Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 59 rezultate · 59 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 25.42% | |
| Utilizator experimentat | 39 | 66.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 8.47% |
CLUJ-NAPOCA · Cluj · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 59 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 59 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 59 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 59 rezultate · 59 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 25.42% | |
| Utilizator experimentat | 39 | 66.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 8.47% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 13 rezultate · 13 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 15.38% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 84.62% |
C — Competențe într-o limbă străină · 58 rezultate · 49 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.04% | |
| A2 | 6 | 12.24% | |
| B1 | 9 | 18.37% | |
| B2 | 33 | 67.35% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 59 rezultate · 58 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 22.41% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 18.97% | |
| Utilizator incepator | 8 | 13.79% | |
| Utilizator nivel mediu | 26 | 44.83% |
E a) — Limba și literatura română · 59 rezultate · 58 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 6.90% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 22.41% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 25.86% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 31.03% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 30.77% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.69% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 13.56% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 13.56% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 28.81% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 16.95% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 25.42% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 37.04% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 43.33% | |
| 10 | 1 | 3.33% |
A — Comunicare orală în limba română · 59 rezultate · 59 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 25.42% | |
| Utilizator experimentat | 39 | 66.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 8.47% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 13 rezultate · 13 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 15.38% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 84.62% |
C — Competențe într-o limbă străină · 58 rezultate · 49 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.04% | |
| A2 | 6 | 12.24% | |
| B1 | 9 | 18.37% | |
| B2 | 33 | 67.35% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 59 rezultate · 58 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 22.41% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 18.97% | |
| Utilizator incepator | 8 | 13.79% | |
| Utilizator nivel mediu | 26 | 44.83% |
E a) — Limba și literatura română · 59 rezultate · 58 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 6.90% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 22.41% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 25.86% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 31.03% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 30.77% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.69% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 13.56% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 13.56% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 28.81% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 16.95% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 25.42% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 37.04% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 43.33% | |
| 10 | 1 | 3.33% |