Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 181 rezultate · 181 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 0.55% | |
| Utilizator experimentat | 180 | 99.45% |
BAIA MARE · Maramureș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 181 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 181 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 181 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 181 rezultate · 181 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 0.55% | |
| Utilizator experimentat | 180 | 99.45% |
C — Competențe într-o limbă străină · 150 rezultate · 123 niveluri raportate · Stări: 27 (Neraportat: 27)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 3.25% | |
| B1 | 25 | 20.33% | |
| B2 | 94 | 76.42% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 6.25% | |
| A2 | 4 | 25.00% | |
| B1 | 2 | 12.50% | |
| B2 | 9 | 56.25% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 50.00% | |
| B2 | 1 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 18.18% | |
| B1 | 6 | 54.55% | |
| B2 | 3 | 27.27% |
D — Competențe digitale · 181 rezultate · 166 niveluri raportate · Stări: 15 (Neraportat: 15)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 57 | 34.34% | |
| Utilizator experimentat | 53 | 31.93% | |
| Utilizator incepator | 7 | 4.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 49 | 29.52% |
E a) — Limba și literatura română · 181 rezultate · 178 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.56% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.12% | |
| 6,00–6,99 | 19 | 10.67% | |
| 7,00–7,99 | 44 | 24.72% | |
| 8,00–8,99 | 74 | 41.57% | |
| 9,00–9,99 | 38 | 21.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 181 rezultate · 178 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 6.74% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 5.06% | |
| 7,00–7,99 | 39 | 21.91% | |
| 8,00–8,99 | 56 | 31.46% | |
| 9,00–9,99 | 55 | 30.90% | |
| 10 | 7 | 3.93% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 0 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 75 rezultate · 75 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 1.33% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 14.67% | |
| 8,00–8,99 | 33 | 44.00% | |
| 9,00–9,99 | 29 | 38.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 102 rezultate · 100 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 3.00% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 25 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 60 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 24 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 9.09% | |
| B1 | 8 | 36.36% | |
| B2 | 12 | 54.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 12.50% | |
| Utilizator incepator | 2 | 8.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 45.83% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 45.83% | |
| 10 | 2 | 8.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 75.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 125 rezultate · 125 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 0.80% | |
| Utilizator experimentat | 124 | 99.20% |
C — Competențe într-o limbă străină · 95 rezultate · 70 niveluri raportate · Stări: 25 (Neraportat: 25)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 11 | 15.71% | |
| B2 | 59 | 84.29% |
C — Competențe într-o limbă străină · 16 rezultate · 15 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 26.67% | |
| B1 | 2 | 13.33% | |
| B2 | 9 | 60.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 50.00% | |
| B2 | 1 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 18.18% | |
| B1 | 6 | 54.55% | |
| B2 | 3 | 27.27% |
D — Competențe digitale · 125 rezultate · 117 niveluri raportate · Stări: 8 (Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 40 | 34.19% | |
| Utilizator experimentat | 41 | 35.04% | |
| Utilizator incepator | 4 | 3.42% | |
| Utilizator nivel mediu | 32 | 27.35% |
E a) — Limba și literatura română · 125 rezultate · 123 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.81% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.63% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 11.38% | |
| 7,00–7,99 | 33 | 26.83% | |
| 8,00–8,99 | 48 | 39.02% | |
| 9,00–9,99 | 25 | 20.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 125 rezultate · 123 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 6.50% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 4.88% | |
| 7,00–7,99 | 27 | 21.95% | |
| 8,00–8,99 | 44 | 35.77% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 27.64% | |
| 10 | 4 | 3.25% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 0 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 63 rezultate · 63 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.59% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 1.59% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 30 | 47.62% | |
| 9,00–9,99 | 22 | 34.92% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 61 rezultate · 60 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 3.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 11.67% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 35 | 58.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 32 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 32 rezultate · 31 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 6.45% | |
| B1 | 6 | 19.35% | |
| B2 | 23 | 74.19% |
D — Competențe digitale · 32 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 36.00% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 36.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 24.00% |
E a) — Limba și literatura română · 32 rezultate · 31 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 16.13% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 22.58% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 32.26% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 29.03% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 31 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 9.68% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.23% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 22.58% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 29.03% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 32.26% | |
| 10 | 1 | 3.23% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 20 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.00% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 75.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |