Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 99 rezultate · 99 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 17.17% | |
| Utilizator experimentat | 73 | 73.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 9.09% |
BUCURESTI SECTORUL 4 · București · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 99 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 99 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 99 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 99 rezultate · 99 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 17.17% | |
| Utilizator experimentat | 73 | 73.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 9.09% |
C — Competențe într-o limbă străină · 99 rezultate · 90 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 3.33% | |
| A2 | 15 | 16.67% | |
| B1 | 25 | 27.78% | |
| B2 | 47 | 52.22% |
D — Competențe digitale · 99 rezultate · 93 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 29 | 31.18% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 16.13% | |
| Utilizator incepator | 8 | 8.60% | |
| Utilizator nivel mediu | 41 | 44.09% |
E a) — Limba și literatura română · 99 rezultate · 99 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.01% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 3.03% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 13.13% | |
| 6,00–6,99 | 22 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 25 | 25.25% | |
| 8,00–8,99 | 26 | 26.26% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 9.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 99 rezultate · 99 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.01% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.01% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 4.04% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 15.15% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 29 | 29.29% | |
| 9,00–9,99 | 26 | 26.26% | |
| 10 | 3 | 3.03% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 40.74% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.47% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.47% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.94% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.47% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 13.24% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 26.47% | |
| 9,00–9,99 | 31 | 45.59% | |
| 10 | 1 | 1.47% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 66.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 8.33% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 91.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 10.53% | |
| B1 | 5 | 26.32% | |
| B2 | 12 | 63.16% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 31.58% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 15.79% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 52.63% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 20.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 29.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 75.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.26% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.79% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 63.16% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 75 rezultate · 75 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 51 | 68.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 12.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 75 rezultate · 71 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 4.23% | |
| A2 | 13 | 18.31% | |
| B1 | 20 | 28.17% | |
| B2 | 35 | 49.30% |
D — Competențe digitale · 75 rezultate · 74 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 31.08% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 16.22% | |
| Utilizator incepator | 8 | 10.81% | |
| Utilizator nivel mediu | 31 | 41.89% |
E a) — Limba și literatura română · 75 rezultate · 75 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.33% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 14.67% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 26.67% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 24.00% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 24.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 5.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 75 rezultate · 75 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.33% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.33% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 5.33% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 16.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 25.33% | |
| 10 | 3 | 4.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.70% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 43.48% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 26.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.04% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.08% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.04% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 8.16% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 12.24% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 30.61% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 38.78% | |
| 10 | 1 | 2.04% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 66.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |