Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 32.69% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 53.85% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 13.46% |
PIATRA-NEAMT · Neamț · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 52 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 52 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 52 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 32.69% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 53.85% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 13.46% |
C — Competențe într-o limbă străină · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 9.62% | |
| A2 | 20 | 38.46% | |
| B1 | 15 | 28.85% | |
| B2 | 12 | 23.08% |
D — Competențe digitale · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 38 | 73.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 26.92% |
E a) — Limba și literatura română · 52 rezultate · 47 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 14.89% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 14.89% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 36.17% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 21.28% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 6.38% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 6.38% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 52 rezultate · 48 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 4.17% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 18.75% | |
| 5,00–5,99 | 19 | 39.58% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 43 rezultate · 39 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.56% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 20.51% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 8 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 37.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 32.69% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 53.85% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 13.46% |
C — Competențe într-o limbă străină · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 9.62% | |
| A2 | 20 | 38.46% | |
| B1 | 15 | 28.85% | |
| B2 | 12 | 23.08% |
D — Competențe digitale · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 38 | 73.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 26.92% |
E a) — Limba și literatura română · 52 rezultate · 47 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 14.89% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 14.89% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 36.17% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 21.28% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 6.38% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 6.38% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 52 rezultate · 48 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 4.17% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 18.75% | |
| 5,00–5,99 | 19 | 39.58% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 43 rezultate · 39 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.56% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 20.51% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 8 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 37.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |