Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 43.75% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 34.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 21.88% |
GALATI · Galați · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 32 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 32 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 32 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 43.75% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 34.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 21.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 32 rezultate · 31 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.23% | |
| A2 | 5 | 16.13% | |
| B1 | 9 | 29.03% | |
| B2 | 16 | 51.61% |
D — Competențe digitale · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.12% | |
| Utilizator incepator | 18 | 56.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 40.62% |
E a) — Limba și literatura română · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 28.12% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 21.88% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.25% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 9.38% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 34.38% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 15.62% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 9.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 22 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.55% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 43.75% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 34.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 21.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 32 rezultate · 31 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.23% | |
| A2 | 5 | 16.13% | |
| B1 | 9 | 29.03% | |
| B2 | 16 | 51.61% |
D — Competențe digitale · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.12% | |
| Utilizator incepator | 18 | 56.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 40.62% |
E a) — Limba și literatura română · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 28.12% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 21.88% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.25% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 9.38% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 34.38% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 15.62% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 9.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 22 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.55% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |