabilitate
194/1398 — poziție în selecție
189/192 — reușiți
6,05 — media min.
9,90 — media max.
74 (39,15%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,23% — 6,00–6,99
16,40% — 7,00–7,99
40,21% — 8,00–8,99
39,15% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
98,36% promovabilitate
195/1398 — poziție în selecție
240/244 — reușiți
6,18 — media min.
10,00 — media max.
141 (58,75%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,33% — 6,00–6,99
8,75% — 7,00–7,99
29,17% — 8,00–8,99
58,33% — 9,00–9,99
0,42% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL DE MUZICA "SIGISMUND TODUTA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
98,31% promovabilitate
196/1398 — poziție în selecție
58/59 — reușiți
6,25 — media min.
9,66 — media max.
10 (17,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,97% — 6,00–6,99
22,41% — 7,00–7,99
41,38% — 8,00–8,99
17,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL 'RADU NEGRU' FAGARAS
FAGARAS
98,31% promovabilitate
197/1398 — poziție în selecție
116/118 — reușiți
6,06 — media min.
9,90 — media max.
36 (31,03%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,76% — 6,00–6,99
20,69% — 7,00–7,99
40,52% — 8,00–8,99
31,03% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DUNAREA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
98,31% promovabilitate
198/1398 — poziție în selecție
116/118 — reușiți
6,00 — media min.
9,75 — media max.
20 (17,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,07% — 6,00–6,99
37,93% — 7,00–7,99
32,76% — 8,00–8,99
17,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
98,26% promovabilitate
199/1398 — poziție în selecție
169/172 — reușiți
6,13 — media min.
9,88 — media max.
84 (49,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,78% — 6,00–6,99
14,79% — 7,00–7,99
33,73% — 8,00–8,99
49,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "WILLIAM SHAKESPEARE" TIMISOARA
TIMISOARA
98,21% promovabilitate
200/1398 — poziție în selecție
55/56 — reușiți
6,08 — media min.
9,55 — media max.
9 (16,36%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,36% — 6,00–6,99
30,91% — 7,00–7,99
36,36% — 8,00–8,99
16,36% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAIL KOGALNICEANU", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
98,17% promovabilitate
201/1398 — poziție în selecție
161/164 — reușiți
6,13 — media min.
10,00 — media max.
99 (61,49%) — medii ≥ 9
2 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,48% — 6,00–6,99
7,45% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
60,25% — 9,00–9,99
1,24% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC REFORMAT "DR. CSIHA KÁLMÁN" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
98,15% promovabilitate
202/1398 — poziție în selecție
53/54 — reușiți
6,60 — media min.
9,68 — media max.
16 (30,19%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,43% — 6,00–6,99
16,98% — 7,00–7,99
43,40% — 8,00–8,99
30,19% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL GERMAN "GOETHE"
BUCURESTI SECTORUL 1
98,11% promovabilitate
203/1398 — poziție în selecție
52/53 — reușiți
6,03 — media min.
9,58 — media max.
10 (19,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,54% — 6,00–6,99
17,31% — 7,00–7,99
51,92% — 8,00–8,99
19,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "CONSTANTIN CARABELLA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
98,10% promovabilitate
204/1398 — poziție în selecție
155/158 — reușiți
6,50 — media min.
9,85 — media max.
102 (65,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,23% — 6,00–6,99
7,74% — 7,00–7,99
23,23% — 8,00–8,99
65,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "OCTAV ONICESCU"
BUCURESTI SECTORUL 4
98,10% promovabilitate
205/1398 — poziție în selecție
206/210 — reușiți
6,03 — media min.
9,88 — media max.
39 (18,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,99% — 6,00–6,99
29,13% — 7,00–7,99
34,95% — 8,00–8,99
18,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’DECEBAL’ CONSTANTA
CONSTANTA
98,04% promovabilitate
206/1398 — poziție în selecție
150/153 — reușiți
6,01 — media min.
9,90 — media max.
42 (28,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,67% — 6,00–6,99
21,33% — 7,00–7,99
38,00% — 8,00–8,99
28,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU ODOBESCU" PITESTI
PITESTI
98,01% promovabilitate
207/1398 — poziție în selecție
197/201 — reușiți
6,01 — media min.
9,96 — media max.
94 (47,72%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,03% — 6,00–6,99
15,23% — 7,00–7,99
35,03% — 8,00–8,99
47,72% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION BARBU" PITESTI
PITESTI
97,99% promovabilitate
208/1398 — poziție în selecție
146/149 — reușiți
6,11 — media min.
9,81 — media max.
42 (28,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,85% — 6,00–6,99
26,03% — 7,00–7,99
38,36% — 8,00–8,99
28,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE BALCESCU"
BRAILA
97,95% promovabilitate
209/1398 — poziție în selecție
143/146 — reușiți
6,10 — media min.
9,93 — media max.
37 (25,87%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,49% — 6,00–6,99
18,88% — 7,00–7,99
44,76% — 8,00–8,99
25,87% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC 'ANGHEL SALIGNY' CERNAVODA
CERNAVODA
97,92% promovabilitate
210/1398 — poziție în selecție
47/48 — reușiți
6,01 — media min.
9,75 — media max.
8 (17,02%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,89% — 6,00–6,99
25,53% — 7,00–7,99
42,55% — 8,00–8,99
17,02% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "LIVIU REBREANU" BISTRITA
BISTRITA
97,89% promovabilitate
211/1398 — poziție în selecție
186/190 — reușiți
6,06 — media min.
9,88 — media max.
64 (34,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,38% — 6,00–6,99
20,97% — 7,00–7,99
39,25% — 8,00–8,99
34,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
97,87% promovabilitate
212/1398 — poziție în selecție
138/141 — reușiți
6,20 — media min.
9,95 — media max.
56 (40,58%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,80% — 6,00–6,99
15,22% — 7,00–7,99
38,41% — 8,00–8,99
40,58% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL" ONESTI
ONESTI
97,87% promovabilitate
213/1398 — poziție în selecție
138/141 — reușiți
6,03 — media min.
9,86 — media max.
50 (36,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,59% — 6,00–6,99
23,19% — 7,00–7,99
28,99% — 8,00–8,99
36,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "STEFAN VELOVAN" CRAIOVA
CRAIOVA
97,80% promovabilitate
214/1398 — poziție în selecție
178/182 — reușiți
6,13 — media min.
9,85 — media max.
84 (47,19%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,49% — 6,00–6,99
12,36% — 7,00–7,99
35,96% — 8,00–8,99
47,19% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RADAUTI
RADAUTI
97,79% promovabilitate
215/1398 — poziție în selecție
177/181 — reușiți
6,28 — media min.
10,00 — media max.
112 (63,28%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,69% — 6,00–6,99
8,47% — 7,00–7,99
26,55% — 8,00–8,99
62,71% — 9,00–9,99
0,56% — 10
Maramureș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE
BAIA MARE
97,79% promovabilitate
216/1398 — poziție în selecție
177/181 — reușiți
6,08 — media min.
9,85 — media max.
52 (29,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,08% — 6,00–6,99
19,77% — 7,00–7,99
45,76% — 8,00–8,99
29,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"
BUCURESTI SECTORUL 1
97,78% promovabilitate
217/1398 — poziție în selecție
88/90 — reușiți
6,16 — media min.
9,63 — media max.
29 (32,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,95% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
34,09% — 8,00–8,99
32,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SALAMON ERNO" GHEORGHENI
GHEORGHENI
97,76% promovabilitate
218/1398 — poziție în selecție
131/134 — reușiți
6,46 — media min.
9,46 — media max.
9 (6,87%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,45% — 6,00–6,99
36,64% — 7,00–7,99
45,04% — 8,00–8,99
6,87% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC ’CONSTANTIN BRATESCU’ CONSTANTA
CONSTANTA
97,74% promovabilitate
219/1398 — poziție în selecție
130/133 — reușiți
6,60 — media min.
9,96 — media max.
58 (44,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,15% — 6,00–6,99
16,92% — 7,00–7,99
32,31% — 8,00–8,99
44,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION BARBU"
BUCURESTI SECTORUL 5
97,73% promovabilitate
220/1398 — poziție în selecție
172/176 — reușiți
6,06 — media min.
9,76 — media max.
45 (26,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,72% — 6,00–6,99
24,42% — 7,00–7,99
40,70% — 8,00–8,99
26,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
97,73% promovabilitate
221/1398 — poziție în selecție
86/88 — reușiți
6,03 — media min.
9,76 — media max.
17 (19,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,14% — 6,00–6,99
37,21% — 7,00–7,99
34,88% — 8,00–8,99
19,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE IORGA", ORASUL VALENII DE MUNTE
VALENII DE MUNTE
97,70% promovabilitate
222/1398 — poziție în selecție
170/174 — reușiți
6,00 — media min.
9,95 — media max.
55 (32,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,82% — 6,00–6,99
18,82% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
32,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "CANTEMIR VODA"
BUCURESTI SECTORUL 2
97,67% promovabilitate
223/1398 — poziție în selecție
126/129 — reușiți
6,36 — media min.
9,95 — media max.
65 (51,59%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,59% — 6,00–6,99
6,35% — 7,00–7,99
40,48% — 8,00–8,99
51,59% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "GHEORGHE ASACHI", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
97,67% promovabilitate
224/1398 — poziție în selecție
126/129 — reușiți
6,10 — media min.
9,83 — media max.
48 (38,10%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,94% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
37,30% — 8,00–8,99
38,10% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL ORTODOX "EPISCOP ROMAN CIOROGARIU" ORADEA
ORADEA
97,67% promovabilitate
225/1398 — poziție în selecție
42/43 — reușiți
6,11 — media min.
9,76 — media max.
8 (19,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,14% — 6,00–6,99
38,10% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
19,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TUDOR ARGHEZI" CRAIOVA
CRAIOVA
97,65% promovabilitate
226/1398 — poziție în selecție
83/85 — reușiți
6,15 — media min.
9,63 — media max.
15 (18,07%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,46% — 6,00–6,99
28,92% — 7,00–7,99
38,55% — 8,00–8,99
18,07% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC ADMINISTRATIV, IASI
IASI
97,64% promovabilitate
227/1398 — poziție în selecție
207/212 — reușiți
6,13 — media min.
9,71 — media max.
24 (11,59%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,59% — 6,00–6,99
34,30% — 7,00–7,99
42,51% — 8,00–8,99
11,59% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" SLOBOZIA
SLOBOZIA
97,60% promovabilitate
228/1398 — poziție în selecție
163/167 — reușiți
6,51 — media min.
10,00 — media max.
92 (56,44%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,07% — 6,00–6,99
6,75% — 7,00–7,99
33,74% — 8,00–8,99
55,83% — 9,00–9,99
0,61% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI
BUCURESTI SECTORUL 3
97,59% promovabilitate
229/1398 — poziție în selecție
162/166 — reușiți
6,70 — media min.
9,95 — media max.
75 (46,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,85% — 6,00–6,99
10,49% — 7,00–7,99
41,36% — 8,00–8,99
46,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ECATERINA TEODOROIU" TARGU JIU
TARGU JIU
97,58% promovabilitate
230/1398 — poziție în selecție
161/165 — reușiți
6,13 — media min.
9,91 — media max.
56 (34,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,35% — 6,00–6,99
19,88% — 7,00–7,99
40,99% — 8,00–8,99
34,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"
BUCURESTI SECTORUL 2
97,53% promovabilitate
231/1398 — poziție în selecție
158/162 — reușiți
6,30 — media min.
9,60 — media max.
23 (14,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,96% — 6,00–6,99
34,18% — 7,00–7,99
44,30% — 8,00–8,99
14,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICU GANE" FALTICENI
FALTICENI
97,50% promovabilitate
232/1398 — poziție în selecție
195/200 — reușiți
6,13 — media min.
9,88 — media max.
96 (49,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,56% — 6,00–6,99
13,85% — 7,00–7,99
34,36% — 8,00–8,99
49,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN NOICA" SIBIU
SIBIU
97,50% promovabilitate
233/1398 — poziție în selecție
78/80 — reușiți
6,15 — media min.
9,71 — media max.
20 (25,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,54% — 6,00–6,99
19,23% — 7,00–7,99
43,59% — 8,00–8,99
25,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
97,46% promovabilitate
234/1398 — poziție în selecție
192/197 — reușiți
6,30 — media min.
10,00 — media max.
91 (47,40%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,73% — 6,00–6,99
6,77% — 7,00–7,99
40,10% — 8,00–8,99
46,88% — 9,00–9,99
0,52% — 10
Constanța · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL MILITAR 'ALEXANDRU IOAN CUZA' CONSTANTA
CONSTANTA
97,35% promovabilitate
235/1398 — poziție în selecție
110/113 — reușiți
6,26 — media min.
9,58 — media max.
19 (17,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,73% — 6,00–6,99
30,91% — 7,00–7,99
39,09% — 8,00–8,99
17,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL ORTODOX MITROPOLITUL "NICOLAE COLAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
97,33% promovabilitate
236/1398 — poziție în selecție
73/75 — reușiți
6,00 — media min.
9,81 — media max.
17 (23,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,96% — 6,00–6,99
34,25% — 7,00–7,99
31,51% — 8,00–8,99
23,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC "FERICITUL IEREMIA" ONESTI
ONESTI
97,30% promovabilitate
237/1398 — poziție în selecție
36/37 — reușiți
6,01 — media min.
9,48 — media max.
2 (5,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,11% — 6,00–6,99
38,89% — 7,00–7,99
19,44% — 8,00–8,99
5,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL 'UNIREA' BRASOV
BRASOV
97,28% promovabilitate
238/1398 — poziție în selecție
143/147 — reușiți
6,10 — media min.
9,90 — media max.
71 (49,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,20% — 6,00–6,99
9,79% — 7,00–7,99
36,36% — 8,00–8,99
49,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "HAM JANOS" SATU MARE
SATU MARE
97,22% promovabilitate
239/1398 — poziție în selecție
35/36 — reușiți
6,22 — media min.
9,43 — media max.
5 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
37,14% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. IOAN GURA DE AUR", MUNICIPIUL HUSI
HUSI
97,22% promovabilitate
240/1398 — poziție în selecție
35/36 — reușiți
6,53 — media min.
9,45 — media max.
6 (17,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,43% — 6,00–6,99
37,14% — 7,00–7,99
34,29% — 8,00–8,99
17,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
97,14% promovabilitate
241/1398 — poziție în selecție
102/105 — reușiți
6,25 — media min.
9,83 — media max.
29 (28,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,71% — 6,00–6,99
21,57% — 7,00–7,99
35,29% — 8,00–8,99
28,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL "KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR" COVASNA
COVASNA
97,14% promovabilitate
242/1398 — poziție în selecție
68/70 — reușiți
6,00 — media min.
9,53 — media max.
13 (19,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,06% — 6,00–6,99
30,88% — 7,00–7,99
27,94% — 8,00–8,99
19,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "CAROL I" CAMPULUNG
CAMPULUNG
97,12% promovabilitate
243/1398 — poziție în selecție
101/104 — reușiți
6,30 — media min.
9,91 — media max.
32 (31,68%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,84% — 6,00–6,99
14,85% — 7,00–7,99
37,62% — 8,00–8,99
31,68% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN", PASCANI
PASCANI
97,10% promovabilitate
244/1398 — poziție în selecție
134/138 — reușiți
6,00 — media min.
9,93 — media max.
50 (37,31%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,69% — 6,00–6,99
20,90% — 7,00–7,99
29,10% — 8,00–8,99
37,31% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "NAGY MÓZES" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
97,06% promovabilitate
245/1398 — poziție în selecție
99/102 — reușiți
6,17 — media min.
9,70 — media max.
20 (20,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,09% — 6,00–6,99
24,24% — 7,00–7,99
46,46% — 8,00–8,99
20,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
97,06% promovabilitate
246/1398 — poziție în selecție
132/136 — reușiți
6,10 — media min.
9,88 — media max.
68 (51,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,30% — 6,00–6,99
12,88% — 7,00–7,99
30,30% — 8,00–8,99
51,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "A.T.LAURIAN" BOTOSANI
BOTOSANI
97,00% promovabilitate
247/1398 — poziție în selecție
194/200 — reușiți
6,15 — media min.
9,91 — media max.
98 (50,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,73% — 6,00–6,99
12,37% — 7,00–7,99
29,38% — 8,00–8,99
50,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
96,99% promovabilitate
248/1398 — poziție în selecție
129/133 — reușiți
7,06 — media min.
9,83 — media max.
55 (42,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
13,95% — 7,00–7,99
43,41% — 8,00–8,99
42,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "PAVEL DAN" CAMPIA TURZII
CAMPIA TURZII
96,97% promovabilitate
249/1398 — poziție în selecție
96/99 — reușiți
6,08 — media min.
9,90 — media max.
38 (39,58%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,54% — 6,00–6,99
21,88% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
39,58% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"
BUCURESTI SECTORUL 1
96,97% promovabilitate
250/1398 — poziție în selecție
96/99 — reușiți
6,05 — media min.
9,70 — media max.
39 (40,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,33% — 6,00–6,99
17,71% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
40,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SATU MARE
SATU MARE
96,88% promovabilitate
251/1398 — poziție în selecție
124/128 — reușiți
6,10 — media min.
9,90 — media max.
45 (36,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,45% — 6,00–6,99
20,16% — 7,00–7,99
37,10% — 8,00–8,99
36,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "TUDOR VLADIMIRESCU" TARGU JIU
TARGU JIU
96,88% promovabilitate
252/1398 — poziție în selecție
186/192 — reușiți
6,30 — media min.
9,81 — media max.
82 (44,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,76% — 6,00–6,99
18,28% — 7,00–7,99
33,87% — 8,00–8,99
44,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "ANDREI SAGUNA" SIBIU
SIBIU
96,88% promovabilitate
253/1398 — poziție în selecție
124/128 — reușiți
6,05 — media min.
9,68 — media max.
35 (28,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,29% — 6,00–6,99
21,77% — 7,00–7,99
38,71% — 8,00–8,99
28,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "LIVIU REBREANU" TURDA
TURDA
96,88% promovabilitate
254/1398 — poziție în selecție
62/64 — reușiți
6,11 — media min.
9,63 — media max.
10 (16,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,74% — 6,00–6,99
33,87% — 7,00–7,99
32,26% — 8,00–8,99
16,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "VENIAMIN COSTACHI", SAT MANASTIREA NEAMT, COMUNA VANATORI-NEAMT
MANASTIREA NEAMT
96,88% promovabilitate
255/1398 — poziție în selecție
31/32 — reușiți
6,30 — media min.
9,61 — media max.
11 (35,48%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,45% — 6,00–6,99
25,81% — 7,00–7,99
32,26% — 8,00–8,99
35,48% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "A.D.XENOPOL"
BUCURESTI SECTORUL 2
96,81% promovabilitate
256/1398 — poziție în selecție
182/188 — reușiți
6,03 — media min.
9,90 — media max.
11 (6,04%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,13% — 6,00–6,99
36,81% — 7,00–7,99
39,01% — 8,00–8,99
6,04% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "C.A. ROSETTI"
BUCURESTI SECTORUL 2
96,76% promovabilitate
257/1398 — poziție în selecție
179/185 — reușiți
6,06 — media min.
9,61 — media max.
34 (18,99%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,73% — 6,00–6,99
30,17% — 7,00–7,99
39,11% — 8,00–8,99
18,99% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "VASILE GOLDIS" ARAD
ARAD
96,75% promovabilitate
258/1398 — poziție în selecție
119/123 — reușiți
6,08 — media min.
9,85 — media max.
30 (25,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,61% — 6,00–6,99
21,01% — 7,00–7,99
41,18% — 8,00–8,99
25,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "DUMITRU PANAITESCU PERPESSICIUS"
BRAILA
96,74% promovabilitate
259/1398 — poziție în selecție
89/92 — reușiți
6,43 — media min.
9,70 — media max.
31 (34,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,62% — 6,00–6,99
24,72% — 7,00–7,99
34,83% — 8,00–8,99
34,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "DECEBAL" DEVA
DEVA
96,69% promovabilitate
260/1398 — poziție în selecție
117/121 — reușiți
6,00 — media min.
9,95 — media max.
45 (38,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,42% — 6,00–6,99
19,66% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
38,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "IULIA HASDEU"
BUCURESTI SECTORUL 2
96,65% promovabilitate
261/1398 — poziție în selecție
231/239 — reușiți
6,68 — media min.
9,93 — media max.
137 (59,31%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,73% — 6,00–6,99
10,39% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
59,31% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL ’MIHAI EMINESCU’ CONSTANTA
CONSTANTA
96,63% promovabilitate
262/1398 — poziție în selecție
201/208 — reușiți
6,05 — media min.
9,90 — media max.
71 (35,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,99% — 6,00–6,99
18,91% — 7,00–7,99
42,79% — 8,00–8,99
35,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL VOCATIONAL REFORMAT TARGU MURES
TARGU MURES
96,61% promovabilitate
263/1398 — poziție în selecție
57/59 — reușiți
6,73 — media min.
9,01 — media max.
1 (1,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,51% — 6,00–6,99
47,37% — 7,00–7,99
47,37% — 8,00–8,99
1,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SCOALA CENTRALA"
BUCURESTI SECTORUL 2
96,55% promovabilitate
264/1398 — poziție în selecție
196/203 — reușiți
6,33 — media min.
9,83 — media max.
77 (39,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,10% — 6,00–6,99
15,82% — 7,00–7,99
39,80% — 8,00–8,99
39,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL "N.V. KARPEN" BACAU
BACAU
96,46% promovabilitate
265/1398 — poziție în selecție
191/198 — reușiți
6,16 — media min.
9,85 — media max.
35 (18,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,85% — 6,00–6,99
33,51% — 7,00–7,99
40,31% — 8,00–8,99
18,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "LITTLE LONDON" VOLUNTARI
VOLUNTARI
96,43% promovabilitate
266/1398 — poziție în selecție
27/28 — reușiți
6,36 — media min.
9,71 — media max.
14 (51,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,70% — 6,00–6,99
25,93% — 7,00–7,99
18,52% — 8,00–8,99
51,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "AVRAM IANCU" CAMPENI
CAMPENI
96,30% promovabilitate
267/1398 — poziție în selecție
78/81 — reușiți
6,08 — media min.
9,78 — media max.
17 (21,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,23% — 6,00–6,99
17,95% — 7,00–7,99
41,03% — 8,00–8,99
21,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "FILADELFIA" SUCEAVA
SUCEAVA
96,30% promovabilitate
268/1398 — poziție în selecție
52/54 — reușiți
7,15 — media min.
9,90 — media max.
22 (42,31%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
42,31% — 8,00–8,99
42,31% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "KOLCSEY FERENC" SATU MARE
SATU MARE
96,24% promovabilitate
269/1398 — poziție în selecție
128/133 — reușiți
6,13 — media min.
9,55 — media max.
18 (14,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,94% — 6,00–6,99
27,34% — 7,00–7,99
47,66% — 8,00–8,99
14,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SFANTUL SIMION STEFAN" ALBA IULIA
ALBA IULIA
96,23% promovabilitate
270/1398 — poziție în selecție
51/53 — reușiți
6,50 — media min.
9,71 — media max.
17 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,69% — 6,00–6,99
15,69% — 7,00–7,99
35,29% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "VLAD TEPES" TIMISOARA
TIMISOARA
96,20% promovabilitate
271/1398 — poziție în selecție
76/79 — reușiți
6,11 — media min.
9,66 — media max.
12 (15,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,53% — 6,00–6,99
30,26% — 7,00–7,99
43,42% — 8,00–8,99
15,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" ORADEA
ORADEA
96,19% promovabilitate
272/1398 — poziție în selecție
227/236 — reușiți
6,07 — media min.
9,96 — media max.
97 (42,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,81% — 6,00–6,99
13,66% — 7,00–7,99
34,80% — 8,00–8,99
42,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL 'JOHANNES HONTERUS' BRASOV
BRASOV
96,19% promovabilitate
273/1398 — poziție în selecție
101/105 — reușiți
6,50 — media min.
9,85 — media max.
30 (29,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,96% — 6,00–6,99
20,79% — 7,00–7,99
45,54% — 8,00–8,99
29,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1COLEGIUL REFORMAT "BACZKAMADARASI KIS GERGELY" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
96,15% promovabilitate
274/1398 — poziție în selecție
50/52 — reușiți
6,26 — media min.
9,31 — media max.
4 (8,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,00% — 6,00–6,99
22,00% — 7,00–7,99
58,00% — 8,00–8,99
8,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "VASILE LUPU", IASI
IASI
96,08% promovabilitate
275/1398 — poziție în selecție
147/153 — reușiți
6,16 — media min.
9,83 — media max.
66 (44,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,48% — 6,00–6,99
14,97% — 7,00–7,99
32,65% — 8,00–8,99
44,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEORETIC CAREI
CAREI
96,00% promovabilitate
276/1398 — poziție în selecție
120/125 — reușiți
6,10 — media min.
9,76 — media max.
31 (25,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,00% — 6,00–6,99
28,33% — 7,00–7,99
35,83% — 8,00–8,99
25,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC WALDORF
BUCURESTI SECTORUL 2
96,00% promovabilitate
277/1398 — poziție în selecție
24/25 — reușiți
6,08 — media min.
9,56 — media max.
7 (29,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
41,67% — 8,00–8,99
29,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "DOAMNA STANCA" SATU MARE
SATU MARE
95,97% promovabilitate
278/1398 — poziție în selecție
119/124 — reușiți
6,16 — media min.
9,38 — media max.
9 (7,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,97% — 6,00–6,99
41,18% — 7,00–7,99
35,29% — 8,00–8,99
7,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "DIONISIE POP MARTIAN" ALBA IULIA
ALBA IULIA
95,92% promovabilitate
279/1398 — poziție în selecție
94/98 — reușiți
6,16 — media min.
9,78 — media max.
19 (20,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,70% — 6,00–6,99
20,21% — 7,00–7,99
47,87% — 8,00–8,99
20,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’GEORGE EMIL PALADE’ CONSTANTA
CONSTANTA
95,92% promovabilitate
280/1398 — poziție în selecție
47/49 — reușiți
6,01 — media min.
9,36 — media max.
4 (8,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,89% — 6,00–6,99
44,68% — 7,00–7,99
31,91% — 8,00–8,99
8,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION MINULESCU" SLATINA
SLATINA
95,85% promovabilitate
281/1398 — poziție în selecție
185/193 — reușiți
6,28 — media min.
9,88 — media max.
88 (47,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,41% — 6,00–6,99
14,59% — 7,00–7,99
32,43% — 8,00–8,99
47,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE ARTE ’REGINA MARIA’ CONSTANTA
CONSTANTA
95,83% promovabilitate
282/1398 — poziție în selecție
92/96 — reușiți
6,08 — media min.
9,63 — media max.
18 (19,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,74% — 6,00–6,99
23,91% — 7,00–7,99
34,78% — 8,00–8,99
19,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL DE ARTA SIBIU
SIBIU
95,83% promovabilitate
283/1398 — poziție în selecție
46/48 — reușiți
6,00 — media min.
9,40 — media max.
4 (8,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,26% — 6,00–6,99
30,43% — 7,00–7,99
32,61% — 8,00–8,99
8,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "DINICU GOLESCU" CAMPULUNG
CAMPULUNG
95,80% promovabilitate
284/1398 — poziție în selecție
137/143 — reușiți
6,05 — media min.
9,98 — media max.
53 (38,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,30% — 6,00–6,99
15,33% — 7,00–7,99
38,69% — 8,00–8,99
38,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL DE STIINTE ALE NATURII 'EMIL RACOVITA' BRASOV
BRASOV
95,68% promovabilitate
285/1398 — poziție în selecție
133/139 — reușiți
6,23 — media min.
9,80 — media max.
32 (24,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,01% — 6,00–6,99
22,56% — 7,00–7,99
50,38% — 8,00–8,99
24,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ONISIFOR GHIBU" SIBIU
SIBIU
95,68% promovabilitate
286/1398 — poziție în selecție
155/162 — reușiți
6,23 — media min.
9,56 — media max.
35 (22,58%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,16% — 6,00–6,99
27,10% — 7,00–7,99
45,16% — 8,00–8,99
22,58% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "LUCIAN BLAGA" SEBES
SEBES
95,65% promovabilitate
287/1398 — poziție în selecție
154/161 — reușiți
6,36 — media min.
10,00 — media max.
77 (50,00%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,55% — 6,00–6,99
12,34% — 7,00–7,99
33,12% — 8,00–8,99
49,35% — 9,00–9,99
0,65% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "STEFAN CEL MARE" BACAU
BACAU
95,65% promovabilitate
288/1398 — poziție în selecție
198/207 — reușiți
6,00 — media min.
9,78 — media max.
79 (39,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,59% — 6,00–6,99
19,70% — 7,00–7,99
31,82% — 8,00–8,99
39,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CORIOLAN BREDICEANU" LUGOJ
LUGOJ
95,61% promovabilitate
289/1398 — poziție în selecție
109/114 — reușiți
6,00 — media min.
9,86 — media max.
26 (23,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,17% — 6,00–6,99
22,94% — 7,00–7,99
44,04% — 8,00–8,99
23,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GH. ROSCA CODREANU", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
95,56% promovabilitate
290/1398 — poziție în selecție
172/180 — reușiți
6,03 — media min.
9,93 — media max.
85 (49,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,81% — 6,00–6,99
12,79% — 7,00–7,99
31,98% — 8,00–8,99
49,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
95,54% promovabilitate
291/1398 — poziție în selecție
150/157 — reușiți
6,20 — media min.
9,88 — media max.
44 (29,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,67% — 6,00–6,99
24,67% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
29,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL "VASILE CONTA", ORASUL TARGU-NEAMT
TARGU NEAMT
95,52% promovabilitate
292/1398 — poziție în selecție
64/67 — reușiți
6,08 — media min.
9,68 — media max.
15 (23,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,69% — 6,00–6,99
35,94% — 7,00–7,99
35,94% — 8,00–8,99
23,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
95,48% promovabilitate
293/1398 — poziție în selecție
211/221 — reușiți
6,01 — media min.
9,91 — media max.
46 (21,80%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,90% — 6,00–6,99
30,33% — 7,00–7,99
36,97% — 8,00–8,99
21,80% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE", HARLAU
HARLAU
95,48% promovabilitate
294/1398 — poziție în selecție
148/155 — reușiți
6,00 — media min.
9,83 — media max.
41 (27,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,14% — 6,00–6,99
23,65% — 7,00–7,99
38,51% — 8,00–8,99
27,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN ANGELESCU"
IANCA
95,45% promovabilitate
295/1398 — poziție în selecție
42/44 — reușiți
6,03 — media min.
9,83 — media max.
9 (21,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
26,19% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
21,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SFANTU NICOLAE" GHEORGHENI
GHEORGHENI
95,45% promovabilitate
296/1398 — poziție în selecție
21/22 — reușiți
6,28 — media min.
9,56 — media max.
2 (9,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
19,05% — 7,00–7,99
38,10% — 8,00–8,99
9,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "CUZA VODA", MUNICIPIUL HUSI
HUSI
95,40% promovabilitate
297/1398 — poziție în selecție
166/174 — reușiți
6,03 — media min.
9,93 — media max.
55 (33,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,84% — 6,00–6,99
16,27% — 7,00–7,99
39,76% — 8,00–8,99
33,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "MIHAI EMINESCU" TARGU MURES
TARGU MURES
95,31% promovabilitate
298/1398 — poziție în selecție
122/128 — reușiți
6,07 — media min.
9,76 — media max.
26 (21,31%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,30% — 6,00–6,99
32,79% — 7,00–7,99
33,61% — 8,00–8,99
21,31% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TULCEA
TULCEA
95,30% promovabilitate
299/1398 — poziție în selecție
142/149 — reușiți
6,11 — media min.
9,98 — media max.
49 (34,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,45% — 6,00–6,99
20,42% — 7,00–7,99
36,62% — 8,00–8,99
34,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL SANITAR "ANTIM IVIREANU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
95,29% promovabilitate
300/1398 — poziție în selecție
81/85 — reușiți
6,15 — media min.
9,81 — media max.
11 (13,58%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,11% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
41,98% — 8,00–8,99
13,58% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU"
BUCURESTI SECTORUL 1
95,29% promovabilitate
301/1398 — poziție în selecție
162/170 — reușiți
6,06 — media min.
9,73 — media max.
26 (16,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,28% — 6,00–6,99
32,10% — 7,00–7,99
34,57% — 8,00–8,99
16,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’CALLATIS’ MANGALIA
MANGALIA
95,29% promovabilitate
302/1398 — poziție în selecție
81/85 — reușiți
6,53 — media min.
10,00 — media max.
29 (35,80%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,70% — 6,00–6,99
27,16% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
34,57% — 9,00–9,99
1,23% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "VLAICU VODA" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
95,24% promovabilitate
303/1398 — poziție în selecție
180/189 — reușiți
6,20 — media min.
9,93 — media max.
55 (30,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,56% — 6,00–6,99
19,44% — 7,00–7,99
44,44% — 8,00–8,99
30,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SIMION BARNUTIU" SIMLEU SILVANIEI
SIMLEU SILVANIEI
95,20% promovabilitate
304/1398 — poziție în selecție
119/125 — reușiți
6,10 — media min.
9,90 — media max.
27 (22,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,45% — 6,00–6,99
30,25% — 7,00–7,99
33,61% — 8,00–8,99
22,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "SPIRU HARET" SUCEAVA
SUCEAVA
95,18% promovabilitate
305/1398 — poziție în selecție
158/166 — reușiți
6,08 — media min.
9,75 — media max.
28 (17,72%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,96% — 6,00–6,99
30,38% — 7,00–7,99
44,94% — 8,00–8,99
17,72% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "BARBU STIRBEI" CALARASI
CALARASI
95,14% promovabilitate
306/1398 — poziție în selecție
176/185 — reușiți
6,01 — media min.
9,93 — media max.
52 (29,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,66% — 6,00–6,99
26,14% — 7,00–7,99
34,66% — 8,00–8,99
29,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI VITEAZUL" CARACAL
CARACAL
95,09% promovabilitate
307/1398 — poziție în selecție
155/163 — reușiți
6,10 — media min.
9,85 — media max.
48 (30,97%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,68% — 6,00–6,99
16,77% — 7,00–7,99
42,58% — 8,00–8,99
30,97% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST "STEFAN DEMETRESCU"
BUCURESTI SECTORUL 4
95,08% promovabilitate
308/1398 — poziție în selecție
58/61 — reușiți
6,23 — media min.
9,81 — media max.
19 (32,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,79% — 6,00–6,99
17,24% — 7,00–7,99
36,21% — 8,00–8,99
32,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "FLORIN FLESERIU" SEBES
SEBES
95,00% promovabilitate
309/1398 — poziție în selecție
19/20 — reușiți
6,15 — media min.
9,38 — media max.
2 (10,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,32% — 6,00–6,99
15,79% — 7,00–7,99
47,37% — 8,00–8,99
10,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE", ORASUL TARGU-NEAMT
TARGU NEAMT
94,87% promovabilitate
310/1398 — poziție în selecție
185/195 — reușiți
6,05 — media min.
9,98 — media max.
75 (40,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,57% — 6,00–6,99
15,68% — 7,00–7,99
36,22% — 8,00–8,99
40,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION CANTACUZINO" PITESTI
PITESTI
94,81% promovabilitate
311/1398 — poziție în selecție
128/135 — reușiți
6,00 — media min.
9,75 — media max.
21 (16,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,03% — 6,00–6,99
29,69% — 7,00–7,99
46,88% — 8,00–8,99
16,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CAROL I" FETESTI
FETESTI
94,77% promovabilitate
312/1398 — poziție în selecție
145/153 — reușiți
6,06 — media min.
9,81 — media max.
33 (22,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,48% — 6,00–6,99
28,97% — 7,00–7,99
33,79% — 8,00–8,99
22,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1COLEGIUL "SCOALA NATIONALA DE GAZ" MEDIAS
MEDIAS
94,74% promovabilitate
313/1398 — poziție în selecție
72/76 — reușiți
6,01 — media min.
9,83 — media max.
22 (30,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,89% — 6,00–6,99
19,44% — 7,00–7,99
36,11% — 8,00–8,99
30,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ANA ASLAN"
BRAILA
94,74% promovabilitate
314/1398 — poziție în selecție
72/76 — reușiți
6,00 — media min.
9,46 — media max.
9 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,39% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"
BUCURESTI SECTORUL 6
94,66% promovabilitate
315/1398 — poziție în selecție
124/131 — reușiți
6,03 — media min.
9,90 — media max.
21 (16,94%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,77% — 6,00–6,99
29,84% — 7,00–7,99
31,45% — 8,00–8,99
16,94% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "AXENTE SEVER" MEDIAS
MEDIAS
94,59% promovabilitate
316/1398 — poziție în selecție
105/111 — reușiți
6,05 — media min.
9,91 — media max.
20 (19,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
34,29% — 7,00–7,99
32,38% — 8,00–8,99
19,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE TITULESCU" PUCIOASA
PUCIOASA
94,55% promovabilitate
317/1398 — poziție în selecție
104/110 — reușiți
6,13 — media min.
9,85 — media max.
41 (39,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,77% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
39,42% — 8,00–8,99
39,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "REGINA MARIA" ALBA IULIA
ALBA IULIA
94,55% promovabilitate
318/1398 — poziție în selecție
52/55 — reușiți
6,11 — media min.
9,85 — media max.
11 (21,15%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,69% — 6,00–6,99
26,92% — 7,00–7,99
44,23% — 8,00–8,99
21,15% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "NEAGOE VODA BASARAB" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
94,44% promovabilitate
319/1398 — poziție în selecție
17/18 — reușiți
6,63 — media min.
8,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,41% — 6,00–6,99
23,53% — 7,00–7,99
47,06% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA"
BUCURESTI SECTORUL 2
94,38% promovabilitate
320/1398 — poziție în selecție
84/89 — reușiți
6,21 — media min.
9,73 — media max.
14 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,48% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
46,43% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "PETRU MAIOR" GHERLA
GHERLA
94,38% promovabilitate
321/1398 — poziție în selecție
84/89 — reușiți
6,11 — media min.
9,56 — media max.
17 (20,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,52% — 6,00–6,99
30,95% — 7,00–7,99
39,29% — 8,00–8,99
20,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
94,35% promovabilitate
322/1398 — poziție în selecție
217/230 — reușiți
6,05 — media min.
9,80 — media max.
22 (10,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,21% — 6,00–6,99
34,56% — 7,00–7,99
40,09% — 8,00–8,99
10,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "RADU GRECEANU" SLATINA
SLATINA
94,34% promovabilitate
323/1398 — poziție în selecție
150/159 — reușiți
6,08 — media min.
9,95 — media max.
37 (24,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,00% — 6,00–6,99
20,67% — 7,00–7,99
46,67% — 8,00–8,99
24,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA" ORADEA
ORADEA
94,34% promovabilitate
324/1398 — poziție în selecție
50/53 — reușiți
6,20 — media min.
9,63 — media max.
6 (12,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,00% — 6,00–6,99
46,00% — 7,00–7,99
28,00% — 8,00–8,99
12,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
94,31% promovabilitate
325/1398 — poziție în selecție
116/123 — reușiți
6,06 — media min.
9,86 — media max.
24 (20,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,48% — 6,00–6,99
22,41% — 7,00–7,99
47,41% — 8,00–8,99
20,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL 'APRILY LAJOS' BRASOV
BRASOV
94,20% promovabilitate
326/1398 — poziție în selecție
65/69 — reușiți
6,00 — media min.
9,78 — media max.
11 (16,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,69% — 6,00–6,99
32,31% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
16,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "GEORGE APOSTU" BACAU
BACAU
94,12% promovabilitate
327/1398 — poziție în selecție
64/68 — reușiți
6,01 — media min.
9,80 — media max.
26 (40,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,19% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
29,69% — 8,00–8,99
40,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FELIX" SANMARTIN
SANMARTIN
94,12% promovabilitate
328/1398 — poziție în selecție
16/17 — reușiți
6,23 — media min.
8,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
56,25% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL DE ARTA "CARMEN SYLVA", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
94,03% promovabilitate
329/1398 — poziție în selecție
63/67 — reușiți
6,31 — media min.
9,83 — media max.
21 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,52% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGELE FERDINAND" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
94,03% promovabilitate
330/1398 — poziție în selecție
63/67 — reușiți
6,45 — media min.
9,80 — media max.
15 (23,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,76% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
23,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA CONSTANTA
CONSTANTA
94,03% promovabilitate
331/1398 — poziție în selecție
63/67 — reușiți
6,45 — media min.
9,95 — media max.
20 (31,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,11% — 6,00–6,99
26,98% — 7,00–7,99
30,16% — 8,00–8,99
31,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "PANAIT CERNA"
BRAILA
94,00% promovabilitate
332/1398 — poziție în selecție
94/100 — reușiți
6,00 — media min.
9,73 — media max.
19 (20,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,77% — 6,00–6,99
23,40% — 7,00–7,99
43,62% — 8,00–8,99
20,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN"
DROBETA-TURNU SEVERIN
93,88% promovabilitate
333/1398 — poziție în selecție
138/147 — reușiți
6,20 — media min.
9,91 — media max.
57 (41,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,80% — 6,00–6,99
21,01% — 7,00–7,99
31,88% — 8,00–8,99
41,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DAVID VONIGA" GIROC
GIROC
93,75% promovabilitate
334/1398 — poziție în selecție
30/32 — reușiți
6,15 — media min.
9,28 — media max.
3 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
36,67% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "CHESARIE EPISCOPUL" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
93,75% promovabilitate
335/1398 — poziție în selecție
15/16 — reușiți
6,55 — media min.
9,73 — media max.
5 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,67% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE TITULESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
93,53% promovabilitate
336/1398 — poziție în selecție
130/139 — reușiți
6,53 — media min.
9,80 — media max.
36 (27,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,92% — 6,00–6,99
28,46% — 7,00–7,99
36,92% — 8,00–8,99
27,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA"
BRAILA
93,42% promovabilitate
337/1398 — poziție în selecție
71/76 — reușiți
6,05 — media min.
9,33 — media max.
2 (2,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,17% — 6,00–6,99
43,66% — 7,00–7,99
25,35% — 8,00–8,99
2,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL CATOLIC "SF. IOSIF" BACAU
BACAU
93,41% promovabilitate
338/1398 — poziție în selecție
85/91 — reușiți
6,21 — media min.
9,88 — media max.
29 (34,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,59% — 6,00–6,99
22,35% — 7,00–7,99
32,94% — 8,00–8,99
34,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
93,33% promovabilitate
339/1398 — poziție în selecție
14/15 — reușiți
6,21 — media min.
9,08 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
71,43% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC 'MITROPOLIT IOAN METIANU' ZARNESTI
ZARNESTI
93,33% promovabilitate
340/1398 — poziție în selecție
42/45 — reușiți
6,18 — media min.
9,73 — media max.
11 (26,19%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
23,81% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
26,19% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC MURFATLAR
MURFATLAR
93,33% promovabilitate
341/1398 — poziție în selecție
28/30 — reușiți
6,51 — media min.
8,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
46,43% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "NICOLAE TITULESCU" BAIA MARE
BAIA MARE
93,24% promovabilitate
342/1398 — poziție în selecție
138/148 — reușiți
6,20 — media min.
9,75 — media max.
12 (8,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,04% — 6,00–6,99
37,68% — 7,00–7,99
40,58% — 8,00–8,99
8,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "IANCU DE HUNEDOARA" HUNEDOARA
HUNEDOARA
93,16% promovabilitate
343/1398 — poziție în selecție
109/117 — reușiți
6,06 — media min.
9,95 — media max.
32 (29,36%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,51% — 6,00–6,99
27,52% — 7,00–7,99
26,61% — 8,00–8,99
29,36% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "REGELE MIHAI I" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
93,14% promovabilitate
344/1398 — poziție în selecție
163/175 — reușiți
6,05 — media min.
9,18 — media max.
3 (1,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,63% — 6,00–6,99
42,33% — 7,00–7,99
36,20% — 8,00–8,99
1,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "DAVID PRODAN" CUGIR
CUGIR
93,10% promovabilitate
345/1398 — poziție în selecție
54/58 — reușiți
6,01 — media min.
9,48 — media max.
11 (20,37%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,11% — 6,00–6,99
29,63% — 7,00–7,99
38,89% — 8,00–8,99
20,37% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GIB MIHAESCU", MUNICIPIUL DRAGASANI
DRAGASANI
93,08% promovabilitate
346/1398 — poziție în selecție
148/159 — reușiți
6,01 — media min.
9,93 — media max.
45 (30,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,86% — 6,00–6,99
25,68% — 7,00–7,99
29,05% — 8,00–8,99
30,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", IASI
IASI
92,96% promovabilitate
347/1398 — poziție în selecție
185/199 — reușiți
6,05 — media min.
9,48 — media max.
13 (7,03%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,97% — 6,00–6,99
39,46% — 7,00–7,99
40,54% — 8,00–8,99
7,03% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEORETIC TEIUS
TEIUS
92,86% promovabilitate
348/1398 — poziție în selecție
39/42 — reușiți
6,18 — media min.
9,63 — media max.
8 (20,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,26% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
35,90% — 8,00–8,99
20,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "TUDOR VLADIMIRESCU"
BUCURESTI SECTORUL 6
92,79% promovabilitate
349/1398 — poziție în selecție
193/208 — reușiți
6,01 — media min.
9,78 — media max.
36 (18,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,92% — 6,00–6,99
27,98% — 7,00–7,99
41,45% — 8,00–8,99
18,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL PEDAGOGIC "NICOLAE IORGA" BOTOSANI
BOTOSANI
92,79% promovabilitate
350/1398 — poziție în selecție
193/208 — reușiți
6,06 — media min.
9,80 — media max.
70 (36,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,74% — 6,00–6,99
20,21% — 7,00–7,99
36,79% — 8,00–8,99
36,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" INTORSURA BUZAULUI
INTORSURA BUZAULUI
92,73% promovabilitate
351/1398 — poziție în selecție
51/55 — reușiți
6,33 — media min.
9,83 — media max.
19 (37,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,84% — 6,00–6,99
21,57% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
37,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU" HUNEDOARA
HUNEDOARA
92,73% promovabilitate
352/1398 — poziție în selecție
51/55 — reușiți
6,08 — media min.
9,93 — media max.
12 (23,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,65% — 6,00–6,99
23,53% — 7,00–7,99
35,29% — 8,00–8,99
23,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL REFORMAT SATU MARE
SATU MARE
92,68% promovabilitate
353/1398 — poziție în selecție
38/41 — reușiți
6,06 — media min.
9,45 — media max.
2 (5,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,42% — 6,00–6,99
52,63% — 7,00–7,99
23,68% — 8,00–8,99
5,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GRIGORE ANTIPA" BOTOSANI
BOTOSANI
92,65% promovabilitate
354/1398 — poziție în selecție
63/68 — reușiți
6,15 — media min.
9,40 — media max.
6 (9,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,35% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
41,27% — 8,00–8,99
9,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL ECONOMIC 'ANDREI BARSEANU' BRASOV
BRASOV
92,64% promovabilitate
355/1398 — poziție în selecție
151/163 — reușiți
6,00 — media min.
9,55 — media max.
9 (5,96%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,53% — 6,00–6,99
40,40% — 7,00–7,99
33,11% — 8,00–8,99
5,96% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL 'NICOLAE TITULESCU' BRASOV
BRASOV
92,52% promovabilitate
356/1398 — poziție în selecție
136/147 — reușiți
6,10 — media min.
9,75 — media max.
18 (13,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,91% — 6,00–6,99
31,62% — 7,00–7,99
38,24% — 8,00–8,99
13,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE TITEICA"
DROBETA-TURNU SEVERIN
92,47% promovabilitate
357/1398 — poziție în selecție
135/146 — reușiți
6,01 — media min.
9,90 — media max.
51 (37,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,85% — 6,00–6,99
17,04% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
37,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "NIKOLAUS LENAU" TIMISOARA
TIMISOARA
92,45% promovabilitate
358/1398 — poziție în selecție
49/53 — reușiți
6,32 — media min.
9,76 — media max.
10 (20,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,16% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
20,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE ARTA TARGU MURES
TARGU MURES
92,39% promovabilitate
359/1398 — poziție în selecție
85/92 — reușiți
6,07 — media min.
9,50 — media max.
11 (12,94%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,71% — 6,00–6,99
24,71% — 7,00–7,99
37,65% — 8,00–8,99
12,94% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "OCTAVIAN GOGA" MARGHITA
MARGHITA
92,21% promovabilitate
360/1398 — poziție în selecție
71/77 — reușiți
6,20 — media min.
9,68 — media max.
17 (23,94%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,90% — 6,00–6,99
29,58% — 7,00–7,99
29,58% — 8,00–8,99
23,94% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "INOCHENTIE MICU CLAIN" BLAJ
BLAJ
92,19% promovabilitate
361/1398 — poziție în selecție
118/128 — reușiți
6,00 — media min.
9,88 — media max.
38 (32,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,56% — 6,00–6,99
19,49% — 7,00–7,99
34,75% — 8,00–8,99
32,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "SAMUIL VULCAN" BEIUS
BEIUS
92,04% promovabilitate
362/1398 — poziție în selecție
104/113 — reușiți
6,01 — media min.
9,73 — media max.
22 (21,15%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
32,69% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
21,15% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SFANTUL FRANCISC DE ASSISI", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
92,00% promovabilitate
363/1398 — poziție în selecție
46/50 — reușiți
6,31 — media min.
9,71 — media max.
14 (30,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,87% — 6,00–6,99
17,39% — 7,00–7,99
41,30% — 8,00–8,99
30,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "DIMITRIE CUCLIN", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
91,89% promovabilitate
364/1398 — poziție în selecție
34/37 — reușiți
6,33 — media min.
9,75 — media max.
9 (26,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,94% — 6,00–6,99
26,47% — 7,00–7,99
44,12% — 8,00–8,99
26,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "AUREL VLAICU", ORASUL BREAZA
BREAZA DE SUS
91,89% promovabilitate
365/1398 — poziție în selecție
68/74 — reușiți
6,01 — media min.
9,36 — media max.
7 (10,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,24% — 6,00–6,99
23,53% — 7,00–7,99
52,94% — 8,00–8,99
10,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "CALISTRAT HOGAS", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
91,88% promovabilitate
366/1398 — poziție în selecție
147/160 — reușiți
6,23 — media min.
9,81 — media max.
22 (14,97%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,24% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
39,46% — 8,00–8,99
14,97% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "AVRAM IANCU" ZALAU
ZALAU
91,67% promovabilitate
367/1398 — poziție în selecție
22/24 — reușiți
6,06 — media min.
9,15 — media max.
1 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,45% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL PEDAGOGIC "BOD PÉTER" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
91,67% promovabilitate
368/1398 — poziție în selecție
44/48 — reușiți
6,02 — media min.
8,77 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,45% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
29,55% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC GHERLA
GHERLA
91,67% promovabilitate
369/1398 — poziție în selecție
11/12 — reușiți
6,18 — media min.
7,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,64% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "BATHORY ISTVAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
91,67% promovabilitate
370/1398 — poziție în selecție
66/72 — reușiți
6,15 — media min.
9,65 — media max.
19 (28,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,18% — 6,00–6,99
21,21% — 7,00–7,99
31,82% — 8,00–8,99
28,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" CRAIOVA
CRAIOVA
91,67% promovabilitate
371/1398 — poziție în selecție
88/96 — reușiți
6,00 — media min.
9,85 — media max.
16 (18,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,77% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
39,77% — 8,00–8,99
18,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "IULIA ZAMFIRESCU" MIOVENI
MIOVENI
91,67% promovabilitate
372/1398 — poziție în selecție
110/120 — reușiți
6,03 — media min.
9,91 — media max.
35 (31,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
28,18% — 8,00–8,99
31,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX
BUCURESTI SECTORUL 4
91,67% promovabilitate
373/1398 — poziție în selecție
22/24 — reușiți
7,21 — media min.
9,56 — media max.
2 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
63,64% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SFANTUL GRIGORIE TEOLOGUL" CRAIOVA
CRAIOVA
91,67% promovabilitate
374/1398 — poziție în selecție
11/12 — reușiți
6,31 — media min.
9,61 — media max.
3 (27,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,09% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
27,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1COLEGIUL COMERCIAL ’CAROL I’ CONSTANTA
CONSTANTA
91,57% promovabilitate
375/1398 — poziție în selecție
152/166 — reușiți
6,00 — media min.
9,45 — media max.
11 (7,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,13% — 6,00–6,99
38,82% — 7,00–7,99
38,82% — 8,00–8,99
7,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU PAPIU ILARIAN" DEJ
DEJ
91,57% promovabilitate
376/1398 — poziție în selecție
76/83 — reușiți
6,08 — media min.
9,65 — media max.
21 (27,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,79% — 6,00–6,99
22,37% — 7,00–7,99
34,21% — 8,00–8,99
27,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL GRECO-CATOLIC "INOCHENTIE MICU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
91,49% promovabilitate
377/1398 — poziție în selecție
43/47 — reușiți
6,26 — media min.
9,18 — media max.
6 (13,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,28% — 6,00–6,99
32,56% — 7,00–7,99
37,21% — 8,00–8,99
13,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL PEDAGOGIC "MATEI BASARAB" SLOBOZIA
SLOBOZIA
91,45% promovabilitate
378/1398 — poziție în selecție
107/117 — reușiți
6,11 — media min.
9,80 — media max.
19 (17,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,08% — 6,00–6,99
28,97% — 7,00–7,99
40,19% — 8,00–8,99
17,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "INDEPENDENTA" CALAFAT
CALAFAT
91,43% promovabilitate
379/1398 — poziție în selecție
96/105 — reușiți
6,00 — media min.
9,46 — media max.
13 (13,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
40,62% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
13,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "STEFAN ODOBLEJA"
DROBETA-TURNU SEVERIN
91,33% promovabilitate
380/1398 — poziție în selecție
137/150 — reușiți
6,00 — media min.
9,76 — media max.
36 (26,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,95% — 6,00–6,99
20,44% — 7,00–7,99
42,34% — 8,00–8,99
26,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "NEMETH LASZLO" BAIA MARE
BAIA MARE
91,30% promovabilitate
381/1398 — poziție în selecție
21/23 — reușiți
6,37 — media min.
9,62 — media max.
8 (38,10%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
9,52% — 7,00–7,99
38,10% — 8,00–8,99
38,10% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"
BUCURESTI SECTORUL 3
91,19% promovabilitate
382/1398 — poziție în selecție
176/193 — reușiți
6,00 — media min.
9,61 — media max.
30 (17,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,32% — 6,00–6,99
24,43% — 7,00–7,99
39,20% — 8,00–8,99
17,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "TITU MAIORESCU" AIUD
AIUD
91,14% promovabilitate
383/1398 — poziție în selecție
72/79 — reușiți
6,21 — media min.
9,73 — media max.
16 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
20,83% — 7,00–7,99
40,28% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL LOGOS TIMISOARA
TIMISOARA
91,11% promovabilitate
384/1398 — poziție în selecție
41/45 — reușiți
6,05 — media min.
9,88 — media max.
5 (12,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,95% — 6,00–6,99
36,59% — 7,00–7,99
29,27% — 8,00–8,99
12,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA
SUCEAVA
91,10% promovabilitate
385/1398 — poziție în selecție
215/236 — reușiți
6,01 — media min.
9,88 — media max.
28 (13,02%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,53% — 6,00–6,99
42,33% — 7,00–7,99
25,12% — 8,00–8,99
13,02% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAIL SADOVEANU", PASCANI
PASCANI
91,06% promovabilitate
386/1398 — poziție în selecție
112/123 — reușiți
6,03 — media min.
9,81 — media max.
35 (31,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,18% — 6,00–6,99
16,96% — 7,00–7,99
36,61% — 8,00–8,99
31,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
91,03% promovabilitate
387/1398 — poziție în selecție
142/156 — reușiți
6,01 — media min.
9,66 — media max.
37 (26,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,86% — 6,00–6,99
33,80% — 7,00–7,99
30,28% — 8,00–8,99
26,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"
BUCURESTI SECTORUL 5
90,97% promovabilitate
388/1398 — poziție în selecție
131/144 — reușiți
6,06 — media min.
9,80 — media max.
24 (18,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,45% — 6,00–6,99
38,93% — 7,00–7,99
31,30% — 8,00–8,99
18,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"
BUCURESTI SECTORUL 4
90,91% promovabilitate
389/1398 — poziție în selecție
90/99 — reușiți
6,06 — media min.
9,80 — media max.
18 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,33% — 6,00–6,99
28,89% — 7,00–7,99
37,78% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CORBU
CORBU
90,91% promovabilitate
390/1398 — poziție în selecție
20/22 — reușiți
6,20 — media min.
9,71 — media max.
5 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC BILINGV "MARK TWAIN INTERNATIONAL SCHOOL" VOLUNTARI
VOLUNTARI
90,91% promovabilitate
391/1398 — poziție în selecție
10/11 — reușiți
6,80 — media min.
9,56 — media max.
5 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "GEORGE BARITIU" SIBIU
SIBIU
90,85% promovabilitate
392/1398 — poziție în selecție
139/153 — reușiți
6,00 — media min.
9,45 — media max.
4 (2,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,11% — 6,00–6,99
41,01% — 7,00–7,99
41,01% — 8,00–8,99
2,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1COLEGIUL "PETRU MAIOR" REGHIN
REGHIN
90,83% promovabilitate
393/1398 — poziție în selecție
109/120 — reușiți
6,00 — media min.
9,45 — media max.
15 (13,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,61% — 6,00–6,99
31,19% — 7,00–7,99
28,44% — 8,00–8,99
13,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE
BAIA MARE
90,73% promovabilitate
394/1398 — poziție în selecție
137/151 — reușiți
6,01 — media min.
9,75 — media max.
9 (6,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,68% — 6,00–6,99
46,72% — 7,00–7,99
35,04% — 8,00–8,99
6,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
90,72% promovabilitate
395/1398 — poziție în selecție
88/97 — reușiți
6,06 — media min.
9,71 — media max.
21 (23,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,91% — 6,00–6,99
26,14% — 7,00–7,99
34,09% — 8,00–8,99
23,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "DINU LIPATTI" PITESTI
PITESTI
90,72% promovabilitate
396/1398 — poziție în selecție
88/97 — reușiți
6,00 — media min.
9,75 — media max.
15 (17,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,59% — 6,00–6,99
34,09% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
17,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ADAM MULLER GUTTENBRUNN" ARAD
ARAD
90,70% promovabilitate
397/1398 — poziție în selecție
39/43 — reușiți
6,16 — media min.
9,51 — media max.
7 (17,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,38% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
35,90% — 8,00–8,99
17,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "MIRCEA SCARLAT" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
90,57% promovabilitate
398/1398 — poziție în selecție
144/159 — reușiți
6,03 — media min.
9,96 — media max.
46 (31,94%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
38,89% — 8,00–8,99
31,94% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL DE ARTE VIZUALE "ROMULUS LADEA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
90,54% promovabilitate
399/1398 — poziție în selecție
67/74 — reușiți
6,08 — media min.
9,58 — media max.
14 (20,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,45% — 6,00–6,99
31,34% — 7,00–7,99
37,31% — 8,00–8,99
20,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU BORZA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
90,48% promovabilitate
400/1398 — poziție în selecție
19/21 — reușiți
6,41 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,79% — 6,00–6,99
47,37% — 7,00–7,99
36,84% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "EUGEN PORA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
90,38% promovabilitate
401/1398 — poziție în selecție
47/52 — reușiți
6,10 — media min.
9,55 — media max.
5 (10,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,28% — 6,00–6,99
40,43% — 7,00–7,99
27,66% — 8,00–8,99
10,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"
BUCURESTI SECTORUL 1
90,30% promovabilitate
402/1398 — poziție în selecție
149/165 — reușiți
6,03 — media min.
9,91 — media max.
43 (28,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,09% — 6,00–6,99
24,16% — 7,00–7,99
32,89% — 8,00–8,99
28,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "SIGISMUND TODUTA" DEVA
DEVA
90,14% promovabilitate
403/1398 — poziție în selecție
64/71 — reușiți
6,01 — media min.
9,65 — media max.
17 (26,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,12% — 6,00–6,99
23,44% — 7,00–7,99
21,88% — 8,00–8,99
26,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTROTEHNICA SI TELECOMUNICATII CONSTANTA
CONSTANTA
90,09% promovabilitate
404/1398 — poziție în selecție
100/111 — reușiți
6,03 — media min.
9,35 — media max.
6 (6,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
53,00% — 7,00–7,99
21,00% — 8,00–8,99
6,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" PETROSANI
PETROSANI
90,00% promovabilitate
405/1398 — poziție în selecție
81/90 — reușiți
6,10 — media min.
9,71 — media max.
26 (32,10%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,58% — 6,00–6,99
19,75% — 7,00–7,99
34,57% — 8,00–8,99
32,10% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TOMSA VODA" SOLCA
SOLCA
90,00% promovabilitate
406/1398 — poziție în selecție
18/20 — reușiți
6,03 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,89% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
27,78% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST TIMISOARA
TIMISOARA
90,00% promovabilitate
407/1398 — poziție în selecție
45/50 — reușiți
6,00 — media min.
9,45 — media max.
6 (13,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
13,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "SFINTII IMPARATI CONSTANTIN SI ELENA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
90,00% promovabilitate
408/1398 — poziție în selecție
9/10 — reușiți
6,51 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "KEMENY ZSIGMOND" GHERLA
GHERLA
90,00% promovabilitate
409/1398 — poziție în selecție
36/40 — reușiți
6,25 — media min.
9,90 — media max.
5 (13,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
47,22% — 8,00–8,99
13,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU" CALARASI
CALARASI
89,92% promovabilitate
410/1398 — poziție în selecție
116/129 — reușiți
6,03 — media min.
9,91 — media max.
42 (36,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,07% — 6,00–6,99
18,97% — 7,00–7,99
32,76% — 8,00–8,99
36,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "C.D. LOGA" CARANSEBES
CARANSEBES
89,86% promovabilitate
411/1398 — poziție în selecție
62/69 — reușiți
6,00 — media min.
9,86 — media max.
16 (25,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,74% — 6,00–6,99
17,74% — 7,00–7,99
38,71% — 8,00–8,99
25,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE TITULESCU" SLATINA
SLATINA
89,82% promovabilitate
412/1398 — poziție în selecție
150/167 — reușiți
6,00 — media min.
9,73 — media max.
25 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,33% — 6,00–6,99
22,67% — 7,00–7,99
41,33% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "BENJAMIN FRANKLIN"
BUCURESTI SECTORUL 3
89,68% promovabilitate
413/1398 — poziție în selecție
139/155 — reușiți
6,00 — media min.
9,70 — media max.
16 (11,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,90% — 6,00–6,99
33,81% — 7,00–7,99
28,78% — 8,00–8,99
11,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC 'GEORGE MOROIANU' SACELE
SACELE
89,66% promovabilitate
414/1398 — poziție în selecție
52/58 — reușiți
6,03 — media min.
9,80 — media max.
4 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL WALDORF CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
89,66% promovabilitate
415/1398 — poziție în selecție
26/29 — reușiți
6,85 — media min.
9,65 — media max.
4 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,85% — 6,00–6,99
26,92% — 7,00–7,99
53,85% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEORETIC DE INFORMATICA "ALEXANDRU MARGHILOMAN" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
89,51% promovabilitate
416/1398 — poziție în selecție
128/143 — reușiți
6,08 — media min.
9,51 — media max.
7 (5,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,12% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
35,16% — 8,00–8,99
5,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" NASAUD
NASAUD
89,47% promovabilitate
417/1398 — poziție în selecție
153/171 — reușiți
6,06 — media min.
9,93 — media max.
53 (34,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,92% — 6,00–6,99
13,07% — 7,00–7,99
31,37% — 8,00–8,99
34,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN VUIA" RESITA
RESITA
89,47% promovabilitate
418/1398 — poziție în selecție
68/76 — reușiți
6,21 — media min.
9,38 — media max.
6 (8,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,71% — 6,00–6,99
45,59% — 7,00–7,99
30,88% — 8,00–8,99
8,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1COLEGIUL DE ARTE BAIA MARE
BAIA MARE
89,33% promovabilitate
419/1398 — poziție în selecție
67/75 — reușiți
6,01 — media min.
9,90 — media max.
15 (22,39%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,93% — 6,00–6,99
28,36% — 7,00–7,99
34,33% — 8,00–8,99
22,39% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" LUPENI
LUPENI
89,33% promovabilitate
420/1398 — poziție în selecție
67/75 — reușiți
6,00 — media min.
9,50 — media max.
7 (10,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,42% — 6,00–6,99
26,87% — 7,00–7,99
46,27% — 8,00–8,99
10,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GRIGORE TOCILESCU", ORASUL MIZIL
MIZIL
89,16% promovabilitate
421/1398 — poziție în selecție
74/83 — reușiți
6,10 — media min.
9,81 — media max.
26 (35,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,46% — 6,00–6,99
28,38% — 7,00–7,99
27,03% — 8,00–8,99
35,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "AUREL VLAICU" ORASTIE
ORASTIE
89,13% promovabilitate
422/1398 — poziție în selecție
82/92 — reușiți
6,16 — media min.
9,76 — media max.
26 (31,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,41% — 6,00–6,99
30,49% — 7,00–7,99
24,39% — 8,00–8,99
31,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION MAIORESCU" GIURGIU
GIURGIU
89,13% promovabilitate
423/1398 — poziție în selecție
164/184 — reușiți
6,01 — media min.
9,90 — media max.
43 (26,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,24% — 6,00–6,99
23,78% — 7,00–7,99
34,76% — 8,00–8,99
26,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
89,09% promovabilitate
424/1398 — poziție în selecție
196/220 — reușiți
6,01 — media min.
9,51 — media max.
8 (4,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,41% — 6,00–6,99
41,33% — 7,00–7,99
34,18% — 8,00–8,99
4,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "ANGHEL RUGINA", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
89,03% promovabilitate
425/1398 — poziție în selecție
138/155 — reușiți
6,06 — media min.
9,71 — media max.
9 (6,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,81% — 6,00–6,99
41,30% — 7,00–7,99
25,36% — 8,00–8,99
6,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "OCTAVIAN GOGA" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
89,00% promovabilitate
426/1398 — poziție în selecție
89/100 — reușiți
6,26 — media min.
9,83 — media max.
21 (23,60%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,85% — 6,00–6,99
30,34% — 7,00–7,99
29,21% — 8,00–8,99
23,60% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"
BUCURESTI SECTORUL 6
88,99% promovabilitate
427/1398 — poziție în selecție
97/109 — reușiți
6,01 — media min.
9,70 — media max.
25 (25,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,46% — 6,00–6,99
31,96% — 7,00–7,99
26,80% — 8,00–8,99
25,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "IONEL PERLEA" SLOBOZIA
SLOBOZIA
88,89% promovabilitate
428/1398 — poziție în selecție
112/126 — reușiți
6,00 — media min.
9,86 — media max.
25 (22,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,18% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
22,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST RESITA
RESITA
88,89% promovabilitate
429/1398 — poziție în selecție
16/18 — reușiți
6,55 — media min.
9,75 — media max.
3 (18,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,75% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
18,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN SERBAN" ALESD
ALESD
88,89% promovabilitate
430/1398 — poziție în selecție
48/54 — reușiți
6,01 — media min.
9,73 — media max.
16 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
22,92% — 7,00–7,99
27,08% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL VOCATIONAL DE MUZICA 'TUDOR CIORTEA' BRASOV
BRASOV
88,89% promovabilitate
431/1398 — poziție în selecție
24/27 — reușiți
6,01 — media min.
9,43 — media max.
2 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,83% — 6,00–6,99
45,83% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SOLOMON HALITA" SANGEORZ-BAI
SANGEORZ-BAI
88,79% promovabilitate
432/1398 — poziție în selecție
95/107 — reușiți
6,00 — media min.
9,66 — media max.
19 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,26% — 6,00–6,99
28,42% — 7,00–7,99
26,32% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE CALINESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
88,69% promovabilitate
433/1398 — poziție în selecție
149/168 — reușiți
6,08 — media min.
9,88 — media max.
37 (24,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,41% — 6,00–6,99
21,48% — 7,00–7,99
42,28% — 8,00–8,99
24,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "DELTA DUNARII" TULCEA
TULCEA
88,54% promovabilitate
434/1398 — poziție în selecție
85/96 — reușiți
6,03 — media min.
9,20 — media max.
3 (3,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,82% — 6,00–6,99
49,41% — 7,00–7,99
28,24% — 8,00–8,99
3,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "VICTOR BRAUNER", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
88,46% promovabilitate
435/1398 — poziție în selecție
46/52 — reușiți
6,00 — media min.
9,81 — media max.
2 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,04% — 6,00–6,99
39,13% — 7,00–7,99
43,48% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX LICEAL 'DUMITRU STANILOAE' BRASOV
BRASOV
88,46% promovabilitate
436/1398 — poziție în selecție
23/26 — reușiți
6,36 — media min.
9,45 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,09% — 6,00–6,99
39,13% — 7,00–7,99
30,43% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" MOTRU
MOTRU
88,43% promovabilitate
437/1398 — poziție în selecție
107/121 — reușiți
6,08 — media min.
9,91 — media max.
30 (28,04%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,76% — 6,00–6,99
21,50% — 7,00–7,99
32,71% — 8,00–8,99
28,04% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA
BISTRITA
88,37% promovabilitate
438/1398 — poziție în selecție
38/43 — reușiți
6,01 — media min.
9,80 — media max.
14 (36,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,16% — 6,00–6,99
15,79% — 7,00–7,99
34,21% — 8,00–8,99
36,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL DE ARTE ORADEA
ORADEA
88,31% promovabilitate
439/1398 — poziție în selecție
68/77 — reușiți
6,03 — media min.
9,73 — media max.
6 (8,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,06% — 6,00–6,99
39,71% — 7,00–7,99
29,41% — 8,00–8,99
8,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "KOS KAROLY" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
88,31% promovabilitate
440/1398 — poziție în selecție
68/77 — reușiți
6,25 — media min.
9,51 — media max.
1 (1,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,24% — 6,00–6,99
51,47% — 7,00–7,99
33,82% — 8,00–8,99
1,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ELENA GHIBA BIRTA" ARAD
ARAD
88,24% promovabilitate
441/1398 — poziție în selecție
105/119 — reușiți
6,05 — media min.
9,80 — media max.
21 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,14% — 6,00–6,99
30,48% — 7,00–7,99
32,38% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST "MARANATHA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
88,24% promovabilitate
442/1398 — poziție în selecție
15/17 — reușiți
6,75 — media min.
9,46 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION CREANGA" TULCEA
TULCEA
88,24% promovabilitate
443/1398 — poziție în selecție
105/119 — reușiți
6,10 — media min.
9,71 — media max.
18 (17,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,95% — 6,00–6,99
31,43% — 7,00–7,99
30,48% — 8,00–8,99
17,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "COSTIN D. NENITESCU" PITESTI
PITESTI
88,11% promovabilitate
444/1398 — poziție în selecție
126/143 — reușiți
6,01 — media min.
9,18 — media max.
5 (3,97%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,37% — 6,00–6,99
36,51% — 7,00–7,99
30,16% — 8,00–8,99
3,97% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ANA IPATESCU" GHERLA
GHERLA
88,10% promovabilitate
445/1398 — poziție în selecție
37/42 — reușiți
6,11 — media min.
9,85 — media max.
11 (29,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,62% — 6,00–6,99
24,32% — 7,00–7,99
24,32% — 8,00–8,99
29,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "AVRAM IANCU" STEI
STEI
88,00% promovabilitate
446/1398 — poziție în selecție
66/75 — reușiți
6,16 — media min.
9,81 — media max.
19 (28,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,61% — 6,00–6,99
37,88% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
28,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DAN BARBILIAN" CAMPULUNG
CAMPULUNG
88,00% promovabilitate
447/1398 — poziție în selecție
66/75 — reușiți
6,03 — media min.
9,80 — media max.
18 (27,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,12% — 6,00–6,99
34,85% — 7,00–7,99
25,76% — 8,00–8,99
27,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ROTH - OBERTH" MEDIAS
MEDIAS
88,00% promovabilitate
448/1398 — poziție în selecție
44/50 — reușiți
6,06 — media min.
9,55 — media max.
7 (15,91%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,64% — 6,00–6,99
11,36% — 7,00–7,99
34,09% — 8,00–8,99
15,91% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION MIHALACHE" TOPOLOVENI
TOPOLOVENI
87,93% promovabilitate
449/1398 — poziție în selecție
102/116 — reușiți
6,06 — media min.
9,86 — media max.
27 (26,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,53% — 6,00–6,99
21,57% — 7,00–7,99
28,43% — 8,00–8,99
26,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "MARIA TEIULEANU" PITESTI
PITESTI
87,86% promovabilitate
450/1398 — poziție în selecție
152/173 — reușiți
6,05 — media min.
9,58 — media max.
11 (7,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,18% — 6,00–6,99
33,55% — 7,00–7,99
48,03% — 8,00–8,99
7,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL ECONOMIC "BERDE ARON" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
87,80% promovabilitate
451/1398 — poziție în selecție
36/41 — reușiți
6,08 — media min.
8,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,56% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
19,44% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1LICEUL DE ARTA "GHEORGHE TATTARESCU" FOCSANI
FOCSANI
87,72% promovabilitate
452/1398 — poziție în selecție
100/114 — reușiți
6,26 — media min.
9,73 — media max.
20 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,00% — 6,00–6,99
34,00% — 7,00–7,99
32,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU GHICA" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
87,62% promovabilitate
453/1398 — poziție în selecție
92/105 — reușiți
6,00 — media min.
9,85 — media max.
18 (19,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
30,43% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
19,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BRASOV
BRASOV
87,50% promovabilitate
454/1398 — poziție în selecție
35/40 — reușiți
6,06 — media min.
9,40 — media max.
2 (5,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
22,86% — 8,00–8,99
5,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" HIDA
HIDA
87,50% promovabilitate
455/1398 — poziție în selecție
7/8 — reușiți
6,11 — media min.
8,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR MIHAILESCU CRAIU", BELCESTI
BELCESTI
87,50% promovabilitate
456/1398 — poziție în selecție
21/24 — reușiți
6,20 — media min.
9,96 — media max.
3 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,10% — 6,00–6,99
38,10% — 7,00–7,99
9,52% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA" REGHIN
REGHIN
87,50% promovabilitate
457/1398 — poziție în selecție
126/144 — reușiți
6,01 — media min.
9,95 — media max.
36 (28,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,87% — 6,00–6,99
24,60% — 7,00–7,99
30,95% — 8,00–8,99
28,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "IUSTIN PATRIARHUL" CAMPULUNG
CAMPULUNG
87,50% promovabilitate
458/1398 — poziție în selecție
7/8 — reușiți
7,01 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
85,71% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" BECLEAN
BECLEAN
87,39% promovabilitate
459/1398 — poziție în selecție
97/111 — reușiți
6,11 — media min.
9,83 — media max.
25 (25,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,59% — 6,00–6,99
24,74% — 7,00–7,99
29,90% — 8,00–8,99
25,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "IULIA HASDEU" LUGOJ
LUGOJ
87,25% promovabilitate
460/1398 — poziție în selecție
89/102 — reușiți
6,10 — media min.
9,88 — media max.
20 (22,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,98% — 6,00–6,99
31,46% — 7,00–7,99
28,09% — 8,00–8,99
22,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL DE ARTA "STEFAN LUCHIAN" BOTOSANI
BOTOSANI
87,23% promovabilitate
461/1398 — poziție în selecție
41/47 — reușiți
6,01 — media min.
9,83 — media max.
9 (21,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,95% — 6,00–6,99
19,51% — 7,00–7,99
36,59% — 8,00–8,99
21,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "TRANSILVANIA" TARGU MURES
TARGU MURES
87,10% promovabilitate
462/1398 — poziție în selecție
135/155 — reușiți
6,00 — media min.
9,91 — media max.
14 (10,37%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,78% — 6,00–6,99
30,37% — 7,00–7,99
41,48% — 8,00–8,99
10,37% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "MARGARETA STERIAN" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
87,10% promovabilitate
463/1398 — poziție în selecție
81/93 — reușiți
6,05 — media min.
9,55 — media max.
19 (23,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,11% — 6,00–6,99
38,27% — 7,00–7,99
27,16% — 8,00–8,99
23,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"
BUCURESTI SECTORUL 2
87,10% promovabilitate
464/1398 — poziție în selecție
135/155 — reușiți
6,05 — media min.
9,38 — media max.
9 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,85% — 6,00–6,99
31,11% — 7,00–7,99
30,37% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL DE ARTA "IOAN SIMA" ZALAU
ZALAU
86,96% promovabilitate
465/1398 — poziție în selecție
20/23 — reușiți
6,06 — media min.
9,10 — media max.
1 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
45,00% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "CORNELIU BABA" BISTRITA
BISTRITA
86,96% promovabilitate
466/1398 — poziție în selecție
40/46 — reușiți
6,16 — media min.
9,30 — media max.
4 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,00% — 6,00–6,99
22,50% — 7,00–7,99
32,50% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "UNIREA" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
86,92% promovabilitate
467/1398 — poziție în selecție
113/130 — reușiți
6,00 — media min.
9,95 — media max.
32 (28,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,93% — 6,00–6,99
23,01% — 7,00–7,99
32,74% — 8,00–8,99
28,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAIL SADOVEANU"
BUCURESTI SECTORUL 2
86,86% promovabilitate
468/1398 — poziție în selecție
119/137 — reușiți
6,00 — media min.
9,76 — media max.
16 (13,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,85% — 6,00–6,99
32,77% — 7,00–7,99
31,93% — 8,00–8,99
13,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION LUCA CARAGIALE" MORENI
MORENI
86,72% promovabilitate
469/1398 — poziție în selecție
111/128 — reușiți
6,18 — media min.
9,76 — media max.
23 (20,72%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,82% — 6,00–6,99
27,93% — 7,00–7,99
31,53% — 8,00–8,99
20,72% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "OCTAV BANCILA", IASI
IASI
86,71% promovabilitate
470/1398 — poziție în selecție
124/143 — reușiți
6,01 — media min.
9,76 — media max.
32 (25,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
16,13% — 7,00–7,99
33,06% — 8,00–8,99
25,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "ANA ASLAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
86,67% promovabilitate
471/1398 — poziție în selecție
13/15 — reușiți
6,28 — media min.
8,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,38% — 6,00–6,99
53,85% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "REGELE FERDINAND I" RADAUTI
RADAUTI
86,67% promovabilitate
472/1398 — poziție în selecție
156/180 — reușiți
6,05 — media min.
9,83 — media max.
42 (26,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,26% — 6,00–6,99
28,85% — 7,00–7,99
33,97% — 8,00–8,99
26,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC REFORMAT SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
86,67% promovabilitate
473/1398 — poziție în selecție
39/45 — reușiți
6,15 — media min.
9,76 — media max.
5 (12,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,82% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
35,90% — 8,00–8,99
12,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE VALSAN"
FAUREI
86,67% promovabilitate
474/1398 — poziție în selecție
26/30 — reușiți
6,00 — media min.
9,03 — media max.
1 (3,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
46,15% — 7,00–7,99
11,54% — 8,00–8,99
3,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"
BUCURESTI SECTORUL 6
86,52% promovabilitate
475/1398 — poziție în selecție
154/178 — reușiți
6,00 — media min.
9,53 — media max.
8 (5,19%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,87% — 6,00–6,99
39,61% — 7,00–7,99
25,32% — 8,00–8,99
5,19% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"
BUCURESTI SECTORUL 5
86,42% promovabilitate
476/1398 — poziție în selecție
140/162 — reușiți
6,05 — media min.
9,76 — media max.
16 (11,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,29% — 6,00–6,99
30,71% — 7,00–7,99
33,57% — 8,00–8,99
11,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "BETHLEN GABOR" AIUD
AIUD
86,36% promovabilitate
477/1398 — poziție în selecție
38/44 — reușiți
6,07 — media min.
9,22 — media max.
1 (2,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,68% — 6,00–6,99
42,11% — 7,00–7,99
31,58% — 8,00–8,99
2,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL DE COREGRAFIE "FLORIA CAPSALI"
BUCURESTI SECTORUL 4
86,36% promovabilitate
478/1398 — poziție în selecție
19/22 — reușiți
6,81 — media min.
9,76 — media max.
5 (26,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,26% — 6,00–6,99
26,32% — 7,00–7,99
42,11% — 8,00–8,99
26,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "JOSIKA MIKLOS" TURDA
TURDA
86,36% promovabilitate
479/1398 — poziție în selecție
19/22 — reușiți
6,01 — media min.
9,25 — media max.
3 (15,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,84% — 6,00–6,99
15,79% — 7,00–7,99
31,58% — 8,00–8,99
15,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRI" TARGU OCNA
TARGU OCNA
86,21% promovabilitate
480/1398 — poziție în selecție
100/116 — reușiți
6,03 — media min.
9,73 — media max.
25 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
31,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "I.ST.PAULIAN"
DROBETA-TURNU SEVERIN
86,21% promovabilitate
481/1398 — poziție în selecție
25/29 — reușiți
6,25 — media min.
9,68 — media max.
4 (16,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
32,00% — 7,00–7,99
32,00% — 8,00–8,99
16,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "RADU PETRESCU" PRUNDU BARGAULUI
PRUNDU BARGAULUI
86,15% promovabilitate
482/1398 — poziție în selecție
56/65 — reușiți
6,25 — media min.
9,43 — media max.
11 (19,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
26,79% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
19,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’CARMEN SYLVA’ EFORIE
EFORIE SUD
86,11% promovabilitate
483/1398 — poziție în selecție
62/72 — reușiți
6,01 — media min.
9,23 — media max.
5 (8,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,81% — 6,00–6,99
40,32% — 7,00–7,99
25,81% — 8,00–8,99
8,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE GHICA" DOROHOI
DOROHOI
86,00% promovabilitate
484/1398 — poziție în selecție
129/150 — reușiți
6,06 — media min.
9,93 — media max.
26 (20,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,95% — 6,00–6,99
35,66% — 7,00–7,99
30,23% — 8,00–8,99
20,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "VICTOR GIULEANU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
85,96% promovabilitate
485/1398 — poziție în selecție
49/57 — reușiți
6,00 — media min.
9,41 — media max.
7 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,49% — 6,00–6,99
40,82% — 7,00–7,99
20,41% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL VOCATIONAL DE ARTE PLASTICE 'HANS MATTIS-TEUTSCH' BRASOV
BRASOV
85,96% promovabilitate
486/1398 — poziție în selecție
49/57 — reușiți
6,06 — media min.
9,40 — media max.
7 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,49% — 6,00–6,99
20,41% — 7,00–7,99
40,82% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "VLADIMIR STREINU" GAESTI
GAESTI
85,71% promovabilitate
487/1398 — poziție în selecție
138/161 — reușiți
6,03 — media min.
9,91 — media max.
50 (36,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,59% — 6,00–6,99
23,19% — 7,00–7,99
28,99% — 8,00–8,99
36,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE
BIVOLARIA
85,71% promovabilitate
488/1398 — poziție în selecție
6/7 — reușiți
6,25 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC "EPISCOP MELCHISEDEC", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
85,71% promovabilitate
489/1398 — poziție în selecție
24/28 — reușiți
6,00 — media min.
9,00 — media max.
1 (4,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,83% — 6,00–6,99
20,83% — 7,00–7,99
29,17% — 8,00–8,99
4,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "PINTEA VITEAZUL" CAVNIC
CAVNIC
85,71% promovabilitate
490/1398 — poziție în selecție
12/14 — reușiți
6,26 — media min.
9,60 — media max.
2 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
41,67% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "RADU VLADESCU" ORAS PATARLAGELE
PATARLAGELE
85,71% promovabilitate
491/1398 — poziție în selecție
102/119 — reușiți
6,00 — media min.
9,96 — media max.
25 (24,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,69% — 6,00–6,99
27,45% — 7,00–7,99
32,35% — 8,00–8,99
24,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
85,54% promovabilitate
492/1398 — poziție în selecție
71/83 — reușiți
6,01 — media min.
9,80 — media max.
9 (12,68%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,76% — 6,00–6,99
35,21% — 7,00–7,99
25,35% — 8,00–8,99
12,68% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DECEBAL"
BUCURESTI SECTORUL 3
85,45% promovabilitate
493/1398 — poziție în selecție
141/165 — reușiți
6,10 — media min.
9,58 — media max.
11 (7,80%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,53% — 6,00–6,99
37,59% — 7,00–7,99
29,08% — 8,00–8,99
7,80% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL DE ARTA "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA
SUCEAVA
85,37% promovabilitate
494/1398 — poziție în selecție
70/82 — reușiți
6,01 — media min.
9,71 — media max.
14 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,57% — 6,00–6,99
41,43% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GUSTAV GUNDISCH" CISNADIE
CISNADIE
85,37% promovabilitate
495/1398 — poziție în selecție
35/41 — reușiți
6,01 — media min.
9,51 — media max.
3 (8,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
25,71% — 7,00–7,99
25,71% — 8,00–8,99
8,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "HARICLEA DARCLEE"
BRAILA
85,23% promovabilitate
496/1398 — poziție în selecție
75/88 — reușiți
6,13 — media min.
9,40 — media max.
5 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,33% — 6,00–6,99
37,33% — 7,00–7,99
30,67% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "CONSTANTIN BRANCUSI" PETRILA
PETRILA
85,19% promovabilitate
497/1398 — poziție în selecție
46/54 — reușiți
6,00 — media min.
9,25 — media max.
1 (2,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,96% — 6,00–6,99
36,96% — 7,00–7,99
23,91% — 8,00–8,99
2,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL ARAD
ARAD
85,19% promovabilitate
498/1398 — poziție în selecție
23/27 — reușiți
6,30 — media min.
9,48 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,09% — 6,00–6,99
47,83% — 7,00–7,99
21,74% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIRCEA ELIADE" SIGHISOARA
SIGHISOARA
85,15% promovabilitate
499/1398 — poziție în selecție
86/101 — reușiți
6,00 — media min.
9,75 — media max.
8 (9,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,93% — 6,00–6,99
29,07% — 7,00–7,99
40,70% — 8,00–8,99
9,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "O.C.TASLAUANU" TOPLITA
TOPLITA
84,76% promovabilitate
500/1398 — poziție în selecție
89/105 — reușiți
6,00 — media min.
9,50 — media max.
14 (15,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,47% — 6,00–6,99
37,08% — 7,00–7,99
24,72% — 8,00–8,99
15,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "CARMEN SYLVA" PETROSANI
PETROSANI
84,72% promovabilitate
501/1398 — poziție în selecție
61/72 — reușiți
6,00 — media min.
9,68 — media max.
12 (19,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,03% — 6,00–6,99
31,15% — 7,00–7,99
31,15% — 8,00–8,99
19,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "KEMENY JANOS" TOPLITA
TOPLITA
84,62% promovabilitate
502/1398 — poziție în selecție
11/13 — reușiți
6,68 — media min.
8,67 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL "CAROL I", ORASUL BICAZ
BICAZ
84,52% promovabilitate
503/1398 — poziție în selecție
71/84 — reușiți
6,06 — media min.
9,73 — media max.
16 (22,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,49% — 6,00–6,99
28,17% — 7,00–7,99
33,80% — 8,00–8,99
22,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SPIRU HARET" MOINESTI
MOINESTI
84,48% promovabilitate
504/1398 — poziție în selecție
147/174 — reușiți
6,00 — media min.
9,70 — media max.
44 (29,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,24% — 6,00–6,99
18,37% — 7,00–7,99
39,46% — 8,00–8,99
29,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COMPLEXUL SCOLAR "CRONOS"
BUCURESTI SECTORUL 6
84,42% promovabilitate
505/1398 — poziție în selecție
65/77 — reușiți
6,03 — media min.
9,73 — media max.
8 (12,31%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,92% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
32,31% — 8,00–8,99
12,31% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "AUREL VLAICU"
BUCURESTI SECTORUL 1
84,36% promovabilitate
506/1398 — poziție în selecție
151/179 — reușiți
6,01 — media min.
9,81 — media max.
26 (17,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,89% — 6,00–6,99
37,09% — 7,00–7,99
29,80% — 8,00–8,99
17,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "VASILE ALECSANDRI", COMUNA SABAOANI
SABAOANI
84,31% promovabilitate
507/1398 — poziție în selecție
43/51 — reușiți
6,05 — media min.
9,51 — media max.
12 (27,91%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,23% — 6,00–6,99
16,28% — 7,00–7,99
25,58% — 8,00–8,99
27,91% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL "EMIL NEGRUTIU" TURDA
TURDA
84,21% promovabilitate
508/1398 — poziție în selecție
16/19 — reușiți
6,06 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
43,75% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CSEREY-GOGA" CRASNA
CRASNA
84,21% promovabilitate
509/1398 — poziție în selecție
16/19 — reușiți
6,12 — media min.
9,30 — media max.
3 (18,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
18,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI VITEAZUL" BAILESTI
BAILESTI
84,21% promovabilitate
510/1398 — poziție în selecție
48/57 — reușiți
6,03 — media min.
9,46 — media max.
5 (10,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
43,75% — 7,00–7,99
20,83% — 8,00–8,99
10,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC NOVACI
NOVACI
84,15% promovabilitate
511/1398 — poziție în selecție
69/82 — reușiți
6,10 — media min.
9,61 — media max.
15 (21,74%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,64% — 6,00–6,99
21,74% — 7,00–7,99
31,88% — 8,00–8,99
21,74% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "EMANUIL GOJDU" HUNEDOARA
HUNEDOARA
84,09% promovabilitate
512/1398 — poziție în selecție
37/44 — reușiți
6,25 — media min.
9,23 — media max.
2 (5,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,43% — 6,00–6,99
43,24% — 7,00–7,99
18,92% — 8,00–8,99
5,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"
BUCURESTI SECTORUL 2
84,00% promovabilitate
513/1398 — poziție în selecție
21/25 — reușiți
6,13 — media min.
9,38 — media max.
2 (9,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,81% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
38,10% — 8,00–8,99
9,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
83,96% promovabilitate
514/1398 — poziție în selecție
89/106 — reușiți
6,00 — media min.
9,45 — media max.
11 (12,36%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,22% — 6,00–6,99
33,71% — 7,00–7,99
33,71% — 8,00–8,99
12,36% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HORIA HULUBEI" MAGURELE
MAGURELE
83,93% promovabilitate
515/1398 — poziție în selecție
47/56 — reușiți
6,01 — media min.
9,71 — media max.
15 (31,91%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,28% — 6,00–6,99
23,40% — 7,00–7,99
23,40% — 8,00–8,99
31,91% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "PAUL GEORGESCU" TANDAREI
TANDAREI
83,93% promovabilitate
516/1398 — poziție în selecție
47/56 — reușiți
6,03 — media min.
9,58 — media max.
13 (27,66%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,02% — 6,00–6,99
38,30% — 7,00–7,99
17,02% — 8,00–8,99
27,66% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU" TARGU JIU
TARGU JIU
83,87% promovabilitate
517/1398 — poziție în selecție
78/93 — reușiți
6,03 — media min.
9,36 — media max.
2 (2,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,21% — 6,00–6,99
48,72% — 7,00–7,99
20,51% — 8,00–8,99
2,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIRCEA ELIADE" RESITA
RESITA
83,87% promovabilitate
518/1398 — poziție în selecție
26/31 — reușiți
6,00 — media min.
9,00 — media max.
1 (3,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,15% — 6,00–6,99
34,62% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
3,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ADMINISTRATIV SI DE SERVICII "VICTOR SLAVESCU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
83,75% promovabilitate
519/1398 — poziție în selecție
134/160 — reușiți
6,00 — media min.
9,78 — media max.
11 (8,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,90% — 6,00–6,99
32,84% — 7,00–7,99
38,06% — 8,00–8,99
8,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "PETRU CERCEL" TARGOVISTE
TARGOVISTE
83,70% promovabilitate
520/1398 — poziție în selecție
113/135 — reușiți
6,05 — media min.
9,66 — media max.
12 (10,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,09% — 6,00–6,99
37,17% — 7,00–7,99
22,12% — 8,00–8,99
10,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU" BRANESTI
BRANESTI
83,64% promovabilitate
521/1398 — poziție în selecție
46/55 — reușiți
6,21 — media min.
9,53 — media max.
9 (19,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,43% — 6,00–6,99
26,09% — 7,00–7,99
23,91% — 8,00–8,99
19,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA
SUCEAVA
83,58% promovabilitate
522/1398 — poziție în selecție
56/67 — reușiți
6,16 — media min.
9,21 — media max.
1 (1,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
19,64% — 8,00–8,99
1,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1COLEGIUL DE ARTE "SABIN DRAGOI" ARAD
ARAD
83,33% promovabilitate
523/1398 — poziție în selecție
80/96 — reușiți
6,01 — media min.
9,41 — media max.
5 (6,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,75% — 6,00–6,99
52,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
6,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNOLOGIC "GRIGORE CERCHEZ"
BUCURESTI SECTORUL 5
83,33% promovabilitate
524/1398 — poziție în selecție
40/48 — reușiți
6,00 — media min.
9,10 — media max.
3 (7,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
35,00% — 7,00–7,99
32,50% — 8,00–8,99
7,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL "GHEORGHE SURDU", ORAS BREZOI
BREZOI
83,33% promovabilitate
525/1398 — poziție în selecție
30/36 — reușiți
6,21 — media min.
9,46 — media max.
2 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,67% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL "TIMOTEI CIPARIU" DUMBRAVENI
DUMBRAVENI
83,33% promovabilitate
526/1398 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
6,55 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL SANITAR "VASILE VOICULESCU" ORADEA
ORADEA
83,33% promovabilitate
527/1398 — poziție în selecție
20/24 — reușiți
6,31 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
45,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DR. MIOARA MINCU"
BUCURESTI SECTORUL 2
83,33% promovabilitate
528/1398 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
6,85 — media min.
8,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC 'ZAJZONI RAB ISTVAN' SACELE
SACELE
83,33% promovabilitate
529/1398 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
6,38 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEORETIC, COMUNA FILIPESTII DE PADURE
FILIPESTII DE PADURE
83,33% promovabilitate
530/1398 — poziție în selecție
20/24 — reușiți
6,08 — media min.
9,38 — media max.
2 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC DE TURISM, IASI
IASI
83,23% promovabilitate
531/1398 — poziție în selecție
134/161 — reușiți
6,13 — media min.
9,55 — media max.
8 (5,97%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,85% — 6,00–6,99
44,78% — 7,00–7,99
19,40% — 8,00–8,99
5,97% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC DE COMUNICATII "AUGUSTIN MAIOR" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
83,10% promovabilitate
532/1398 — poziție în selecție
59/71 — reușiți
6,03 — media min.
9,81 — media max.
5 (8,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,42% — 6,00–6,99
33,90% — 7,00–7,99
32,20% — 8,00–8,99
8,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
83,08% promovabilitate
533/1398 — poziție în selecție
54/65 — reușiți
6,16 — media min.
9,63 — media max.
17 (31,48%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,26% — 6,00–6,99
31,48% — 7,00–7,99
27,78% — 8,00–8,99
31,48% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL "GH. RUSET ROZNOVANU", ORASUL ROZNOV
ROZNOV
83,05% promovabilitate
534/1398 — poziție în selecție
49/59 — reușiți
6,15 — media min.
9,66 — media max.
11 (22,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,37% — 6,00–6,99
22,45% — 7,00–7,99
36,73% — 8,00–8,99
22,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DOMOKOS KAZMER" SOVATA
SOVATA
83,05% promovabilitate
535/1398 — poziție în selecție
49/59 — reușiți
6,01 — media min.
9,30 — media max.
3 (6,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,82% — 6,00–6,99
32,65% — 7,00–7,99
20,41% — 8,00–8,99
6,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE" ORADEA
ORADEA
83,04% promovabilitate
536/1398 — poziție în selecție
93/112 — reușiți
6,21 — media min.
9,70 — media max.
16 (17,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,98% — 6,00–6,99
34,41% — 7,00–7,99
34,41% — 8,00–8,99
17,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL "MIHAIL CANTACUZINO", ORASUL SINAIA
SINAIA
82,95% promovabilitate
537/1398 — poziție în selecție
73/88 — reușiți
6,03 — media min.
9,70 — media max.
19 (26,03%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,07% — 6,00–6,99
23,29% — 7,00–7,99
35,62% — 8,00–8,99
26,03% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "ARMAND CALINESCU" PITESTI
PITESTI
82,88% promovabilitate
538/1398 — poziție în selecție
92/111 — reușiți
6,00 — media min.
9,38 — media max.
3 (3,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,35% — 6,00–6,99
42,39% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
3,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HORIA VINTILA" SEGARCEA
SEGARCEA
82,86% promovabilitate
539/1398 — poziție în selecție
29/35 — reușiți
6,18 — media min.
9,10 — media max.
2 (6,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,24% — 6,00–6,99
24,14% — 7,00–7,99
51,72% — 8,00–8,99
6,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC 'I.C. DRAGUSANU' VICTORIA
VICTORIA
82,86% promovabilitate
540/1398 — poziție în selecție
29/35 — reușiți
6,08 — media min.
9,78 — media max.
7 (24,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,69% — 6,00–6,99
20,69% — 7,00–7,99
34,48% — 8,00–8,99
24,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL BANATEAN OTELU ROSU
OTELU ROSU
82,76% promovabilitate
541/1398 — poziție în selecție
48/58 — reușiți
6,30 — media min.
9,75 — media max.
10 (20,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,33% — 6,00–6,99
29,17% — 7,00–7,99
41,67% — 8,00–8,99
20,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" BACAU
BACAU
82,73% promovabilitate
542/1398 — poziție în selecție
91/110 — reușiți
6,16 — media min.
9,78 — media max.
12 (13,19%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,16% — 6,00–6,99
34,07% — 7,00–7,99
17,58% — 8,00–8,99
13,19% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "OCTAVIAN GOGA" HUEDIN
HUEDIN
82,61% promovabilitate
543/1398 — poziție în selecție
76/92 — reușiți
6,16 — media min.
9,56 — media max.
17 (22,37%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,05% — 6,00–6,99
23,68% — 7,00–7,99
32,89% — 8,00–8,99
22,37% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "FRANCESCO SAVERIO NITTI" TIMISOARA
TIMISOARA
82,53% promovabilitate
544/1398 — poziție în selecție
137/166 — reușiți
6,01 — media min.
9,40 — media max.
4 (2,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,47% — 6,00–6,99
43,07% — 7,00–7,99
25,55% — 8,00–8,99
2,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN DODA" CARANSEBES
CARANSEBES
82,50% promovabilitate
545/1398 — poziție în selecție
66/80 — reușiți
6,08 — media min.
9,76 — media max.
15 (22,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,15% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
34,85% — 8,00–8,99
22,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TUDOR VLADIMIRESCU" DRAGANESTI-OLT
DRAGANESTI-OLT
82,50% promovabilitate
546/1398 — poziție în selecție
33/40 — reușiți
6,06 — media min.
9,53 — media max.
2 (6,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,30% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
30,30% — 8,00–8,99
6,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1COLEGIUL "MIHAI VITEAZUL" INEU
INEU
82,47% promovabilitate
547/1398 — poziție în selecție
80/97 — reușiți
6,00 — media min.
9,81 — media max.
15 (18,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
28,75% — 7,00–7,99
32,50% — 8,00–8,99
18,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "BALASA DOAMNA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
82,46% promovabilitate
548/1398 — poziție în selecție
47/57 — reușiți
6,03 — media min.
9,93 — media max.
13 (27,66%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,51% — 6,00–6,99
19,15% — 7,00–7,99
44,68% — 8,00–8,99
27,66% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "SFANTA FILOFTEIA" BRANESTI
BRANESTI
82,35% promovabilitate
549/1398 — poziție în selecție
14/17 — reușiți
6,25 — media min.
9,40 — media max.
2 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,71% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "NICOLAE STEINHARDT" SATU MARE
SATU MARE
82,26% promovabilitate
550/1398 — poziție în selecție
51/62 — reușiți
6,18 — media min.
9,46 — media max.
3 (5,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
43,14% — 7,00–7,99
17,65% — 8,00–8,99
5,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN VUIA" FAGET
FAGET
82,19% promovabilitate
551/1398 — poziție în selecție
60/73 — reușiți
6,16 — media min.
9,58 — media max.
2 (3,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,67% — 6,00–6,99
38,33% — 7,00–7,99
31,67% — 8,00–8,99
3,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "GHEORGHE DRAGOS" SATU MARE
SATU MARE
82,02% promovabilitate
552/1398 — poziție în selecție
73/89 — reușiți
6,05 — media min.
9,36 — media max.
3 (4,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,99% — 6,00–6,99
45,21% — 7,00–7,99
13,70% — 8,00–8,99
4,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "IOAN SLAVICI" PANCIU
PANCIU
81,93% promovabilitate
553/1398 — poziție în selecție
68/83 — reușiți
6,03 — media min.
9,68 — media max.
11 (16,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,65% — 6,00–6,99
33,82% — 7,00–7,99
32,35% — 8,00–8,99
16,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "RADU NEGRU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
81,82% promovabilitate
554/1398 — poziție în selecție
9/11 — reușiți
6,03 — media min.
8,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VIRGIL MADGEARU" SUCEAVA
SUCEAVA
81,82% promovabilitate
555/1398 — poziție în selecție
9/11 — reușiți
6,08 — media min.
8,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "GERHARDINUM" TIMISOARA
TIMISOARA
81,82% promovabilitate
556/1398 — poziție în selecție
18/22 — reușiți
6,06 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
44,44% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "GROF MAJLATH GUSZTAV KAROLY" ALBA IULIA
ALBA IULIA
81,82% promovabilitate
557/1398 — poziție în selecție
9/11 — reușiți
6,43 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ANDREI BARSEANU" TARNAVENI
TARNAVENI
81,82% promovabilitate
558/1398 — poziție în selecție
108/132 — reușiți
6,11 — media min.
9,93 — media max.
21 (19,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,37% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
32,41% — 8,00–8,99
19,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEORETIC NEGRESTI OAS
NEGRESTI-OAS
81,82% promovabilitate
559/1398 — poziție în selecție
45/55 — reușiți
6,01 — media min.
9,80 — media max.
10 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,33% — 6,00–6,99
35,56% — 7,00–7,99
28,89% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEORETIC, ORASUL AZUGA
AZUGA
81,82% promovabilitate
560/1398 — poziție în selecție
9/11 — reușiți
6,26 — media min.
9,20 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL AGRICOL SI DE INDUSTRIE ALIMENTARA "VASILE ADAMACHI", IASI
IASI
81,67% promovabilitate
561/1398 — poziție în selecție
49/60 — reușiți
6,01 — media min.
9,15 — media max.
2 (4,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,73% — 6,00–6,99
34,69% — 7,00–7,99
24,49% — 8,00–8,99
4,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC 'IOAN PASCU' CODLEA
CODLEA
81,67% promovabilitate
562/1398 — poziție în selecție
49/60 — reușiți
6,01 — media min.
9,65 — media max.
6 (12,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
30,61% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
12,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL "AUGUST TREBONIU LAURIAN" AGNITA
AGNITA
81,63% promovabilitate
563/1398 — poziție în selecție
40/49 — reușiți
6,00 — media min.
9,73 — media max.
7 (17,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
17,50% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
17,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DUILIU ZAMFIRESCU" ODOBESTI
ODOBESTI
81,58% promovabilitate
564/1398 — poziție în selecție
31/38 — reușiți
6,56 — media min.
9,58 — media max.
6 (19,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,45% — 6,00–6,99
32,26% — 7,00–7,99
41,94% — 8,00–8,99
19,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAIL SEBASTIAN"
BRAILA
81,58% promovabilitate
565/1398 — poziție în selecție
62/76 — reușiți
6,01 — media min.
9,45 — media max.
6 (9,68%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,26% — 6,00–6,99
27,42% — 7,00–7,99
30,65% — 8,00–8,99
9,68% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI VITEAZU" VULCAN
VULCAN
81,48% promovabilitate
566/1398 — poziție în selecție
44/54 — reușiți
6,11 — media min.
9,43 — media max.
3 (6,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,91% — 6,00–6,99
29,55% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
6,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "BRANCOVEANU VODA", ORASUL URLATI
URLATI
81,48% promovabilitate
567/1398 — poziție în selecție
88/108 — reușiți
6,03 — media min.
9,65 — media max.
15 (17,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,45% — 6,00–6,99
34,09% — 7,00–7,99
28,41% — 8,00–8,99
17,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC ARAD
ARAD
81,42% promovabilitate
568/1398 — poziție în selecție
92/113 — reușiți
6,05 — media min.
9,63 — media max.
2 (2,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,52% — 6,00–6,99
40,22% — 7,00–7,99
26,09% — 8,00–8,99
2,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "TEODOR NES" SALONTA
SALONTA
81,33% promovabilitate
569/1398 — poziție în selecție
61/75 — reușiți
6,08 — media min.
9,78 — media max.
15 (24,59%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,11% — 6,00–6,99
31,15% — 7,00–7,99
31,15% — 8,00–8,99
24,59% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GHEORGHE MUNTEANU MURGOCI" MACIN
MACIN
81,32% promovabilitate
570/1398 — poziție în selecție
74/91 — reușiți
6,05 — media min.
9,66 — media max.
19 (25,68%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,57% — 6,00–6,99
20,27% — 7,00–7,99
36,49% — 8,00–8,99
25,68% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1COLEGIUL ENERGETIC, MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
81,25% promovabilitate
571/1398 — poziție în selecție
91/112 — reușiți
6,01 — media min.
9,70 — media max.
9 (9,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
32,97% — 7,00–7,99
26,37% — 8,00–8,99
9,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION D. LAZARESCU" CUGIR
CUGIR
81,25% promovabilitate
572/1398 — poziție în selecție
26/32 — reușiți
6,26 — media min.
8,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI" ONESTI
ONESTI
81,25% promovabilitate
573/1398 — poziție în selecție
13/16 — reușiți
6,20 — media min.
8,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "IOAN BUTEANU" SOMCUTA MARE
SOMCUTA MARE
81,25% promovabilitate
574/1398 — poziție în selecție
26/32 — reușiți
6,46 — media min.
9,71 — media max.
3 (11,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,69% — 6,00–6,99
57,69% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
11,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ZIMNICEA
ZIMNICEA
81,25% promovabilitate
575/1398 — poziție în selecție
52/64 — reușiți
6,08 — media min.
9,55 — media max.
9 (17,31%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
21,15% — 8,00–8,99
17,31% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "EREMIA GRIGORESCU", ORAS TG.BUJOR
TARGU BUJOR
81,08% promovabilitate
576/1398 — poziție în selecție
30/37 — reușiți
6,11 — media min.
9,73 — media max.
7 (23,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
23,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "EMIL BOTTA" ADJUD
ADJUD
81,05% promovabilitate
577/1398 — poziție în selecție
124/153 — reușiți
6,28 — media min.
9,78 — media max.
34 (27,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,87% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
38,71% — 8,00–8,99
27,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "PETRE PANDREA" BALS
BALS
80,95% promovabilitate
578/1398 — poziție în selecție
68/84 — reușiți
6,01 — media min.
9,70 — media max.
16 (23,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,65% — 6,00–6,99
27,94% — 7,00–7,99
30,88% — 8,00–8,99
23,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC 'MIHAIL KOGALNICEANU' MIHAIL KOGALNICEANU
MIHAIL KOGALNICEANU
80,95% promovabilitate
579/1398 — poziție în selecție
17/21 — reușiți
6,03 — media min.
9,11 — media max.
1 (5,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,29% — 6,00–6,99
35,29% — 7,00–7,99
23,53% — 8,00–8,99
5,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "PARTENIE COSMA" ORADEA
ORADEA
80,70% promovabilitate
580/1398 — poziție în selecție
138/171 — reușiți
6,00 — media min.
9,23 — media max.
2 (1,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,86% — 6,00–6,99
46,38% — 7,00–7,99
12,32% — 8,00–8,99
1,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC NR.1 VADU CRISULUI
VADU CRISULUI
80,65% promovabilitate
581/1398 — poziție în selecție
25/31 — reușiți
6,01 — media min.
9,81 — media max.
5 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
32,00% — 7,00–7,99
28,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SERBAN VODA", ORASUL SLANIC
SLANIC
80,65% promovabilitate
582/1398 — poziție în selecție
50/62 — reușiți
6,03 — media min.
9,70 — media max.
8 (16,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,00% — 6,00–6,99
34,00% — 7,00–7,99
12,00% — 8,00–8,99
16,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "HERMES" PETROSANI
PETROSANI
80,56% promovabilitate
583/1398 — poziție în selecție
29/36 — reușiți
6,16 — media min.
9,46 — media max.
1 (3,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,59% — 6,00–6,99
55,17% — 7,00–7,99
13,79% — 8,00–8,99
3,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TATA OANCEA" BOCSA
BOCSA
80,56% promovabilitate
584/1398 — poziție în selecție
29/36 — reușiți
6,43 — media min.
9,65 — media max.
5 (17,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,79% — 6,00–6,99
34,48% — 7,00–7,99
34,48% — 8,00–8,99
17,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "PETRACHE TRISCU" CRAIOVA
CRAIOVA
80,39% promovabilitate
585/1398 — poziție în selecție
41/51 — reușiți
6,18 — media min.
9,01 — media max.
1 (2,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,39% — 6,00–6,99
36,59% — 7,00–7,99
36,59% — 8,00–8,99
2,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "IOAN PETRUS" OTOPENI
OTOPENI
80,22% promovabilitate
586/1398 — poziție în selecție
73/91 — reușiți
6,00 — media min.
9,81 — media max.
12 (16,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,66% — 6,00–6,99
27,40% — 7,00–7,99
31,51% — 8,00–8,99
16,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "HENRI COANDA" TIMISOARA
TIMISOARA
80,00% promovabilitate
587/1398 — poziție în selecție
64/80 — reușiți
6,01 — media min.
9,35 — media max.
3 (4,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,69% — 6,00–6,99
43,75% — 7,00–7,99
21,88% — 8,00–8,99
4,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "INFOEL" BISTRITA
BISTRITA
80,00% promovabilitate
588/1398 — poziție în selecție
80/100 — reușiți
6,01 — media min.
9,53 — media max.
13 (16,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,25% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
16,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL SPECIAL PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
80,00% promovabilitate
589/1398 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,73 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
75,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" BAIA MARE
BAIA MARE
80,00% promovabilitate
590/1398 — poziție în selecție
32/40 — reușiți
6,13 — media min.
9,00 — media max.
1 (3,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
28,12% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
3,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR
DORNA CANDRENILOR
80,00% promovabilitate
591/1398 — poziție în selecție
12/15 — reușiți
6,35 — media min.
9,28 — media max.
1 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "AVRAM IANCU" BRAD
BRAD
80,00% promovabilitate
592/1398 — poziție în selecție
84/105 — reușiți
6,05 — media min.
9,90 — media max.
15 (17,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
29,76% — 7,00–7,99
30,95% — 8,00–8,99
17,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HARUL" LUGOJ
LUGOJ
80,00% promovabilitate
593/1398 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
7,40 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "LEOWEY KLARA" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
80,00% promovabilitate
594/1398 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
7,16 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SFANTA MARIA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
80,00% promovabilitate
595/1398 — poziție în selecție
80/100 — reușiți
6,08 — media min.
9,41 — media max.
2 (2,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,75% — 6,00–6,99
43,75% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
2,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ORAS POGOANELE
POGOANELE
80,00% promovabilitate
596/1398 — poziție în selecție
28/35 — reușiți
6,43 — media min.
9,45 — media max.
6 (21,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,71% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
46,43% — 8,00–8,99
21,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL ECONOMIC ’VIRGIL MADGEARU’ CONSTANTA
CONSTANTA
79,75% promovabilitate
597/1398 — poziție în selecție
63/79 — reușiți
6,00 — media min.
9,41 — media max.
1 (1,59%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,46% — 6,00–6,99
47,62% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
1,59% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL PEDAGOGIC "STEFAN BANULESCU" CALARASI
CALARASI
79,59% promovabilitate
598/1398 — poziție în selecție
39/49 — reușiți
6,18 — media min.
9,50 — media max.
4 (10,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,90% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
10,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL "SIMION STOLNICU", ORASUL COMARNIC
COMARNIC
79,55% promovabilitate
599/1398 — poziție în selecție
35/44 — reușiți
6,08 — media min.
9,45 — media max.
7 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,86% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "NAGY ISTVAN" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
79,49% promovabilitate
600/1398 — poziție în selecție
31/39 — reușiți
6,08 — media min.
9,41 — media max.
5 (16,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,03% — 6,00–6,99
35,48% — 7,00–7,99
19,35% — 8,00–8,99
16,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SAMUIL MICU" SARMASU
SARMASU
79,49% promovabilitate
601/1398 — poziție în selecție
31/39 — reușiți
6,33 — media min.
9,61 — media max.
8 (25,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,13% — 6,00–6,99
32,26% — 7,00–7,99
25,81% — 8,00–8,99
25,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "NEAGOE BASARAB" OLTENITA
OLTENITA
79,44% promovabilitate
602/1398 — poziție în selecție
85/107 — reușiți
6,03 — media min.
9,60 — media max.
22 (25,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,53% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
30,59% — 8,00–8,99
25,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION LUCA" VATRA DORNEI
VATRA DORNEI
79,25% promovabilitate
603/1398 — poziție în selecție
84/106 — reușiți
6,05 — media min.
9,40 — media max.
10 (11,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
30,95% — 7,00–7,99
32,14% — 8,00–8,99
11,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
79,25% promovabilitate
604/1398 — poziție în selecție
191/241 — reușiți
6,00 — media min.
9,96 — media max.
20 (10,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,80% — 6,00–6,99
35,60% — 7,00–7,99
25,13% — 8,00–8,99
10,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "RALUCA RIPAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
78,95% promovabilitate
605/1398 — poziție în selecție
15/19 — reușiți
6,01 — media min.
8,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CAROL I", COMUNA VALEA DOFTANEI
TESILA
78,95% promovabilitate
606/1398 — poziție în selecție
15/19 — reușiți
6,48 — media min.
9,65 — media max.
3 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA
TIMISOARA
78,85% promovabilitate
607/1398 — poziție în selecție
41/52 — reușiți
6,25 — media min.
9,71 — media max.
5 (12,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,71% — 6,00–6,99
21,95% — 7,00–7,99
34,15% — 8,00–8,99
12,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "SABIN PAUTA" RESITA
RESITA
78,79% promovabilitate
608/1398 — poziție în selecție
26/33 — reușiți
6,01 — media min.
9,20 — media max.
1 (3,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,31% — 6,00–6,99
34,62% — 7,00–7,99
19,23% — 8,00–8,99
3,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ARAD
ARAD
78,57% promovabilitate
609/1398 — poziție în selecție
22/28 — reușiți
6,01 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
13,64% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL REFORMAT "WESSELENYI" ZALAU
ZALAU
78,38% promovabilitate
610/1398 — poziție în selecție
29/37 — reușiți
6,03 — media min.
8,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,93% — 6,00–6,99
55,17% — 7,00–7,99
6,90% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL"GRIGORE MOISIL" URZICENI
URZICENI
78,29% promovabilitate
611/1398 — poziție în selecție
119/152 — reușiți
6,05 — media min.
9,88 — media max.
33 (27,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,53% — 6,00–6,99
20,17% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
27,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "COSTACHE CONACHI", COMUNA PECHEA
PECHEA
78,26% promovabilitate
612/1398 — poziție în selecție
36/46 — reușiți
6,20 — media min.
9,66 — media max.
6 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" BAIA MARE
BAIA MARE
78,26% promovabilitate
613/1398 — poziție în selecție
18/23 — reușiți
6,15 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,89% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
27,78% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU ROMAN" ALESD
ALESD
78,21% promovabilitate
614/1398 — poziție în selecție
61/78 — reușiți
6,06 — media min.
9,61 — media max.
7 (11,48%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,95% — 6,00–6,99
31,15% — 7,00–7,99
34,43% — 8,00–8,99
11,48% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL "REGINA MARIA" DOROHOI
DOROHOI
78,18% promovabilitate
615/1398 — poziție în selecție
129/165 — reușiți
6,05 — media min.
9,96 — media max.
43 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,28% — 6,00–6,99
22,48% — 7,00–7,99
27,91% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’IOAN COTOVU’ HARSOVA
HARSOVA
77,97% promovabilitate
616/1398 — poziție în selecție
46/59 — reușiți
6,31 — media min.
9,70 — media max.
9 (19,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,87% — 6,00–6,99
34,78% — 7,00–7,99
34,78% — 8,00–8,99
19,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL ORTODOX "SF. NICOLAE" ZALAU
ZALAU
77,78% promovabilitate
617/1398 — poziție în selecție
14/18 — reușiți
6,28 — media min.
9,10 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,71% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
7,14% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. IOAN CASIAN" TULCEA
TULCEA
77,78% promovabilitate
618/1398 — poziție în selecție
7/9 — reușiți
6,33 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "OCTAV ONICESCU" BOTOSANI
BOTOSANI
77,58% promovabilitate
619/1398 — poziție în selecție
128/165 — reușiți
6,00 — media min.
9,65 — media max.
8 (6,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,03% — 6,00–6,99
34,38% — 7,00–7,99
27,34% — 8,00–8,99
6,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BACAU
BACAU
77,50% promovabilitate
620/1398 — poziție în selecție
31/40 — reușiți
6,10 — media min.
9,03 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,16% — 6,00–6,99
45,16% — 7,00–7,99
6,45% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "SFANTUL ANTIM IVIREANUL" TIMISOARA
TIMISOARA
77,50% promovabilitate
621/1398 — poziție în selecție
31/40 — reușiți
6,23 — media min.
9,31 — media max.
2 (6,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,13% — 6,00–6,99
41,94% — 7,00–7,99
35,48% — 8,00–8,99
6,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION BORCEA" BUHUSI
BUHUSI
77,50% promovabilitate
622/1398 — poziție în selecție
62/80 — reușiți
6,00 — media min.
9,48 — media max.
10 (16,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,42% — 6,00–6,99
32,26% — 7,00–7,99
24,19% — 8,00–8,99
16,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGROMONTAN "ROMEO CONSTANTINESCU", ORASUL VALENII DE MUNTE
VALENII DE MUNTE
77,22% promovabilitate
623/1398 — poziție în selecție
61/79 — reușiți
6,06 — media min.
9,03 — media max.
1 (1,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,31% — 6,00–6,99
49,18% — 7,00–7,99
27,87% — 8,00–8,99
1,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, IASI
IASI
77,11% promovabilitate
624/1398 — poziție în selecție
64/83 — reușiți
6,03 — media min.
9,11 — media max.
2 (3,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,25% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
15,62% — 8,00–8,99
3,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "AUREL POPP" SATU MARE
SATU MARE
77,08% promovabilitate
625/1398 — poziție în selecție
37/48 — reușiți
6,11 — media min.
9,25 — media max.
2 (5,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,73% — 6,00–6,99
24,32% — 7,00–7,99
40,54% — 8,00–8,99
5,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC "SFANTUL VASILE CEL MARE" BLAJ
BLAJ
76,92% promovabilitate
626/1398 — poziție în selecție
10/13 — reușiți
6,06 — media min.
9,28 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1SCOALA PROFESIONALA GERMANA 'KRONSTADT' BRASOV
BRASOV
76,92% promovabilitate
627/1398 — poziție în selecție
10/13 — reușiți
6,03 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC DE CAI FERATE "UNIREA", PASCANI
PASCANI
76,77% promovabilitate
628/1398 — poziție în selecție
76/99 — reușiți
6,00 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,47% — 6,00–6,99
39,47% — 7,00–7,99
21,05% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL "SPIRU HARET", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
76,76% promovabilitate
629/1398 — poziție în selecție
142/185 — reușiți
6,05 — media min.
9,80 — media max.
9 (6,34%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,10% — 6,00–6,99
33,80% — 7,00–7,99
26,76% — 8,00–8,99
6,34% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC 'MIRCEA CRISTEA' BRASOV
BRASOV
76,58% promovabilitate
630/1398 — poziție în selecție
85/111 — reușiți
6,01 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,88% — 6,00–6,99
38,82% — 7,00–7,99
15,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL 'DOAMNA STANCA' FAGARAS
FAGARAS
76,56% promovabilitate
631/1398 — poziție în selecție
49/64 — reușiți
6,11 — media min.
9,56 — media max.
5 (10,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,45% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
24,49% — 8,00–8,99
10,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL "MIHAI VITEAZUL" BUMBESTI-JIU
BUMBESTI-JIU
76,47% promovabilitate
632/1398 — poziție în selecție
13/17 — reușiți
6,13 — media min.
9,13 — media max.
2 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"
BUCURESTI SECTORUL 6
76,47% promovabilitate
633/1398 — poziție în selecție
130/170 — reușiți
6,08 — media min.
9,75 — media max.
13 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,92% — 6,00–6,99
37,69% — 7,00–7,99
25,38% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL PEDAGOGIC "IOAN POPESCU", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
76,47% promovabilitate
634/1398 — poziție în selecție
91/119 — reușiți
6,01 — media min.
9,61 — media max.
14 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,37% — 6,00–6,99
32,97% — 7,00–7,99
25,27% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VIRNAV LITEANU" LITENI
LITENI
76,47% promovabilitate
635/1398 — poziție în selecție
39/51 — reușiți
6,35 — media min.
9,41 — media max.
6 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,51% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
48,72% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 FUNDULEA
FUNDULEA
76,47% promovabilitate
636/1398 — poziție în selecție
26/34 — reușiți
6,06 — media min.
9,58 — media max.
4 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,92% — 6,00–6,99
34,62% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC "ELIM" PITESTI
PITESTI
76,47% promovabilitate
637/1398 — poziție în selecție
13/17 — reușiți
6,28 — media min.
9,66 — media max.
3 (23,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
23,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "PETRU MAIOR" OCNA MURES
OCNA MURES
76,36% promovabilitate
638/1398 — poziție în selecție
42/55 — reușiți
6,03 — media min.
9,73 — media max.
4 (9,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
9,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "IONITA ASAN" CARACAL
CARACAL
76,26% promovabilitate
639/1398 — poziție în selecție
106/139 — reușiți
6,01 — media min.
9,60 — media max.
6 (5,66%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,25% — 6,00–6,99
39,62% — 7,00–7,99
25,47% — 8,00–8,99
5,66% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "JOANNES KAJONI" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
76,23% promovabilitate
640/1398 — poziție în selecție
93/122 — reușiți
6,05 — media min.
9,03 — media max.
1 (1,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,66% — 6,00–6,99
48,39% — 7,00–7,99
26,88% — 8,00–8,99
1,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE GHIKA" COMANESTI
COMANESTI
76,19% promovabilitate
641/1398 — poziție în selecție
128/168 — reușiți
6,01 — media min.
9,85 — media max.
44 (34,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,62% — 6,00–6,99
21,09% — 7,00–7,99
28,91% — 8,00–8,99
34,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "CETATE" DEVA
DEVA
76,19% promovabilitate
642/1398 — poziție în selecție
48/63 — reușiți
6,10 — media min.
9,68 — media max.
2 (4,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
47,92% — 7,00–7,99
22,92% — 8,00–8,99
4,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN"
BUCURESTI SECTORUL 2
76,10% promovabilitate
643/1398 — poziție în selecție
121/159 — reușiți
6,00 — media min.
9,40 — media max.
7 (5,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,23% — 6,00–6,99
33,88% — 7,00–7,99
28,10% — 8,00–8,99
5,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE IONESCU MUSCEL" DOMNESTI
DOMNESTI
76,00% promovabilitate
644/1398 — poziție în selecție
19/25 — reușiți
6,08 — media min.
9,35 — media max.
3 (15,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,37% — 6,00–6,99
26,32% — 7,00–7,99
10,53% — 8,00–8,99
15,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI
GURA HUMORULUI
75,65% promovabilitate
645/1398 — poziție în selecție
174/230 — reușiți
6,01 — media min.
9,76 — media max.
43 (24,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,69% — 6,00–6,99
25,29% — 7,00–7,99
29,31% — 8,00–8,99
24,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "ANASTASESCU" ROSIORI DE VEDE
ROSIORI DE VEDE
75,57% promovabilitate
646/1398 — poziție în selecție
99/131 — reușiți
6,01 — media min.
9,75 — media max.
25 (25,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,15% — 6,00–6,99
28,28% — 7,00–7,99
31,31% — 8,00–8,99
25,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL "HOREA, CLOSCA SI CRISAN" ABRUD
ABRUD
75,51% promovabilitate
647/1398 — poziție în selecție
37/49 — reușiți
6,21 — media min.
9,73 — media max.
6 (16,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,22% — 6,00–6,99
24,32% — 7,00–7,99
43,24% — 8,00–8,99
16,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE SAV", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
75,21% promovabilitate
648/1398 — poziție în selecție
88/117 — reușiți
6,01 — media min.
9,86 — media max.
14 (15,91%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,18% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
29,55% — 8,00–8,99
15,91% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TUDOR VLADIMIRESCU", COMUNA TUDOR VLADIMIRESCU
TUDOR VLADIMIRESCU
75,00% promovabilitate
649/1398 — poziție în selecție
6/8 — reușiți
6,26 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "OLGA STURDZA", MIROSLAVA
MIROSLAVA
75,00% promovabilitate
650/1398 — poziție în selecție
18/24 — reușiți
6,08 — media min.
9,01 — media max.
1 (5,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
5,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC, MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
75,00% promovabilitate
651/1398 — poziție în selecție
93/124 — reușiți
6,06 — media min.
9,65 — media max.
8 (8,60%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,13% — 6,00–6,99
25,81% — 7,00–7,99
49,46% — 8,00–8,99
8,60% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST CRAIOVA
CRAIOVA
75,00% promovabilitate
652/1398 — poziție în selecție
24/32 — reușiți
6,23 — media min.
9,15 — media max.
1 (4,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
45,83% — 8,00–8,99
4,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "BARTOK BELA" TIMISOARA
TIMISOARA
75,00% promovabilitate
653/1398 — poziție în selecție
27/36 — reușiți
6,16 — media min.
9,08 — media max.
1 (3,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,52% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
3,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC SOCRATES TIMISOARA
TIMISOARA
75,00% promovabilitate
654/1398 — poziție în selecție
6/8 — reușiți
6,01 — media min.
9,06 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. IOAN GURA DE AUR" TARGOVISTE
TARGOVISTE
75,00% promovabilitate
655/1398 — poziție în selecție
36/48 — reușiți
6,06 — media min.
9,36 — media max.
2 (5,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,56% — 6,00–6,99
19,44% — 7,00–7,99
44,44% — 8,00–8,99
5,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TASE DUMITRESCU", ORASUL MIZIL
MIZIL
74,58% promovabilitate
656/1398 — poziție în selecție
44/59 — reușiți
6,05 — media min.
9,48 — media max.
2 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,82% — 6,00–6,99
40,91% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA" ORAS NEHOIU
NEHOIU
74,47% promovabilitate
657/1398 — poziție în selecție
35/47 — reușiți
6,21 — media min.
9,13 — media max.
3 (8,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
31,43% — 8,00–8,99
8,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL IOAN DE LA SALLE", SAT PILDESTI, COMUNA CORDUN
PILDESTI
74,19% promovabilitate
658/1398 — poziție în selecție
23/31 — reușiți
6,65 — media min.
9,53 — media max.
3 (13,04%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,39% — 6,00–6,99
39,13% — 7,00–7,99
30,43% — 8,00–8,99
13,04% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL ECONOMIC "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
74,10% promovabilitate
659/1398 — poziție în selecție
103/139 — reușiți
6,03 — media min.
9,83 — media max.
5 (4,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,45% — 6,00–6,99
41,75% — 7,00–7,99
34,95% — 8,00–8,99
4,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "VIITORUL" PITESTI
PITESTI
74,07% promovabilitate
660/1398 — poziție în selecție
80/108 — reușiți
6,01 — media min.
9,51 — media max.
6 (7,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,75% — 6,00–6,99
35,00% — 7,00–7,99
28,75% — 8,00–8,99
7,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV FOCSANI
FOCSANI
74,07% promovabilitate
661/1398 — poziție în selecție
40/54 — reușiți
6,21 — media min.
9,80 — media max.
4 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,00% — 6,00–6,99
42,50% — 7,00–7,99
17,50% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC FORESTIER, MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
73,95% promovabilitate
662/1398 — poziție în selecție
88/119 — reușiți
6,03 — media min.
9,68 — media max.
6 (6,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
42,05% — 7,00–7,99
38,64% — 8,00–8,99
6,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PROFESOR ILIE GAVRILA", SAT CIORANII DE JOS, COMUNA CIORANI
CIORANII DE JOS
73,91% promovabilitate
663/1398 — poziție în selecție
17/23 — reușiți
6,11 — media min.
9,03 — media max.
2 (11,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,53% — 6,00–6,99
52,94% — 7,00–7,99
11,76% — 8,00–8,99
11,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’IOAN N.ROMAN’ CONSTANTA
CONSTANTA
73,91% promovabilitate
664/1398 — poziție în selecție
34/46 — reușiți
6,41 — media min.
8,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,59% — 6,00–6,99
67,65% — 7,00–7,99
11,76% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GHEORGHE LAZAR" AVRIG
AVRIG
73,91% promovabilitate
665/1398 — poziție în selecție
17/23 — reușiți
6,28 — media min.
9,11 — media max.
2 (11,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,29% — 6,00–6,99
41,18% — 7,00–7,99
11,76% — 8,00–8,99
11,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"
BOLINTIN-VALE
73,88% promovabilitate
666/1398 — poziție în selecție
99/134 — reușiți
6,03 — media min.
9,58 — media max.
11 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,29% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
26,26% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC UNITARIAN "BERDE MOZES" CRISTURU SECUIESC
CRISTURU SECUIESC
73,81% promovabilitate
667/1398 — poziție în selecție
31/42 — reușiți
6,41 — media min.
9,12 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,58% — 6,00–6,99
54,84% — 7,00–7,99
19,35% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL "SEVER BOCU" LIPOVA
LIPOVA
73,68% promovabilitate
668/1398 — poziție în selecție
14/19 — reușiți
6,23 — media min.
9,20 — media max.
3 (21,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
21,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
73,68% promovabilitate
669/1398 — poziție în selecție
28/38 — reușiți
6,00 — media min.
8,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,14% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
17,86% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC GERMAN "FRIEDRICH SCHILLER" ORADEA
ORADEA
73,68% promovabilitate
670/1398 — poziție în selecție
14/19 — reușiți
6,22 — media min.
9,23 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,71% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" BACAU
BACAU
73,60% promovabilitate
671/1398 — poziție în selecție
131/178 — reușiți
6,00 — media min.
9,28 — media max.
2 (1,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,46% — 6,00–6,99
37,40% — 7,00–7,99
20,61% — 8,00–8,99
1,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "GENERAL GHEORGHE MAGHERU" TARGU JIU
TARGU JIU
73,53% promovabilitate
672/1398 — poziție în selecție
25/34 — reușiți
6,00 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,00% — 6,00–6,99
36,00% — 7,00–7,99
12,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "IOAN JEBELEAN" SANNICOLAU MARE
SANNICOLAU MARE
73,53% promovabilitate
673/1398 — poziție în selecție
75/102 — reușiți
6,11 — media min.
9,76 — media max.
14 (18,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,33% — 6,00–6,99
32,00% — 7,00–7,99
24,00% — 8,00–8,99
18,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV
BRAILA
73,33% promovabilitate
674/1398 — poziție în selecție
44/60 — reușiți
6,03 — media min.
8,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,09% — 6,00–6,99
43,18% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA
ALBA IULIA
73,33% promovabilitate
675/1398 — poziție în selecție
22/30 — reușiți
6,08 — media min.
9,65 — media max.
5 (22,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,18% — 6,00–6,99
31,82% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
22,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION CREANGA" CURTICI
CURTICI
73,33% promovabilitate
676/1398 — poziție în selecție
11/15 — reușiți
6,51 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,18% — 6,00–6,99
54,55% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "CUVIOASA PARASCHEVA", COMUNA AGAPIA
AGAPIA
73,33% promovabilitate
677/1398 — poziție în selecție
11/15 — reușiți
6,01 — media min.
9,68 — media max.
1 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,45% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "VIRGIL MADGEARU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
73,33% promovabilitate
678/1398 — poziție în selecție
11/15 — reușiți
6,28 — media min.
9,35 — media max.
2 (18,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,18% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
45,45% — 8,00–8,99
18,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GENERAL DRAGALINA" ORAVITA
ORAVITA
73,24% promovabilitate
679/1398 — poziție în selecție
52/71 — reușiți
6,16 — media min.
9,56 — media max.
5 (9,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,54% — 6,00–6,99
26,92% — 7,00–7,99
26,92% — 8,00–8,99
9,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL NATIONAL DE INFORMATICA ARAD
ARAD
73,21% promovabilitate
680/1398 — poziție în selecție
41/56 — reușiți
6,31 — media min.
9,65 — media max.
5 (12,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,83% — 6,00–6,99
34,15% — 7,00–7,99
26,83% — 8,00–8,99
12,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC 'DR. NICOLAE RUCAREANU' BRASOV
BRASOV
73,13% promovabilitate
681/1398 — poziție în selecție
49/67 — reușiți
6,11 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,69% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
22,45% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE SERVICII "SFANTUL APOSTOL ANDREI", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
73,04% promovabilitate
682/1398 — poziție în selecție
84/115 — reușiți
6,00 — media min.
9,66 — media max.
4 (4,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,71% — 6,00–6,99
40,48% — 7,00–7,99
19,05% — 8,00–8,99
4,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY"
BUCURESTI SECTORUL 3
72,86% promovabilitate
683/1398 — poziție în selecție
51/70 — reușiți
6,00 — media min.
9,43 — media max.
2 (3,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,18% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
21,57% — 8,00–8,99
3,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1LICEUL "SIMION MEHEDINTI" VIDRA
VIDRA
72,73% promovabilitate
684/1398 — poziție în selecție
24/33 — reușiți
6,05 — media min.
9,65 — media max.
3 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "COSTIN D. NENITESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
72,73% promovabilitate
685/1398 — poziție în selecție
8/11 — reușiți
6,01 — media min.
7,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "PETOFI SANDOR" SACUENI
SACUENI
72,73% promovabilitate
686/1398 — poziție în selecție
8/11 — reușiți
6,80 — media min.
8,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEORETIC SEBIS
SEBIS
72,46% promovabilitate
687/1398 — poziție în selecție
50/69 — reușiți
6,26 — media min.
9,43 — media max.
6 (12,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,00% — 6,00–6,99
22,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
12,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1COLEGIUL AGRICOL "DANIIL POPOVICI BARCIANU" SIBIU
SIBIU
72,34% promovabilitate
688/1398 — poziție în selecție
68/94 — reușiți
6,03 — media min.
9,11 — media max.
1 (1,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,18% — 6,00–6,99
45,59% — 7,00–7,99
11,76% — 8,00–8,99
1,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "BARÓTI SZABÓ DÁVID" BARAOLT
BARAOLT
72,31% promovabilitate
689/1398 — poziție în selecție
47/65 — reușiți
6,05 — media min.
9,18 — media max.
1 (2,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,04% — 6,00–6,99
40,43% — 7,00–7,99
23,40% — 8,00–8,99
2,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL DE ARTE PLASTICE TIMISOARA
TIMISOARA
72,29% promovabilitate
690/1398 — poziție în selecție
60/83 — reușiți
6,11 — media min.
9,30 — media max.
1 (1,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,33% — 6,00–6,99
43,33% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
1,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL "ALEXANDRU ODOBESCU" LEHLIU GARA
LEHLIU-GARA
72,22% promovabilitate
691/1398 — poziție în selecție
65/90 — reușiți
6,08 — media min.
9,71 — media max.
7 (10,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
26,15% — 7,00–7,99
32,31% — 8,00–8,99
10,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC VINGA
VINGA
72,22% promovabilitate
692/1398 — poziție în selecție
13/18 — reușiți
6,10 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GRIGORE GHEBA" DUMITRESTI
DUMITRESTI
72,22% promovabilitate
693/1398 — poziție în selecție
13/18 — reușiți
6,45 — media min.
9,65 — media max.
2 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,38% — 6,00–6,99
53,85% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC PERIAM
PERIAM
72,22% promovabilitate
694/1398 — poziție în selecție
13/18 — reușiți
6,16 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1COLEGIUL DE INDUSTRIE ALIMENTARA "ELENA DOAMNA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
72,00% promovabilitate
695/1398 — poziție în selecție
36/50 — reușiți
6,00 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,11% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL ROMANO-CATOLIC "JOSEPHUS CALASANTIUS" CAREI
CAREI
72,00% promovabilitate
696/1398 — poziție în selecție
18/25 — reușiți
6,21 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,78% — 6,00–6,99
61,11% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "IANCU C VISSARION" TITU
TITU
71,77% promovabilitate
697/1398 — poziție în selecție
89/124 — reușiți
6,11 — media min.
9,75 — media max.
15 (16,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,61% — 6,00–6,99
33,71% — 7,00–7,99
34,83% — 8,00–8,99
16,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC AL BANATULUI MONTAN RESITA
RESITA
71,43% promovabilitate
698/1398 — poziție în selecție
10/14 — reușiți
6,48 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU" BAIA MARE
BAIA MARE
71,43% promovabilitate
699/1398 — poziție în selecție
10/14 — reușiți
6,18 — media min.
8,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI BRASOV
BRASOV
71,43% promovabilitate
700/1398 — poziție în selecție
10/14 — reușiți
6,05 — media min.
8,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL "DR. LAZAR CHIRILA" BAIA DE ARIES
BAIA DE ARIES
71,43% promovabilitate
701/1398 — poziție în selecție
20/28 — reușiți
6,08 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1LICEUL "UDRISTE NASTUREL" HOTARELE
HOTARELE
71,43% promovabilitate
702/1398 — poziție în selecție
30/42 — reușiți
6,08 — media min.
9,63 — media max.
4 (13,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
23,33% — 8,00–8,99
13,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SATU MARE
SATU MARE
71,43% promovabilitate
703/1398 — poziție în selecție
35/49 — reușiți
6,10 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,43% — 6,00–6,99
37,14% — 7,00–7,99
11,43% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DR. I.C. PARHON", SAT BISTRITA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
BISTRITA
71,43% promovabilitate
704/1398 — poziție în selecție
10/14 — reușiți
6,06 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "PETRU RARES" TARGU LAPUS
TARGU LAPUS
71,13% promovabilitate
705/1398 — poziție în selecție
69/97 — reușiți
6,15 — media min.
9,88 — media max.
13 (18,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,54% — 6,00–6,99
26,09% — 7,00–7,99
27,54% — 8,00–8,99
18,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC SIBIU
SIBIU
70,79% promovabilitate
706/1398 — poziție în selecție
63/89 — reușiți
6,01 — media min.
9,23 — media max.
2 (3,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
52,38% — 7,00–7,99
15,87% — 8,00–8,99
3,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TUDOR VIANU" GIURGIU
GIURGIU
70,63% promovabilitate
707/1398 — poziție în selecție
101/143 — reușiți
6,00 — media min.
9,65 — media max.
16 (15,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,71% — 6,00–6,99
29,70% — 7,00–7,99
25,74% — 8,00–8,99
15,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL "MIHAIL SADOVEANU", COMUNA BORCA
BORCA
70,59% promovabilitate
708/1398 — poziție în selecție
36/51 — reușiți
6,01 — media min.
9,50 — media max.
2 (5,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,11% — 6,00–6,99
38,89% — 7,00–7,99
19,44% — 8,00–8,99
5,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL DE TRANSPORTURI AUTO "TRAIAN VUIA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
70,59% promovabilitate
709/1398 — poziție în selecție
12/17 — reușiți
6,13 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "RADU POPESCU" POPESTI LEORDENI
POPESTI LEORDENI
70,59% promovabilitate
710/1398 — poziție în selecție
12/17 — reușiți
6,71 — media min.
9,10 — media max.
1 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC TARGU JIU
TARGU JIU
70,37% promovabilitate
711/1398 — poziție în selecție
57/81 — reușiți
6,05 — media min.
9,50 — media max.
3 (5,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,05% — 6,00–6,99
42,11% — 7,00–7,99
31,58% — 8,00–8,99
5,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "HERMES"
BUCURESTI SECTORUL 2
70,32% promovabilitate
712/1398 — poziție în selecție
109/155 — reușiți
6,03 — media min.
9,05 — media max.
1 (0,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
49,54% — 6,00–6,99
38,53% — 7,00–7,99
11,01% — 8,00–8,99
0,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL "IOAN BUTEANU" GURAHONT
GURAHONT
70,27% promovabilitate
713/1398 — poziție în selecție
26/37 — reușiți
6,11 — media min.
9,83 — media max.
4 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,23% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
42,31% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEORETIC SANITAR BISTRITA
BISTRITA
70,21% promovabilitate
714/1398 — poziție în selecție
33/47 — reușiți
6,13 — media min.
9,13 — media max.
1 (3,03%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,24% — 6,00–6,99
54,55% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
3,03% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "JUSTINIAN MARINA", ORAS BAILE OLANESTI
LIVADIA
70,00% promovabilitate
715/1398 — poziție în selecție
7/10 — reușiți
6,06 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE SILVICULTURA SI AGRICULTURA "CASA VERDE" TIMISOARA
TIMISOARA
70,00% promovabilitate
716/1398 — poziție în selecție
14/20 — reușiți
6,01 — media min.
8,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
78,57% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC MANGALIA
MANGALIA
69,91% promovabilitate
717/1398 — poziție în selecție
79/113 — reușiți
6,05 — media min.
9,81 — media max.
9 (11,39%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,72% — 6,00–6,99
43,04% — 7,00–7,99
27,85% — 8,00–8,99
11,39% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "ALESANDRU PAPIU ILARIAN" ZALAU
ZALAU
69,89% promovabilitate
718/1398 — poziție în selecție
123/176 — reușiți
6,03 — media min.
9,26 — media max.
7 (5,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,46% — 6,00–6,99
42,28% — 7,00–7,99
23,58% — 8,00–8,99
5,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "STEFAN CEL MARE" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
69,59% promovabilitate
719/1398 — poziție în selecție
103/148 — reușiți
6,03 — media min.
9,86 — media max.
12 (11,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,18% — 6,00–6,99
35,92% — 7,00–7,99
25,24% — 8,00–8,99
11,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "GEORGE GEORGESCU" TULCEA
TULCEA
69,57% promovabilitate
720/1398 — poziție în selecție
32/46 — reușiți
6,23 — media min.
9,73 — media max.
3 (9,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
28,12% — 8,00–8,99
9,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL "EMANUEL"
BUCURESTI SECTORUL 4
69,57% promovabilitate
721/1398 — poziție în selecție
16/23 — reușiți
6,43 — media min.
9,66 — media max.
1 (6,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
18,75% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
6,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HORVATH JANOS" MARGHITA
MARGHITA
69,57% promovabilitate
722/1398 — poziție în selecție
16/23 — reușiți
6,08 — media min.
9,02 — media max.
1 (6,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
43,75% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
6,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE JIGA" TINCA
TINCA
69,57% promovabilitate
723/1398 — poziție în selecție
16/23 — reușiți
6,28 — media min.
9,55 — media max.
3 (18,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,75% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
18,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL DE MARINA CONSTANTA
CONSTANTA
69,49% promovabilitate
724/1398 — poziție în selecție
41/59 — reușiți
6,01 — media min.
8,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,98% — 6,00–6,99
34,15% — 7,00–7,99
4,88% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" DUMBRAVENI
DUMBRAVENI
69,44% promovabilitate
725/1398 — poziție în selecție
25/36 — reușiți
6,11 — media min.
9,68 — media max.
4 (16,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
24,00% — 8,00–8,99
16,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION AGARBICEANU" JIBOU
JIBOU
69,44% promovabilitate
726/1398 — poziție în selecție
50/72 — reușiți
6,20 — media min.
9,68 — media max.
11 (22,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,00% — 6,00–6,99
32,00% — 7,00–7,99
28,00% — 8,00–8,99
22,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO", ORASUL BAICOI
BAICOI
69,23% promovabilitate
727/1398 — poziție în selecție
36/52 — reușiți
6,00 — media min.
9,51 — media max.
1 (2,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
41,67% — 8,00–8,99
2,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MARCEL GUGUIANU", SAT ZORLENI
ZORLENI
69,23% promovabilitate
728/1398 — poziție în selecție
27/39 — reușiți
6,01 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,96% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE TITULESCU" INSURATEI
INSURATEI
69,23% promovabilitate
729/1398 — poziție în selecție
27/39 — reușiți
6,20 — media min.
9,18 — media max.
2 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,74% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
29,63% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC NEGRU VODA
NEGRU VODA
69,23% promovabilitate
730/1398 — poziție în selecție
18/26 — reușiți
6,10 — media min.
9,60 — media max.
2 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
27,78% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "SFANTUL IOAN IACOB" DOROHOI
DOROHOI
69,23% promovabilitate
731/1398 — poziție în selecție
18/26 — reușiți
6,15 — media min.
9,11 — media max.
1 (5,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
5,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ARAD
ARAD
69,23% promovabilitate
732/1398 — poziție în selecție
18/26 — reușiți
6,00 — media min.
9,26 — media max.
2 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "CONSTANTIN BRAILOIU" TARGU JIU
TARGU JIU
69,09% promovabilitate
733/1398 — poziție în selecție
38/55 — reușiți
6,15 — media min.
9,68 — media max.
1 (2,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,11% — 6,00–6,99
34,21% — 7,00–7,99
21,05% — 8,00–8,99
2,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC 'MARIA BAIULESCU' BRASOV
BRASOV
68,97% promovabilitate
734/1398 — poziție în selecție
60/87 — reușiți
6,03 — media min.
9,03 — media max.
1 (1,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,67% — 6,00–6,99
43,33% — 7,00–7,99
18,33% — 8,00–8,99
1,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA "OCTAVIAN STROIA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
68,89% promovabilitate
735/1398 — poziție în selecție
31/45 — reușiți
6,13 — media min.
9,50 — media max.
4 (12,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,13% — 6,00–6,99
19,35% — 7,00–7,99
51,61% — 8,00–8,99
12,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
68,87% promovabilitate
736/1398 — poziție în selecție
73/106 — reușiți
6,01 — media min.
9,71 — media max.
8 (10,96%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,99% — 6,00–6,99
30,14% — 7,00–7,99
21,92% — 8,00–8,99
10,96% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGE BARITIU" BAIA MARE
BAIA MARE
68,85% promovabilitate
737/1398 — poziție în selecție
42/61 — reușiți
6,10 — media min.
9,40 — media max.
2 (4,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
4,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" CORABIA
CORABIA
68,79% promovabilitate
738/1398 — poziție în selecție
97/141 — reușiți
6,01 — media min.
9,71 — media max.
20 (20,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,56% — 6,00–6,99
29,90% — 7,00–7,99
30,93% — 8,00–8,99
20,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU MOCIONI" CIACOVA
CIACOVA
68,75% promovabilitate
739/1398 — poziție în selecție
11/16 — reușiți
6,48 — media min.
9,65 — media max.
3 (27,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,18% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
27,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MARIN COMAN", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
68,75% promovabilitate
740/1398 — poziție în selecție
22/32 — reușiți
6,43 — media min.
9,21 — media max.
2 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,18% — 6,00–6,99
40,91% — 7,00–7,99
31,82% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DR. MIHAI CIUCA" SAVENI
SAVENI
68,60% promovabilitate
741/1398 — poziție în selecție
59/86 — reușiți
6,00 — media min.
9,81 — media max.
4 (6,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,90% — 6,00–6,99
27,12% — 7,00–7,99
32,20% — 8,00–8,99
6,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA
SUCEAVA
68,50% promovabilitate
742/1398 — poziție în selecție
87/127 — reușiți
6,00 — media min.
9,56 — media max.
9 (10,34%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,48% — 6,00–6,99
24,14% — 7,00–7,99
31,03% — 8,00–8,99
10,34% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL "HERCULES" BAILE HERCULANE
BAILE HERCULANE
68,42% promovabilitate
743/1398 — poziție în selecție
13/19 — reușiți
6,05 — media min.
9,20 — media max.
1 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’ION PODARU’ OVIDIU
OVIDIU
68,42% promovabilitate
744/1398 — poziție în selecție
26/38 — reușiți
6,13 — media min.
9,51 — media max.
3 (11,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
34,62% — 8,00–8,99
11,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "BOGDAN VODA", HALAUCESTI
HALAUCESTI
68,42% promovabilitate
745/1398 — poziție în selecție
13/19 — reușiți
6,15 — media min.
9,43 — media max.
1 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DUMITRU TAUTAN" FLORESTI
FLORESTI
68,42% promovabilitate
746/1398 — poziție în selecție
13/19 — reușiți
6,10 — media min.
9,33 — media max.
2 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. VASILE CEL MARE", IASI
IASI
68,42% promovabilitate
747/1398 — poziție în selecție
52/76 — reușiți
6,06 — media min.
9,53 — media max.
7 (13,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
36,54% — 7,00–7,99
19,23% — 8,00–8,99
13,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL "ALEXANDRU CEL BUN" BOTOSANI
BOTOSANI
68,29% promovabilitate
748/1398 — poziție în selecție
28/41 — reușiți
6,11 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,71% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO BAIA SPRIE
BAIA SPRIE
68,18% promovabilitate
749/1398 — poziție în selecție
15/22 — reușiți
6,08 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ORBAN BALAZS" CRISTURU SECUIESC
CRISTURU SECUIESC
68,09% promovabilitate
750/1398 — poziție în selecție
32/47 — reușiți
6,23 — media min.
9,17 — media max.
1 (3,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,25% — 6,00–6,99
28,12% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
3,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IONITA G. ANDRON" NEGRESTI-OAS
NEGRESTI-OAS
67,74% promovabilitate
751/1398 — poziție în selecție
21/31 — reușiți
6,11 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
47,62% — 7,00–7,99
9,52% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SZENT LASZLO" ORADEA
ORADEA
67,74% promovabilitate
752/1398 — poziție în selecție
21/31 — reușiți
6,01 — media min.
9,02 — media max.
1 (4,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,62% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
19,05% — 8,00–8,99
4,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "GRIGORE COBALCESCU" MOINESTI
MOINESTI
67,57% promovabilitate
753/1398 — poziție în selecție
25/37 — reușiți
6,11 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
12,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "HELMUT DUCKADAM" CLINCENI
CLINCENI
67,57% promovabilitate
754/1398 — poziție în selecție
25/37 — reușiți
6,10 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,00% — 6,00–6,99
28,00% — 7,00–7,99
16,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "JOZEF GREGOR TAJOVSKY" NADLAC
NADLAC
67,57% promovabilitate
755/1398 — poziție în selecție
25/37 — reușiți
6,03 — media min.
9,12 — media max.
4 (16,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,00% — 6,00–6,99
44,00% — 7,00–7,99
36,00% — 8,00–8,99
16,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION CONSTANTIN BRATIANU" HATEG
HATEG
67,54% promovabilitate
756/1398 — poziție în selecție
77/114 — reușiți
6,13 — media min.
9,80 — media max.
14 (18,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,97% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
18,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELECTROMURES" TARGU MURES
TARGU MURES
67,52% promovabilitate
757/1398 — poziție în selecție
79/117 — reușiți
6,03 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,30% — 6,00–6,99
43,04% — 7,00–7,99
12,66% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC TURDA
TURDA
67,50% promovabilitate
758/1398 — poziție în selecție
27/40 — reușiți
6,16 — media min.
9,16 — media max.
2 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL ECONOMIC NR. 1
BUCURESTI SECTORUL 4
67,21% promovabilitate
759/1398 — poziție în selecție
82/122 — reușiți
6,00 — media min.
9,23 — media max.
3 (3,66%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,37% — 6,00–6,99
43,90% — 7,00–7,99
17,07% — 8,00–8,99
3,66% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "JOSEPH HALTRICH" SIGHISOARA
SIGHISOARA
67,19% promovabilitate
760/1398 — poziție în selecție
43/64 — reușiți
6,00 — media min.
9,52 — media max.
2 (4,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,91% — 6,00–6,99
34,88% — 7,00–7,99
32,56% — 8,00–8,99
4,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "PETRU PONI", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
66,97% promovabilitate
761/1398 — poziție în selecție
73/109 — reușiți
6,01 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,36% — 6,00–6,99
38,36% — 7,00–7,99
23,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS
VICOVU DE SUS
66,88% promovabilitate
762/1398 — poziție în selecție
105/157 — reușiți
6,03 — media min.
9,95 — media max.
20 (19,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
25,71% — 7,00–7,99
40,95% — 8,00–8,99
19,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL PENTRU AGRICULTURA SI INDUSTRIE ALIMENTARA 'TARA BARSEI' PREJMER
PREJMER
66,67% promovabilitate
763/1398 — poziție în selecție
22/33 — reușiți
6,00 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"
BUCURESTI SECTORUL 1
66,67% promovabilitate
764/1398 — poziție în selecție
38/57 — reușiți
6,08 — media min.
9,36 — media max.
3 (7,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,11% — 6,00–6,99
31,58% — 7,00–7,99
18,42% — 8,00–8,99
7,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL 'SEXTIL PUSCARIU' BRAN
BRAN
66,67% promovabilitate
765/1398 — poziție în selecție
18/27 — reușiți
6,26 — media min.
9,03 — media max.
1 (5,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,89% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
5,56% — 8,00–8,99
5,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL GERMAN SEBES
SEBES
66,67% promovabilitate
766/1398 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,45 — media min.
7,97 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC 'DR. ALEXANDRU BARBAT' VICTORIA
VICTORIA
66,67% promovabilitate
767/1398 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,61 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BALTENI
BALTENI
66,67% promovabilitate
768/1398 — poziție în selecție
6/9 — reușiți
6,66 — media min.
9,85 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’DRAGOMIR HURMUZESCU’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
66,67% promovabilitate
769/1398 — poziție în selecție
74/111 — reușiți
6,01 — media min.
9,70 — media max.
8 (10,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,97% — 6,00–6,99
39,19% — 7,00–7,99
27,03% — 8,00–8,99
10,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "BRASSAI SAMUEL" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
66,67% promovabilitate
770/1398 — poziție în selecție
6/9 — reușiți
6,48 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC COSTESTI
COSTESTI
66,67% promovabilitate
771/1398 — poziție în selecție
50/75 — reușiți
6,05 — media min.
9,46 — media max.
6 (12,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
34,00% — 8,00–8,99
12,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC, COMUNA GRADISTEA
GRADISTEA
66,67% promovabilitate
772/1398 — poziție în selecție
10/15 — reușiți
6,38 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "TEOCTIST PATRIARHUL" GIURGIU
GIURGIU
66,67% promovabilitate
773/1398 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
7,08 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TARGU FRUMOS
TARGU FRUMOS
66,26% promovabilitate
774/1398 — poziție în selecție
108/163 — reușiți
6,00 — media min.
9,68 — media max.
15 (13,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
37,04% — 7,00–7,99
26,85% — 8,00–8,99
13,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC
BUCURESTI SECTORUL 5
66,23% promovabilitate
775/1398 — poziție în selecție
51/77 — reușiți
6,01 — media min.
9,50 — media max.
3 (5,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,41% — 6,00–6,99
35,29% — 7,00–7,99
29,41% — 8,00–8,99
5,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI VELICIU" CHISINEU CRIS
CHISINEU-CRIS
66,13% promovabilitate
776/1398 — poziție în selecție
41/62 — reușiți
6,08 — media min.
9,73 — media max.
7 (17,07%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,39% — 6,00–6,99
36,59% — 7,00–7,99
21,95% — 8,00–8,99
17,07% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "MARIN SORESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
66,04% promovabilitate
777/1398 — poziție în selecție
35/53 — reușiți
6,10 — media min.
9,36 — media max.
2 (5,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
25,71% — 8,00–8,99
5,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" ONESTI
ONESTI
65,93% promovabilitate
778/1398 — poziție în selecție
60/91 — reușiți
6,03 — media min.
9,66 — media max.
4 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,00% — 6,00–6,99
31,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ARANY JANOS" SALONTA
SALONTA
65,85% promovabilitate
779/1398 — poziție în selecție
27/41 — reușiți
6,13 — media min.
9,13 — media max.
1 (3,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,93% — 6,00–6,99
51,85% — 7,00–7,99
18,52% — 8,00–8,99
3,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI", IASI
IASI
65,75% promovabilitate
780/1398 — poziție în selecție
119/181 — reușiți
6,00 — media min.
9,31 — media max.
4 (3,36%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,22% — 6,00–6,99
32,77% — 7,00–7,99
17,65% — 8,00–8,99
3,36% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "VALTER MARACINEANU"
BUCURESTI SECTORUL 1
65,71% promovabilitate
781/1398 — poziție în selecție
23/35 — reușiți
6,03 — media min.
9,08 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,43% — 6,00–6,99
52,17% — 7,00–7,99
13,04% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "PETRU MAIOR"
BUCURESTI SECTORUL 6
65,62% promovabilitate
782/1398 — poziție în selecție
84/128 — reușiți
6,01 — media min.
9,31 — media max.
5 (5,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
30,95% — 7,00–7,99
29,76% — 8,00–8,99
5,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN HELL" SANTANA
SANTANA
65,62% promovabilitate
783/1398 — poziție în selecție
21/32 — reușiți
6,15 — media min.
9,80 — media max.
4 (19,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,62% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
19,05% — 8,00–8,99
19,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ORTODOX 'SF. CONSTANTIN BRANCOVEANU' FAGARAS
FAGARAS
65,62% promovabilitate
784/1398 — poziție în selecție
42/64 — reușiți
6,05 — media min.
9,26 — media max.
5 (11,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
26,19% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
11,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
65,44% promovabilitate
785/1398 — poziție în selecție
142/217 — reușiți
6,00 — media min.
9,51 — media max.
10 (7,04%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,10% — 6,00–6,99
35,21% — 7,00–7,99
24,65% — 8,00–8,99
7,04% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "SZASZ ADALBERT" TARGU MURES
TARGU MURES
65,43% promovabilitate
786/1398 — poziție în selecție
53/81 — reușiți
6,03 — media min.
9,06 — media max.
1 (1,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
49,06% — 6,00–6,99
30,19% — 7,00–7,99
18,87% — 8,00–8,99
1,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA" ORADEA
ORADEA
65,22% promovabilitate
787/1398 — poziție în selecție
15/23 — reușiți
6,03 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CAROL I", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
65,22% promovabilitate
788/1398 — poziție în selecție
15/23 — reușiți
6,08 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
13,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "DR.PALLO IMRE" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
65,12% promovabilitate
789/1398 — poziție în selecție
28/43 — reușiți
6,15 — media min.
9,28 — media max.
2 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC "NICOLAE IORGA", PASCANI
PASCANI
65,00% promovabilitate
790/1398 — poziție în selecție
13/20 — reușiți
6,06 — media min.
7,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC GATAIA
GATAIA
65,00% promovabilitate
791/1398 — poziție în selecție
26/40 — reușiți
6,03 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
34,62% — 7,00–7,99
34,62% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
64,81% promovabilitate
792/1398 — poziție în selecție
35/54 — reușiți
6,03 — media min.
8,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,71% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DARMANESTI
DARMANESTI
64,71% promovabilitate
793/1398 — poziție în selecție
22/34 — reușiți
6,15 — media min.
9,38 — media max.
1 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEORETIC PANCOTA
PANCOTA
64,71% promovabilitate
794/1398 — poziție în selecție
33/51 — reușiți
6,36 — media min.
9,53 — media max.
6 (18,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
21,21% — 8,00–8,99
18,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ’SFANTUL CUVIOS DIONISIE EXIGUUL’ CONSTANTA
CONSTANTA
64,71% promovabilitate
795/1398 — poziție în selecție
11/17 — reușiți
6,30 — media min.
9,11 — media max.
1 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,45% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION GH. ROSCA" OSICA DE SUS
OSICA DE SUS
64,52% promovabilitate
796/1398 — poziție în selecție
20/31 — reușiți
6,30 — media min.
9,66 — media max.
5 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,00% — 6,00–6,99
15,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC DE ARHITECTURA SI LUCRARI PUBLICE "IOAN N. SOCOLESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
64,47% promovabilitate
797/1398 — poziție în selecție
49/76 — reușiți
6,01 — media min.
9,75 — media max.
3 (6,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,45% — 6,00–6,99
30,61% — 7,00–7,99
40,82% — 8,00–8,99
6,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN LUPAS" SALISTE
SALISTE
64,29% promovabilitate
798/1398 — poziție în selecție
9/14 — reușiți
6,08 — media min.
8,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "RETEZAT" URICANI
URICANI
64,29% promovabilitate
799/1398 — poziție în selecție
9/14 — reușiți
6,00 — media min.
9,30 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"
BUCURESTI SECTORUL 6
64,29% promovabilitate
800/1398 — poziție în selecție
27/42 — reușiți
6,05 — media min.
9,30 — media max.
2 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
40,74% — 7,00–7,99
18,52% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SERBAN CIOCULESCU"
DROBETA-TURNU SEVERIN
64,29% promovabilitate
801/1398 — poziție în selecție
9/14 — reușiți
6,26 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TEGLAS GABOR" DEVA
DEVA
64,29% promovabilitate
802/1398 — poziție în selecție
9/14 — reușiți
6,73 — media min.
9,57 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,11% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
77,78% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" SATU MARE
SATU MARE
64,00% promovabilitate
803/1398 — poziție în selecție
16/25 — reușiți
6,38 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC BUZIAS
BUZIAS
63,89% promovabilitate
804/1398 — poziție în selecție
23/36 — reușiți
6,45 — media min.
9,45 — media max.
6 (26,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,04% — 6,00–6,99
17,39% — 7,00–7,99
43,48% — 8,00–8,99
26,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "SF. GHEORGHE" BOTOSANI
BOTOSANI
63,89% promovabilitate
805/1398 — poziție în selecție
23/36 — reușiți
6,06 — media min.
9,61 — media max.
3 (13,04%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
43,48% — 6,00–6,99
39,13% — 7,00–7,99
4,35% — 8,00–8,99
13,04% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL "CONSTANTIN BANCOVEANU", ORAS HOREZU
HOREZU
63,78% promovabilitate
806/1398 — poziție în selecție
118/185 — reușiți
6,03 — media min.
9,71 — media max.
18 (15,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,34% — 6,00–6,99
30,51% — 7,00–7,99
33,90% — 8,00–8,99
15,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 LUDUS
LUDUS
63,71% promovabilitate
807/1398 — poziție în selecție
79/124 — reușiți
6,10 — media min.
9,85 — media max.
15 (18,99%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,85% — 6,00–6,99
27,85% — 7,00–7,99
25,32% — 8,00–8,99
18,99% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION CAIAN ROMANUL" CAIANU MIC
CAIANU MIC
63,64% promovabilitate
808/1398 — poziție în selecție
7/11 — reușiți
6,36 — media min.
8,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUNCUIUS
SUNCUIUS
63,64% promovabilitate
809/1398 — poziție în selecție
7/11 — reușiți
6,08 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRATESCU" ISACCEA
ISACCEA
63,64% promovabilitate
810/1398 — poziție în selecție
21/33 — reușiți
6,33 — media min.
9,41 — media max.
1 (4,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
9,52% — 8,00–8,99
4,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" BOTOSANI
BOTOSANI
63,45% promovabilitate
811/1398 — poziție în selecție
92/145 — reușiți
6,00 — media min.
9,75 — media max.
9 (9,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,52% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
33,70% — 8,00–8,99
9,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELIE RADU"
BUCURESTI SECTORUL 3
63,41% promovabilitate
812/1398 — poziție în selecție
26/41 — reușiți
6,35 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,31% — 6,00–6,99
46,15% — 7,00–7,99
11,54% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "HARALAMB VASILIU", PODU ILOAIEI
PODU ILOAIEI
63,33% promovabilitate
813/1398 — poziție în selecție
38/60 — reușiți
6,08 — media min.
9,56 — media max.
5 (13,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,37% — 6,00–6,99
28,95% — 7,00–7,99
10,53% — 8,00–8,99
13,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL GALATI
GALATI
63,27% promovabilitate
814/1398 — poziție în selecție
31/49 — reușiți
6,03 — media min.
9,38 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,94% — 6,00–6,99
45,16% — 7,00–7,99
9,68% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL DE ARTE "PLUGOR SÁNDOR" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
63,16% promovabilitate
815/1398 — poziție în selecție
24/38 — reușiți
6,18 — media min.
8,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1COLEGIUL AGRICOL "TRAIAN SAVULESCU" TARGU MURES
TARGU MURES
62,96% promovabilitate
816/1398 — poziție în selecție
17/27 — reușiți
6,05 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,94% — 6,00–6,99
47,06% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL BORSA
BORSA
62,86% promovabilitate
817/1398 — poziție în selecție
66/105 — reușiți
6,08 — media min.
9,68 — media max.
6 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,21% — 6,00–6,99
39,39% — 7,00–7,99
30,30% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL "AUREL RAINU" FIENI
FIENI
62,75% promovabilitate
818/1398 — poziție în selecție
32/51 — reușiți
6,40 — media min.
9,68 — media max.
4 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,88% — 6,00–6,99
28,12% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "G.G. LONGINESCU" FOCSANI
FOCSANI
62,75% promovabilitate
819/1398 — poziție în selecție
32/51 — reușiți
6,00 — media min.
9,31 — media max.
3 (9,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,12% — 6,00–6,99
40,62% — 7,00–7,99
21,88% — 8,00–8,99
9,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ILIE MACELARIU" MIERCUREA SIBIULUI
MIERCUREA SIBIULUI
62,50% promovabilitate
820/1398 — poziție în selecție
10/16 — reușiți
6,53 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI "TRANSILVANIA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
62,50% promovabilitate
821/1398 — poziție în selecție
10/16 — reușiți
6,25 — media min.
9,05 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ATLAS"
BUCURESTI SECTORUL 6
62,50% promovabilitate
822/1398 — poziție în selecție
40/64 — reușiți
6,03 — media min.
9,21 — media max.
1 (2,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,50% — 6,00–6,99
42,50% — 7,00–7,99
22,50% — 8,00–8,99
2,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU" BACAU
BACAU
62,50% promovabilitate
823/1398 — poziție în selecție
15/24 — reușiți
6,01 — media min.
9,31 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
13,33% — 7,00–7,99
13,33% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "EPISCOP IOAN POPASU" CARANSEBES
CARANSEBES
62,50% promovabilitate
824/1398 — poziție în selecție
10/16 — reușiți
6,41 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC DE POSTA SI TELECOMUNICATII "GHEORGHE AIRINEI"
BUCURESTI SECTORUL 6
62,37% promovabilitate
825/1398 — poziție în selecție
58/93 — reușiți
6,01 — media min.
9,13 — media max.
1 (1,72%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,59% — 6,00–6,99
46,55% — 7,00–7,99
24,14% — 8,00–8,99
1,72% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC, MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
62,09% promovabilitate
826/1398 — poziție în selecție
95/153 — reușiți
6,01 — media min.
9,25 — media max.
1 (1,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,58% — 6,00–6,99
46,32% — 7,00–7,99
21,05% — 8,00–8,99
1,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" ORADEA
ORADEA
62,07% promovabilitate
827/1398 — poziție în selecție
18/29 — reușiți
6,08 — media min.
9,13 — media max.
1 (5,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,78% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
5,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "CIBINIUM" SIBIU
SIBIU
62,03% promovabilitate
828/1398 — poziție în selecție
49/79 — reușiți
6,08 — media min.
8,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,02% — 6,00–6,99
40,82% — 7,00–7,99
8,16% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PAUL BUJOR", ORAS BERESTI
BERESTI
61,90% promovabilitate
829/1398 — poziție în selecție
13/21 — reușiți
6,18 — media min.
9,65 — media max.
3 (23,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,15% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
23,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA "TEREZIANUM" SIBIU
SIBIU
61,90% promovabilitate
830/1398 — poziție în selecție
13/21 — reușiți
6,38 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,85% — 6,00–6,99
46,15% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "JEAN BART" SULINA
SULINA
61,90% promovabilitate
831/1398 — poziție în selecție
13/21 — reușiți
6,06 — media min.
9,11 — media max.
2 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
7,69% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "BOGDAN VODA" VISEU DE SUS
VISEU DE SUS
61,86% promovabilitate
832/1398 — poziție în selecție
73/118 — reușiți
6,08 — media min.
9,63 — media max.
13 (17,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,18% — 6,00–6,99
32,88% — 7,00–7,99
30,14% — 8,00–8,99
17,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’C.A.ROSETTI’ CONSTANTA
CONSTANTA
61,76% promovabilitate
833/1398 — poziție în selecție
21/34 — reușiți
6,00 — media min.
8,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,81% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
9,52% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1COLEGIUL "STEFAN ODOBLEJA" CRAIOVA
CRAIOVA
61,72% promovabilitate
834/1398 — poziție în selecție
79/128 — reușiți
6,01 — media min.
9,15 — media max.
4 (5,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,57% — 6,00–6,99
32,91% — 7,00–7,99
16,46% — 8,00–8,99
5,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN MANCIULEA" BLAJ
BLAJ
61,70% promovabilitate
835/1398 — poziție în selecție
29/47 — reușiți
6,05 — media min.
8,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,38% — 6,00–6,99
48,28% — 7,00–7,99
10,34% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI"
BUCURESTI SECTORUL 2
61,54% promovabilitate
836/1398 — poziție în selecție
16/26 — reușiți
6,26 — media min.
9,01 — media max.
2 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,25% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BUCECEA
BUCECEA
61,54% promovabilitate
837/1398 — poziție în selecție
8/13 — reușiți
6,08 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TASNAD
TASNAD
61,54% promovabilitate
838/1398 — poziție în selecție
16/26 — reușiți
6,11 — media min.
9,01 — media max.
1 (6,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,25% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
6,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION GHICA" RACARI
RACARI
61,54% promovabilitate
839/1398 — poziție în selecție
32/52 — reușiți
6,03 — media min.
9,35 — media max.
3 (9,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
28,12% — 8,00–8,99
9,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "JOZEF KOZAČEK" BUDOI
BUDOI
61,54% promovabilitate
840/1398 — poziție în selecție
8/13 — reușiți
6,60 — media min.
8,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’LAZAR EDELEANU’ NAVODARI
NAVODARI
61,47% promovabilitate
841/1398 — poziție în selecție
67/109 — reușiți
6,06 — media min.
9,01 — media max.
1 (1,49%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,82% — 6,00–6,99
34,33% — 7,00–7,99
28,36% — 8,00–8,99
1,49% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC 'TRANSILVANIA' BRASOV
BRASOV
61,43% promovabilitate
842/1398 — poziție în selecție
43/70 — reușiți
6,01 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,84% — 6,00–6,99
32,56% — 7,00–7,99
18,60% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" FOCSANI
FOCSANI
61,36% promovabilitate
843/1398 — poziție în selecție
54/88 — reușiți
6,13 — media min.
9,70 — media max.
1 (1,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,52% — 6,00–6,99
53,70% — 7,00–7,99
25,93% — 8,00–8,99
1,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE
BAIA MARE
61,22% promovabilitate
844/1398 — poziție în selecție
30/49 — reușiți
6,00 — media min.
9,20 — media max.
3 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL "DIMITRIE PACIUREA"
BUCURESTI SECTORUL 1
61,19% promovabilitate
845/1398 — poziție în selecție
41/67 — reușiți
6,05 — media min.
9,50 — media max.
3 (7,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,95% — 6,00–6,99
41,46% — 7,00–7,99
29,27% — 8,00–8,99
7,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL ’KEMAL ATATURK’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
61,11% promovabilitate
846/1398 — poziție în selecție
22/36 — reușiți
6,31 — media min.
9,25 — media max.
2 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "BANATUL" TIMISOARA
TIMISOARA
61,11% promovabilitate
847/1398 — poziție în selecție
44/72 — reușiți
6,10 — media min.
9,25 — media max.
2 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
40,91% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FERDINAND I" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
61,11% promovabilitate
848/1398 — poziție în selecție
44/72 — reușiți
6,00 — media min.
8,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,27% — 6,00–6,99
38,64% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE ANTIPA" BACAU
BACAU
61,11% promovabilitate
849/1398 — poziție în selecție
22/36 — reușiți
6,00 — media min.
9,36 — media max.
1 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,45% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
13,64% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GELU VOIEVOD" GILAU
GILAU
61,11% promovabilitate
850/1398 — poziție în selecție
11/18 — reușiți
6,46 — media min.
9,03 — media max.
1 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
36,36% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" DEJ
DEJ
61,02% promovabilitate
851/1398 — poziție în selecție
36/59 — reușiți
6,05 — media min.
9,06 — media max.
1 (2,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,78% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
27,78% — 8,00–8,99
2,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU VLAHUTA" PODU TURCULUI
PODU TURCULUI
60,61% promovabilitate
852/1398 — poziție în selecție
20/33 — reușiți
6,15 — media min.
9,21 — media max.
2 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,00% — 6,00–6,99
15,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL VLAICU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
60,61% promovabilitate
853/1398 — poziție în selecție
20/33 — reușiți
6,00 — media min.
8,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
15,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL DE SERVICII IN TURISM "NAPOCA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
60,38% promovabilitate
854/1398 — poziție în selecție
32/53 — reușiți
6,10 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,88% — 6,00–6,99
34,38% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL "ION KALINDERU", ORASUL BUSTENI
BUSTENI
60,00% promovabilitate
855/1398 — poziție în selecție
9/15 — reușiți
6,08 — media min.
9,66 — media max.
2 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "IULIU MANIU" SIMLEU SILVANIEI
SIMLEU SILVANIEI
60,00% promovabilitate
856/1398 — poziție în selecție
27/45 — reușiți
6,25 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,15% — 6,00–6,99
37,04% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "NADIA COMANECI" ONESTI
ONESTI
60,00% promovabilitate
857/1398 — poziție în selecție
12/20 — reușiți
6,10 — media min.
7,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL PEDAGOGIC "TARAS SEVCENKO" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
60,00% promovabilitate
858/1398 — poziție în selecție
9/15 — reușiți
6,20 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "EDMOND NICOLAU" BRAILA
BRAILA
60,00% promovabilitate
859/1398 — poziție în selecție
18/30 — reușiți
6,00 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
5,56% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE K.CONSTANTINESCU"
BRAILA
60,00% promovabilitate
860/1398 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,45 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VLADEASA" HUEDIN
HUEDIN
60,00% promovabilitate
861/1398 — poziție în selecție
9/15 — reușiți
6,05 — media min.
9,03 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL, COMUNA BARCANESTI
BARCANESTI
60,00% promovabilitate
862/1398 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,45 — media min.
6,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC JIMBOLIA
JIMBOLIA
60,00% promovabilitate
863/1398 — poziție în selecție
36/60 — reușiți
6,08 — media min.
9,31 — media max.
2 (5,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
5,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 BALS
BALS
60,00% promovabilitate
864/1398 — poziție în selecție
12/20 — reușiți
6,41 — media min.
9,20 — media max.
1 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’NICOLAE TITULESCU’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
60,00% promovabilitate
865/1398 — poziție în selecție
6/10 — reușiți
6,15 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "EFTIMIE MURGU" BOZOVICI
BOZOVICI
60,00% promovabilitate
866/1398 — poziție în selecție
30/50 — reușiți
6,10 — media min.
9,53 — media max.
4 (13,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
13,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DUMITRU DUMITRESCU" BUFTEA
BUFTEA
59,83% promovabilitate
867/1398 — poziție în selecție
70/117 — reușiți
6,01 — media min.
9,75 — media max.
9 (12,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
27,14% — 7,00–7,99
31,43% — 8,00–8,99
12,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE CARTOJAN" GIURGIU
GIURGIU
59,70% promovabilitate
868/1398 — poziție în selecție
40/67 — reușiți
6,10 — media min.
9,26 — media max.
2 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,00% — 6,00–6,99
42,50% — 7,00–7,99
17,50% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "LASCAR ROSETTI", RADUCANENI
RADUCANENI
59,62% promovabilitate
869/1398 — poziție în selecție
31/52 — reușiți
6,06 — media min.
9,60 — media max.
4 (12,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,48% — 6,00–6,99
25,81% — 7,00–7,99
25,81% — 8,00–8,99
12,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL DE AGRICULTURA SI ECONOMIE, MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
59,49% promovabilitate
870/1398 — poziție în selecție
94/158 — reușiți
6,01 — media min.
9,51 — media max.
4 (4,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,98% — 6,00–6,99
29,79% — 7,00–7,99
32,98% — 8,00–8,99
4,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL "VASILE LOVINESCU" FALTICENI
FALTICENI
59,46% promovabilitate
871/1398 — poziție în selecție
66/111 — reușiți
6,01 — media min.
9,50 — media max.
4 (6,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,82% — 6,00–6,99
34,85% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
6,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU"
ORSOVA
59,38% promovabilitate
872/1398 — poziție în selecție
38/64 — reușiți
6,00 — media min.
9,18 — media max.
3 (7,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,32% — 6,00–6,99
34,21% — 7,00–7,99
31,58% — 8,00–8,99
7,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUSAT" SUCEAVA
SUCEAVA
59,26% promovabilitate
873/1398 — poziție în selecție
32/54 — reușiți
6,01 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,12% — 6,00–6,99
28,12% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELENA CARAGIANI", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
59,26% promovabilitate
874/1398 — poziție în selecție
16/27 — reușiți
6,05 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,25% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VALERIU BRANISTE" LUGOJ
LUGOJ
59,26% promovabilitate
875/1398 — poziție în selecție
32/54 — reușiți
6,03 — media min.
9,20 — media max.
1 (3,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
34,38% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
3,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CEZAR NICOLAU" BRANESTI
BRANESTI
59,09% promovabilitate
876/1398 — poziție în selecție
26/44 — reușiți
6,38 — media min.
9,31 — media max.
2 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’PONTICA’ CONSTANTA
CONSTANTA
59,09% promovabilitate
877/1398 — poziție în selecție
13/22 — reușiți
6,11 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
69,23% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "BOCSKAI ISTVAN" MIERCUREA NIRAJULUI
MIERCUREA NIRAJULUI
59,09% promovabilitate
878/1398 — poziție în selecție
13/22 — reușiți
6,08 — media min.
8,62 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC RECAS
RECAS
59,09% promovabilitate
879/1398 — poziție în selecție
13/22 — reușiți
6,06 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"
BUCURESTI SECTORUL 1
59,04% promovabilitate
880/1398 — poziție în selecție
49/83 — reușiți
6,01 — media min.
9,01 — media max.
1 (2,04%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,73% — 6,00–6,99
36,73% — 7,00–7,99
24,49% — 8,00–8,99
2,04% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL "TRAIAN VUIA" CRAIOVA
CRAIOVA
58,93% promovabilitate
881/1398 — poziție în selecție
66/112 — reușiți
6,01 — media min.
9,50 — media max.
10 (15,15%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,82% — 6,00–6,99
28,79% — 7,00–7,99
24,24% — 8,00–8,99
15,15% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA
SUCEAVA
58,73% promovabilitate
882/1398 — poziție în selecție
37/63 — reușiți
6,11 — media min.
9,20 — media max.
1 (2,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,73% — 6,00–6,99
43,24% — 7,00–7,99
24,32% — 8,00–8,99
2,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BISTRITA
BISTRITA
58,70% promovabilitate
883/1398 — poziție în selecție
54/92 — reușiți
6,00 — media min.
9,36 — media max.
1 (1,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
20,37% — 8,00–8,99
1,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "IOLANDA BALAS SOTER" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
58,67% promovabilitate
884/1398 — poziție în selecție
88/150 — reușiți
6,03 — media min.
9,41 — media max.
12 (13,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,09% — 6,00–6,99
29,55% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
13,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" TOPLITA
TOPLITA
58,62% promovabilitate
885/1398 — poziție în selecție
17/29 — reușiți
6,30 — media min.
9,33 — media max.
2 (11,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,41% — 6,00–6,99
41,18% — 7,00–7,99
17,65% — 8,00–8,99
11,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIRCEA CEL BATRAN"
BUCURESTI SECTORUL 1
58,54% promovabilitate
886/1398 — poziție în selecție
24/41 — reușiți
6,11 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,67% — 6,00–6,99
45,83% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC MILLENIUM TIMISOARA
TIMISOARA
58,33% promovabilitate
887/1398 — poziție în selecție
7/12 — reușiți
6,05 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL "DANUBIUS" CALARASI
CALARASI
58,16% promovabilitate
888/1398 — poziție în selecție
57/98 — reușiți
6,03 — media min.
9,63 — media max.
3 (5,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,09% — 6,00–6,99
35,09% — 7,00–7,99
24,56% — 8,00–8,99
5,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL "GHEORGHE TATARESCU" ROVINARI
ROVINARI
58,14% promovabilitate
889/1398 — poziție în selecție
25/43 — reușiți
6,13 — media min.
9,40 — media max.
1 (4,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,00% — 6,00–6,99
48,00% — 7,00–7,99
16,00% — 8,00–8,99
4,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "BARBU A. STIRBEY" BUFTEA
BUFTEA
58,00% promovabilitate
890/1398 — poziție în selecție
29/50 — reușiți
6,06 — media min.
9,66 — media max.
2 (6,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,59% — 6,00–6,99
44,83% — 7,00–7,99
20,69% — 8,00–8,99
6,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DR.VICTOR GOMOIU"
VANJU MARE
58,00% promovabilitate
891/1398 — poziție în selecție
29/50 — reușiți
6,10 — media min.
9,51 — media max.
3 (10,34%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,14% — 6,00–6,99
31,03% — 7,00–7,99
34,48% — 8,00–8,99
10,34% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" FLAMANZI
NICOLAE BALCESCU
57,97% promovabilitate
892/1398 — poziție în selecție
40/69 — reușiți
6,21 — media min.
9,31 — media max.
1 (2,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,50% — 6,00–6,99
47,50% — 7,00–7,99
27,50% — 8,00–8,99
2,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL "GEORGE TARNEA", ORAS BABENI
BABENI
57,89% promovabilitate
893/1398 — poziție în selecție
11/19 — reușiți
6,03 — media min.
9,41 — media max.
1 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CLISURA DUNARII" MOLDOVA NOUA
MOLDOVA NOUA
57,72% promovabilitate
894/1398 — poziție în selecție
71/123 — reușiți
6,08 — media min.
9,78 — media max.
10 (14,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,76% — 6,00–6,99
29,58% — 7,00–7,99
29,58% — 8,00–8,99
14,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC CALARASI
CALARASI
57,69% promovabilitate
895/1398 — poziție în selecție
15/26 — reușiți
6,00 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
73,33% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU" DABULENI
DABULENI
57,45% promovabilitate
896/1398 — poziție în selecție
27/47 — reușiți
6,08 — media min.
9,60 — media max.
6 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRACHE POENARU", ORAS BALCESTI
BALCESTI
57,28% promovabilitate
897/1398 — poziție în selecție
59/103 — reușiți
6,05 — media min.
9,41 — media max.
9 (15,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,64% — 6,00–6,99
37,29% — 7,00–7,99
28,81% — 8,00–8,99
15,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HOREA" MARGHITA
MARGHITA
57,14% promovabilitate
898/1398 — poziție în selecție
12/21 — reușiți
6,51 — media min.
9,55 — media max.
1 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
58,33% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB" MAXINENI
MAXINENI
57,14% promovabilitate
899/1398 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
7,66 — media min.
9,48 — media max.
2 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "ALEXIU BERINDE" SEINI
SEINI
57,14% promovabilitate
900/1398 — poziție în selecție
16/28 — reușiți
6,18 — media min.
9,01 — media max.
1 (6,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,25% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
6,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ION HELIADE RADULESCU" TARGOVISTE
TARGOVISTE
57,14% promovabilitate
901/1398 — poziție în selecție
64/112 — reușiți
6,00 — media min.
9,48 — media max.
6 (9,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,06% — 6,00–6,99
26,56% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
9,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL ENERGETIC CRAIOVA
CRAIOVA
56,82% promovabilitate
902/1398 — poziție în selecție
25/44 — reușiți
6,11 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,00% — 6,00–6,99
44,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HYPERION"
BUCURESTI SECTORUL 3
56,82% promovabilitate
903/1398 — poziție în selecție
50/88 — reușiți
6,08 — media min.
9,61 — media max.
2 (4,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
22,00% — 8,00–8,99
4,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AL.IOAN CUZA" SLOBOZIA
SLOBOZIA
56,59% promovabilitate
904/1398 — poziție în selecție
73/129 — reușiți
6,01 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,21% — 6,00–6,99
38,36% — 7,00–7,99
16,44% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "ION HOLBAN", IASI
IASI
56,41% promovabilitate
905/1398 — poziție în selecție
22/39 — reușiți
6,13 — media min.
9,05 — media max.
1 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,64% — 6,00–6,99
22,73% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL DE TURISM SI ALIMENTATIE "DUMITRU MOTOC", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
56,41% promovabilitate
906/1398 — poziție în selecție
22/39 — reușiți
6,03 — media min.
9,38 — media max.
1 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,73% — 6,00–6,99
59,09% — 7,00–7,99
13,64% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RADAUTI
RADAUTI
56,25% promovabilitate
907/1398 — poziție în selecție
90/160 — reușiți
6,03 — media min.
9,48 — media max.
4 (4,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,89% — 6,00–6,99
42,22% — 7,00–7,99
24,44% — 8,00–8,99
4,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" MOZACENI
MOZACENI
56,25% promovabilitate
908/1398 — poziție în selecție
18/32 — reușiți
6,30 — media min.
9,95 — media max.
8 (44,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
5,56% — 8,00–8,99
44,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 VALEA LUI MIHAI
VALEA LUI MIHAI
56,25% promovabilitate
909/1398 — poziție în selecție
9/16 — reușiți
6,06 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL "MARIN PREDA" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
56,10% promovabilitate
910/1398 — poziție în selecție
23/41 — reușiți
6,38 — media min.
9,01 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,39% — 6,00–6,99
52,17% — 7,00–7,99
26,09% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI"
BUCURESTI SECTORUL 6
55,84% promovabilitate
911/1398 — poziție în selecție
43/77 — reușiți
6,08 — media min.
9,11 — media max.
4 (9,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,84% — 6,00–6,99
30,23% — 7,00–7,99
11,63% — 8,00–8,99
9,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "DANUBIANA", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
55,81% promovabilitate
912/1398 — poziție în selecție
24/43 — reușiți
6,00 — media min.
9,53 — media max.
2 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE FILISANU" FILIASI
FILIASI
55,77% promovabilitate
913/1398 — poziție în selecție
87/156 — reușiți
6,08 — media min.
9,71 — media max.
12 (13,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,29% — 6,00–6,99
28,74% — 7,00–7,99
32,18% — 8,00–8,99
13,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL PARTICULAR NR. 1, SAT BISTRITA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
BISTRITA
55,56% promovabilitate
914/1398 — poziție în selecție
5/9 — reușiți
6,40 — media min.
9,28 — media max.
1 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
60,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC COSTESTI
COSTESTI
55,56% promovabilitate
915/1398 — poziție în selecție
10/18 — reușiți
6,23 — media min.
7,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC IANCU JIANU
IANCU JIANU
55,56% promovabilitate
916/1398 — poziție în selecție
5/9 — reușiți
6,78 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC PLOPENII MARI
PLOPENII MARI
55,56% promovabilitate
917/1398 — poziție în selecție
5/9 — reușiți
7,03 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC RASNOV
RASNOV
55,56% promovabilitate
918/1398 — poziție în selecție
15/27 — reușiți
6,05 — media min.
8,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’CARSIUM’ HARSOVA
HARSOVA
55,56% promovabilitate
919/1398 — poziție în selecție
5/9 — reușiți
6,18 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "BIHORUL" ORADEA
ORADEA
55,36% promovabilitate
920/1398 — poziție în selecție
31/56 — reușiți
6,06 — media min.
9,61 — media max.
5 (16,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,13% — 6,00–6,99
48,39% — 7,00–7,99
19,35% — 8,00–8,99
16,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ’NICOLAE ROTARU’ CONSTANTA
CONSTANTA
55,26% promovabilitate
921/1398 — poziție în selecție
63/114 — reușiți
6,00 — media min.
9,66 — media max.
2 (3,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
19,05% — 8,00–8,99
3,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "TUDOR ARGHEZI" TARGU CARBUNESTI
TARGU CARBUNESTI
55,26% promovabilitate
922/1398 — poziție în selecție
42/76 — reușiți
6,08 — media min.
9,50 — media max.
5 (11,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,19% — 6,00–6,99
40,48% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
11,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL "PREDA BUZESCU", ORAS BERBESTI
BERBESTI
55,17% promovabilitate
923/1398 — poziție în selecție
32/58 — reușiți
6,21 — media min.
9,41 — media max.
3 (9,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,62% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
9,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIILOR"
BUCURESTI SECTORUL 5
55,14% promovabilitate
924/1398 — poziție în selecție
59/107 — reușiți
6,00 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,76% — 6,00–6,99
45,76% — 7,00–7,99
8,47% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "BATTHYANY IGNAC" GHEORGHENI
GHEORGHENI
55,10% promovabilitate
925/1398 — poziție în selecție
27/49 — reușiți
6,03 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
40,74% — 7,00–7,99
3,70% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE MOISIL" DEVA
DEVA
55,00% promovabilitate
926/1398 — poziție în selecție
11/20 — reușiți
6,18 — media min.
9,10 — media max.
1 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL ECONOMIC "PETRE S.AURELIAN" SLATINA
SLATINA
54,90% promovabilitate
927/1398 — poziție în selecție
56/102 — reușiți
6,00 — media min.
9,56 — media max.
1 (1,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
32,14% — 7,00–7,99
8,93% — 8,00–8,99
1,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "COSTIN D. NENITESCU"
BRAILA
54,84% promovabilitate
928/1398 — poziție în selecție
17/31 — reușiți
6,00 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
58,82% — 6,00–6,99
29,41% — 7,00–7,99
11,76% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL "DIMITRIE CANTEMIR" DARABANI
DARABANI
54,84% promovabilitate
929/1398 — poziție în selecție
68/124 — reușiți
6,05 — media min.
9,80 — media max.
21 (30,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,06% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
22,06% — 8,00–8,99
30,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER, MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
54,72% promovabilitate
930/1398 — poziție în selecție
29/53 — reușiți
6,11 — media min.
9,15 — media max.
1 (3,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
58,62% — 6,00–6,99
27,59% — 7,00–7,99
10,34% — 8,00–8,99
3,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1COLEGIUL PARTICULAR "VASILE GOLDIS" ARAD
ARAD
54,55% promovabilitate
931/1398 — poziție în selecție
6/11 — reușiți
6,53 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" PITESTI
PITESTI
54,55% promovabilitate
932/1398 — poziție în selecție
18/33 — reușiți
6,06 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ROMULUS PARASCHIVOIU" LOVRIN
LOVRIN
54,39% promovabilitate
933/1398 — poziție în selecție
31/57 — reușiți
6,05 — media min.
9,43 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,71% — 6,00–6,99
48,39% — 7,00–7,99
9,68% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC MARMATIA SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
54,39% promovabilitate
934/1398 — poziție în selecție
31/57 — reușiți
6,11 — media min.
9,03 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,94% — 6,00–6,99
35,48% — 7,00–7,99
19,35% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "IULIU MANIU"
BUCURESTI SECTORUL 6
54,29% promovabilitate
935/1398 — poziție în selecție
38/70 — reușiți
6,03 — media min.
8,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,26% — 6,00–6,99
26,32% — 7,00–7,99
18,42% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BACESCU" FALTICENI
FALTICENI
54,21% promovabilitate
936/1398 — poziție în selecție
116/214 — reușiți
6,01 — media min.
9,81 — media max.
14 (12,07%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
30,17% — 7,00–7,99
32,76% — 8,00–8,99
12,07% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL COBADIN
COBADIN
54,17% promovabilitate
937/1398 — poziție în selecție
26/48 — reușiți
6,10 — media min.
9,25 — media max.
1 (3,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
34,62% — 8,00–8,99
3,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ASTRA" PITESTI
PITESTI
54,17% promovabilitate
938/1398 — poziție în selecție
26/48 — reușiți
6,08 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL "CHARLES LAUGIER" CRAIOVA
CRAIOVA
54,05% promovabilitate
939/1398 — poziție în selecție
20/37 — reușiți
6,21 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,00% — 6,00–6,99
35,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VINTILA BRATIANU" DRAGOMIRESTI VALE
DRAGOMIRESTI-VALE
54,05% promovabilitate
940/1398 — poziție în selecție
20/37 — reușiți
6,10 — media min.
9,21 — media max.
1 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
35,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CONSTRUCTII DE MASINI MIOVENI
MIOVENI
53,97% promovabilitate
941/1398 — poziție în selecție
34/63 — reușiți
6,00 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
29,41% — 7,00–7,99
20,59% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FERDINAND I", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
53,85% promovabilitate
942/1398 — poziție în selecție
7/13 — reușiți
6,28 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GHENUTA COMAN", ORAS MURGENI
MURGENI
53,85% promovabilitate
943/1398 — poziție în selecție
7/13 — reușiți
6,46 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
71,43% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IULIU MANIU" CAREI
CAREI
53,85% promovabilitate
944/1398 — poziție în selecție
14/26 — reușiți
6,78 — media min.
9,03 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TOMA SOCOLESCU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
53,85% promovabilitate
945/1398 — poziție în selecție
42/78 — reușiți
6,00 — media min.
9,21 — media max.
2 (4,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,10% — 6,00–6,99
47,62% — 7,00–7,99
9,52% — 8,00–8,99
4,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "UNIREA" STEI
STEI
53,85% promovabilitate
946/1398 — poziție în selecție
14/26 — reușiți
6,10 — media min.
9,26 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,71% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL ECONOMIC NASAUD
NASAUD
53,57% promovabilitate
947/1398 — poziție în selecție
15/28 — reușiți
6,06 — media min.
9,26 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SILVIU DRAGOMIR" ILIA
ILIA
53,57% promovabilitate
948/1398 — poziție în selecție
15/28 — reușiți
6,16 — media min.
9,16 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "IOAN C. STEFANESCU", IASI
IASI
53,42% promovabilitate
949/1398 — poziție în selecție
39/73 — reușiți
6,05 — media min.
8,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,72% — 6,00–6,99
41,03% — 7,00–7,99
10,26% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELISA ZAMFIRESCU" SATU MARE
SATU MARE
53,33% promovabilitate
950/1398 — poziție în selecție
8/15 — reușiți
6,16 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN NOICA" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
53,33% promovabilitate
951/1398 — poziție în selecție
40/75 — reușiți
6,00 — media min.
9,03 — media max.
1 (2,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
65,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
7,50% — 8,00–8,99
2,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC PECIU NOU
PECIU NOU
53,33% promovabilitate
952/1398 — poziție în selecție
16/30 — reușiți
6,30 — media min.
9,76 — media max.
2 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,25% — 6,00–6,99
43,75% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL "STEFAN DIACONESCU" POTCOAVA
POTCOAVA
53,19% promovabilitate
953/1398 — poziție în selecție
25/47 — reușiți
6,10 — media min.
9,65 — media max.
8 (32,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,00% — 6,00–6,99
36,00% — 7,00–7,99
16,00% — 8,00–8,99
32,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN CEL MARE" CAJVANA
CAJVANA
53,19% promovabilitate
954/1398 — poziție în selecție
25/47 — reușiți
6,21 — media min.
9,36 — media max.
4 (16,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
44,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
16,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
53,12% promovabilitate
955/1398 — poziție în selecție
17/32 — reușiți
6,01 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
64,71% — 6,00–6,99
29,41% — 7,00–7,99
5,88% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PANAIT ISTRATI" BRAILA
BRAILA
52,94% promovabilitate
956/1398 — poziție în selecție
9/17 — reușiți
6,13 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEORETIC CUJMIR
CUJMIR
52,94% promovabilitate
957/1398 — poziție în selecție
18/34 — reușiți
6,01 — media min.
9,75 — media max.
3 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE IORGA", ORAS NEGRESTI
NEGRESTI
52,87% promovabilitate
958/1398 — poziție în selecție
83/157 — reușiți
6,00 — media min.
9,73 — media max.
21 (25,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,89% — 6,00–6,99
22,89% — 7,00–7,99
28,92% — 8,00–8,99
25,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "APULUM" ALBA IULIA
ALBA IULIA
52,86% promovabilitate
959/1398 — poziție în selecție
37/70 — reușiți
6,23 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,43% — 6,00–6,99
48,65% — 7,00–7,99
18,92% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL 'ST.O.IOSIF' RUPEA
RUPEA
52,78% promovabilitate
960/1398 — poziție în selecție
19/36 — reușiți
6,10 — media min.
9,61 — media max.
2 (10,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,32% — 6,00–6,99
36,84% — 7,00–7,99
26,32% — 8,00–8,99
10,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "DINICU GOLESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
52,63% promovabilitate
961/1398 — poziție în selecție
40/76 — reușiți
6,03 — media min.
9,48 — media max.
2 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
7,50% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "JACQUES M. ELIAS" SASCUT
SASCUT
52,63% promovabilitate
962/1398 — poziție în selecție
10/19 — reușiți
6,66 — media min.
9,41 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC NR. 1 PERIS
PERIS
52,63% promovabilitate
963/1398 — poziție în selecție
10/19 — reușiți
6,06 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "VALERIU D. COTEA" FOCSANI
FOCSANI
52,54% promovabilitate
964/1398 — poziție în selecție
31/59 — reușiți
6,08 — media min.
9,16 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,26% — 6,00–6,99
32,26% — 7,00–7,99
32,26% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
52,54% promovabilitate
965/1398 — poziție în selecție
31/59 — reușiți
6,11 — media min.
9,40 — media max.
3 (9,68%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,61% — 6,00–6,99
35,48% — 7,00–7,99
3,23% — 8,00–8,99
9,68% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL "STEFAN PROCOPIU", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
52,38% promovabilitate
966/1398 — poziție în selecție
77/147 — reușiți
6,01 — media min.
9,31 — media max.
5 (6,49%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,56% — 6,00–6,99
32,47% — 7,00–7,99
19,48% — 8,00–8,99
6,49% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 POPESTI
POPESTI
52,38% promovabilitate
967/1398 — poziție în selecție
11/21 — reușiți
6,03 — media min.
9,11 — media max.
1 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,64% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEORETIC OLTENI
OLTENI
52,38% promovabilitate
968/1398 — poziție în selecție
11/21 — reușiți
6,03 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
54,55% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE METROLOGIE "TRAIAN VUIA"
BUCURESTI SECTORUL 4
52,27% promovabilitate
969/1398 — poziție în selecție
23/44 — reușiți
6,03 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,87% — 6,00–6,99
34,78% — 7,00–7,99
4,35% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL VLAICU" LUGOJ
LUGOJ
52,17% promovabilitate
970/1398 — poziție în selecție
12/23 — reușiți
6,08 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
58,33% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "VICTORIA"
BUCURESTI SECTORUL 3
52,17% promovabilitate
971/1398 — poziție în selecție
24/46 — reușiți
6,10 — media min.
9,81 — media max.
2 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
51,92% promovabilitate
972/1398 — poziție în selecție
27/52 — reușiți
6,00 — media min.
9,45 — media max.
2 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,85% — 6,00–6,99
25,93% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICA "HENRI COANDA"
BUCURESTI SECTORUL 1
51,90% promovabilitate
973/1398 — poziție în selecție
41/79 — reușiți
6,01 — media min.
9,43 — media max.
4 (9,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,02% — 6,00–6,99
26,83% — 7,00–7,99
24,39% — 8,00–8,99
9,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL "STEFAN CEL MARE", SAT CODAESTI
CODAESTI
51,85% promovabilitate
974/1398 — poziție în selecție
14/27 — reușiți
6,16 — media min.
9,46 — media max.
3 (21,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
21,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC NR.1 BRATCA
BRATCA
51,72% promovabilitate
975/1398 — poziție în selecție
15/29 — reușiți
6,01 — media min.
9,26 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
13,33% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "LATCU VODA" SIRET
SIRET
51,24% promovabilitate
976/1398 — poziție în selecție
62/121 — reușiți
6,18 — media min.
9,73 — media max.
9 (14,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,81% — 6,00–6,99
40,32% — 7,00–7,99
19,35% — 8,00–8,99
14,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1COLEGIUL "FERDINAND I" COMUNA MANECIU
GHEABA
50,63% promovabilitate
977/1398 — poziție în selecție
40/79 — reușiți
6,33 — media min.
9,08 — media max.
2 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,50% — 6,00–6,99
42,50% — 7,00–7,99
35,00% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "TRANSILVANIA" DEVA
DEVA
50,00% promovabilitate
978/1398 — poziție în selecție
23/46 — reușiți
6,13 — media min.
9,51 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,09% — 6,00–6,99
60,87% — 7,00–7,99
8,70% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL "CORNELIU MEDREA" ZLATNA
ZLATNA
50,00% promovabilitate
979/1398 — poziție în selecție
7/14 — reușiți
6,76 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
71,43% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL "MATHIAS HAMMER" ANINA
ANINA
50,00% promovabilitate
980/1398 — poziție în selecție
8/16 — reușiți
6,21 — media min.
8,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL AGRICOL "DR. C. ANGELESCU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
50,00% promovabilitate
981/1398 — poziție în selecție
13/26 — reușiți
6,08 — media min.
7,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "BRAD SEGAL" TULCEA
TULCEA
50,00% promovabilitate
982/1398 — poziție în selecție
21/42 — reușiți
6,10 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,38% — 6,00–6,99
23,81% — 7,00–7,99
23,81% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DUILIU ZAMFIRESCU" DRAGALINA
DRAGALINA
50,00% promovabilitate
983/1398 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,08 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION BARBU" GIURGIU
GIURGIU
50,00% promovabilitate
984/1398 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
7,08 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI BUSUIOC", PASCANI
PASCANI
50,00% promovabilitate
985/1398 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,46 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE TECLU" COPSA MICA
COPSA MICA
50,00% promovabilitate
986/1398 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,80 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES", SAT VETRISOAIA
VETRISOAIA
50,00% promovabilitate
987/1398 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,63 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TIMOTEI CIPARIU" BLAJ
BLAJ
50,00% promovabilitate
988/1398 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,00 — media min.
6,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TRAIAN VUIA" TARGU MURES
TARGU MURES
50,00% promovabilitate
989/1398 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,17 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVITA
MOLDOVITA
50,00% promovabilitate
990/1398 — poziție în selecție
5/10 — reușiți
6,61 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA
MARGINEA
50,00% promovabilitate
991/1398 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,18 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC COTUSCA
COTUSCA
50,00% promovabilitate
992/1398 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,63 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI SI DE CONSTRUCTII, IASI
IASI
50,00% promovabilitate
993/1398 — poziție în selecție
12/24 — reușiți
6,11 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC MECANIC, MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
50,00% promovabilitate
994/1398 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
7,45 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
66,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 SIGHISOARA
SIGHISOARA
50,00% promovabilitate
995/1398 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,38 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TARGU OCNA
TARGU OCNA
50,00% promovabilitate
996/1398 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,78 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TELCIU
TELCIU
50,00% promovabilitate
997/1398 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
7,06 — media min.
7,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TISMANA
TISMANA
50,00% promovabilitate
998/1398 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,36 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DR. LIND" CAMPENITA
CAMPENITA
50,00% promovabilitate
999/1398 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
7,18 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GABRIEL TEPELEA" BOROD
BOROD
50,00% promovabilitate
1000/1398 — poziție în selecție
5/10 — reușiți
6,16 — media min.
8,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEORETIC VIDELE
VIDELE
49,59% promovabilitate
1001/1398 — poziție în selecție
61/123 — reușiți
6,31 — media min.
9,76 — media max.
12 (19,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,84% — 6,00–6,99
34,43% — 7,00–7,99
36,07% — 8,00–8,99
19,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1COLEGIUL ECONOMIC "GHEORGHE CHITU" CRAIOVA
CRAIOVA
49,57% promovabilitate
1002/1398 — poziție în selecție
57/115 — reușiți
6,08 — media min.
9,00 — media max.
1 (1,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,61% — 6,00–6,99
35,09% — 7,00–7,99
17,54% — 8,00–8,99
1,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "ION CREANGA", ORASUL TARGU-NEAMT
TARGU NEAMT
49,55% promovabilitate
1003/1398 — poziție în selecție
55/111 — reușiți
6,00 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
54,55% — 6,00–6,99
32,73% — 7,00–7,99
12,73% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI", IASI
IASI
49,21% promovabilitate
1004/1398 — poziție în selecție
31/63 — reușiți
6,18 — media min.
9,73 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,61% — 6,00–6,99
32,26% — 7,00–7,99
12,90% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL ECOLOGIC "PROF.UNIV.DR. ALEXANDRU IONESCU" PITESTI
PITESTI
48,98% promovabilitate
1005/1398 — poziție în selecție
24/49 — reușiți
6,00 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
20,83% — 7,00–7,99
29,17% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
48,89% promovabilitate
1006/1398 — poziție în selecție
22/45 — reușiți
6,00 — media min.
7,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,64% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE GUSTI"
BUCURESTI SECTORUL 5
48,61% promovabilitate
1007/1398 — poziție în selecție
35/72 — reușiți
6,01 — media min.
9,05 — media max.
1 (2,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,57% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
2,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
48,44% promovabilitate
1008/1398 — poziție în selecție
31/64 — reușiți
6,00 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,71% — 6,00–6,99
35,48% — 7,00–7,99
25,81% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AIUD
AIUD
48,08% promovabilitate
1009/1398 — poziție în selecție
25/52 — reușiți
6,01 — media min.
8,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "KOS KAROLY" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
48,00% promovabilitate
1010/1398 — poziție în selecție
36/75 — reușiți
6,05 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
69,44% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC IERNUT
IERNUT
48,00% promovabilitate
1011/1398 — poziție în selecție
12/25 — reușiți
6,10 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "EMANUIL UNGUREANU" TIMISOARA
TIMISOARA
47,89% promovabilitate
1012/1398 — poziție în selecție
68/142 — reușiți
6,00 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,12% — 6,00–6,99
38,24% — 7,00–7,99
17,65% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL 'PETRU RARES' FELDIOARA
FELDIOARA
47,62% promovabilitate
1013/1398 — poziție în selecție
10/21 — reușiți
6,06 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BAIA MARE
BAIA MARE
47,62% promovabilitate
1014/1398 — poziție în selecție
20/42 — reușiți
6,15 — media min.
9,58 — media max.
2 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
15,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL SILVIC "REGELE MIHAI I" GURGHIU
GURGHIU
47,62% promovabilitate
1015/1398 — poziție în selecție
10/21 — reușiți
6,01 — media min.
9,00 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" CRAIOVA
CRAIOVA
47,62% promovabilitate
1016/1398 — poziție în selecție
20/42 — reușiți
6,10 — media min.
9,43 — media max.
2 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
35,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTU NICOLAE" DETA
DETA
47,62% promovabilitate
1017/1398 — poziție în selecție
30/63 — reușiți
6,01 — media min.
9,03 — media max.
1 (3,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
23,33% — 8,00–8,99
3,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN CEL MARE SI SFANT" VORONA
VORONA
47,62% promovabilitate
1018/1398 — poziție în selecție
10/21 — reușiți
6,26 — media min.
8,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC VEDEA
VEDEA
47,62% promovabilitate
1019/1398 — poziție în selecție
10/21 — reușiți
6,41 — media min.
9,75 — media max.
3 (30,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
30,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TIU DUMITRESCU" MIHAILESTI
MIHAILESTI
47,37% promovabilitate
1020/1398 — poziție în selecție
27/57 — reușiți
6,05 — media min.
9,10 — media max.
1 (3,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
18,52% — 8,00–8,99
3,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC FIERBINTI-TARG
FIERBINTI-TARG
47,37% promovabilitate
1021/1398 — poziție în selecție
18/38 — reușiți
6,01 — media min.
8,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
44,44% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" FELDRU
FELDRU
47,37% promovabilitate
1022/1398 — poziție în selecție
9/19 — reușiți
6,06 — media min.
9,31 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAIL KOGALNICEANU" SNAGOV
SNAGOV
46,97% promovabilitate
1023/1398 — poziție în selecție
31/66 — reușiți
6,05 — media min.
9,10 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,94% — 6,00–6,99
29,03% — 7,00–7,99
25,81% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU DOMSA" ALBA IULIA
ALBA IULIA
46,94% promovabilitate
1024/1398 — poziție în selecție
23/49 — reușiți
6,00 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,52% — 6,00–6,99
30,43% — 7,00–7,99
13,04% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "VICTOR UNGUREANU" CAMPIA TURZII
CAMPIA TURZII
46,67% promovabilitate
1025/1398 — poziție în selecție
21/45 — reușiți
6,10 — media min.
9,53 — media max.
1 (4,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
23,81% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
4,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" TURT
TURT
46,67% promovabilitate
1026/1398 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,06 — media min.
7,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN BOJOR" REGHIN
REGHIN
46,67% promovabilitate
1027/1398 — poziție în selecție
14/30 — reușiți
6,23 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TOPRAISAR
TOPRAISAR
46,67% promovabilitate
1028/1398 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,56 — media min.
9,20 — media max.
1 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DOAMNA CHIAJNA" ROSU - CHIAJNA
CHIAJNA
46,43% promovabilitate
1029/1398 — poziție în selecție
13/28 — reușiți
6,03 — media min.
9,50 — media max.
1 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,38% — 6,00–6,99
61,54% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MARIN GRIGORE NASTASE" TARTASESTI
TARTASESTI
46,15% promovabilitate
1030/1398 — poziție în selecție
6/13 — reușiți
6,58 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC VALENI
VALENI
46,15% promovabilitate
1031/1398 — poziție în selecție
6/13 — reușiți
6,28 — media min.
8,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE MOISIL" BISTRITA
BISTRITA
45,71% promovabilitate
1032/1398 — poziție în selecție
16/35 — reușiți
6,00 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
43,75% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" FETESTI
FETESTI
45,45% promovabilitate
1033/1398 — poziție în selecție
5/11 — reușiți
6,23 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "BANYAI JANOS" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
45,45% promovabilitate
1034/1398 — poziție în selecție
15/33 — reușiți
6,01 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "DOSITEI OBRADOVICI" TIMISOARA
TIMISOARA
45,45% promovabilitate
1035/1398 — poziție în selecție
5/11 — reușiți
7,45 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
60,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC FORESTIER, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
45,16% promovabilitate
1036/1398 — poziție în selecție
14/31 — reușiți
6,06 — media min.
8,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
64,29% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
45,00% promovabilitate
1037/1398 — poziție în selecție
9/20 — reușiți
6,15 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL "STEFAN D. LUCHIAN" STEFANESTI
STEFANESTI
45,00% promovabilitate
1038/1398 — poziție în selecție
9/20 — reușiți
6,11 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" ORADEA
ORADEA
45,00% promovabilitate
1039/1398 — poziție în selecție
9/20 — reușiți
6,16 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI"
BUCURESTI SECTORUL 6
45,00% promovabilitate
1040/1398 — poziție în selecție
9/20 — reușiți
6,50 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL "ATANASIE MARIENESCU" LIPOVA
LIPOVA
44,90% promovabilitate
1041/1398 — poziție în selecție
22/49 — reușiți
6,13 — media min.
9,55 — media max.
7 (31,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,73% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
31,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" VOLUNTARI
VOLUNTARI
44,90% promovabilitate
1042/1398 — poziție în selecție
22/49 — reușiți
6,10 — media min.
9,10 — media max.
1 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA ARAD
ARAD
44,68% promovabilitate
1043/1398 — poziție în selecție
21/47 — reușiți
6,31 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
38,10% — 7,00–7,99
19,05% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’GHEORGHE MIRON COSTIN’ CONSTANTA
CONSTANTA
44,68% promovabilitate
1044/1398 — poziție în selecție
21/47 — reușiți
6,01 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
23,81% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1COLEGIUL NATIONAL ECONOMIC "THEODOR COSTESCU"
DROBETA-TURNU SEVERIN
44,64% promovabilitate
1045/1398 — poziție în selecție
50/112 — reușiți
6,03 — media min.
9,08 — media max.
1 (2,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,00% — 6,00–6,99
36,00% — 7,00–7,99
14,00% — 8,00–8,99
2,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL "MAARIF - INTERNATIONAL SCHOOL OF BUCHAREST" VOLUNTARI
VOLUNTARI
44,44% promovabilitate
1046/1398 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,93 — media min.
9,21 — media max.
1 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROSAN" PARTESTII DE JOS
PARTESTII DE JOS
44,44% promovabilitate
1047/1398 — poziție în selecție
8/18 — reușiți
6,28 — media min.
8,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE STOICA DE HATEG" MEHADIA
MEHADIA
44,44% promovabilitate
1048/1398 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,26 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TRAIAN GROZAVESCU" NADRAG
NADRAG
44,44% promovabilitate
1049/1398 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,58 — media min.
9,51 — media max.
2 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC 'DR. IOAN SENCHEA' FAGARAS
FAGARAS
44,44% promovabilitate
1050/1398 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
7,13 — media min.
8,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NUCET
NUCET
44,44% promovabilitate
1051/1398 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,08 — media min.
8,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL "DEMOSTENE BOTEZ" TRUSESTI
TRUSESTI
44,23% promovabilitate
1052/1398 — poziție în selecție
23/52 — reușiți
6,21 — media min.
9,41 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,78% — 6,00–6,99
43,48% — 7,00–7,99
17,39% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM, ORAS CALIMANESTI
CALIMANESTI
44,12% promovabilitate
1053/1398 — poziție în selecție
15/34 — reușiți
6,30 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
46,67% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VENCZEL JOZSEF" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
44,07% promovabilitate
1054/1398 — poziție în selecție
26/59 — reușiți
6,00 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
34,62% — 7,00–7,99
3,85% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SLATINA
SLATINA
43,75% promovabilitate
1055/1398 — poziție în selecție
35/80 — reușiți
6,01 — media min.
8,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
31,43% — 7,00–7,99
11,43% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" BALAN
BALAN
43,75% promovabilitate
1056/1398 — poziție în selecție
7/16 — reușiți
6,08 — media min.
7,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE SERVICII BISTRITA
BISTRITA
43,75% promovabilitate
1057/1398 — poziție în selecție
7/16 — reușiți
6,03 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA" PITESTI
PITESTI
43,68% promovabilitate
1058/1398 — poziție în selecție
38/87 — reușiți
6,01 — media min.
8,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,16% — 6,00–6,99
31,58% — 7,00–7,99
5,26% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC, SAT PUIESTI
PUIESTI
43,48% promovabilitate
1059/1398 — poziție în selecție
10/23 — reușiți
6,20 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIHAI VITEAZUL" ORADEA
ORADEA
42,86% promovabilitate
1060/1398 — poziție în selecție
24/56 — reușiți
6,03 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
4,17% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL VLAICU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
42,86% promovabilitate
1061/1398 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,31 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL CONSTANTIN SANDRU" BALTA, RUNCU
BALTA
42,86% promovabilitate
1062/1398 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,10 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE P.CARP", TIBANESTI
TIBANESTI
42,86% promovabilitate
1063/1398 — poziție în selecție
6/14 — reușiți
6,13 — media min.
9,03 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BUSTUCHIN
BUSTUCHIN
42,86% promovabilitate
1064/1398 — poziție în selecție
6/14 — reușiți
6,06 — media min.
8,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC 'MIHAIL SAULESCU' PREDEAL
PREDEAL
42,86% promovabilitate
1065/1398 — poziție în selecție
9/21 — reușiți
6,40 — media min.
9,75 — media max.
3 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,11% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC BANEASA
BANEASA
42,86% promovabilitate
1066/1398 — poziție în selecție
9/21 — reușiți
6,15 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" TULCEA
TULCEA
42,31% promovabilitate
1067/1398 — poziție în selecție
11/26 — reușiți
6,11 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
54,55% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "OVID DENSUSIANU" CALAN
CALAN
42,31% promovabilitate
1068/1398 — poziție în selecție
11/26 — reușiți
6,08 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,45% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
36,36% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "JOHANNES LEBEL" TALMACIU
TALMACIU
42,11% promovabilitate
1069/1398 — poziție în selecție
8/19 — reușiți
6,15 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
42,11% promovabilitate
1070/1398 — poziție în selecție
8/19 — reușiți
6,03 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE CARTIANU", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
42,00% promovabilitate
1071/1398 — poziție în selecție
42/100 — reușiți
6,00 — media min.
9,51 — media max.
5 (11,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,71% — 6,00–6,99
38,10% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
11,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE POP DE BASESTI" CEHU SILVANIEI
CEHU SILVANIEI
42,00% promovabilitate
1072/1398 — poziție în selecție
21/50 — reușiți
6,16 — media min.
9,25 — media max.
1 (4,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
23,81% — 8,00–8,99
4,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "IOAN CIORDAS" BEIUS
BEIUS
41,94% promovabilitate
1073/1398 — poziție în selecție
13/31 — reușiți
6,28 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,15% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BRAVU"
BUCURESTI SECTORUL 3
41,86% promovabilitate
1074/1398 — poziție în selecție
36/86 — reușiți
6,00 — media min.
9,41 — media max.
1 (2,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,67% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
13,89% — 8,00–8,99
2,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI"- PESTISANI
PESTISANI
41,67% promovabilitate
1075/1398 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,18 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GABOR ARON" VLAHITA
VLAHITA
41,67% promovabilitate
1076/1398 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,45 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL BECLEAN
BECLEAN
41,67% promovabilitate
1077/1398 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,00 — media min.
7,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 COMANA
COMANA
41,67% promovabilitate
1078/1398 — poziție în selecție
10/24 — reușiți
6,15 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI AUTO CALARASI
CALARASI
41,67% promovabilitate
1079/1398 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,35 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI CAI FERATE CRAIOVA
CRAIOVA
41,67% promovabilitate
1080/1398 — poziție în selecție
15/36 — reușiți
6,16 — media min.
7,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,33% — 6,00–6,99
46,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "COSTIN D. NENITESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
41,51% promovabilitate
1081/1398 — poziție în selecție
22/53 — reușiți
6,05 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
40,91% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SZENT ERZSEBET" LUNCA DE SUS
LUNCA DE SUS
41,38% promovabilitate
1082/1398 — poziție în selecție
12/29 — reușiți
6,11 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA "DUMITRU MOTOC"
BUCURESTI SECTORUL 5
41,18% promovabilitate
1083/1398 — poziție în selecție
7/17 — reușiți
6,21 — media min.
9,01 — media max.
1 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV CAMPULUNG
CAMPULUNG
41,18% promovabilitate
1084/1398 — poziție în selecție
14/34 — reușiți
6,30 — media min.
9,23 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IOACHIM POP" ILEANDA
ILEANDA
41,18% promovabilitate
1085/1398 — poziție în selecție
7/17 — reușiți
6,85 — media min.
9,36 — media max.
1 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" BACAU
BACAU
40,91% promovabilitate
1086/1398 — poziție în selecție
9/22 — reușiți
6,33 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PAMFIL SEICARU" CIOROGARLA
CIOROGARLA
40,91% promovabilitate
1087/1398 — poziție în selecție
9/22 — reușiți
6,11 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU ROSETTI" VIDRA
VIDRA
40,91% promovabilitate
1088/1398 — poziție în selecție
9/22 — reușiți
6,05 — media min.
9,23 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI
BOTOSANI
40,79% promovabilitate
1089/1398 — poziție în selecție
31/76 — reușiți
6,05 — media min.
8,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,29% — 6,00–6,99
19,35% — 7,00–7,99
19,35% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" INTORSURA BUZAULUI
INTORSURA BUZAULUI
40,74% promovabilitate
1090/1398 — poziție în selecție
11/27 — reușiți
6,03 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORT FEROVIAR "ANGHEL SALIGNY" SIMERIA
SIMERIA
40,54% promovabilitate
1091/1398 — poziție în selecție
15/37 — reușiți
6,33 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL REFORMAT "LORANTFFY ZSUZSANNA" ORADEA
ORADEA
40,00% promovabilitate
1092/1398 — poziție în selecție
8/20 — reușiți
6,22 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN NICOLAESCU-PLOPSOR" PLENITA
PLENITA
40,00% promovabilitate
1093/1398 — poziție în selecție
8/20 — reușiți
6,45 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
62,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGROINDUSTRIAL "TAMASI ARON" BORS
BORS
40,00% promovabilitate
1094/1398 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,30 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE PETROL MORENI
MORENI
40,00% promovabilitate
1095/1398 — poziție în selecție
4/10 — reușiți
6,45 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN ROMANU VIVU" TEACA
TEACA
40,00% promovabilitate
1096/1398 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
8,61 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" VISEU DE SUS
VISEU DE SUS
40,00% promovabilitate
1097/1398 — poziție în selecție
4/10 — reușiți
6,20 — media min.
9,38 — media max.
1 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIRON COSTIN", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
39,58% promovabilitate
1098/1398 — poziție în selecție
19/48 — reușiți
6,08 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,63% — 6,00–6,99
36,84% — 7,00–7,99
10,53% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU"
BUCURESTI SECTORUL 2
39,39% promovabilitate
1099/1398 — poziție în selecție
13/33 — reușiți
6,05 — media min.
8,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
69,23% — 6,00–6,99
7,69% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL MATASARI
MATASARI
39,39% promovabilitate
1100/1398 — poziție în selecție
13/33 — reușiți
6,28 — media min.
9,58 — media max.
3 (23,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
46,15% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
23,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BRATIANU, MUNICIPIUL DRAGASANI
DRAGASANI
39,39% promovabilitate
1101/1398 — poziție în selecție
13/33 — reușiți
6,03 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,62% — 6,00–6,99
7,69% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE C. MOISIL" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
39,06% promovabilitate
1102/1398 — poziție în selecție
25/64 — reușiți
6,00 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
64,00% — 6,00–6,99
36,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "MEDIA"
BUCURESTI SECTORUL 1
38,78% promovabilitate
1103/1398 — poziție în selecție
38/98 — reușiți
6,01 — media min.
9,10 — media max.
1 (2,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,37% — 6,00–6,99
23,68% — 7,00–7,99
26,32% — 8,00–8,99
2,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE DIMA" PITESTI
PITESTI
38,71% promovabilitate
1104/1398 — poziție în selecție
12/31 — reușiți
6,03 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
91,67% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL ENERGETIC CONSTANTA
CONSTANTA
38,64% promovabilitate
1105/1398 — poziție în selecție
34/88 — reușiți
6,01 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,47% — 6,00–6,99
20,59% — 7,00–7,99
2,94% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL "MIRON CRISTEA" SUBCETATE
SUBCETATE
38,46% promovabilitate
1106/1398 — poziție în selecție
5/13 — reușiți
6,01 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SOMES" DEJ
DEJ
38,46% promovabilitate
1107/1398 — poziție în selecție
5/13 — reușiți
6,80 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’NICOLAE DUMITRESCU’ CUMPANA
CUMPANA
38,46% promovabilitate
1108/1398 — poziție în selecție
10/26 — reușiți
6,30 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" OLTENITA
OLTENITA
38,37% promovabilitate
1109/1398 — poziție în selecție
33/86 — reușiți
6,00 — media min.
9,35 — media max.
2 (6,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,42% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
15,15% — 8,00–8,99
6,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DORIN PAVEL" ALBA IULIA
ALBA IULIA
38,10% promovabilitate
1110/1398 — poziție în selecție
8/21 — reușiți
6,26 — media min.
8,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AVRAM IANCU" SIBIU
SIBIU
37,93% promovabilitate
1111/1398 — poziție în selecție
22/58 — reușiți
6,00 — media min.
9,51 — media max.
2 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
68,18% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
13,64% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL "VOIEVODUL MIRCEA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
37,66% promovabilitate
1112/1398 — poziție în selecție
29/77 — reușiți
6,00 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,17% — 6,00–6,99
37,93% — 7,00–7,99
6,90% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TURCENI
TURCENI
37,61% promovabilitate
1113/1398 — poziție în selecție
41/109 — reușiți
6,10 — media min.
9,63 — media max.
9 (21,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,51% — 6,00–6,99
24,39% — 7,00–7,99
34,15% — 8,00–8,99
21,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DUMITRU MANGERON" BACAU
BACAU
37,50% promovabilitate
1114/1398 — poziție în selecție
12/32 — reușiți
6,28 — media min.
8,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION MINCU" TARGU JIU
TARGU JIU
37,50% promovabilitate
1115/1398 — poziție în selecție
6/16 — reușiți
6,16 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" BALS
BALS
37,50% promovabilitate
1116/1398 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,60 — media min.
7,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AUTOMECANICA MEDIAS
MEDIAS
37,50% promovabilitate
1117/1398 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,73 — media min.
7,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GHEORGHE LAZAR" PECICA
PECICA
37,50% promovabilitate
1118/1398 — poziție în selecție
9/24 — reușiți
6,18 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEORETIC CENTRUL DE STUDII "STEFAN CEL MARE SI SFANT" - BOTOSANI
BOTOSANI
37,50% promovabilitate
1119/1398 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,31 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’ION BANESCU’ MANGALIA
MANGALIA
37,25% promovabilitate
1120/1398 — poziție în selecție
19/51 — reușiți
6,23 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,37% — 6,00–6,99
36,84% — 7,00–7,99
15,79% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PAUL DIMO", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
37,14% promovabilitate
1121/1398 — poziție în selecție
13/35 — reușiți
6,48 — media min.
8,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
61,54% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SEBES
SEBES
36,90% promovabilitate
1122/1398 — poziție în selecție
31/84 — reușiți
6,00 — media min.
9,10 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,94% — 6,00–6,99
25,81% — 7,00–7,99
29,03% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
36,84% promovabilitate
1123/1398 — poziție în selecție
7/19 — reușiți
6,30 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL DE INDUSTRIE ALIMENTARA CRAIOVA
CRAIOVA
36,36% promovabilitate
1124/1398 — poziție în selecție
4/11 — reușiți
6,30 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" TARGU JIU
TARGU JIU
36,36% promovabilitate
1125/1398 — poziție în selecție
8/22 — reușiți
6,05 — media min.
8,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
62,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "INDEPENDENTA" SIBIU
SIBIU
36,36% promovabilitate
1126/1398 — poziție în selecție
4/11 — reușiți
6,18 — media min.
8,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ADRIAN PAUNESCU" BARCA
BARCA
36,36% promovabilitate
1127/1398 — poziție în selecție
8/22 — reușiți
6,18 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "EMIL CRACIUN LAZUREANU" BELIU
BELIU
35,71% promovabilitate
1128/1398 — poziție în selecție
5/14 — reușiți
6,86 — media min.
9,40 — media max.
1 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 GALGAU
GALGAU
35,71% promovabilitate
1129/1398 — poziție în selecție
5/14 — reușiți
6,80 — media min.
8,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" PLOIESTI
PLOIESTI
35,71% promovabilitate
1130/1398 — poziție în selecție
10/28 — reușiți
6,28 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,00% — 6,00–6,99
70,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV TARGU JIU
TARGU JIU
35,44% promovabilitate
1131/1398 — poziție în selecție
28/79 — reușiți
6,01 — media min.
9,11 — media max.
1 (3,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,57% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
17,86% — 8,00–8,99
3,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GÁBOR ARON" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
35,42% promovabilitate
1132/1398 — poziție în selecție
17/48 — reușiți
6,06 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,59% — 6,00–6,99
23,53% — 7,00–7,99
5,88% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SAVA BRANCOVICI" INEU
INEU
35,29% promovabilitate
1133/1398 — poziție în selecție
6/17 — reușiți
6,16 — media min.
9,06 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL "PROFESIA"
BUCURESTI SECTORUL 3
35,00% promovabilitate
1134/1398 — poziție în selecție
7/20 — reușiți
6,41 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB"
STREHAIA
34,69% promovabilitate
1135/1398 — poziție în selecție
17/49 — reușiți
6,26 — media min.
9,31 — media max.
1 (5,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,94% — 6,00–6,99
23,53% — 7,00–7,99
17,65% — 8,00–8,99
5,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" FOCSANI
FOCSANI
34,62% promovabilitate
1136/1398 — poziție în selecție
9/26 — reușiți
6,10 — media min.
8,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRINCOVEANU" SCORNICESTI
SCORNICESTI
34,62% promovabilitate
1137/1398 — poziție în selecție
9/26 — reușiți
6,58 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU
GEOAGIU
34,48% promovabilitate
1138/1398 — poziție în selecție
10/29 — reușiți
6,05 — media min.
9,63 — media max.
3 (30,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
30,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNOLOGIC "VIACESLAV HARNAJ"
BUCURESTI SECTORUL 1
34,43% promovabilitate
1139/1398 — poziție în selecție
21/61 — reușiți
6,03 — media min.
8,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,10% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’AXIOPOLIS’ CERNAVODA
CERNAVODA
34,43% promovabilitate
1140/1398 — poziție în selecție
21/61 — reușiți
6,01 — media min.
9,65 — media max.
2 (9,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
47,62% — 7,00–7,99
9,52% — 8,00–8,99
9,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "EOTVOS JOZSEF" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
34,21% promovabilitate
1141/1398 — poziție în selecție
26/76 — reușiți
6,01 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,92% — 6,00–6,99
19,23% — 7,00–7,99
3,85% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NIKOLA TESLA"
BUCURESTI SECTORUL 2
34,21% promovabilitate
1142/1398 — poziție în selecție
13/38 — reușiți
6,33 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,85% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
33,33% promovabilitate
1143/1398 — poziție în selecție
5/15 — reușiți
6,45 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL ENERGETIC TARGU JIU
TARGU JIU
33,33% promovabilitate
1144/1398 — poziție în selecție
10/30 — reușiți
6,06 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL VLAICU" ARAD
ARAD
33,33% promovabilitate
1145/1398 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,53 — media min.
9,41 — media max.
1 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DAN MATEESCU" CALARASI
CALARASI
33,33% promovabilitate
1146/1398 — poziție în selecție
7/21 — reușiți
6,00 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL MAGHERU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
33,33% promovabilitate
1147/1398 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,15 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION IONESCU DE LA BRAD", COMUNA HORIA
HORIA
33,33% promovabilitate
1148/1398 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,36 — media min.
6,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LORIN SALAGEAN"
DROBETA-TURNU SEVERIN
33,33% promovabilitate
1149/1398 — poziție în selecție
7/21 — reușiți
6,18 — media min.
8,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE CIORANESCU" TARGOVISTE
TARGOVISTE
33,33% promovabilitate
1150/1398 — poziție în selecție
4/12 — reușiți
7,06 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
75,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE ONCESCU"
IANCA
33,33% promovabilitate
1151/1398 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,01 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETOFI SANDOR" DANESTI
DANESTI
33,33% promovabilitate
1152/1398 — poziție în selecție
3/9 — reușiți
6,48 — media min.
7,32 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TRANSILVANIA" BAIA MARE
BAIA MARE
33,33% promovabilitate
1153/1398 — poziție în selecție
6/18 — reușiți
6,50 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TUDOR VLADIMIRESCU"
SIMIAN
33,33% promovabilitate
1154/1398 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,13 — media min.
8,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC 'AUREL VIJOLI' FAGARAS
FAGARAS
33,33% promovabilitate
1155/1398 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,51 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC 'MALAXA' ZARNESTI
ZARNESTI
33,33% promovabilitate
1156/1398 — poziție în selecție
5/15 — reușiți
6,30 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CONSTRUCTII SI ARHITECTURA "CAROL I" SIBIU
SIBIU
33,33% promovabilitate
1157/1398 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,56 — media min.
8,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
33,33% promovabilitate
1158/1398 — poziție în selecție
8/24 — reușiți
6,00 — media min.
8,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1, COMUNA CUDALBI
CUDALBI
33,33% promovabilitate
1159/1398 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,55 — media min.
6,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ROSIA JIU, FARCASESTI
ROSIA JIU
33,33% promovabilitate
1160/1398 — poziție în selecție
4/12 — reușiți
6,01 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL PENTRU DEFICIENTI DE AUZ CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
33,33% promovabilitate
1161/1398 — poziție în selecție
3/9 — reușiți
6,20 — media min.
8,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’PONTUS EUXINUS’ LUMINA
LUMINA
33,33% promovabilitate
1162/1398 — poziție în selecție
5/15 — reușiți
6,33 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA FETESTI
FETESTI
32,93% promovabilitate
1163/1398 — poziție în selecție
27/82 — reușiți
6,03 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,04% — 6,00–6,99
48,15% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU" FOCSANI
FOCSANI
32,58% promovabilitate
1164/1398 — poziție în selecție
29/89 — reușiți
6,05 — media min.
9,43 — media max.
2 (6,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,17% — 6,00–6,99
24,14% — 7,00–7,99
13,79% — 8,00–8,99
6,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTRONICA SI TELECOMUNICATII "GHEORGHE MARZESCU", IASI
IASI
32,50% promovabilitate
1165/1398 — poziție în selecție
13/40 — reușiți
6,01 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
69,23% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL FEG
BUCURESTI SECTORUL 1
32,35% promovabilitate
1166/1398 — poziție în selecție
11/34 — reușiți
6,11 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,64% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA"
BUCURESTI SECTORUL 4
32,26% promovabilitate
1167/1398 — poziție în selecție
10/31 — reușiți
6,20 — media min.
9,26 — media max.
2 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC "ELIE RADU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
32,16% promovabilitate
1168/1398 — poziție în selecție
55/171 — reușiți
6,00 — media min.
8,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
69,09% — 6,00–6,99
23,64% — 7,00–7,99
7,27% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL "DIMITRIE CANTEMIR" BABADAG
BABADAG
32,14% promovabilitate
1169/1398 — poziție în selecție
9/28 — reușiți
6,15 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"
BUCURESTI SECTORUL 2
31,94% promovabilitate
1170/1398 — poziție în selecție
23/72 — reușiți
6,05 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,52% — 6,00–6,99
34,78% — 7,00–7,99
8,70% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BURSAN" HUNEDOARA
HUNEDOARA
31,82% promovabilitate
1171/1398 — poziție în selecție
7/22 — reușiți
6,10 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" SIBIU
SIBIU
31,82% promovabilitate
1172/1398 — poziție în selecție
7/22 — reușiți
6,01 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU MACEDONSKI" MELINESTI
MELINESTI
30,77% promovabilitate
1173/1398 — poziție în selecție
4/13 — reușiți
6,28 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" DEJ
DEJ
30,56% promovabilitate
1174/1398 — poziție în selecție
11/36 — reușiți
6,08 — media min.
9,18 — media max.
1 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BISTRITA
BISTRITA
30,43% promovabilitate
1175/1398 — poziție în selecție
7/23 — reușiți
6,25 — media min.
9,30 — media max.
1 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC "ELINA MATEI BASARAB" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
30,30% promovabilitate
1176/1398 — poziție în selecție
10/33 — reușiți
6,08 — media min.
7,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA" ONESTI
ONESTI
30,00% promovabilitate
1177/1398 — poziție în selecție
3/10 — reușiți
7,01 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC "DRAGOMIR HURMUZESCU" DEVA
DEVA
30,00% promovabilitate
1178/1398 — poziție în selecție
6/20 — reușiți
6,05 — media min.
7,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC THEODOR PALLADY
BUCURESTI SECTORUL 3
30,00% promovabilitate
1179/1398 — poziție în selecție
9/30 — reușiți
6,01 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" TIMISOARA
TIMISOARA
30,00% promovabilitate
1180/1398 — poziție în selecție
6/20 — reușiți
6,03 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC VITOMIRESTI
VITOMIRESTI
30,00% promovabilitate
1181/1398 — poziție în selecție
6/20 — reușiți
7,01 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI VITEAZUL" VISINA
VISINA
30,00% promovabilitate
1182/1398 — poziție în selecție
3/10 — reușiți
6,10 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE IONESCU-SISESTI", COMUNA VALEA CALUGAREASCA
VALEA CALUGAREASCA
29,63% promovabilitate
1183/1398 — poziție în selecție
8/27 — reușiți
6,10 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC 'REMUS RADULET' BRASOV
BRASOV
29,55% promovabilitate
1184/1398 — poziție în selecție
13/44 — reușiți
6,08 — media min.
7,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,15% — 6,00–6,99
53,85% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN DOBRESCU" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
29,55% promovabilitate
1185/1398 — poziție în selecție
13/44 — reușiți
6,28 — media min.
8,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,85% — 6,00–6,99
7,69% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "INALTAREA DOMNULUI" SLOBOZIA
SLOBOZIA
29,41% promovabilitate
1186/1398 — poziție în selecție
10/34 — reușiți
6,10 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC, VLADENI
VLADENI
29,41% promovabilitate
1187/1398 — poziție în selecție
5/17 — reușiți
6,80 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "VIRGIL IERUNCA", COMUNA LADESTI
LADESTI
29,41% promovabilitate
1188/1398 — poziție în selecție
5/17 — reușiți
6,36 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
29,23% promovabilitate
1189/1398 — poziție în selecție
19/65 — reușiți
6,18 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,89% — 6,00–6,99
36,84% — 7,00–7,99
5,26% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TICLENI
TICLENI
29,03% promovabilitate
1190/1398 — poziție în selecție
9/31 — reușiți
6,63 — media min.
9,60 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SF.ECATERINA" URZICENI
URZICENI
28,99% promovabilitate
1191/1398 — poziție în selecție
20/69 — reușiți
6,18 — media min.
9,08 — media max.
1 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
65,00% — 6,00–6,99
15,00% — 7,00–7,99
15,00% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC CAMPULUNG
CAMPULUNG
28,57% promovabilitate
1192/1398 — poziție în selecție
4/14 — reușiți
6,21 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "EREMIA GRIGORESCU" MARASESTI
MARASESTI
28,57% promovabilitate
1193/1398 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
6,28 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "OVID CALEDONIU", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
28,57% promovabilitate
1194/1398 — poziție în selecție
6/21 — reușiți
6,06 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "REGELE MIHAI I" SAVARSIN
SAVARSIN
28,57% promovabilitate
1195/1398 — poziție în selecție
6/21 — reușiți
6,63 — media min.
9,41 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TARNA MARE
TARNA MARE
28,57% promovabilitate
1196/1398 — poziție în selecție
4/14 — reușiți
6,35 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’TOMIS’ CONSTANTA
CONSTANTA
28,57% promovabilitate
1197/1398 — poziție în selecție
12/42 — reușiți
6,01 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" TIMISOARA
TIMISOARA
28,57% promovabilitate
1198/1398 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
7,20 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEORETIC ’EMIL RACOVITA’ TECHIRGHIOL
TECHIRGHIOL
28,57% promovabilitate
1199/1398 — poziție în selecție
4/14 — reușiți
6,16 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA
SUCEAVA
28,12% promovabilitate
1200/1398 — poziție în selecție
9/32 — reușiți
6,03 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIHAIL STURDZA", IASI
IASI
28,00% promovabilitate
1201/1398 — poziție în selecție
7/25 — reușiți
6,08 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION.I.C.BRATIANU" TIMISOARA
TIMISOARA
28,00% promovabilitate
1202/1398 — poziție în selecție
14/50 — reușiți
6,36 — media min.
8,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
64,29% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL UCECOM "SPIRU HARET"
BUCURESTI SECTORUL 6
27,78% promovabilitate
1203/1398 — poziție în selecție
5/18 — reușiți
6,11 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL 'EDUCATIA VIITORULUI' CONSTANTA
CONSTANTA
27,78% promovabilitate
1204/1398 — poziție în selecție
5/18 — reușiți
6,65 — media min.
9,26 — media max.
1 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY"
BRAILA
27,78% promovabilitate
1205/1398 — poziție în selecție
5/18 — reușiți
6,18 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA" CARANSEBES
CARANSEBES
27,78% promovabilitate
1206/1398 — poziție în selecție
5/18 — reușiți
6,33 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
27,66% promovabilitate
1207/1398 — poziție în selecție
13/47 — reușiți
6,05 — media min.
9,18 — media max.
2 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LAZAR EDELEANU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
27,66% promovabilitate
1208/1398 — poziție în selecție
39/141 — reușiți
6,00 — media min.
8,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
64,10% — 6,00–6,99
28,21% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA
DOLHASCA
27,59% promovabilitate
1209/1398 — poziție în selecție
8/29 — reușiți
6,18 — media min.
9,23 — media max.
1 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC, HARLAU
HARLAU
27,50% promovabilitate
1210/1398 — poziție în selecție
11/40 — reușiți
6,03 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,64% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB" CARACAL
CARACAL
27,27% promovabilitate
1211/1398 — poziție în selecție
6/22 — reușiți
6,01 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA", IASI
IASI
27,03% promovabilitate
1212/1398 — poziție în selecție
10/37 — reușiți
6,00 — media min.
9,26 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AZUR" TIMISOARA
TIMISOARA
26,92% promovabilitate
1213/1398 — poziție în selecție
7/26 — reușiți
6,13 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SPIRU HARET" TARGOVISTE
TARGOVISTE
26,92% promovabilitate
1214/1398 — poziție în selecție
7/26 — reușiți
6,33 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE CONSTRUCTII SI PROTECTIA MEDIULUI ARAD
ARAD
26,92% promovabilitate
1215/1398 — poziție în selecție
7/26 — reușiți
6,33 — media min.
7,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SALONTA
SALONTA
26,67% promovabilitate
1216/1398 — poziție în selecție
4/15 — reușiți
6,23 — media min.
8,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AVRAM IANCU" TARGU MURES
TARGU MURES
25,93% promovabilitate
1217/1398 — poziție în selecție
7/27 — reușiți
6,30 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL INTERNATIONAL "AGORA" ORADEA
ORADEA
25,00% promovabilitate
1218/1398 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,45 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN SLAVICI" TIMISOARA
TIMISOARA
25,00% promovabilitate
1219/1398 — poziție în selecție
6/24 — reușiți
6,03 — media min.
7,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION MINCU" TULCEA
TULCEA
25,00% promovabilitate
1220/1398 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,80 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MOGA VOIEVOD" HALMAGIU
HALMAGIU
25,00% promovabilitate
1221/1398 — poziție în selecție
3/12 — reușiți
6,75 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE BANITA" CALARASI
CALARASI
25,00% promovabilitate
1222/1398 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
7,08 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR SLAVESCU" RUCAR
RUCAR
25,00% promovabilitate
1223/1398 — poziție în selecție
4/16 — reușiți
6,81 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC COMUNA BECENI
MARGARITI
25,00% promovabilitate
1224/1398 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,33 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1, COMUNA COROD
COROD
25,00% promovabilitate
1225/1398 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
8,63 — media min.
8,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TUFENI
TUFENI
25,00% promovabilitate
1226/1398 — poziție în selecție
3/12 — reușiți
6,28 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2025 · S1COLEGIUL SILVIC "THEODOR PIETRARU" BRANESTI
BRANESTI
24,39% promovabilitate
1227/1398 — poziție în selecție
10/41 — reușiți
6,06 — media min.
8,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN MILCU" CALAFAT
CALAFAT
24,32% promovabilitate
1228/1398 — poziție în selecție
9/37 — reușiți
6,18 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VIRGIL MADGEARU" ROSIORI DE VEDE
ROSIORI DE VEDE
24,21% promovabilitate
1229/1398 — poziție în selecție
23/95 — reușiți
6,01 — media min.
9,35 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,13% — 6,00–6,99
39,13% — 7,00–7,99
17,39% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC MESERII SI SERVICII MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
24,14% promovabilitate
1230/1398 — poziție în selecție
7/29 — reușiți
6,38 — media min.
7,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CHISINEU CRIS
CHISINEU-CRIS
23,53% promovabilitate
1231/1398 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,43 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TARNAVENI
TARNAVENI
23,53% promovabilitate
1232/1398 — poziție în selecție
8/34 — reușiți
6,15 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU" TARGOVISTE
TARGOVISTE
23,08% promovabilitate
1233/1398 — poziție în selecție
6/26 — reușiți
6,00 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SOVER ELEK" JOSENI
JOSENI
23,08% promovabilitate
1234/1398 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
7,13 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
23,08% promovabilitate
1235/1398 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,20 — media min.
7,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 MARACINENI
MARACINENI
23,08% promovabilitate
1236/1398 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,03 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL AGRICOL "DIMITRIE CANTEMIR", MUNICIPIUL HUSI
HUSI
22,92% promovabilitate
1237/1398 — poziție în selecție
22/96 — reușiți
6,00 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
59,09% — 6,00–6,99
31,82% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DRAGOMIR HURMUZESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
22,73% promovabilitate
1238/1398 — poziție în selecție
10/44 — reușiți
6,20 — media min.
8,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1COLEGIUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU"
BAIA DE ARAMA
22,64% promovabilitate
1239/1398 — poziție în selecție
12/53 — reușiți
6,20 — media min.
9,50 — media max.
2 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
58,33% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC AUTO "TRAIAN VUIA" FOCSANI
FOCSANI
22,22% promovabilitate
1240/1398 — poziție în selecție
6/27 — reușiți
6,40 — media min.
9,03 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
22,22% promovabilitate
1241/1398 — poziție în selecție
4/18 — reușiți
6,28 — media min.
7,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM ’SPIRU HARET’ CONSTANTA
CONSTANTA
22,22% promovabilitate
1242/1398 — poziție în selecție
6/27 — reușiți
6,36 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’CONCORD’ CONSTANTA
CONSTANTA
22,22% promovabilitate
1243/1398 — poziție în selecție
2/9 — reușiți
7,01 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CRAIOVA
CRAIOVA
21,88% promovabilitate
1244/1398 — poziție în selecție
7/32 — reușiți
6,20 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC COGEALAC
COGEALAC
21,74% promovabilitate
1245/1398 — poziție în selecție
5/23 — reușiți
6,81 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CAMPULUNG
CAMPULUNG
21,43% promovabilitate
1246/1398 — poziție în selecție
3/14 — reușiți
7,01 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL IOAN CULCER" TARGU JIU
TARGU JIU
21,05% promovabilitate
1247/1398 — poziție în selecție
8/38 — reușiți
6,18 — media min.
8,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI NOVAC" ORAVITA
ORAVITA
21,05% promovabilitate
1248/1398 — poziție în selecție
8/38 — reușiți
6,16 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL "CAROL I ", ORASUL PLOPENI
PLOPENI
20,00% promovabilitate
1249/1398 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,06 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL "DR.P. BOROS FORTUNAT" ZETEA
ZETEA
20,00% promovabilitate
1250/1398 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
7,35 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA" PETROSANI
PETROSANI
20,00% promovabilitate
1251/1398 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,16 — media min.
6,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE MOISIL"
BRAILA
20,00% promovabilitate
1252/1398 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,50 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC VOINESTI
VOINESTI
20,00% promovabilitate
1253/1398 — poziție în selecție
3/15 — reușiți
6,35 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE ST. MARINCU" POIANA MARE
POIANA MARE
20,00% promovabilitate
1254/1398 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
7,30 — media min.
8,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEORETIC CERMEI
CERMEI
20,00% promovabilitate
1255/1398 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,18 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC SPECIAL IRIS TIMISOARA
TIMISOARA
20,00% promovabilitate
1256/1398 — poziție în selecție
3/15 — reușiți
6,31 — media min.
9,16 — media max.
1 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IORDACHE GOLESCU" GAESTI
GAESTI
19,40% promovabilitate
1257/1398 — poziție în selecție
13/67 — reușiți
6,06 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
69,23% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE SINCAI" TARGU MURES
TARGU MURES
19,35% promovabilitate
1258/1398 — poziție în selecție
6/31 — reușiți
6,01 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION I. C. BRATIANU" SATU MARE
SATU MARE
19,35% promovabilitate
1259/1398 — poziție în selecție
6/31 — reușiți
6,08 — media min.
8,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DECEBAL"
DROBETA-TURNU SEVERIN
19,05% promovabilitate
1260/1398 — poziție în selecție
4/21 — reușiți
6,46 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ROSIA DE AMARADIA
ROSIA DE AMARADIA
19,05% promovabilitate
1261/1398 — poziție în selecție
4/21 — reușiți
6,46 — media min.
8,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’GHEORGHE DUCA’ CONSTANTA
CONSTANTA
19,05% promovabilitate
1262/1398 — poziție în selecție
4/21 — reușiți
6,18 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN ISTRATI", MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
18,75% promovabilitate
1263/1398 — poziție în selecție
6/32 — reușiți
6,20 — media min.
8,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC, SAT VLADIA
VLADIA
18,75% promovabilitate
1264/1398 — poziție în selecție
3/16 — reușiți
6,83 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
18,18% promovabilitate
1265/1398 — poziție în selecție
4/22 — reușiți
6,76 — media min.
7,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GOGA IONESCU" TITU
TITU
18,18% promovabilitate
1266/1398 — poziție în selecție
10/55 — reușiți
6,08 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI
VATRA DORNEI
18,18% promovabilitate
1267/1398 — poziție în selecție
2/11 — reușiți
6,13 — media min.
6,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC "REGELE FERDINAND I " TIMISOARA
TIMISOARA
18,18% promovabilitate
1268/1398 — poziție în selecție
2/11 — reușiți
6,46 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC MOTRU
MOTRU
18,18% promovabilitate
1269/1398 — poziție în selecție
12/66 — reușiți
6,05 — media min.
7,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE LEONIDA"
BUCURESTI SECTORUL 2
18,00% promovabilitate
1270/1398 — poziție în selecție
9/50 — reușiți
6,10 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL BISTRITA
BISTRITA
17,86% promovabilitate
1271/1398 — poziție în selecție
5/28 — reușiți
6,95 — media min.
8,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "CAROL I"
BUCURESTI SECTORUL 6
17,65% promovabilitate
1272/1398 — poziție în selecție
6/34 — reușiți
6,08 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FRANCISC NEUMAN" ARAD
ARAD
17,50% promovabilitate
1273/1398 — poziție în selecție
7/40 — reușiți
6,03 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CAPITAN NICOLAE PLESOIANU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
16,67% promovabilitate
1274/1398 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,10 — media min.
6,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DINU BRATIANU" STEFANESTI
STEFANESTI
16,67% promovabilitate
1275/1398 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
7,78 — media min.
7,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "OCTAVIAN GOGA" JIBOU
JIBOU
16,67% promovabilitate
1276/1398 — poziție în selecție
2/12 — reușiți
6,48 — media min.
7,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PUSKAS TIVADAR" DITRAU
DITRAU
16,67% promovabilitate
1277/1398 — poziție în selecție
2/12 — reușiți
7,63 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TEODOR DIAMANT", ORASUL BOLDESTI-SCAENI
BOLDESTI-SCAENI
16,67% promovabilitate
1278/1398 — poziție în selecție
2/12 — reușiți
6,10 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTRONICA SI AUTOMATIZARI "CAIUS IACOB" ARAD
ARAD
16,67% promovabilitate
1279/1398 — poziție în selecție
4/24 — reușiți
6,31 — media min.
7,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO CRAIOVA
CRAIOVA
16,67% promovabilitate
1280/1398 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
7,51 — media min.
7,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "SFINTII KIRIL SI METODII" DUDESTII VECHI
DUDESTII VECHI
16,67% promovabilitate
1281/1398 — poziție în selecție
2/12 — reușiți
6,93 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL ’REGELE CAROL I’ OSTROV
OSTROV
16,67% promovabilitate
1282/1398 — poziție în selecție
2/12 — reușiți
6,33 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIERNA"
ORSOVA
16,13% promovabilitate
1283/1398 — poziție în selecție
5/31 — reușiți
6,53 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
80,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PUSKÁS TIVADAR" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
16,13% promovabilitate
1284/1398 — poziție în selecție
10/62 — reușiți
6,26 — media min.
7,47 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE BALS" ADJUD
ADJUD
16,00% promovabilitate
1285/1398 — poziție în selecție
4/25 — reușiți
6,23 — media min.
7,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "NICOLAE CORNATEANU" TULCEA
TULCEA
15,79% promovabilitate
1286/1398 — poziție în selecție
3/19 — reușiți
6,01 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELECTROTIMIS" TIMISOARA
TIMISOARA
15,38% promovabilitate
1287/1398 — poziție în selecție
4/26 — reușiți
6,05 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’DIMITRIE LEONIDA’ CONSTANTA
CONSTANTA
15,15% promovabilitate
1288/1398 — poziție în selecție
5/33 — reușiți
6,00 — media min.
7,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL "DIMITRIE NEGREANU" BOTOSANI
BOTOSANI
15,00% promovabilitate
1289/1398 — poziție în selecție
3/20 — reușiți
6,23 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL "MATEI BASARAB" CRAIOVA
CRAIOVA
14,71% promovabilitate
1290/1398 — poziție în selecție
10/68 — reușiți
6,40 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXE MARIN" SLATINA
SLATINA
14,29% promovabilitate
1291/1398 — poziție în selecție
3/21 — reușiți
6,18 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE PETRESCU" CARACAL
CARACAL
14,29% promovabilitate
1292/1398 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,31 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DR.C. ANGELESCU" GAESTI
GAESTI
14,29% promovabilitate
1293/1398 — poziție în selecție
2/14 — reușiți
6,56 — media min.
7,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "I.C. PETRESCU" STILPENI
STALPENI
14,29% promovabilitate
1294/1398 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,05 — media min.
6,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION GHICA" OLTENITA
OLTENITA
14,29% promovabilitate
1295/1398 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
7,76 — media min.
7,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI CORVIN" HUNEDOARA
HUNEDOARA
14,29% promovabilitate
1296/1398 — poziție în selecție
2/14 — reușiți
6,01 — media min.
6,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL GHEORGHE" SANGEORGIU DE PADURE
SANGEORGIU DE PADURE
14,29% promovabilitate
1297/1398 — poziție în selecție
2/14 — reușiți
7,02 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VOIEVODUL GELU" ZALAU
ZALAU
14,29% promovabilitate
1298/1398 — poziție în selecție
3/21 — reușiți
6,88 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE VEST TIMISOARA
TIMISOARA
14,29% promovabilitate
1299/1398 — poziție în selecție
2/14 — reușiți
6,48 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC FELDRU
FELDRU
14,29% promovabilitate
1300/1398 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,05 — media min.
6,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" ROSIORI DE VEDE
ROSIORI DE VEDE
13,79% promovabilitate
1301/1398 — poziție în selecție
4/29 — reușiți
6,38 — media min.
7,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE MECATRONICA SI AUTOMATIZARI, IASI
IASI
13,64% promovabilitate
1302/1398 — poziție în selecție
3/22 — reușiți
6,06 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
66,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
13,51% promovabilitate
1303/1398 — poziție în selecție
5/37 — reușiți
6,36 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI AUTO TIMISOARA
TIMISOARA
13,33% promovabilitate
1304/1398 — poziție în selecție
2/15 — reușiți
6,16 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2025 · S1LICEUL AGRICOL "SANDU ALDEA" CALARASI
CALARASI
12,90% promovabilitate
1305/1398 — poziție în selecție
4/31 — reușiți
6,03 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC CAMPENI
CAMPENI
12,90% promovabilitate
1306/1398 — poziție în selecție
4/31 — reușiți
6,00 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TOPOLOVENI
TOPOLOVENI
12,90% promovabilitate
1307/1398 — poziție în selecție
4/31 — reușiți
6,23 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FOGARASY MIHALY" GHEORGHENI
GHEORGHENI
12,50% promovabilitate
1308/1398 — poziție în selecție
1/8 — reușiți
7,18 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE C MOISIL" TARGU LAPUS
TARGU LAPUS
12,50% promovabilitate
1309/1398 — poziție în selecție
1/8 — reușiți
6,96 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SZEKELY KAROLY" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
12,50% promovabilitate
1310/1398 — poziție în selecție
5/40 — reușiți
6,13 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC FAGET
FAGET
12,50% promovabilitate
1311/1398 — poziție în selecție
1/8 — reușiți
7,65 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" CRAIOVA
CRAIOVA
12,50% promovabilitate
1312/1398 — poziție în selecție
1/8 — reușiți
6,35 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC, ORAS BAILE GOVORA
PRAJILA
12,50% promovabilitate
1313/1398 — poziție în selecție
1/8 — reușiți
6,38 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DOMNUL TUDOR"
DROBETA-TURNU SEVERIN
11,76% promovabilitate
1314/1398 — poziție în selecție
2/17 — reușiți
6,38 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR FRUNZA" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
11,76% promovabilitate
1315/1398 — poziție în selecție
2/17 — reușiți
6,10 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA TIMISOARA
TIMISOARA
11,76% promovabilitate
1316/1398 — poziție în selecție
4/34 — reușiți
6,58 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION VLASIU" TARGU MURES
TARGU MURES
11,54% promovabilitate
1317/1398 — poziție în selecție
3/26 — reușiți
6,10 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES" BOTOSANI
BOTOSANI
11,11% promovabilitate
1318/1398 — poziție în selecție
2/18 — reușiți
6,65 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC HALANGA
HALANGA
11,11% promovabilitate
1319/1398 — poziție în selecție
1/9 — reușiți
7,58 — media min.
7,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION MINCU", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
10,53% promovabilitate
1320/1398 — poziție în selecție
2/19 — reușiți
6,33 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BAIA DE FIER
BAIA DE FIER
10,53% promovabilitate
1321/1398 — poziție în selecție
2/19 — reușiți
7,23 — media min.
9,03 — media max.
1 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA "GEORGE EMIL PALADE" SATU MARE
SATU MARE
10,53% promovabilitate
1322/1398 — poziție în selecție
2/19 — reușiți
6,20 — media min.
7,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BARSESTI
BARSESTI
10,34% promovabilitate
1323/1398 — poziție în selecție
3/29 — reușiți
6,41 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" PANCIU
PANCIU
10,00% promovabilitate
1324/1398 — poziție în selecție
1/10 — reușiți
6,16 — media min.
6,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU VLAHUTA" SENDRICENI
SENDRICENI
10,00% promovabilitate
1325/1398 — poziție în selecție
1/10 — reușiți
8,20 — media min.
8,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION I.C. BRATIANU"
BUCURESTI SECTORUL 2
10,00% promovabilitate
1326/1398 — poziție în selecție
6/60 — reușiți
6,10 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC METALURGIC SLATINA
SLATINA
10,00% promovabilitate
1327/1398 — poziție în selecție
2/20 — reușiți
6,08 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC REGELE MIHAI I CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
10,00% promovabilitate
1328/1398 — poziție în selecție
1/10 — reușiți
7,15 — media min.
7,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL SILVIC "TRANSILVANIA" NASAUD
NASAUD
9,09% promovabilitate
1329/1398 — poziție în selecție
1/11 — reușiți
6,18 — media min.
6,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE JUNCU" MINIS
MINIS
9,09% promovabilitate
1330/1398 — poziție în selecție
1/11 — reușiți
6,60 — media min.
6,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET", IASI
IASI
9,09% promovabilitate
1331/1398 — poziție în selecție
1/11 — reușiți
6,21 — media min.
6,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES", TARGU FRUMOS
TARGU FRUMOS
8,70% promovabilitate
1332/1398 — poziție în selecție
2/23 — reușiți
6,03 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE NETEA" DEDA
DEDA
8,70% promovabilitate
1333/1398 — poziție în selecție
2/23 — reușiți
6,21 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" SLOBOZIA
SLOBOZIA
8,33% promovabilitate
1334/1398 — poziție în selecție
4/48 — reușiți
6,10 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC LUPENI
LUPENI
8,33% promovabilitate
1335/1398 — poziție în selecție
1/12 — reușiți
7,60 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC BECHET
BECHET
8,33% promovabilitate
1336/1398 — poziție în selecție
1/12 — reușiți
8,06 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEORETIC PIATRA
PIATRA
8,33% promovabilitate
1337/1398 — poziție în selecție
1/12 — reușiți
7,25 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CRISAN" CRISCIOR
CRISCIOR
7,69% promovabilitate
1338/1398 — poziție în selecție
1/13 — reușiți
6,38 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "GHEORGHE IONESCU SISESTI"
SISESTI
7,69% promovabilitate
1339/1398 — poziție în selecție
1/13 — reușiți
7,13 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI VITEAZUL" ZALAU
ZALAU
7,27% promovabilitate
1340/1398 — poziție în selecție
4/55 — reușiți
6,03 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "1 MAI", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
7,14% promovabilitate
1341/1398 — poziție în selecție
2/28 — reușiți
6,40 — media min.
8,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" MAIERU
MAIERU
7,14% promovabilitate
1342/1398 — poziție în selecție
1/14 — reușiți
6,78 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
6,90% promovabilitate
1343/1398 — poziție în selecție
2/29 — reușiți
6,23 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL PERSU" TARGU MURES
TARGU MURES
6,67% promovabilitate
1344/1398 — poziție în selecție
1/15 — reușiți
7,26 — media min.
7,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CRISTOFOR NAKO" SANNICOLAU MARE
SANNICOLAU MARE
6,67% promovabilitate
1345/1398 — poziție în selecție
2/30 — reușiți
6,13 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC PUCIOASA
PUCIOASA
6,67% promovabilitate
1346/1398 — poziție în selecție
1/15 — reușiți
8,48 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TOPOLOG
TOPOLOG
6,25% promovabilitate
1347/1398 — poziție în selecție
2/32 — reușiți
6,28 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "APOR PÉTER" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
5,41% promovabilitate
1348/1398 — poziție în selecție
2/37 — reușiți
6,93 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL AUTO "TRAIAN VUIA" TARGU JIU
TARGU JIU
5,00% promovabilitate
1349/1398 — poziție în selecție
1/20 — reușiți
7,21 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2025 · S1CENTRUL DE STUDII "STEFAN CEL MARE SI SFANT - BUCOVINA" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
0,00% promovabilitate
1350/1398 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA BAIA MARE
BAIA MARE
0,00% promovabilitate
1351/1398 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA "ELENA DOAMNA" FOCSANI
FOCSANI
0,00% promovabilitate
1352/1398 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC "VICEAMIRAL IOAN BALANESCU" GIURGIU
GIURGIU
0,00% promovabilitate
1353/1398 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1COLEGIUL TEHNIC RESITA
RESITA
0,00% promovabilitate
1354/1398 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2025 · S1LICEUL DE AGRICULTURA SI INDUSTRIE ALIMENTARA ODOBESTI
ODOBESTI
0,00% promovabilitate
1355/1398 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2025 · S1LICEUL DE TRANSPORTURI AUTO
DROBETA-TURNU SEVERIN
0,00% promovabilitate
1356/1398 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL PARTICULAR "ONICESCU-MIHOC"
BUCURESTI SECTORUL 1
0,00% promovabilitate
1357/1398 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU FILIPASCU" PETROVA
PETROVA
0,00% promovabilitate
1358/1398 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN LUCACI" BOCSA
BOCSA
0,00% promovabilitate
1359/1398 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DANUBIUS" CORABIA
CORABIA
0,00% promovabilitate
1360/1398 — poziție în selecție
0/23 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE FILIPESCU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
0,00% promovabilitate
1361/1398 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DR. FLORIAN ULMEANU" ULMENI
ULMENI
0,00% promovabilitate
1362/1398 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELIE RADU" BOTOSANI
BOTOSANI
0,00% promovabilitate
1363/1398 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FLORIAN PORCIUS" RODNA
RODNA
0,00% promovabilitate
1364/1398 — poziție în selecție
0/10 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL DAVID PRAPORGESCU" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
0,00% promovabilitate
1365/1398 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGE BIBESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
0,00% promovabilitate
1366/1398 — poziție în selecție
0/8 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN OSSIAN" SIMLEU SILVANIEI
SIMLEU SILVANIEI
0,00% promovabilitate
1367/1398 — poziție în selecție
0/6 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MAX AUSNIT" CARANSEBES
CARANSEBES
0,00% promovabilitate
1368/1398 — poziție în selecție
0/15 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI VITEAZUL"
CALUGARENI
0,00% promovabilitate
1369/1398 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES" BACAU
BACAU
0,00% promovabilitate
1370/1398 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SF. HARALAMBIE" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
0,00% promovabilitate
1371/1398 — poziție în selecție
0/11 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SF.DIMITRIE" TEREGOVA
TEREGOVA
0,00% promovabilitate
1372/1398 — poziție în selecție
0/17 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SIMION LEONESCU" LUNCAVITA
LUNCAVITA
0,00% promovabilitate
1373/1398 — poziție în selecție
0/6 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN ANGHEL" BAILESTI
BAILESTI
0,00% promovabilitate
1374/1398 — poziție în selecție
0/9 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TIVAI NAGY IMRE" SANMARTIN
SANMARTIN
0,00% promovabilitate
1375/1398 — poziție în selecție
0/14 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TRANDAFIR COCARLA" CARANSEBES
CARANSEBES
0,00% promovabilitate
1376/1398 — poziție în selecție
0/7 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "UNIO-TRAIAN VUIA" SATU MARE
SATU MARE
0,00% promovabilitate
1377/1398 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC 'VICTOR JINGA' SACELE
SACELE
0,00% promovabilitate
1378/1398 — poziție în selecție
0/7 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL COMUNA SMEENI
SMEENI
0,00% promovabilitate
1379/1398 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
0,00% promovabilitate
1380/1398 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO "HENRI COANDA" ARAD
ARAD
0,00% promovabilitate
1381/1398 — poziție în selecție
0/6 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
0,00% promovabilitate
1382/1398 — poziție în selecție
0/10 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC INDEPENDENTA
INDEPENDENTA
0,00% promovabilitate
1383/1398 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC LECHINTA
LECHINTA
0,00% promovabilitate
1384/1398 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC MACIN
MACIN
0,00% promovabilitate
1385/1398 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 PRUNDU
PRUNDU
0,00% promovabilitate
1386/1398 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUPLACU DE BARCAU
SUPLACU DE BARCAU
0,00% promovabilitate
1387/1398 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SURDUC
SURDUC
0,00% promovabilitate
1388/1398 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ORAS PATARLAGELE
PATARLAGELE
0,00% promovabilitate
1389/1398 — poziție în selecție
0/9 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL "BEETHOVEN" CRAIOVA
CRAIOVA
0,00% promovabilitate
1390/1398 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL "REGINA ELISABETA"
BUCURESTI SECTORUL 2
0,00% promovabilitate
1391/1398 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL NR. 3
BUCURESTI SECTORUL 2
0,00% promovabilitate
1392/1398 — poziție în selecție
0/11 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC STOINA
STOINA
0,00% promovabilitate
1393/1398 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2025 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’NICOLAE ISTRATOIU’ DELENI
DELENI
0,00% promovabilitate
1394/1398 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2025 · S1LICEUL TEORETIC "ANASTASIE BASOTA" POMARLA
POMARLA
0,00% promovabilitate
1395/1398 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2025 · S1LICEUL TEORETIC AMARASTII DE JOS
AMARASTII DE JOS
0,00% promovabilitate
1396/1398 — poziție în selecție
0/9 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2025 · S1LICEUL TEORETIC DRAGANESTI-VLASCA
DRAGANESTI-VLASCA
0,00% promovabilitate
1397/1398 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2025 · S1LICEUL TEORETIC, SAT OVESELU, COM. MACIUCA
OVESELU
0,00% promovabilitate
1398/1398 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10