Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 20.51% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 46.15% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 33.33% |
MIERCUREA CIUC · Harghita · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 39 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 39 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 39 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 20.51% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 46.15% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 33.33% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 39 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 36 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 14.81% | |
| A2 | 7 | 25.93% | |
| B1 | 6 | 22.22% | |
| B2 | 10 | 37.04% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 66.67% | |
| A2 | 1 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 17.95% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 5.13% | |
| Utilizator incepator | 3 | 7.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 69.23% |
E a) — Limba și literatura română · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.56% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 7.69% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.56% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 17.95% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 20.51% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 5.13% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 25.64% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.13% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 25.64% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 17.95% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 12.82% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 12.82% | |
| 10 | 1 | 2.56% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 38 rezultate · 38 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 10.53% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 13.16% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 39.47% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 23.68% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 13.16% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 7 | 87.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 12.50% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 8 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 8 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 12.50% | |
| Utilizator incepator | 1 | 12.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 62.50% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 37.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 17.65% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 35.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 47.06% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 17 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 14 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 14.29% | |
| A2 | 1 | 7.14% | |
| B1 | 3 | 21.43% | |
| B2 | 8 | 57.14% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 50.00% | |
| A2 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 23.53% | |
| Utilizator incepator | 2 | 11.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 64.71% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 35.29% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 23.53% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 29.41% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 23.53% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 35.29% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.76% | |
| 10 | 1 | 5.88% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 41.18% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 35.71% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 35.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 28.57% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 14 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 13 rezultate · 12 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 16.67% | |
| A2 | 5 | 41.67% | |
| B1 | 3 | 25.00% | |
| B2 | 2 | 16.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 7.14% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 7.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 85.71% |
E a) — Limba și literatura română · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 53.85% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |