Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 23.33% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 43.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 33.33% |
PECIU NOU · Timiș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 30 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 30 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 30 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 23.33% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 43.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 13.33% | |
| A2 | 9 | 30.00% | |
| B1 | 7 | 23.33% | |
| B2 | 10 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 29 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 10.34% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 10.34% | |
| Utilizator incepator | 17 | 58.62% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 20.69% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 29 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.45% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 20.69% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 17.24% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.90% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 29 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 6 | 20.69% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 6.90% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 10.34% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.90% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.69% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.34% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.79% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.90% | |
| 10 | 1 | 3.45% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 29 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 13.79% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.34% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.24% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 23.33% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 43.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 13.33% | |
| A2 | 9 | 30.00% | |
| B1 | 7 | 23.33% | |
| B2 | 10 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 29 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 10.34% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 10.34% | |
| Utilizator incepator | 17 | 58.62% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 20.69% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 29 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.45% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 20.69% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 17.24% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.90% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.90% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 29 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 6 | 20.69% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 6.90% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 10.34% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.90% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.69% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.34% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.79% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.90% | |
| 10 | 1 | 3.45% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 29 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 13.79% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.34% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.24% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |