Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 37.93% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 62.07% |
ORADEA · Bihor · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 29 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 29 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 29 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 37.93% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 62.07% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.45% | |
| A2 | 2 | 6.90% | |
| B1 | 6 | 20.69% | |
| B2 | 20 | 68.97% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 17.24% | |
| Utilizator incepator | 6 | 20.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 62.07% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 10.71% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.57% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 21.43% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.86% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.56% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 27.78% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 27.78% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 37.93% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 62.07% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.45% | |
| A2 | 2 | 6.90% | |
| B1 | 6 | 20.69% | |
| B2 | 20 | 68.97% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 17.24% | |
| Utilizator incepator | 6 | 20.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 62.07% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 10.71% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.57% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 21.43% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.86% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.56% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 27.78% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 27.78% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |