Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 63 rezultate · 63 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 19.05% | |
| Utilizator experimentat | 48 | 76.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 4.76% |
DEVA · Hunedoara · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 63 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 63 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 63 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 63 rezultate · 63 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 19.05% | |
| Utilizator experimentat | 48 | 76.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 4.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 63 rezultate · 62 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 6.45% | |
| A2 | 17 | 27.42% | |
| B1 | 14 | 22.58% | |
| B2 | 27 | 43.55% |
D — Competențe digitale · 63 rezultate · 63 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 6.35% | |
| Utilizator incepator | 13 | 20.63% | |
| Utilizator nivel mediu | 46 | 73.02% |
E a) — Limba și literatura română · 63 rezultate · 62 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 3.23% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.23% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 9.68% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 27.42% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 24.19% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 20.97% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 9.68% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.61% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 63 rezultate · 62 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.61% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 4.84% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 8.06% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 20.97% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 19.35% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 27.42% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 14.52% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 63 rezultate · 62 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.61% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.61% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.61% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 6.45% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 22.58% | |
| 8,00–8,99 | 24 | 38.71% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 25.81% | |
| 10 | 1 | 1.61% |
A — Comunicare orală în limba română · 63 rezultate · 63 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 19.05% | |
| Utilizator experimentat | 48 | 76.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 4.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 63 rezultate · 62 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 6.45% | |
| A2 | 17 | 27.42% | |
| B1 | 14 | 22.58% | |
| B2 | 27 | 43.55% |
D — Competențe digitale · 63 rezultate · 63 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 6.35% | |
| Utilizator incepator | 13 | 20.63% | |
| Utilizator nivel mediu | 46 | 73.02% |
E a) — Limba și literatura română · 63 rezultate · 62 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 3.23% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.23% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 9.68% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 27.42% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 24.19% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 20.97% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 9.68% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.61% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 63 rezultate · 62 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.61% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 4.84% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 8.06% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 20.97% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 19.35% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 27.42% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 14.52% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 63 rezultate · 62 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.61% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.61% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.61% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 6.45% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 22.58% | |
| 8,00–8,99 | 24 | 38.71% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 25.81% | |
| 10 | 1 | 1.61% |