Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 4.08% | |
| Utilizator experimentat | 47 | 95.92% |
CONSTANTA · Constanța · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 49 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 49 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 49 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 4.08% | |
| Utilizator experimentat | 47 | 95.92% |
C — Competențe într-o limbă străină · 49 rezultate · 46 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 2.17% | |
| B1 | 4 | 8.70% | |
| B2 | 41 | 89.13% |
D — Competențe digitale · 49 rezultate · 35 niveluri raportate · Stări: 14 (Neraportat: 14)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 34.29% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.86% | |
| Utilizator incepator | 4 | 11.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 51.43% |
E a) — Limba și literatura română · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 4.08% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 34.69% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 24.49% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 22.45% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.04% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 12.24% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 30.61% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 32.65% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 12.24% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 10.20% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 38 rezultate · 38 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.63% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 23.68% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 36.84% | |
| 10 | 2 | 5.26% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 50.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 4.08% | |
| Utilizator experimentat | 47 | 95.92% |
C — Competențe într-o limbă străină · 49 rezultate · 46 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 2.17% | |
| B1 | 4 | 8.70% | |
| B2 | 41 | 89.13% |
D — Competențe digitale · 49 rezultate · 35 niveluri raportate · Stări: 14 (Neraportat: 14)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 34.29% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.86% | |
| Utilizator incepator | 4 | 11.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 51.43% |
E a) — Limba și literatura română · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 4.08% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 34.69% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 24.49% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 22.45% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.04% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 12.24% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 30.61% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 32.65% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 12.24% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 10.20% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 38 rezultate · 38 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.63% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 23.68% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 36.84% | |
| 10 | 2 | 5.26% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 50.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |